رفتن به مطلب

ساخت طناب مارپیچ با گره های پیچ پیچی

ارسال های توصیه شده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

finall2.jpg

ساخت این طناب ها برای خودم هم جالب بود و فکر می کنم استفاده های دکوری و تزیینی زیادی بشه ازشون کرد. توی دکور مغازه ها، قهوه خونه های سنتی و…، طرز ساخت خیلی ساده ای هم داره و در کمتر از نیم ساعت می تونید یاد بگیرید و بسازدیش!

در ویدئوی زیر با طرز ساخت این طناب های مارپیچی جالب به طور کامل آشنا میشید:

(۸٫۵mb)

اگه به هر دلیلی مایل به دیدن فیلم نیستید، می تونید مراحل زیر رو دنبال کنید:

وسایل مورد نیاز

Materials.jpg

• چهار تا پنج متر طناب: بسته به طول رشته نهایی، می تونه کمتر یا بیشتر از این مقدار باشه. من توی بازار چند مدل طناب پیدا کردم: یک مدل بود محکم، کلفت و قطور. یکی متوسط و دیگری نازک؛ که من نازک رو انتخاب کردم. دقیقا نمی دونم چند متر هست، قیمتش سه هزار تومن شد. همچنین اگه بگردید از این مدل نازک تر هم پیدا میشه.
  • قیچی یا تیغ: برای برش طناب

برش طناب

boresh.jpg

دو تا رشته ی دو متری طناب ببرید. همونطور که گفتم، بسته به قطر طناب، و طول طناب نهایی مد نظر، می تونید رشته ها رو بلند تر و یا کوتاه تر از این مقدار بگیرید.

*تجربه ثابت کرده همیشه بهتره بیشتر از اون مقداری که فکر می کنید نیاز دارید، ببرید!

تا کردن طناب ها

ta-kardan.jpg

هر رشته طناب رو به صورت جداگانه تا کنید؛ ولی نه از وسط! اگه از وسط تا کنید، آخر کار، کلی از طناب هدر میره. بهتره به صورت نا متقارن تا کنید. مثلا طوری که یک طرف چهار-پنج برابر طرف دیگه باشه.

گره زدن طناب ها به هم

gere.jpg

چطور دو تا طناب معمولی رو به هم گره می زنید؟ خیلی ساده، همونطوری این دو تا طناب دو رشته ای رو به هم گره بزنید. با این کار چیزی شبیه به یک قلاب درست میشه.

گره زدن رشته ها

حالا نوبت می رسه به مرحله اصلی کار، یعنی گره زدن رشته ها به هم. کاری که باعث میشه طرح پیچ دار ما تشکیل بشه.

الان چهار تا رشته از طناب اصلی آویزان هستن. دو تا رشته وسطی رو کنار هم، به سمت پایین، رشته چپ رو کمی به سمت چپ و رشته راست رو کمی به سمت راست بیارید. درست به این صورت:

gere1.jpg

ابتدا رشته سمت چپ رو، از رو بیارید سمت راست:

gere2.jpg

و از زیر رشته سمت راستی رد کنید:

gere3.jpg

سپس، رشته سمت چپ رو از زیر دو تا رشته وسطی، و از روی رشته سمت راستی رد کنید:

gere4.jpg

حالا فقط کافیه دو تا رشته چپ و راستی رو بکشید:

gere5.jpg

خوب که بکشید و محکمشون کنید، اولین گره ی طناب ساخته میشه:

gere6.jpg

به همین راحتی! دیگه فقط کافیه همین روش رو تکرار کنید و تا جایی که طول طناب می رسه، تعداد گره ها رو افزایش بدید. خواهید دید که گره ها خود به خود به صورت پیچ دار پشت سر هم ردیف میشن!

finall21.jpg

اگه خواستید، می تونید قسمت های اضافی آخر طناب رو هم ببرید. مثلا من یکی از چهار رشته آخر طناب رو که یکم کوتاه تر از بقیه بود بریدم و واسه همینه که توی عکس بالا می بینید که سه تا رشته از آخر طناب آویزان هست.

finall3.jpg

← من این روش رو به کمک

آموزش و

ویدئو یاد گرفتم.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...