رفتن به مطلب

آزمون ارشد فضای سبز

ارسال های توصیه شده

سلام دوستای گلم:icon_gol:

ایشاا.. که همتون امسال به نتیجه دلخواهتون برسید

راستش من خودم برای ارشد طراحی محیط خوندم و توی اون زمینه کمک خیلی بیشتری میتونم بکنم.

در رابطه با ارشد فضای سبز از اونجایی که سال اولی هست که وارد دفترچه شده با این حساب هیچ رفرنس مشخصی نداره.

بهتره به جزوه های درسی توی دانشگاهتون اتکا کنین.

در رابطه با دروس گیاه شناسی و چمن کاری و طراحی کاشت و... کتاب ها و جزوات دکتر کافی و غزاله روحانی رو بخونید.

در رابطه با تاریخ باغ و باغسازی فکر میکنم این دو کتاب کمکتون کنه: باغهای ایرانی و کوشکهای آن،دونالد ویلبر و طراحی باغ و احداث فضای سبز، غزاله روحانی(البته توی این کتاب بعضی از تصاویرش با زیرنویس هم خوانی ندارند دقت کنید).

در رابطه با پارک و پارک سازی کتاب مباحثی پیرامون پارکها و فضای سبز و تفرجگاه ها،هنریک مجنونیان مطالب بسیار خوبی داره.

قظعا کتاب های خیلی بیشتری هم هست اینا رو هم توی برنامتون قرار بدین بد نیست

دوستایی که تهران هستن میتونن برن کتابخونه ای که در پارک گفت گو قرار داره چون اونجا به صورت تخصصی برای این رشته هست و رفرنس های خیلی خوبی رو میتونین بگیرید و بخونید

پیشنهادی که بهتون دارم:

از اونجایی که توی دفترچه دیدم تمام دروس دارای ضریب 1 هستند با این حساب یکی از تعیین کننده ترین دروستون زبان میشه پس روی اون خیلی وقت بذارید.

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 57
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستای گلم:icon_gol:

ایشاا.. که همتون امسال به نتیجه دلخواهتون برسید

راستش من خودم برای ارشد طراحی محیط خوندم و توی اون زمینه کمک خیلی بیشتری میتونم بکنم.

در رابطه با ارشد فضای سبز از اونجایی که سال اولی هست که وارد دفترچه شده با این حساب هیچ رفرنس مشخصی نداره.

بهتره به جزوه های درسی توی دانشگاهتون اتکا کنین.

در رابطه با دروس گیاه شناسی و چمن کاری و طراحی کاشت و... کتاب ها و جزوات دکتر کافی و غزاله روحانی رو بخونید.

در رابطه با تاریخ باغ و باغسازی فکر میکنم این دو کتاب کمکتون کنه: باغهای ایرانی و کوشکهای آن،دونالد ویلبر و طراحی باغ و احداث فضای سبز، غزاله روحانی(البته توی این کتاب بعضی از تصاویرش با زیرنویس هم خوانی ندارند دقت کنید).

در رابطه با پارک و پارک سازی کتاب مباحثی پیرامون پارکها و فضای سبز و تفرجگاه ها،هنریک مجنونیان مطالب بسیار خوبی داره.

قظعا کتاب های خیلی بیشتری هم هست اینا رو هم توی برنامتون قرار بدین بد نیست

دوستایی که تهران هستن میتونن برن کتابخونه ای که در پارک گفت گو قرار داره چون اونجا به صورت تخصصی برای این رشته هست و رفرنس های خیلی خوبی رو میتونین بگیرید و بخونید

پیشنهادی که بهتون دارم:

از اونجایی که توی دفترچه دیدم تمام دروس دارای ضریب 1 هستند با این حساب یکی از تعیین کننده ترین دروستون زبان میشه پس روی اون خیلی وقت بذارید.

موفق باشید:icon_gol:

ممنونم از راهنماییتون.لطف کردین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام عزيزم،مرسي از راهنماييت،ولي واسه زبان هم فكر كنم ديره واسه خوندن،آخه توي دوره كارشناسي هيچوقت زبان تخصصي هم نداشتيم واسه فضاي سبز،عزيزم ميشه منبع براي سازه ها در فضاي سبز و مديريت فضاي سبز هم پيشنهاد بدي؟؟ممنون ميشم ازت،

لینک به دیدگاه
سلام عزيزم،مرسي از راهنماييت،ولي واسه زبان هم فكر كنم ديره واسه خوندن،آخه توي دوره كارشناسي هيچوقت زبان تخصصي هم نداشتيم واسه فضاي سبز،عزيزم ميشه منبع براي سازه ها در فضاي سبز و مديريت فضاي سبز هم پيشنهاد بدي؟؟ممنون ميشم ازت،

سلام بچه ها.کتاب مهندسی سایت برای معماران منظر،فصلهای1-2-3-4-5-6-10-11-12 که همین الان هم داره تو دانشگاه تهران تدریس میشه بهترینه.

برای مدیریت هم کتاب سبز شهرداری فصل9 و ضوابط طراحی فضای سبز شهری از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور.

موفق باشی

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها.کتاب مهندسی سایت برای معماران منظر،فصلهای1-2-3-4-5-6-10-11-12 که همین الان هم داره تو دانشگاه تهران تدریس میشه بهترینه.

برای مدیریت هم کتاب سبز شهرداری فصل9 و ضوابط طراحی فضای سبز شهری از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور.

موفق باشی

:icon_gol: واااای مرسی عسل:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

من فارغ التحصیل فضای سبز تبریزم.امسال ارشد شرکت کردم. رفتم همینجوری چندتا کتاب خریدم دارم میخونم.اما نمیدونم واقعا چی باید بخونم.تا جایی که تحقیق کردم تبریز ارشدشو امسال نیاورده.به احتمال زیاد فقط تهرانه.منم دنبال منابع دانشگاه تهرانم.اگه کسی داره کمک کنه!مخصوصا تو درس مدیریت.چون تو دانشگاه تبریز مدیریت تو 2بخش تدریس میشه.یکی مربوط به ثبت شرکته و اون یکی کلی فرمول و نمودار اقتصادی راجع به نهاده!تولید!عرضه و تقاضا!!!!!

لینک به دیدگاه

میخواستم بدونم محدوده حفاظ گیاهی در برابر باد تا چند برابر ارتفاع پوشش گیاهیه؟

آخه تو صفحات 94 و 144 کتاب طراحی باغ و احداث فضای سبز غزاله روحانی دو تا محدوده متفاوت نوشته!تو کتابهای دیگم بازم متفاوتتر!!بالاخره2 برابر!یا 6تا9برابر؟یا..؟

در مورد بافت گیاهان موثر در کاهش صوت هم فقط تو کتاب روحانی نوشته بافت باز و سبک بهتره!!اما کتابهای دیگه مثل کتاب معماری فضای سبز(محوطه سازی) ابوالقاسم سید صدر نوشتن بافت متراکم بهتره!!!بالاخره کدومش؟

راستی این کتاب معماری فضای سبزم خیلی کتاب خوبیه.600صفحست.چاپ سال1388.واسه همین اساتید خیلی نمیشناسنش.منم اتفاقی از خیابون انقلاب تهران خریدمش.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
فصل9 کتاب سبز شهرداریو از کجا بخریم؟تهران-انقلاب؟

همه جلدای کتابای سبز شهرداریها از جمله جلد 9 رو از لینک زیر می تونی دانلود کنی:

http://www.noandishaan.com/forums/thread33518.html

لینک به دیدگاه
همه جلدای کتابای سبز شهرداریها از جمله جلد 9 رو از لینک زیر می تونی دانلود کنی:

http://www.noandishaan.com/forums/thread33518.html

راستش نمیدونم جواب این سوالا چی میشه چون خودمم چندجا با این موارد روبه رو شدم.از جناب مدیر هم تشکر میکنم بابت لینک کتابها:icon_gol:

لینک به دیدگاه
میخواستم بدونم محدوده حفاظ گیاهی در برابر باد تا چند برابر ارتفاع پوشش گیاهیه؟

آخه تو صفحات 94 و 144 کتاب طراحی باغ و احداث فضای سبز غزاله روحانی دو تا محدوده متفاوت نوشته!تو کتابهای دیگم بازم متفاوتتر!!بالاخره2 برابر!یا 6تا9برابر؟یا..؟

در مورد بافت گیاهان موثر در کاهش صوت هم فقط تو کتاب روحانی نوشته بافت باز و سبک بهتره!!اما کتابهای دیگه مثل کتاب معماری فضای سبز(محوطه سازی) ابوالقاسم سید صدر نوشتن بافت متراکم بهتره!!!بالاخره کدومش؟

راستی این کتاب معماری فضای سبزم خیلی کتاب خوبیه.600صفحست.چاپ سال1388.واسه همین اساتید خیلی نمیشناسنش.منم اتفاقی از خیابون انقلاب تهران خریدمش.

سلام دوست عزیز. در کتاب اصول طراحی فضای سبز مناطق مسکونی پروانه رستم خانی نوشته بهترین محدوده بادپناه تا 5 برابر ارتفاع گیاهه و بعد از اون از درجه کاهش سرعت باد کم میشه یعنی اثر کاهندگی باد بعد از این فاصله کم میشه و در فاصله 30 برابر ارتفاع گیاه اثر ان بسیار ناچیز میشه. و در همان کتاب هم درباره اثر گیاهان بر کاهش آلودگی صوتی نوشته شده که هرچه تراکم گیاه بیشتر باشدبهتره. اگه درخت پهن برگه هرچه برگاش پهن تر باشه بهتره و اگه سوزنی برگه هرچه متراکم تر باشه و صمغ بیشتری داشته باشه اثر بیشتری داره.نحوه کاشت گیاه هم موثره که در مسیر صوت باشه. ترکیب درخت و درختچه و پوشش زمین بهترین حال برای کاهش آلودگی صوتیه. و زمینهای شیبدار دارای پوشش گیاهی خیلی اثرش بیشتر از زمینهای صاف دارای پوشش گیاهی اند.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام . بنده کارشناسی فضای سبز خوندم دانشگاه تهران

علاوه بر کتاب شهرداریها، جزوه مدیریت فضای سبز دکتر کافی رو حتما بخونید.

کلا به نظرم دکتر کافی طراح بخش اعظم سوال ها باشند. و ایشون به جزوه هاشون خیلی علاقه دارند!!!

لینک به دیدگاه

کلا به نظرم دکتر کافی طراح بخش اعظم سوال ها باشند. و ایشون به جزوه هاشون خیلی علاقه دارند!!!

سلام

یه سوال؟ جزوه ی دکتر کافی رو باید از کجا تهیه کنیم؟

لینک به دیدگاه

سلاااام،واقعا شما چرا زودتر نيومديد ما رو راهنمايي كنيد؟؟؟الان توي اين يه هفته به هيچ عنوان نميشه جزوه گير اورد.

كتاب شهرداري همون جلد ٩ رو ميفرماييد؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام. برای من سخت و مفهومی بود. منظر سخت رو متاسفانه اصلا ندیدم. اما بقیه تا حدودی بد نبودن.:sorry:

کسی میدونه کدوم دانشگاهها و چند نفر میخوان؟؟

اشكالي نداره،اين جور كه ميگن فقط دانشگاه تهران رشته رو اورده امسال،٧-٨ نفر روزانه احتمالا چندنفر هم شبانه قبول كنن

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...