رفتن به مطلب

پروژه ساخت ربات مسیریاب 5 سنسوره تیم رباتیک نواندیشان

Abbas.H

ارسال های توصیه شده

آخه بحث جوری نیست که بشه تقسیمش کرد به چند قسمت، مگر اینکه هر کسی جدا گونه برنامه کاملو بنویسه و روش کار کنه :ws37:

شما هر وقت هر سوالی براتون پیش اومد همینجا بپرسید :w16:

کل کاری که ما قراره انجام بدیم اینه که پنج تا ورودی بگیریم و با توجه به مقدار اونها، دو تا خروجی رو تحریک کنیم. ایشالا به پروژه های سنگین تر که برسیم

تقسیم بندی میکنیم :a030:

شما الان میتونید در مورد نحوه گرفتن اطلاعات از پورت های میکروکنترلر و ذخیره اونها تحقیق کنید. ما اطلاعات رو میگیریم و بعد از تحلیل اونها، خروجی مناسب

رو تولید میکنیم :a030:

چشم اطاعت میشه:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 76
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فک میکنم معمولا از همین درایور برای موتورهای دی سی استفاده میشه :w16:

هر درایور L298 تا دو تا موتورو میتونه ساپورت کنه درسته ؟؟

و برای هر موتور دو خط ورودی و دو خط خروجی میخواد

pinout_small.gif

میشه درباره نوع ورودیاش توضیح بدی ؟؟

منظورم اینه که چرا دو تا ورودی داره ؟؟ :ws37: (چون به برنامه نویسی مربوط میشه پرسیدم)

این درایور همونطور که گفتین دوتا موتور رو پوشش میده:w16:

هرموتور دوتا ورودی میخواد که جهت چرخش موتور رو مشخص کنه که موتور به سمت جلو حرکت کنه یا عقب

البته یه پایه دیگه هم داره که بعدا بهتون میگم توی برنامه تون ازش استفاده کنید که سرعت موتور رو تنظیم میکنه:a030:

لینک به دیدگاه
عباس جان بیشتر توضیح بده ما تازه کاریم باید مرحله به مرحله توضیح بدی ببخشیدا!؟:4564:

اولین کاری که قراره انجام بدین نصب دوتا برنامه س که بالا تر گفتم:w16:

هروقت نصب کردین شروع میکنیم:a030:

بعد از نصب این دوتا برنامه اولین کاری که میکنیم آشنایی با نحوه قرار دادن سنسورهایی هستن که قراره توی این مدار استفاده کنیم:a030:

لینک به دیدگاه

دوستان گروه طراحی اگه گفتم مدار حاضره نگران نباشین هنوز مداری طراحی نشده:ws3:

البته من مدار آمادشو دارم ولی قرار نیست از اون استفاده کنیم چون کمی با کاری میخوایم انجام بدیم فرق داره

ولی منظورم این بود که نگران نباشین طراحی مدارش خیلی ساده س باهم مرحله به مرحله انجامش میدیم:w16::a030:

لینک به دیدگاه

بچه های تیم برنامه نویسی هم اون نرم افزارهایی که مهناز خانم گفتن رو نصب کنید. بخش بزرگ تر برنامه نویسی بعد از طراحی انجام میشه. پس بهتره ما هم

تا اون موقع بیکار نمونیم و با تیم طراحی جلو بریم :a030:

http://www.noandishaan.com/forums/thread120396.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread120395.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread120394.html

اینم از آخرین ورژن نرم افزارای مورد نیاز :a030:

لینک به دیدگاه
بچه ها من آماده ام براي شروع كار با نرم افزارها :a030:

كسايي كه نرم افزارهارو نصب كردن اعلام كنن لطفا :icon_gol:

من کدویژنو دارم اگه اشکالی نداشته باشه فعلا همونو کار میکنم فقط ، مسلط که شدم نرم افزارای طراحیو هم شروع میکنم:4chsmu1:

آمادگی و اشتیاق کامل واسه شروع کار با این نرم افزارو هم دارا میباشم:icon_pf (17):

لینک به دیدگاه

خیلی خوبه :w16:

باشه مهدی جان، حداقل دانلودشون کن، الان موقعیت خوبی واسه یاگیریه طراحی برقی هستش .... فک کنم همه چیزی که ما 4 سال خوندیم اینجا استفاده بشه :ws3:

اتفاقا بیشتر به درد شما میخوره یمنا جان :ws37:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید چه کردید بی زحمت گزارش به روز بدید من خودم برنامه هارو دانلود کردم دارم شروع میکنم روcodevision کارکنم البته از عباس آقا مدیرمون عذر میخوام پیش دستی کردم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خسته نباشید چه کردید بی زحمت گزارش به روز بدید من خودم برنامه هارو دانلود کردم دارم شروع میکنم روcodevision کارکنم البته از عباس آقا مدیرمون عذر میخوام پیش دستی کردم:icon_pf (34):

من تو این مسیر کلی خودمو کشتم که بچه ها یه مطلب اضافه بخونن ولی تنبل تر از اون چیزایی بودیم که فکرشو می کردم. ایرانین دیگه. ایشالا شما موفق باشید :hanghead:

لینک به دیدگاه

بچه های برنامه نویسی گزارش بدن یا طراحی مدار؟:ws52:

خوب منم دارم مطالعه میکنم فعلا ..:ws37:

لینک به دیدگاه
من تو این مسیر کلی خودمو کشتم که بچه ها یه مطلب اضافه بخونن ولی تنبل تر از اون چیزایی بودیم که فکرشو می کردم. ایرانین دیگه. ایشالا شما موفق باشید :hanghead:

مهندس درسته البته این موارد در کنار اینه که استارتر تاپیک هم موضوع رو رها نکنه

http://www.noandishaan.com/forums/thread115052-6.html

لینک به دیدگاه

سلام محمد جان ... فعلا کار خاصی رو شروع نکردیم ... ظاهرا همه آماده هستن .... اجازه بدید مهناز خانم بیاد تا بخش طراحی رو شروع کنیم :a030:

این چه حرفیه عزیز ؟ ... کار خیلی خوبی کردی :ws37:

من که همون زمون بهت گفتم این روشی که داری میری شاید آخرش به جواب نرسه sigh.gif

اما الان خوشحال میشم با تجربه ای که داری کمکمون کنی :ws37:

بچه های برنامه نویسی گزارش بدن یا طراحی مدار؟:ws52:

خوب منم دارم مطالعه میکنم فعلا ..:ws37:

فکر کنم اول باید طراحی شروع کنه ... بعد کاری که میکرو باید انجام بده رو به ما گزارش میدن و ما طبق اون برنامه رو مینویسیم :ws37:

ایشالا مهناز خانم که اومدن بحث رو ادامه میدیم :a030:

لینک به دیدگاه

خب گروه طراحی آماده باشین که قراره شروع کنیم:w02:

اولین کاری که قراره توی طراحی انجام بدیم نحوه استفاده از سنسورهای گیرنده و فرستنده مادون قرمزه:a030:

اول اینو طراحی میکنیم بعد هم یه سنسور دیگه به اسم CNY70 استفاده میکنیم که پک یه سنسوره گیرنده و فرستنده مادون قرمزه:a030:

خب اوی از همه کیا پروتل و پروتئوس رو نصب کردن؟؟:ws38:

لینک به دیدگاه
خب گروه طراحی آماده باشین که قراره شروع کنیم:w02:

اولین کاری که قراره توی طراحی انجام بدیم نحوه استفاده از سنسورهای گیرنده و فرستنده مادون قرمزه:a030:

اول اینو طراحی میکنیم بعد هم یه سنسور دیگه به اسم CNY70 استفاده میکنیم که پک یه سنسوره گیرنده و فرستنده مادون قرمزه:a030:

خب اوی از همه کیا پروتل و پروتئوس رو نصب کردن؟؟:ws38:

نمیشه یکیشو نصب کنیم؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...