رفتن به مطلب

ساخت شوکر !!!

ارسال های توصیه شده

راستی من که گفتم مدار از چی تشکیل شده اول یه نوسان سازه بعد یه مدار چند برابر کننده اس پس بعید نیست برسه به 2000:ws3:

آره به 2000 که میرسه ولی برای شوک دادن بالاخره باید چند لحظه اون 200 رو نگه داره و تو اون چند لحظه به خاطر ولتاژ بالا، جریان خیلی زیادی باید رد بشه از بدن. اگه حساب کنی میبینی توان خیلی زیادی تو این چند لحظه مصرف میشه.

پس به نظرم باید یه فکری برای باتری کنی. باتری کتابی اصلا ظرفیت خروجیش فک نکنم به این حد باشه که بتونی تو چند لحظه خالی بشه. اصلا فک نکنم کلا همچین توانی رو تو خودش بتونه ذخیره کنه :ws52:

اون 600 ولت که تو با اسکوپ اندازه گرفتی یا باتری رو خالی کرده ، یعنی کل زور باتری همون تا 600 بوده.

یا خروجی بیشتر از اون نمیتونه تولید کنه حالا باز با وجود اون خازن ها !!!!

یا اینکه اسکوپ اصلا جریان نمیکشه .... ولی بدن انسان جریان هم میکشه و ولتاژ کمتر از چیزی میشه که اسکوپ نشون میده :ws38:

درست میگم ؟؟ :ws52:

فک کنم با یه باتری بهتر 9 ولتی بشه تا 1500 یا بیشتر از اون ولتاژ رو بالا برد :ws38:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 78
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آره به 2000 که میرسه ولی برای شوک دادن بالاخره باید چند لحظه اون 200 رو نگه داره و تو اون چند لحظه به خاطر ولتاژ بالا، جریان خیلی زیادی باید رد بشه از بدن. اگه حساب کنی میبینی توان خیلی زیادی تو این چند لحظه مصرف میشه.

پس به نظرم باید یه فکری برای باتری کنی. باتری کتابی اصلا ظرفیت خروجیش فک نکنم به این حد باشه که بتونی تو چند لحظه خالی بشه. اصلا فک نکنم کلا همچین توانی رو تو خودش بتونه ذخیره کنه :ws52:

اون 600 ولت که تو با اسکوپ اندازه گرفتی یا باتری رو خالی کرده ، یعنی کل زور باتری همون تا 600 بوده.

یا خروجی بیشتر از اون نمیتونه تولید کنه حالا باز با وجود اون خازن ها !!!!

یا اینکه اسکوپ اصلا جریان نمیکشه .... ولی بدن انسان جریان هم میکشه و ولتاژ کمتر از چیزی میشه که اسکوپ نشون میده :ws38:

درست میگم ؟؟ :ws52:

فک کنم با یه باتری بهتر 9 ولتی بشه تا 1500 یا بیشتر از اون ولتاژ رو بالا برد :ws38:

باید آمپراژ باطری بالا باشه مثل این باطری ها که تو چراغ قوه ها مصرف میشه و آمپر ساعتش بیشتره....وقتی ولتاژ باطری پایینه واسه اینکه توان بیشتری بده باید جریان دهیش بیشتر باشه که همون آمپر ساعتشه!

لینک به دیدگاه
باید آمپراژ باطری بالا باشه مثل این باطری ها که تو چراغ قوه ها مصرف میشه و آمپر ساعتش بیشتره....وقتی ولتاژ باطری پایینه واسه اینکه توان بیشتری بده باید جریان دهیش بیشتر باشه که همون آمپر ساعتشه!

آره دیگه منم همینو گفتم :ws3:

باتری که تو باید استفاده کنی احتمالا تو هر بار استفاده یا باید تعویض بشه یا شارژ بشه.

یعنی تمام انرژیش تخلیه بشه تو هر بار استفاده.

چون در غیر اینصورت نمیتونه به طرف واقعا شوک بده :ws38:

دو تا شرایط رو باید در نظر بگیری. یکی اینکه ظرفیت توان باتری بالا باشه یعنی توان زیادی رو بتونه تو خودش ذخیره کنه. و دوم اینکه آمپراژ بالایی داشته باشه که بتونه اون توان رو تو حداقل زمان منتقل کنه :ws38:

حالا اگه سرچ زدی چیز مناسبی پیدا کردی بگو اینجا :w16:

لینک به دیدگاه

مثلا یه باطری 9 ولت 9 آمپر ساعت میتونه 9 آمپرو تو یه ساعت بده یا 18 آمپرو تو نیم ساعت به همین ترتیب........مثلا توان 324 وات رو تو 15دقیقه میده درست میگم؟

لینک به دیدگاه
همچین چیزی

gcbvr67vdqmf7yylg7l7.jpg

البته نوع باطری رو منظورمه به نوشته هاش دقت نکن!!!!!!!

حالا اون توانی که میگی چقدی هست؟میخوام یه حدس واسه باطریش بزنم!

درسته. البته باتری باید اندازش طوری باشه که بشه راحت آدم با خودش جابجا کنه !

ولی توانش. ببین فرض کنیم تو قراره 2000 ولت به بدن طرف ولتاژ بدی و همینطور فرض کنیم که مقاومت بدن طرف 4 کیلو اهم باشه.

با این حساب جریانی که قراره رد بشه تقریبا نزدیک 0.5 آمپر میشه. حالا فرض کن ما میخوایم مثلا 0.5 ثانیه این جریان به بدن طرف وصل بشه. (البته نمیدونم زمانش کمه یا زیاد)

با این حساب تو در کل یه w (کار) برابر 500 ژول میخوای :ws38:

P (توان) هم میشه 1000 وات. یعنی تو نیم ثانیه قراره 1 کیلووات به بدن طرف منتقل بشه. حالا تو یک ساعت باید 7200 کیلو وات بتونی منتقل کنی.

یعنی تو اون نیم ثانیه باید بتونی 7200 کیلووات ساعت توان از باتری بکشی اگر جایی رو اشتباه نگفته باشم:ws38:

البته یه موضوعی هم هست این وسط و اونم اینکه اون خازن ها قبل از اینکه تو شوکر رو وصل کنی به بدن طرف، ولتاژ مورد نیاز رو از باتری کشیدن و آماده دشارژ شدن هستند. یعنی این وسط کیفیت دشارژ شدن خازن ها هم خیلی مهمه. باید ظرفیت خازنی اون خازن هارو هم درست انتخاب کنی :ws38:

لینک به دیدگاه
درسته. البته باتری باید اندازش طوری باشه که بشه راحت آدم با خودش جابجا کنه !

ولی توانش. ببین فرض کنیم تو قراره 2000 ولت به بدن طرف ولتاژ بدی و همینطور فرض کنیم که مقاومت بدن طرف 4 کیلو اهم باشه.

با این حساب جریانی که قراره رد بشه تقریبا نزدیک 0.5 آمپر میشه. حالا فرض کن ما میخوایم مثلا 0.5 ثانیه این جریان به بدن طرف وصل بشه. (البته نمیدونم زمانش کمه یا زیاد)

با این حساب تو در کل یه w (کار) برابر 500 ژول میخوای :ws38:

P (توان) هم میشه 1000 وات. یعنی تو نیم ثانیه قراره 1 کیلووات به بدن طرف منتقل بشه. حالا تو یک ساعت باید 7200 کیلو وات بتونی منتقل کنی.

یعنی تو اون نیم ثانیه باید بتونی 7200 کیلووات ساعت توان از باتری بکشی اگر جایی رو اشتباه نگفته باشم:ws38:

البته یه موضوعی هم هست این وسط و اونم اینکه اون خازن ها قبل از اینکه تو شوکر رو وصل کنی به بدن طرف، ولتاژ مورد نیاز رو از باتری کشیدن و آماده دشارژ شدن هستند. یعنی این وسط کیفیت دشارژ شدن خازن ها هم خیلی مهمه. باید ظرفیت خازنی اون خازن هارو هم درست انتخاب کنی :ws38:

آقا 2000ولت خیلیه طرفو میکشه :ws3: یاد یه قضیه ای افتادم درسته ای سی و دی سی فرق دارن اما حساب کن 65 ولت ای سی بگیره انسانو مقاومت بدنم 1500 اهم باشه(متوسطش اینه) دقیق 50میلی از بدنش میگذره و اگه دائمی باشه حتی موجب مرگم میشه اما اگه گذرا باشه فقط در حد لرزشه و ما اینو میخوایم البته یکم قوی ترشو:ws3:

حالا به نظرت 2000ولت زیاد نیس:ws38: به مدار کاری نداریما منظورم اینه ولتاژ بالا با جریان پایین بازم همین قضیه ای رو که گفتم بوجود میاره؟:ws38:

لینک به دیدگاه
آقا 2000ولت خیلیه طرفو میکشه :ws3: یاد یه قضیه ای افتادم درسته ای سی و دی سی فرق دارن اما حساب کن 65 ولت ای سی بگیره انسانو مقاومت بدنم 1500 اهم باشه(متوسطش اینه) دقیق 50میلی از بدنش میگذره و اگه دائمی باشهخ حتی موجب مرگم میشه اما اگه گذرا باشه فقط در حد لرزشه و ما اینو میخوایم البته یکم قوی ترشو:ws3:

حالا به نظرت 2000ولت زیاد نیس:ws38: به مدار کاری نداریما منظورم اینه ولتاژ بالا با جریان پایین بازم همین قضه ای رو که گفتم بوجود میاره؟:ws38:

من مقاومت تو حالت دی سی رو جاگذاری کردم :ws3:

راستشو بخوای آره به نظر منم خیلی زیاده :ws28:

ولی 1200 یا نهایتا 1500 فک کنم کافی باشه :ws3:

عجب محاسباتی انجام دادم تو اون پست بالایی کوروش :ws28: نیم آمپر با 2000 ولت میخواستم بدم طرف کباب شه :ws28:

ولتاژ رو باید انتخاب کنی و جریان خودش طبق مقاومت بدن تنظیم میشه دیگه ... البته جریان رو باید اونقدری کم انتخاب کنی که خازن ها بتونن دشارژ بشن. اگه جریان رو زیاد در نظر بگیری و خازنا نتونن اون جریانو بدن مدارت باز عمل نمیکنه. نهایتا یه غلغلک میده :ws3:

ببین میتونی مدارو 1200 ولت ac تنظیم کنی ؟؟ فک کنم کافی باشه. باتری و خازنا هم میزون باشن فک کنم به مقصود میرسی :ws3:

لینک به دیدگاه
من مقاومت تو حالت دی سی رو جاگذاری کردم :ws3:

راستشو بخوای آره به نظر منم خیلی زیاده :ws28:

ولی 1200 یا نهایتا 1500 فک کنم کافی باشه :ws3:

عجب محاسباتی انجام دادم تو اون پست بالایی کوروش :ws28: نیم آمپر با 2000 ولت میخواستم بدم طرف کباب شه :ws28:

ولتاژ رو باید انتخاب کنی و جریان خودش طبق مقاومت بدن تنظیم میشه دیگه ... البته جریان رو باید اونقدری کم انتخاب کنی که خازن ها بتونن دشارژ بشن. اگه جریان رو زیاد در نظر بگیری و خازنا نتونن اون جریانو بدن مدارت باز عمل نمیکنه. نهایتا یه غلغلک میده :ws3:

ببین میتونی مدارو 1200 ولت ac تنظیم کنی ؟؟ فک کنم کافی باشه. باتری و خازنا هم میزون باشن فک کنم به مقصود میرسی :ws3:

یاد حرف استادمون افتادم میگفت منبع تغذیه 10ولت اینا داده بودم تو سوال الکترونیکی هم بود گفت طرف خروجیش رو 1200 ولت در آورده بود گفت مگه نیروگاه طراحی کردی برگه داشت آتیش میگرفت:ws3::ws28:

خروجی باید دی سی باشه دیگه مگه شوکر خروجی ای سی هم داره:ws3: اون دیود ها مگه یکسوش نمیکنه:ws38: بیا پله پله بریم جلو ببینیم چی میشه......

آقا قبل خازن ها رو در نظر بگیر ینی اونور چوک(درسته اسمش؟:ws38:) یا همون مبدل....

لینک به دیدگاه
یاد حرف استادمون افتادم میگفت منبع تغذیه 10ولت اینا داده بودم تو سوال الکترونیکی هم بود گفت طرف خروجیش رو 1200 ولت در آورده بود گفت مگه نیروگاه طراحی کردی برگه داشت آتیش میگرفت:ws3::ws28:

خروجی باید دی سی باشه دیگه مگه شوکر خروجی ای سی هم داره:ws3: اون دیود ها مگه یکسوش نمیکنه:ws38: بیا پله پله بریم جلو ببینیم چی میشه......

آقا قبل خازن ها رو در نظر بگیر ینی اونور چوک(درسته اسمش؟:ws38:) یا همون مبدل....

07374186545345515050.jpg

خب پله پله توضیح بده منم گوش میکنم :ws3:

لینک به دیدگاه
07374186545345515050.jpg

خب پله پله توضیح بده منم گوش میکنم :ws3:

من قدرتیم هرجا اشتب گفتم دستمو بگیر:ws3:

قبل اون مبدل یه مدار نوسان سازه که توسط دوتا ترانزیستور نوسان رو اینجاد میکنه ینی ولتاژ دی سی مارو واسه انتقال تبدیل به ای سی میکنه حالا کاری نداریم چه شکل موجی داره (این در حیطه شما الکترونیکی هاس:ws3:) مهم اینه صاف و دی سی نباشه تا شار داخل سیم پیچ ها شکل بگیره و انتقال پیدا کنه ......راستی اون مقاومت و خازن هم حدس میزنم یه تشکیل یه ثابت زمانی رو میده !!!!!!

لینک به دیدگاه

قبل اون مبدل یه مدار نوسان سازه که توسط دوتا ترانزیستور نوسان رو اینجاد میکنه ینی ولتاژ دی سی مارو واسه انتقال تبدیل به ای سی میکنه حالا کاری نداریم چه شکل موجی داره (این در حیطه شما الکترونیکی هاس:ws3:) مهم اینه صاف و دی سی نباشه تا شار داخل سیم پیچ ها شکل بگیره و انتقال پیدا کنه ......راستی اون مقاومت و خازن هم حدس میزنم یه تشکیل یه ثابت زمانی رو میده !!!!!!

آره اون دو تا ترانزیستور نوسان ایجاد میکنن و اون خازن و مقاومت هم برای ثابت زمانی بسته شدن. اون مبدل هم که میاد ولتاژ رو با یه ضریبی میفرسته اینطرف. تا اینجاش حله.

اون لامپ نئون کارش چیه ؟؟؟ نشون میده که مدار داره شارژ میشه ؟؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
آره اون دو تا ترانزیستور نوسان ایجاد میکنن و اون خازن و مقاومت هم برای ثابت زمانی بسته شدن. اون مبدل هم که میاد ولتاژ رو با یه ضریبی میفرسته اینطرف. تا اینجاش حله.

اون لامپ نئون کارش چیه ؟؟؟ نشون میده که مدار داره شارژ میشه ؟؟ :ws38:

فک کنم نشون دهنده اینه که شارژ هست یا نه !!!!!

خب میتونی بگی خروجی این مبدل چن ولت میشه؟:ws38: با قطعاتی که تو مداره

لینک به دیدگاه
فک کنم نشون دهنده اینه که شارژ هست یا نه !!!!!

خب میتونی بگی خروجی این مبدل چن ولت میشه؟:ws38: با قطعاتی که تو مداره

خروجی اون دو ترانزیستور اگه اشتباه نکنم باید مربعی باشه. چون ترانزیستور Q1 خودش تحریک میشه و ترانزیستور Q2 رو روشن میکنه.

بعد از روشن شدن Q2 جریان کلا از همون Q2 رد میشه و بنابراین Q1 خاموش میشه و با خاموش شدن Q1 چون دیگه بیس Q2 جریان

نمیکشه Q2 خاموش میشه و باز Q1 تحریک میشه و ....

تا اینجا گرفتی چی گفتم یا خیلی بد گفتم ؟؟ icon_pf%20(34).gif

یعنی ترانزیستور Q2 همینطور خاموش روشن میشه پس خروجی مربعی باید بده به مبدل. اما مقدار خروجی :ws38:

ببین اگه ولتاژ کلکتور امیتر Q2 رو از 9 ولت کم کنی میشه ورودی سر اولیه مبدل. حالا ما همون 9 ولت در نظر میگیریم :ws3:

مبدلت نوشته 1200 اهم به 8 اهم ... والا دقیق نمیدونم منظورش چیه ... چون زیاد عملی با مبدل ها کار نکردم icon_pf%20(34).gif

خودت نمیدونی منظورش چیه ؟؟؟ من میدونم چیه ها ولی نمیدونم الان خروجی ولتاژ رو چطوری میشه حساب کرد icon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه
خروجی اون دو ترانزیستور اگه اشتباه نکنم باید مربعی باشه. چون ترانزیستور Q1 خودش تحریک میشه و ترانزیستور Q2 رو روشن میکنه.

بعد از روشن شدن Q2 جریان کلا از همون Q2 رد میشه و بنابراین Q1 خاموش میشه و با خاموش شدن Q1 چون دیگه بیس Q2 جریان

نمیکشه Q2 خاموش میشه و باز Q1 تحریک میشه و ....

تا اینجا گرفتی چی گفتم یا خیلی بد گفتم ؟؟ icon_pf%20(34).gif

یعنی ترانزیستور Q2 همینطور خاموش روشن میشه پس خروجی مربعی باید بده به مبدل. اما مقدار خروجی :ws38:

ببین اگه ولتاژ کلکتور امیتر Q2 رو از 9 ولت کم کنی میشه ورودی سر اولیه مبدل. حالا ما همون 9 ولت در نظر میگیریم :ws3:

مبدلت نوشته 1200 اهم به 8 اهم ... والا دقیق نمیدونم منظورش چیه ... چون زیاد عملی با مبدل ها کار نکردم icon_pf%20(34).gif

خودت نمیدونی منظورش چیه ؟؟؟ من میدونم چیه ها ولی نمیدونم الان خروجی ولتاژ رو چطوری میشه حساب کرد icon_pf%20(34).gif

یه چیزایی فهمیدم کارش سوئیچینگه دیگه هی خاموش روشن میشه با این کار ولتاژ مارو متغیر میکنه.............

نسبت تبدیل که نمیتونه باشه:ws38: اگه نسبتشو داشته باشیم میشه فهمید

لینک به دیدگاه

سلام مجدد:w02:

اون ترانزیستورها همونطور که گفتین یه نوسان سازه که در واقع همون ولتاژ ای سی تولید میکنه

اون خازن و مقامت ها اگه اشتباه نکنم مدار چند برابر کننده ولتاژن:a030:

لینک به دیدگاه
سلام مجدد:w02:

اون ترانزیستورها همونطور که گفتین یه نوسان سازه که در واقع همون ولتاژ ای سی تولید میکنه

اون خازن و مقامت ها اگه اشتباه نکنم مدار چند برابر کننده ولتاژن:a030:

درود

بله مهناز خانم دیروز اینارو تحلیل کردیم اما اون چوک خروجیش چن ولته:ws38: یه جا خودنم توضیحاتی داده بود درباره مدار فک کنم خروجیش 300 باشه:ws38:

لینک به دیدگاه
درود

بله مهناز خانم دیروز اینارو تحلیل کردیم اما اون چوک خروجیش چن ولته:ws38: یه جا خودنم توضیحاتی داده بود درباره مدار فک کنم خروجیش 300 باشه:ws38:

بافرض پالس مربعی نوسان ساز

ولتاژ دی سی و ای سی خروجی با هم برابر اند

و از طرفی هم چون ولتاژ خروجی 2000 ولته و مدار 8 برابر کننده ولتاژ داریم پس خروجی ترانس 2000/8=250 ولت:a030:

لینک به دیدگاه
بافرض پالس مربعی نوسان ساز

ولتاژ دی سی و ای سی خروجی با هم برابر اند

و از طرفی هم چون ولتاژ خروجی 2000 ولته و مدار 8 برابر کننده ولتاژ داریم پس خروجی ترانس 2000/8=250 ولت:a030:

نسبت تبدیل چوک رو نمیشه گیر اورد؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...