رفتن به مطلب

تفاوت درود و سلام

bar☻☻n

ارسال های توصیه شده

خوشحال هستم که بحث به کوچه ی ادبیات هم رسید...این هم به خاطر فعالیت های خوب بارون عزیز تو همین مدت اندک حضورش هست...:icon_redface::icon_gol:

در درس و بحث..همیشه اشرقی و مغربی و میانه رو داریم...

من چون علم کامل ندارم به موضوع...یک اظهار نظر کلی می کنم...

یک اصل کلی وجود داره...که شما در دنیا نباید حکم قطعی بدین...

دوست خوبمون فرمودن:

سلام یک کلمه ی عربی هست و شکی در اون نیست.یک کلام و ختم کلام.

و در جایی گفتن..اسلام اومد و جای درود..سلام رو استفاده کردن...و این یکی از دلایلش هست...

من در مقابل این اظهار نظرها...همیشه گوش شنوا دارم و خواهم داشت...:icon_redface:

ولی اصلی در ذهن من هست...که می گه...در قرون وسطی هم فکر می کردن زمین مرکز جهان هست....بعد ها مشخص شد که نیست....

قبلا قدمت انسان رو 10000 سال می دونستن...بعد شد 20000 سال...بعد شد 100000 سال تقسیم بندی های مختلف...

این که زبان...و کلام این انسان ها چی بوده...آیا دلیل و برهانی وجود داره که قطعیت داشته باشه...وقتی خودشون و قدمتشون هی سال به سال عقب تر می ره؟

من در این موارد قائل هستم به نظر نسبی...

وقتی من ریشه ی واژه ی الله رو جست و جو می کنم...می بینم این وازه نه تنها عربی نیست...بلکه ریشه ی عبری و سامی داره...یعنی ماقبل از اسلام...

از ویکی پدیا

در ریشه‌یابی واژه آن را تشکیل شده از دو بخش ال (الف و لام تعریف) + اله (ایزد یا معبود) می‌دانند.[۸]
خویشاوندهای کلمه الّله در بین زبان‌های سامی دیگر مانندعبری و آرامی موجود است. برخی فرهنگها، کلمه‌های معادل آرامی الّله در زبان آرامی کتب مقدس را אֱלָהָא Ĕlāhā و فرم سریانی آن را ܐܰܠܳܗܳܐ ˀAlâhâ یا Ālōho دانسته‌اند.[۹] به هم چسباندن ال و اله در تشکیل الّله (خدا، فرم مذکر) مشابه به هم چسباندن ال و الهه در تشکیل «اللات» (خدا، فرم مؤنث) است.[۱۰]

پس با این وجود..کلامی مثه سلام...که به قطع می گیم عربی هست..می تونه قاعده ای مثه قاعده ی الله داشته باشه؟

ممکن هست؟

هم بله و هم خیر...:icon_redface:

می تونسته گفته شده باشه سلام..یا درود...

می دونم که می دونین...زبان ها ریشه هایی در هم تنیده دارن....و اینکه اصل هر واژه ای مربوط به کدام قومیت و نژاد هست..همیشه جای بحث و حتی تغییر داره...

اینها که گفتم برای این بود که بگم برای چی نمی تونیم صحه بزاریم بر تایید یا تکذیب نظر هر کدوم از دوستامون....

می تونیم بخونیم..بشنویم...و آگاهی مون افزایش پیدا کنه...اینکه کنار یک نظر..نظر دیگر رو هم در نظر داشته باشیم...

ممنونم از دوستانی که تو بحث شرکت کردن...من از این جور بحثا استقبال می کنم...البته با چاشنی اینکه اینجا تالار ادبیات هست....و خیلی خوب می شه که متانت در بحث رو با مباحث و نظرات خوبتون داشته باشین...که دارین...به اون شکی نیست...:icon_redface:

ممنون از مهند عزیز و دانیلو عزیز که نظرات مخالفشون رو گفتن...و دوستان دیگه که در تاپیک مشارکت کردن...:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه
من دیگه حرفی ندارم (: فقط نمی دونم اینجا میدون جنگه یا یه جمع دوستانه برای بالابردن اطلاعات همدیگه؟ :5c6ipag2mnshmsf5ju3

هدف من چیزی جز به اشتراک گذاشتن مطالبی که یاد گرفتم نیست و چیزی هم جز این نمی تونه وجود داشته باشه! :w16: برخورد توهین آمیز تا یه جایی بی جواب می مونه دوست من. :icon_gol:

درووود؛ والسلام... (:

میدون جنگ که صد درصد نیست

جمع دوستانه هست ولی ،

برای بالا بردن اطلاعات باید درست بحث کرد نه به قول دنیل مغلطه کرد...شما میفرمایید اگر گذرتون به کتابهای زبانشناسی افتاد عرایض من به یادتون میاد بعد چند خط پایین تر عرایض تون صد و هشتاد درجه با پست اول تغییر میکنه میشه همون عرایض بنده !

به هر حال بنده قصد توهین نداشتم اگه همچین برداشتی شد پوزش میخوام :icon_gol: خوشحال میشیم از مطالب مفیدتون استفاده کنیم فقط شاید برای بحث کردن به این شیوه مشکل داشته باشیم که اونم با شرکت نکردن بنده در بحثها حل میشه ... بدرود :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...