رفتن به مطلب

مسابقه اطلاعات عمومی (دور چهارم)

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 302
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پاسخ گروه آندرومدا: Mr.101 و سایه سپید

از سوالت گروه

کامبادنا : just mechanic و فرنوش خادمی

1. پاک کننده ها (صابون و ...)چگونه باعث از بین رفتن لکه ها و آلودگی ها میشوند؟؟

به طور کلی عمل پاک کنندگی پاک کننده ها مانند صابون صابون ها را می توان با توجه به ساختار مولکولی و خاصیت امولسیون کنندگی آن توضیح داد. بیشتر الودگی ها را ترکیبات چربی و روغنی تشکیل می دهند و برای زدودن آنها معمولا از صابون استفاده می شود .صابون ها از دو جزء آبگریز (رادیکال هیدروکربنه CH3-(CH2)n- ( و آبدوست ( سرنمکی صابون +COO-Na – ) تشکیل شده اند . بنابر این مولکولهای صابون از طرفی قابلیت انحلال در آب و از طرف دیگر قابلیت حل نمودن چربیها را دارند هر گاه در سیستم آب – روغن مولکول های صابون وجود داشته باشد این ترکیب میان دو مایع دخالت می کند و موجب آمیختن آنها با یکدیگر می شود ، در واقع ، زنجیره هیدروکربنی که ساختار غیر قطبی آلی دارد ، به آسانی با مولکولهای چربی که آنها نیزغیر قطبی هستند می آمیزد در حالی که گروه شدیدا قطبی +COO-Na که بخش آبدوست صابون را تشکیل می دهد به علت آب پوشیده شدن وارد لایه آبی می شود و بدین ترتیب مولکولهای صابون در فصل مشترک روغن- آب قرار می گیرند . در این صورت چربی در اثر تکان و بهم خوردن مایع به ذررات کوچک شکسته شده و با مولکولهای صابون آبپوشیده می شوند ، در این حالت اگر اب و صابون به اندازه کافی باشند روغن از سطح مورد نظر شسته می شود

2.علت استفاده از ترکیب رنگ های مختلف در پنجره های قدیمی چیست؟؟

* درباره چند رنگ بودن شیشه پنجره های قدیمی می توان گفت : علاوه بر انعکاس رنگارنگ و تلطیف نور به داخل اتاق ها، شیشه های رنگی سبب می شد خزندگانی همچون مارمولک و مار احساس وحشت کنند و وارد اتاق نشوند .

3.چرا آب ندادن به برخی از گیاهان سبب گل دادن آن ها میشود؟؟

*غالبا گیاهانی هستند که بدون آبیاری دائم و بدون دریافت آب رشد کرده و کاکتوس ها از آن دسته گیاهانی هستند که پیوسته گل می دهد...

به این صورت که کارآيي تعرق گياه در شرايط تنش آبي را به دليل افزايش تعداد و قطر دسته هاي آوندي افزايش مي دهد این امر موجب میشود بدون آبیاری خشک نشده و گل بدهد.

همچنین این گیاهان زمانی که دوران رشد خود نیستند آب کمتری جذب کرده و در زمان رشد مصرف کرده و رشد میکنند.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

جوابای گروه جنگل برای سوالات تیم قاصدک:

1 : کشور استرالیا در چه سالی برای اولین بار به استخراج نفت پرداخت ؟

استخراج نفت اولیه در اوایل دهه1950 آغازشده و اکتشافات و عملیات بهره برداری درسال1956 شروع شده است

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

2 : اغاز اکتشافات اورپاییان در قاره افریقا در چه سالی بود ؟

21 ماه بعد از ژوئن 1857 یعنی میشه ماه مارچ 1859

3 : منطقه ویلکس در کجای جهان واقع می باشد و متعلق به چه کشوری می باشد ؟

منطقه زمین‌های ویلکس (شرق قطب جنوب و جنوب استرالیا(

سرزمين ويلكس پهنه‌اي است بزرگ از قاره قطب جنوب در كرانه‌ي جنوبي اقيانوس هند در جنوب سرزمين استراليا

لینک به دیدگاه

تصحیح جوابای گروه قاصدک:

1- برای هرکدام از رده های حفاظتی لیست قرمز سازمان ملل فقط یک گونه جانوری در ایران نام ببرید؟(LC ,NT,VU,EN,CR,EX)

ببر مازندران جزو گونه های انقراض یافته(EX) ایران میباشد که شما اشاره نکردید

2- مساحت جنگل های شمال کشور طبق آخرین آمار (سال1383) چند میلیون هکتار است و چه مقدار از آن تجارتی و چه مقدار جزء جنگل های حفاظتی یا حمایتی محسوب می شود ؟

بر طبق کتاب جنگلشناسی دکتر مهاجر:

"با توجه به آمار و ارقام رسمی موجود می توان گفت که مساحت جنگل های شمال کشور در حال حاضر (1383) 1.8 میلیون هکتار است که نزدیک به 1.2 آن تجارتی و 0.6بقیه جزء جنگل های حفاظتی یا حمایتی محسوب می شود ."

آقای داور تیم قاصدک 0.6 رو 0.7 نوشتن!:ws52:

3- بنا به تعبير حضرت علي(عليه السلام) چه كسي «اطوع الناس في الناس» (كسي كه مردم بيش از همه از او اطاعت مي كنند) بود؟

بله عایشه میشه که درست اشاره کردن

خب در نتیجه سوال 1 غلط سوال 3 درست و سوال 2 هم آقای داور نظر بدن:a030:

لینک به دیدگاه
تصحیح جوابای گروه قاصدک:

1- برای هرکدام از رده های حفاظتی لیست قرمز سازمان ملل فقط یک گونه جانوری در ایران نام ببرید؟(LC ,NT,VU,EN,CR,EX)

ببر مازندران جزو گونه های انقراض یافته(EX) ایران میباشد که شما اشاره نکردید

2- مساحت جنگل های شمال کشور طبق آخرین آمار (سال1383) چند میلیون هکتار است و چه مقدار از آن تجارتی و چه مقدار جزء جنگل های حفاظتی یا حمایتی محسوب می شود ؟

بر طبق کتاب جنگلشناسی دکتر مهاجر:

"با توجه به آمار و ارقام رسمی موجود می توان گفت که مساحت جنگل های شمال کشور در حال حاضر (1383) 1.8 میلیون هکتار است که نزدیک به 1.2 آن تجارتی و 0.6بقیه جزء جنگل های حفاظتی یا حمایتی محسوب می شود ."

آقای داور تیم قاصدک 0.6 رو 0.7 نوشتن!:ws52:

3- بنا به تعبير حضرت علي(عليه السلام) چه كسي «اطوع الناس في الناس» (كسي كه مردم بيش از همه از او اطاعت مي كنند) بود؟

بله عایشه میشه که درست اشاره کردن

خب در نتیجه سوال 1 غلط سوال 3 درست و سوال 2 هم آقای داور نظر بدن:a030:

قاسم خان من توی سایت خودشون که سرچ کردم در رده ex با فی.لتر منطقه شرق و مرکز آسیا هیچ حیوانی که توی ایران باشه پیدا نمیشه، شما خودت هم امتحان کن!:a030:

ما به موارد دیگه هم اشاره کردیم، و جوابمون هم غلط نبوده!:hanghead:

لینک به دیدگاه

سلام سلام به همه ی دوستان ... سلاممم اقا قاسم ...

1 : کشور استرالیا در چه سالی برای اولین بار به استخراج نفت پرداخت ؟ استرالیا در سال 1962 میلادی در کوئیزلند ، به استخراج نفت برای اولین بار پرداخت ...

اما جواب شما که اشتباه می باشد .. این معنی رو میده : البته طبق لینک که داده بودین در سال 1839، جاسوسان HMS مشاهده کردند که قیر طبیعی روی لبه های چاههای آب رودخانه ویکتوریا در جنوب حوضه پترل باعث غرق شدن پرندگان شده. این یکی از اولین نشانه های نفت در استرالیا بود. اولین اکتشافات نفتی در اوایل دهه 1950 اغاز شد که در نتیجه ازمایشات لرزه نگاری، ایرومغناطیس و گرانش توسط اداره منابع معدنی در سال 1956 انجام شد

2 : اغاز اکتشافات اورپاییان در قاره افریقا در چه سالی بود ؟ اکتشافات اورپاییان در قاره افریقا در سال 1700 میلادی اغاز شد

3 : منطقه ویلکس در کجای جهان واقع می باشد و متعلق به چه کشوری می باشد ؟جواب سوال 3 رو کامل جواب دادین که اینم منبع خودم که از کتاب در اوردم جواب شما رو تایید میکند

منطقه زمین‌های ویلکس (شرق قطب جنوب و جنوب استرالا(

سرزمين ويلكس پهنه‌اي است بزرگ از قاره قطب جنوب در كرانه‌ي جنوبي اقيانوس هند در جنوب سرزمين استراليا

اقاااا میلاد سلام دوباره .. گروه جنگل سوال 1 و 2 رو به اشتباه جواب دادن ولی سوال 3 رو کاملا درست جواب دادن من منبع هم واسه هر سوال گذاشتم از اینکه دیر شد شرمنده چون سر کار بودم تا اومدم طول کشید

لینک به دیدگاه

پاسخ سوالات گروه

آندرومدا: Mr.101 و سایه سپید

از

گروه کامبادنا : just mechanic و فرنوش خادمی

به همراه تطابق اونها با جوابهای داده شده دوستات+منبع اصلی و صحیح:a030:

1. تابلو رویاهای یک شب تابستان اثر کیست؟
    کامبادنا :تابلوی هانس هوفمان

جواب صحیح:رایدر

پ.ن:متاسفانه لینک اولین منبغ نامعتبر بود . لین دومی که احتمالا برای این سوال هست لیست طویل و بدون جواب مذبور.

1. 0kjxjvicdiobm7ua2olo.jpg

2.کدام ماهواره آتش فشانهای فعال سیاره زهره را اعلام کرد ؟

کامبادنا:دانشمندان آژانس فضایی اروپا بر اساس اطلاعات فضا پیمای ونوس اکسپرس موفق به شناسایی سه آتشفشان بر سطح سیاره زهره شدند

جواب صحیح:وویجر 2

05uya3kwynwyx9dyhkka.jpg

پ.ن: جواب دوستان می تونه صحیح باشه ولی نه برای این سوال،متاسفانه به سوال دقت کافی نشده چرا که درخاست سوال خاص اولین ماهواره کاشف آتش فشانهای فعال بر روی زهره بوده که جواب دوستان دلالت بر کشف 1 نوع فوران آتش فشانی خاص بر روی سیاره زهره را داره.

3.آبفشان دالنیتن کجاس و اب را تا چه ارتفاعی به بالا فوران میکند ؟

متاسفانه بدون جواب!

جواب صحیح:در کشور آمریکا و اب را 50 تا 75 متر بالا فوران میکند.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
قاسم خان من توی سایت خودشون که سرچ کردم در رده ex با فی.لتر منطقه شرق و مرکز آسیا هیچ حیوانی که توی ایران باشه پیدا نمیشه، شما خودت هم امتحان کن!:a030:

ما به موارد دیگه هم اشاره کردیم، و جوابمون هم غلط نبوده!:hanghead:

ما عمری گذروندیم با سایتی که میگین:ws3: طبق دانش نامه ویکی پدیا که قبلا اشاره شد و لینک زیر ببر مازندران یا ببر هیرکانی یا خزر جزو گونه های باارزش ایران بوده که منقرض شده و فکر کنم همه میدونن این قضیه رو و نقشه پراکنش که در سایت هایی که اشاره کردم کاملا محدوده حضور این گونه رو مشخص میکنه:w16: تازه گونه های دیگه ای هم بوده که منقرض شده و مال ایران بوده:ws3:

:w16:درهرصورت یکی از موارد سوال اشاره نشده پس در مجموع جواب رو غلط میدونم

سوال دوم هم 0.6 را 0.7 گفتین! میلادخان بیآن نظر بدن درسته یا غلطه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام سلام به همه ی دوستان ... سلاممم اقا قاسم ...

1 : کشور استرالیا در چه سالی برای اولین بار به استخراج نفت پرداخت ؟ استرالیا در سال 1962 میلادی در کوئیزلند ، به استخراج نفت برای اولین بار پرداخت ...

اما جواب شما که اشتباه می باشد .. این معنی رو میده : البته طبق لینک که داده بودین در سال 1839، جاسوسان HMS مشاهده کردند که قیر طبیعی روی لبه های چاههای آب رودخانه ویکتوریا در جنوب حوضه پترل باعث غرق شدن پرندگان شده. این یکی از اولین نشانه های نفت در استرالیا بود. اولین اکتشافات نفتی در اوایل دهه 1950 اغاز شد که در نتیجه ازمایشات لرزه نگاری، ایرومغناطیس و گرانش توسط اداره منابع معدنی در سال 1956 انجام شد

2 : اغاز اکتشافات اورپاییان در قاره افریقا در چه سالی بود ؟ اکتشافات اورپاییان در قاره افریقا در سال 1700 میلادی اغاز شد

3 : منطقه ویلکس در کجای جهان واقع می باشد و متعلق به چه کشوری می باشد ؟جواب سوال 3 رو کامل جواب دادین که اینم منبع خودم که از کتاب در اوردم جواب شما رو تایید میکند

منطقه زمین‌های ویلکس (شرق قطب جنوب و جنوب استرالا(

اقاااا میلاد سلام دوباره .. گروه جنگل سوال 1 و 2 رو به اشتباه جواب دادن ولی سوال 3 رو کاملا درست جواب دادن من منبع هم واسه هر سوال گذاشتم از اینکه دیر شد شرمنده چون سر کار بودم تا اومدم طول کشید

ممنون

طبق لینکی که قبلا دادم و واسه وزرارت انرژی و توریسم استرالیا بود سوال اول رو گروه ما درست جواب داده؛ خب اکتشاف که انجام گرفته نفت استخراج نشده؟!

به نظر من به همه کتابا مخصوصا کتابای فارسی اونقدرا هم نمیشه بهش استناد کرد:ws3:

سوال دوم هم آقا میلاد بیان نظر بدن لینکی که من دادم چیزای دیگه ای میگه!

لینک به دیدگاه
ممنون

طبق لینکی که قبلا دادم و واسه وزرارت انرژی و توریسم استرالیا بود سوال اول رو گروه ما درست جواب داده؛ خب اکتشاف که انجام گرفته نفت استخراج نشده؟!

به نظر من به همه کتابا مخصوصا کتابای فارسی اونقدرا هم نمیشه بهش استناد کرد:ws3:

سوال دوم هم آقا میلاد بیان نظر بدن لینکی که من دادم چیزای دیگه ای میگه!

این کتاب کتاب خارجی هستش که ترجمه شده ... و در ضمن اینکه تعجب میکنم که شما به اکتشاف میگین استخراج .. من تو نفت کار میکنم ولی فکر میکرئم هر کسی که اینو میخونه متوجه بشه که خیلی متفاوته ...

اما در مورد اون سوال که در مورد کتاب ئکتر مهاجر هستش .. خودت میگی که نمیشه به کتاب های ایرانی زیاد اعتماد کرد که واسه این حرفت واقعا متاسفم .. قابل توجه اقا میلاد من به اداره منابع طبیعی شهرمون رفتم و در مورد این سوال که تحقیق کردم .. اون کتاب رو بهم معرفی کردن و بهم نشون دادن و اون امار هم که گفتیم بود .. واگه کتاب هم قبول ندارید که حتی لینک خود سایت های شمال هم فائزه گذاشت و تو اون سایت هم گفته بود 1.9 که شما میگی 1.8 لطفا یه عکس از کتابت بزار برامون ببینم چون منم امارم رو از کتاب دکتر مهاجر گذاشتممم ولی بازم برام جالبه که شما میگین سوال اول رو ما اشتباه جواب دادیم ... واینکه اقااا میلاد یه کاری کن من به مرحله بعد راه پیدا نکنم .. چون اگه راه پیدا کنم تمام سوالاتم تخصصی خواهد بود یه نمومه میزارم بچه ها خواستن از همین الان بگردن ... چرا گاز خروجی از مخازن پازنان را نمیتوان با سیستم تبرید تبدیل به به گاز مایع کرد ؟

من به شخصه توضیح دیگه ای ندارممم .. موفق باشید

لینک به دیدگاه
این کتاب کتاب خارجی هستش که ترجمه شده ... و در ضمن اینکه تعجب میکنم که شما به اکتشاف میگین استخراج .. من تو نفت کار میکنم ولی فکر میکرئم هر کسی که اینو میخونه متوجه بشه که خیلی متفاوته ...

اما در مورد اون سوال که در مورد کتاب ئکتر مهاجر هستش .. خودت میگی که نمیشه به کتاب های ایرانی زیاد اعتماد کرد که واسه این حرفت واقعا متاسفم .. قابل توجه اقا میلاد من به اداره منابع طبیعی شهرمون رفتم و در مورد این سوال که تحقیق کردم .. اون کتاب رو بهم معرفی کردن و بهم نشون دادن و اون امار هم که گفتیم بود .. واگه کتاب هم قبول ندارید که حتی لینک خود سایت های شمال هم فائزه گذاشت و تو اون سایت هم گفته بود 1.9 که شما میگی 1.8 لطفا یه عکس از کتابت بزار برامون ببینم چون منم امارم رو از کتاب دکتر مهاجر گذاشتممم ولی بازم برام جالبه که شما میگین سوال اول رو ما اشتباه جواب دادیم ... واینکه اقااا میلاد یه کاری کن من به مرحله بعد راه پیدا نکنم .. چون اگه راه پیدا کنم تمام سوالاتم تخصصی خواهد بود یه نمومه میزارم بچه ها خواستن از همین الان بگردن ... چرا گاز خروجی از مخازن پازنان را نمیتوان با سیستم تبرید تبدیل به به گاز مایع کرد ؟

من به شخصه توضیح دیگه ای ندارممم .. موفق باشید

آقا ممد من کلا گفتم کتابای فارسی زبان نمیشه بهشون اعتماد کنم و کتاب خود دکتر مهاجرم من میگم مثل تمام کتابای فارسی صددرصد قابل استناد نیست:w16:

گروه شما از این کتاب استناد کرد و من هم بر طبق همون کتاب جواب دادم و لینک پایین خلاصه کتاب هستش(صفحه 12) و عکس هم اگه باز لازم بود میذارم:w16:

[h=1]دانلود خلاصه کتاب جنگلشناسی دکتر مهاجر[/h]البته من گفتم قبلا آقای داور نظر بدن هرچی داور بگه ما میپذیریم دیگه دعوا لازم نیست:w16:

اون سوال اولم باز نظر داور واسه ما قابل پذیرشه دیگه اظهار تأسف لازم نیست:whistle:

ایشالا که دور دوم برین ولی این انصاف نیست یه کتاب برداری ورق بزنی و سوال در بیآری:a030:اینجا مسابقه اطلاعات عمومی هستش نه فوق تخصصی نفت و استرالیا...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...