رفتن به مطلب

ماه چند ساله است؟

ارسال های توصیه شده

ماه، بزرگ‌‎ترین قمر زمین هر سال به اندازه 38 میلی‌متر از زمین دورتر می‎شود .

اگر این نرخ را ثابت درنظر بگیریم، بدان معنی است که ماه 1.5 میلیارد سال پیش از زمین جدا شده بود؛ اما در ماه سنگ‎هایی 4.5 میلیارد ساله وجود دارد! سن 1.5 میلیارد ساله ماه از تقسیم فاصله 384هزار کیلومتری ماه-زمین بر سرعت دور شدن ماه از زمین (38 میلی‏متر بر سال) بدست می‏آید؛ در حالی‏که عمر قدیمی‏ترین سنگ‎های روی ماه به 4.5 میلیارد سال می‏رسد.

این تناقض عجیب از دهه 1970/1350 تاکنون وجود داشت، تااینکه دانشمندان موفق شدند اثبات کنند که سرعت دورشدن ماه در سالیان دور بسیار کمتر از امروز بوده است. این بدان معنی است که عمر ماه 4 میلیارد و 500 میلیون سال است.

منبع: کنجکاو

لینک به دیدگاه

چه دانشمندان خنگی

به من میگفتم تا براشون توضیح بدم خب

هر چی از زمین فاصله بگیره سرعتش بیشتر میشه چون وقتی بین دو جسم فاصله بیفته نیروی کمتری بهم وارد میکنند ، یعنی جاذبه زمین کمتر تاثیر میزاره بنابراین سرعت ماه در طی تاریخ رفته رفته بیشتر شده و بلعکس این مفهوم رو داره که در گذشته از سرعت کمتری برخورداره

ابلهانه ترین کاری که یک دانشمند میتونسته انجام بده این بوده که فاصله رو تقسیم بر سرعتش کنه :ws28:

پ ن : کل ناسا رو زیر سوال بردم من :ws3: الانم دارم جزر ناسا رو میگیرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...