رفتن به مطلب

قابل تأمّـــل...

ارسال های توصیه شده

امام سجاد (ع) فرمودند: هر كس به مردم عيبی را که دارند نسبت دهد، مردم به او عيبی را كه ندارد نسبت می دهند.

پیرمرد ایستاده بود دم در و پسر جوان را جلوی همه، بلند بلند نصیحت می کرد. وسط حرف هایش هم به مردمی که برای روضه آمده بودند، خوش آمد می گفت. پسر سرش را انداخته بود پایین و به حرف های پیرمرد گوش می داد.

پیرمرد: "نمی گم ننداز، بنداز، ولی آخه این چیه؟ خب حداقل اسم معصومی، قرآنی، دعایی، چیزی می نداختی دور گردنت، نه این. حیف نیست تویی که آمدی مجلس امام حسین، ادای یه عدّه اجنبی رو دربیاری؟ بچه مسلمان رو چه به این رفتارها؟"

موبایل پیرمرد زنگ خورد و مشغول صحبت شد. پسر جوان آرام از مجلس بیرون آمد. گوشی ام پی تری پلیر را در گوشش گذاشت، صدای مدّاحی را زیاد کرد و با چشمی گریان وارد کلیسای آن طرف خیابان شد.

4e9fd640f583daf2a9ddfdc2a3f4f40c[1].gif

• Like 9
لینک به دیدگاه

من کجا بودم حال این پیرمرد وامثالش رو بگیرم؟

دیروز رفته بودم تو یکی ازین دسته ها همش فقط بچه های زیر 21سال بودن

اونوقت اوایی که ادعاشون میشد چپیده بودن تو خونه

• Like 4
لینک به دیدگاه

این روزا که میشه بازار حرف و حدیث در مورد ارادت اقلیت های دینی از مسیحی کلیمی ارمنی یهودی و..... به امام حسین و عاشورا و محرم داغ میشه ، یه عده با این صحنه سازی های آبکی اغوا میشن و یه عده ادم نکته سنج هم میپرسن خب با این همه ارادت چرا این عزیزان دل برادر مسلمون نمیشن.:banel_smiley_4:

• Like 4
لینک به دیدگاه
این روزا که میشه بازار حرف و حدیث در مورد ارادت اقلیت های دینی از مسیحی کلیمی ارمنی یهودی و..... به امام حسین و عاشورا و محرم داغ میشه ، یه عده با این صحنه سازی های آبکی اغوا میشن و یه عده ادم نکته سنج هم میپرسن خب با این همه ارادت چرا این عزیزان دل برادر مسلمون نمیشن.:banel_smiley_4:
به نظر من به کسی ربطی نداره که هرکسی چه دینی داره (منظور همین نکته سنج هاست:ws3:)

ولی به نظرم اگر کسی میخواد دین کسی رو عوض کنه باید اول خودش بفهمه دین خودش چیه

چون اکثر ماها اصن نمیدونیم چی به چیه تو دینمون اونوقت میخوایم یکی رو دعوت کنیم

و البته تا حالا هرکی رو دیدم مسلمون شده،ایمانش قوی تر از خود مسلمونای پر ادعا بوده (البته من منظورم همه نیستا سو تفاهم نشه)

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام :wavesmile:

در کمال آرامش و دوستی میگم که اشتباه میکنی مهدی گل.:ws3:

این اغواگری نیست. اگر داستان ساختگی باشه و اصلاً مردود، میشه با کمک مستندهای تصویری رسانه ها و مشاهدات عینی و غیره این ادعا رو محک زد.:w16:

ببینید در کل برای تغییر نگرش دینی، ایدئولوژی و کل هستی شناسی یک آدم باید تغییر کنه دیگه. درسته؟ کار ساده ای نیست. خود من همیشه خدارو شکر میکنم که به طور موروثی و نسل در نسل مسلمون و شیعه، زاده شدم! چون با این سطح همّت و روشن بینی ماها مگه چقد احتمالش بود خودمون دنبال این مسائل می بودیم؟:persiana__hahaha: و اصلاً شهامت تغییر دینمون از هر شاخه ای به اسلام رو داشتیم؟! :ws3:تغییر مذهب به کلّی موضوعش جداست امّا مظلومیت امام حسین و حقیقت نهضتش هر دل آگاهی رو می تونه بلرزونه.

همونطور که توی کتابهامون اعتراف شرقشناسان ادیان مختلف رو در مورد دینمون خوندیم، این داستان هم متضاد و غیر واقعی به نظر نمیاد.:icon_gol:

یه مثال هم می زنم که دیگه قشنگ باورت بشه.:ws3:

آنتوان بارا که یه دانشمند مسيحی سوری هستش در مورد امام حسین میگه:

"اگر بگويم حسين (ع) چراغ اسلام است کم گفته ام، اگر بگويم که او زره اسلام است کم گفته ام، بهترين جمله ای که می توانم بگويم اين است که او وجدان تمام اديان در تمام تاريخ است."

و نکته ی آخری که می خوام بگم اینه که توی داستان ها معمولاً هدف نویسنده فراتر از صورت داستان هست و یه اصل کلی رو می خواد یادآور بشه. اینجا هم منظور قضاوت اشتباه و شتابزده هست در هر موضوعی؛ و برای همین کلّیت، حدیث رو بالاتر داستان ضمیمه کردم.:icon_gol:

ببخشید مباحثه ی پر و پیمونم رو:ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...