رفتن به مطلب

بهره برداری عقلایی سازمان محیط زیست چه بود و به کجا رسید؟

ارسال های توصیه شده

سلام.

من یک سوال داشتم و متاسفانه نمیدونستم کجا باید بپرسم!

جایی خوندم که گفته شده بود قبل از منعکس شدن دو کنوانسیون مهم، یکی توسعه پایدار و دیگری کنوانسیون تنوع زیستی در کنفرانس جهانی ریو ، 20 سال قبل در ایران این سیاست عملی شده بود اما نه تحت عناوین توسعه پایدار و یا تنوع زیستی بلکه تحت عنوان بهره برداری عقلایی!

بهره برداری عقلایی بسیار نزدیک به توسعه پایدار و تنوع زیستی هست.

اما حالا سوالم اینه: در حالی که ما 20 سال از سیاست جهانی تنوع زیستی جلوتر هستیم آیا این شعار رو عملی کردیم؟

الان بهره برداری عقلایی با خودش چند چنده؟

و ما کجای کاریم؟

آیا واقعا بهره بردای ما از طبیعت عقلایی هست؟

(بحث میکنیم)

ممنون.

لینک به دیدگاه

تمدن ما خیلی خیلی جلوتر از اوپایی ها و سایر تمدن هاست اما به مرور زمان و با گذشت سالیان دراز رو آوردیم به شعار دادن !!

دیگه عمل کردن رو فراموش کردیم .... برای همینم هست که داریم طبیعت بکر و زیبای کشورمون رو از دست میدیم !

بهره برداری هم احتمالا منظورشون آتش سوزی و قطع بدون مجوز و بی رویه درختانِ !!!!

لینک به دیدگاه

مرسی شاروک جان ...

در حالی که جواب این سوالایی رو که پرسیدم میدونم (یا بهتره بگم حدس میزنم)

اما متاسفانه شعار ما بیشترین بهره برداری از طبیعته ... (نمیخوام بحث سیاسی بکنم) اما الان فرمان صادر میشه که ما از مراتع باید بیشتر از اینی که هست بهره برداری بکنیم. ذکر شده ما یک-چهارم بهره برداری رو از مراتع انجام میدیم! توان مراتع ما بیشتر از این حرفاست.

ذیگه نمیدونم روش کار ما غلطه یا ترازوهامون کم و زیاد وزن میکنه!

لینک به دیدگاه

مرسی از بحث جالبی که حمید شروع کردی:w16:

ما تا کنفرانس استکهلم در سال 1972 از لحاظ محیط زیستی زیاد از جهان عقب نبودیم ولی هر چی جلوتر رفتیم و بعد انقلاب وضع حفظ محیط زیست بدتر و بدتر شد و قوانین جدید و به روزی هم تدوین نشده تا حالا و قانون جنگلها سال42 ما کماکان در حال اجراست در حالیکه باید این قانون آداپته بشه با شرایط روز ولی دغدغه های دیگه ای الان واسه قانون گذاران ما مهمه و دغدغه حفظ محیط زیست که میراث بشریت هست الان اصلا در کشور ما مهم تلقی نمیشه در حالیکه در کشورهای خارجی هر روز NGO های زیادی تشکیل میشن که دغدغه حفظ محیط زیست رو دارن و دولت ها هم حمایتشون میکنن و بعضی حزب های کشورها هم شعارشون بر پایه حفظ زمین و محیط زیسته! چیزهایی که در کشور ما کمتر شاهدش هستیم:icon_pf (34):برآورد توان ظرفیت مراتع و جنگلها و بهربرداری بر اساس این توان مهمترین عامل در حفظ جنگلها و مراتع به شمار میرن ولی متأسفانه مثل تمام موارد دیگه به ندرت شاهد رعایت این مورد هستیم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

ممنون از مهندس حمید عزیز بخاطر بحث خوبی که شروع کردید.

مسئله محیط زیست و بلاهایی که داره سرش میاد تو کشور ما دیگه انگار داره واسه همه عادی میشه.هر چند وقت یکبار یه خبرهایی از نابودی جنگل ها مراتع باغهای گیاهشناسی تالاب ها و ... میاد که واقعا جدی و ناراحت کنندست اما متاسفانه مردم ما کلا انگار بیخیال این مسائل شدن.همه ی ما یادمون رفته که اگر طبیعت و محیط زیست سالمی نباشه اگر جنگل ها و مراتع نباشن و...ماهم بزودی از بین خواهیم رفت.

محیط زیست و محیط زیستیا تو کشور ما خیلی ضعیف شدن.ادامه ی این روند چیزی جز نابودی رو در بر نداره:sad0:

لینک به دیدگاه

جدبدا خانم معصومه ابتکار ردصلاحیت شده واسه انتخابات شوراها:icon_pf (34):ایشون 8سال رئیس محیط زیست بود و بهترین دوران ما اون زمانا بود و فکر نکنم توی کشور کسی به اندازه ایشون دغدغه محیط زیست داشته باشه و وقتی زمینه فعالیت اینجور افراد گرفته بشه دیگه الفاتحه...

لینک به دیدگاه

واقعا ملاک انتخابشون چیه؟حق باشماست خانم ابتکار خیلی خوب بودن.

امیدوارم وزرا و نماینده های بعدی دلشون به حال ما که نه حداقل واسه خودشون و منابع کشورشون بسوزه.:sad0:

لینک به دیدگاه

ممنون از شما ... خب من یک سوال دارم میتونید خیلی مختصر در مورد وظایف سازمان محیط زیست توضیح بدید؟! هدف از تشکیل این سازمان چی بود؟ چه برنامه هایی انجام میده!!!؟ (شخصا میخوام کمی بیشتر بدونم) خیابونی که ما توش ساکن هستیم اسمش خیابون محیط زیست! اداره محیط زیست شهر آخر خیابون ماست ... من هر وقت از کنار این اداره رد شدم با خودم گفتم خدایا چرا پرنده ای که چه عرض کنم مگسی توی این اداره پر نمیزنه! چرا در اداره همیشه بسته است! نکنه نیروگاه اتمیه! چرا کسی نمیاد و چرا کسی نمیره! ... تا اینکه یه روز یه آقایی رو دیدم! ... (این داستان ادامه دارد!)

لینک به دیدگاه
ممنون از شما ... خب من یک سوال دارم میتونید خیلی مختصر در مورد وظایف سازمان محیط زیست توضیح بدید؟! هدف از تشکیل این سازمان چی بود؟ چه برنامه هایی انجام میده!!!؟ (شخصا میخوام کمی بیشتر بدونم) خیابونی که ما توش ساکن هستیم اسمش خیابون محیط زیست! اداره محیط زیست شهر آخر خیابون ماست ... من هر وقت از کنار این اداره رد شدم با خودم گفتم خدایا چرا پرنده ای که چه عرض کنم مگسی توی این اداره پر نمیزنه! چرا در اداره همیشه بسته است! نکنه نیروگاه اتمیه! چرا کسی نمیاد و چرا کسی نمیره! ... تا اینکه یه روز یه آقایی رو دیدم! ... (این داستان ادامه دارد!)

خب حمیدجان اداره محیط زیست هر شهری وظایف زیادی داره از جمله حفاظت و پایش مناطق 4گانه محیط زیست و همچنین مناطق شکار ممنوع و وظایف ارزیابی های زیست محیطی هم شامل کاراشون میشن و خب من ادارات استان یزد چندتاشو رفتم بعضی جاها فوق العاده فعالن و بعضی جاها نه البته خانم آناهیتا بهتره بیآن مفصل توضیح بدن که بیشتر واردن:w16:

لینک به دیدگاه

ممنون دوستای عزیز

طبق گفته دوست عزیزمون آقا قاسم ادارات محیط زیست هر شهر که زیر نظر سازمان محیط زیست کشور هستن به حفاظت و پایش مناطق چهارگانه موجود ( پارک های ملی، پناهگاه حیات وحش، اثر طبیعی ملی، مناطق حفاظت شده) و مناطق 10 درصد و شکار ممنوع و این قبیل میپردازند.البته هرکدم از این مناطق چهارگانه یک مدیر پارک و چند محیط بان دارند که زیرنظر اداره محیط زیست همون شهر هستن.همچنین این ادارات مسئول کنترل کارخانجات و میزان آلودگی های تولید شده با توجه به استانداردها هستن که درصورت رعایت نکردن این مراکز موظف به پرداخت جریمه و در برخی موارد حتی تعطیلی می باشند. البته پروانه ها و مجوزهای شکار هم از این اداره صادر میشه.

البته باز هم این وظایف بستگی به دستور بالایی ها داره. که برای چه افرادی این قوانین و کنترل ها لحاظ شه و برای چه کسانی نشه.برای همینه که اوضاع محیط زیست کشورمون داره به سمت قهقرا میره. وگرنه کارمندای ادارات محیط زیست حداقل کارمندای شهر ما انسانهای بسیار زحمت کش و واقعا عاشق محیط زیست هستن و برای حفظ اون هم تلاش میکنن.

نمونش چند وقت پیش...

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش نماینده ی محترم و دوراندیش شهر ما دستور فرمودند که برای راحتی بیشتر همشهریان عزیز برای دسترسی به دریا مسیر 40 دقیقه ای تا دریا رو میخوایم به 20 دقیقه تقلیل بدیم که این امر موجب تقسیم شدن پناهگاه حیات وحش میانکاله!!! که از ذخایر فوق العاده کشورمونه و حتما هم وصفشو شنیدید به دوقسمت میشه!!!!:w000:یعنی من دیوانه ی استدلال این نماینده عزیزمون بودم.این حرکت یعنی نابودی و یه انفجار بزرگ تو این پناهگاه.:4564: حتما راجب اینفرگمنشن یا همون جدایی زیستگاه ها شنیدید...

یه آشوبی تو شهر به پا شد که نگو و نپرس.جالبه مردم هم راضی به این کار نبودن و نگران منطقه میانکاله بودن اما ...

بولدوزرهای محترم راهسازی اومدن و اینجا بود که کارمندای اداره محیط زیست شهرما عاشقانه اومدن جلوی بولدوزرها دراز کشیدن و گفتن از روی جنازه های ما رد شید تا بذاریم همچین بلایی سر میانکاله بیارید و ...

داستانی شده بود.

خوشبختانه اون بلا فعلا از سر ما رفع شد اما به نظرتون اون نماینده ی مردم دوست!!!!:whistles: (فقط خدا از هدف اصلیش خبر داره) کوتاه میاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!:sad0:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت استارتر عزیز و دوستان گل و علاقمند به محیط زیست

توسعه پایدار توسعه پایدار توسعه پایدار

حرف ما محیط زیستیها همینه

ما نمیگیم پیشرفت و تکنولوژی نباشه که اکثر مردم و مسئولین اینطور فکر میکنن

ما میگیم پیشرفت باشه، تکنولوژی باشه اما در راستای توسعه پایدار

یعنی از منابع طبیعی طوری استفاده بشه که برای نسلهای بعد هم باقی بمونه و اخلاق محیط زیست هم رعایت بشه

ولی متاسفانه اینطور نیست مخصوصا در طی این 8 سال و با تصویب قانونهای غیر انسانی و بی رحمانه دولت و مجلس، به بهره کشی از منابع روی آوردن نه بهره برداری صحیح و این باعث شده که کل منابع به راحتی از دست بره

الان تو اخبارها خوندم که داره یه دوره خشکسالی طولانی میاد ولی متاسفانه فعلا سر مسئولین شلوغه و مثل اینکه چیز مهمی هم نیست!

اما در مورد سازمان محیط زیست که قاسم عزیز پرسیدن

سازمان محیط زیست زیر نظر مستقیم ریاست جمهمری تشکیل میشه که در هر استان به سه قسمت بزرک محیط طبیعی ، محیط انسانی و قسمت اداری تقسیم میشه که چارت کاملش در اکثر سایتها هست که به بخشهای مختلف تقسیم میشه

محیط طبیعی که مشخصه کارش صدور پروانه های شکار، صدور مجوزهای اکتشاف معادن، شن و ماسه و کلا چیزهایی که به نابع طبیعی مربوط میشه

اما محیط انسانی به کارخونه ها و پایش مستمر اونها مربوط میشه که خیلی مفصله

ارزیابی زیست محیطی هم تو این بخش گنجانده شده

قسمت مالی اداری هم که مثل سایر سازمانهاست

در مورد خلوت بودن هم بله راست گفتین

علتش هم اینکه روز به روز وظایف مربوط به این سازمان ازش گرفته میشه و در کل مثل کشورهای دیگه در راس نیست بلکه افتاده یه گوشه ای و خاک میخوره و اصلا هم مهم نیست ...:icon_pf (34):

باز اگه سوالی بود در خدمتیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خب حمیدجان اداره محیط زیست هر شهری وظایف زیادی داره از جمله حفاظت و پایش مناطق 4گانه محیط زیست و همچنین مناطق شکار ممنوع و وظایف ارزیابی های زیست محیطی هم شامل کاراشون میشن و خب من ادارات استان یزد چندتاشو رفتم بعضی جاها فوق العاده فعالن و بعضی جاها نه البته خانم آناهیتا بهتره بیآن مفصل توضیح بدن که بیشتر واردن:w16:

مرسی قاسم جان ... حالا یه شرح وظایفی از سازمان منابع طبیعی میگی؟ (سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور)

ممنون دوستای عزیز

طبق گفته دوست عزیزمون آقا قاسم ادارات محیط زیست هر شهر که زیر نظر سازمان محیط زیست کشور هستن به حفاظت و پایش مناطق چهارگانه موجود ( پارک های ملی، پناهگاه حیات وحش، اثر طبیعی ملی، مناطق حفاظت شده) و مناطق 10 درصد و شکار ممنوع و این قبیل میپردازند.البته هرکدم از این مناطق چهارگانه یک مدیر پارک و چند محیط بان دارند که زیرنظر اداره محیط زیست همون شهر هستن.همچنین این ادارات مسئول کنترل کارخانجات و میزان آلودگی های تولید شده با توجه به استانداردها هستن که درصورت رعایت نکردن این مراکز موظف به پرداخت جریمه و در برخی موارد حتی تعطیلی می باشند. البته پروانه ها و مجوزهای شکار هم از این اداره صادر میشه.

البته باز هم این وظایف بستگی به دستور بالایی ها داره. که برای چه افرادی این قوانین و کنترل ها لحاظ شه و برای چه کسانی نشه.برای همینه که اوضاع محیط زیست کشورمون داره به سمت قهقرا میره. وگرنه کارمندای ادارات محیط زیست حداقل کارمندای شهر ما انسانهای بسیار زحمت کش و واقعا عاشق محیط زیست هستن و برای حفظ اون هم تلاش میکنن.

نمونش چند وقت پیش...

چند وقت پیش نماینده ی محترم و دوراندیش شهر ما دستور فرمودند که برای راحتی بیشتر همشهریان عزیز برای دسترسی به دریا مسیر 40 دقیقه ای تا دریا رو میخوایم به 20 دقیقه تقلیل بدیم که این امر موجب تقسیم شدن پناهگاه حیات وحش میانکاله!!! که از ذخایر فوق العاده کشورمونه و حتما هم وصفشو شنیدید به دوقسمت میشه!!!!:w000:یعنی من دیوانه ی استدلال این نماینده عزیزمون بودم.این حرکت یعنی نابودی و یه انفجار بزرگ تو این پناهگاه.:4564: حتما راجب اینفرگمنشن یا همون جدایی زیستگاه ها شنیدید...

یه آشوبی تو شهر به پا شد که نگو و نپرس.جالبه مردم هم راضی به این کار نبودن و نگران منطقه میانکاله بودن اما ...

بولدوزرهای محترم راهسازی اومدن و اینجا بود که کارمندای اداره محیط زیست شهرما عاشقانه اومدن جلوی بولدوزرها دراز کشیدن و گفتن از روی جنازه های ما رد شید تا بذاریم همچین بلایی سر میانکاله بیارید و ...

داستانی شده بود.

خوشبختانه اون بلا فعلا از سر ما رفع شد اما به نظرتون اون نماینده ی مردم دوست!!!!:whistles: (فقط خدا از هدف اصلیش خبر داره) کوتاه میاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!:sad0:

خدایی دمشون گرم ... من ببینمشون دستشون رو میبوسم.

متاسفانه ما از این قبیل جاده ها خیلی داریم ... دقت کردین دم انتخابات شده و هی میگن ما کیلومترها جاده ساختیم!؟ لودر و بولدوزرها صاف میکنن و روش آسفالت میریزن! افتخار میکنن!

با سلام خدمت استارتر عزیز و دوستان گل و علاقمند به محیط زیست

توسعه پایدار توسعه پایدار توسعه پایدار

حرف ما محیط زیستیها همینه

ما نمیگیم پیشرفت و تکنولوژی نباشه که اکثر مردم و مسئولین اینطور فکر میکنن

ما میگیم پیشرفت باشه، تکنولوژی باشه اما در راستای توسعه پایدار

یعنی از منابع طبیعی طوری استفاده بشه که برای نسلهای بعد هم باقی بمونه و اخلاق محیط زیست هم رعایت بشه

ولی متاسفانه اینطور نیست مخصوصا در طی این 8 سال و با تصویب قانونهای غیر انسانی و بی رحمانه دولت و مجلس، به بهره کشی از منابع روی آوردن نه بهره برداری صحیح و این باعث شده که کل منابع به راحتی از دست بره

الان تو اخبارها خوندم که داره یه دوره خشکسالی طولانی میاد ولی متاسفانه فعلا سر مسئولین شلوغه و مثل اینکه چیز مهمی هم نیست!

اما در مورد سازمان محیط زیست که قاسم عزیز پرسیدن

سازمان محیط زیست زیر نظر مستقیم ریاست جمهمری تشکیل میشه که در هر استان به سه قسمت بزرک محیط طبیعی ، محیط انسانی و قسمت اداری تقسیم میشه که چارت کاملش در اکثر سایتها هست که به بخشهای مختلف تقسیم میشه

محیط طبیعی که مشخصه کارش صدور پروانه های شکار، صدور مجوزهای اکتشاف معادن، شن و ماسه و کلا چیزهایی که به نابع طبیعی مربوط میشه

اما محیط انسانی به کارخونه ها و پایش مستمر اونها مربوط میشه که خیلی مفصله

ارزیابی زیست محیطی هم تو این بخش گنجانده شده

قسمت مالی اداری هم که مثل سایر سازمانهاست

در مورد خلوت بودن هم بله راست گفتین

علتش هم اینکه روز به روز وظایف مربوط به این سازمان ازش گرفته میشه و در کل مثل کشورهای دیگه در راس نیست بلکه افتاده یه گوشه ای و خاک میخوره و اصلا هم مهم نیست ...:icon_pf (34):

باز اگه سوالی بود در خدمتیم:icon_gol:

سلام . ممنون...

بنظر من باید تشکل های مردمی به کمک اداره محیط زیست بیان ...

بهره برداری از معادن توی کشور ما خیلی شدید داره پیشرفت میکنه ... تقی به توقی میخوره یک معدن کشف میشه! سه سوت استارت بهره برداریش هم زده میشه! ما خیلی داریم از معادن بهره برداری میکنیم ... من فکر نمیکنم واقعا نظارتی روی معادن و اکتشاف معدن وجود داشته باشه! حرف اول رو پول میزنه!

سراغ دارم شخصی رو که در منطقه ای صاحب زمین های هکتاری (کوهپایه ایه) ببخشید جسارت نباشه گوسفند چرون بوده و الان با ثبت یه شرکت زده تو کار معدن و استخراج سنگهای معدنی ...

دغدغه 3 سازمان محیط زیست (که مستقل از وزارته) سازمان منابع طبیعی (زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی) و سازمان حفظ نباتات (گیاهپزشکی جدید) (زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی) یکیه!

حفظ نبات یعنی حفظ حیات! ما حفظ نباتی ها و شما منابع طبیعی ها و محیط زیستی ها به این نتیجه رسیدیم که

حفظ جنگل ، حفظ گیاه ، حفظ آب ، حفظ خاک ، حفظ هوا ... همه با هم شدنیه ... جدا جدا نمیشه!

بنظر شما آیا ارتباطی بین این 3 سازمان وجود داره؟!

لینک به دیدگاه

سلام . ممنون...

بنظر من باید تشکل های مردمی به کمک اداره محیط زیست بیان ...

بهره برداری از معادن توی کشور ما خیلی شدید داره پیشرفت میکنه ... تقی به توقی میخوره یک معدن کشف میشه! سه سوت استارت بهره برداریش هم زده میشه! ما خیلی داریم از معادن بهره برداری میکنیم ... من فکر نمیکنم واقعا نظارتی روی معادن و اکتشاف معدن وجود داشته باشه! حرف اول رو پول میزنه!

سراغ دارم شخصی رو که در منطقه ای صاحب زمین های هکتاری (کوهپایه ایه) ببخشید جسارت نباشه گوسفند چرون بوده و الان با ثبت یه شرکت زده تو کار معدن و استخراج سنگهای معدنی ...

دغدغه 3 سازمان محیط زیست (که مستقل از وزارته) سازمان منابع طبیعی (زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی) و سازمان حفظ نباتات (گیاهپزشکی جدید) (زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی) یکیه!

حفظ نبات یعنی حفظ حیات! ما حفظ نباتی ها و شما منابع طبیعی ها و محیط زیستی ها به این نتیجه رسیدیم که

حفظ جنگل ، حفظ گیاه ، حفظ آب ، حفظ خاک ، حفظ هوا ... همه با هم شدنیه ... جدا جدا نمیشه!

بنظر شما آیا ارتباطی بین این 3 سازمان وجود داره؟!

تشکلهای زیست محیط به اسم "سمن" های زیست محیطی زیر چارت تشکلهای مردمی سازمان محیط زیست جا گرفته و هرکس هم بخواد داوطلبانه میتونه از سازمان کارت همیار محیط زیست دریافت کنه و آموزشهای مختصری هم بهشون داده میشه ولی متاسفانه مدیریت این نهادها خوب نبوده

شما راست میگین که این سه نهاد جدا از هم نمیشه ولی باید بگم که سازمان محیط زیست مسائل خیلی گسترده ای داره که تقریبا دو نهاد دیگه نمیتونن وارد این مقولات بشن و اون هم محیط زیست شهری هستش

در محیط زیست شهری که در یکی از زیرشاخه های بخش محیط زیست انسانی گنجانده شده مباحث مختلفی هست که ربطی به منابع طبیعی و گیاه پزشکی نداره

ولی از خیلی لحاظ دیگه به هم ربط دارن مثلا گیاه پزشکی میتونه در مورد آلودگی هوا به کمک ما بیاد و گونه های مبارز با آلودگی رو با مختص اون شهر معرفی کنه و با نظارت سازمان فضای سبز و پارکها کاشته بشه ولی هیچ هماهنگی تا به حال به وجود نیومده

در مورد معدن ها هم باید بگم که یک قانون جدید رو دولت محترم پیشنهاد دادن و مجلس محترم به تصویب رسوند که اکتشاف معادن در همه جا میتونه باشه چون دولت محترم معادن رو مال مردم میدونه و پول میگیره و کلا ارزیابی زیست محیطی و اثرات آلودگیهای اون رو کنار گذاشته و نظارتها هم خیلی کمتر شده!

در مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست که متعلق به سازمان محیط زیست بوده و حق هیچگونه اکتشاف و بهره برداری بنا به اصل پنجاهم قانون اساسی در قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست به هیچ کسی داده نشده ، حالا داره نابود میشه

فون و فلور منحصر به فرد این مناطق محکوم به فنا شده...

لینک به دیدگاه

اِه شرمنده من چرا ندیده بودم جواب شما رو! :ws52:

این تاپیک باعث شد کفر من در بیاد!

شکارچی تا این حد دلسنگ؟! معلم؟ همیار محیط زیست؟؟؟؟!

سکوت جان ممنون از توضیحاتت

اول اینکه در اسرع وقت دنبال کارت همیار محیط زیست خواهم رفت ...

در مورد نکته ای که گفتی مسائلی هست که دو نهاد دیگه (حفظ نباتات و منابع طبیعی) نمیتونن وارد بشن؛ با ادامه فعالیت توی تالارتون ببینم میتونم ثابت کنم که ما هم میتونیم وارد بشیم یا نه ... (فکر میکنم شدنی باشه)

و بازم دیشب شنیدم که دولت طرح هایی رو شدیدا این اواخر داره افتتاح میکنه ... مخصوصا بهره برداری از منابع طبیعی مثل سدهای آبی

ما در حال حاضر تمام اکسیژن، آب و مواد آلی و معدنی موجود در طبیعت رو حق خودمون میدونیم ...

میخوام منظورم رو با یک خاطره کوچولو برسونم:

هفته پیش که واسه بازدید رفته بودم منطقه با یک چوپان نشستم و صحبت کردیم

میگفت یه زمانی اینجا پرنده بود چرنده بود، روباه بود اونم چه روباهایی ، مار بود ، دار و درخت بود ... گیاهایی بودن که ما اونا رو دم میکردیم و برای مرض هامون مصرف میکردیم ...

الان فقط یه لوله آب میفرستن اینجا اونم زیر زمینی که نه پرنده ای میتونه آب بخوره نه گیاهی میتونه رشد کنه ... بخدا چند سال دیگه این درختا رو هم اینجا نمیبینی ...

خلاصه کلی شاکی بود و شکایت کرد

از منه حقیرم خواست که این مطالب رو به بالایی ها برسونم ....

یکی نیست بگه بابا درسته ما پتانسیل بیشتری توی این طبیعت داریم اما همش که واسه ما نیست! درسته ما تحریمیم و باید روی پای خودمون باشیم اما چرا از روش های دیگه درآمد زایی نکنیم!؟

لینک به دیدگاه
اِه شرمنده من چرا ندیده بودم جواب شما رو! :ws52:

این تاپیک باعث شد کفر من در بیاد!

شکارچی تا این حد دلسنگ؟! معلم؟ همیار محیط زیست؟؟؟؟!

سکوت جان ممنون از توضیحاتت

اول اینکه در اسرع وقت دنبال کارت همیار محیط زیست خواهم رفت ...

در مورد نکته ای که گفتی مسائلی هست که دو نهاد دیگه (حفظ نباتات و منابع طبیعی) نمیتونن وارد بشن؛ با ادامه فعالیت توی تالارتون ببینم میتونم ثابت کنم که ما هم میتونیم وارد بشیم یا نه ... (فکر میکنم شدنی باشه)

و بازم دیشب شنیدم که دولت طرح هایی رو شدیدا این اواخر داره افتتاح میکنه ... مخصوصا بهره برداری از منابع طبیعی مثل سدهای آبی

ما در حال حاضر تمام اکسیژن، آب و مواد آلی و معدنی موجود در طبیعت رو حق خودمون میدونیم ...

میخوام منظورم رو با یک خاطره کوچولو برسونم:

هفته پیش که واسه بازدید رفته بودم منطقه با یک چوپان نشستم و صحبت کردیم

میگفت یه زمانی اینجا پرنده بود چرنده بود، روباه بود اونم چه روباهایی ، مار بود ، دار و درخت بود ... گیاهایی بودن که ما اونا رو دم میکردیم و برای مرض هامون مصرف میکردیم ...

الان فقط یه لوله آب میفرستن اینجا اونم زیر زمینی که نه پرنده ای میتونه آب بخوره نه گیاهی میتونه رشد کنه ... بخدا چند سال دیگه این درختا رو هم اینجا نمیبینی ...

خلاصه کلی شاکی بود و شکایت کرد

از منه حقیرم خواست که این مطالب رو به بالایی ها برسونم ....

یکی نیست بگه بابا درسته ما پتانسیل بیشتری توی این طبیعت داریم اما همش که واسه ما نیست! درسته ما تحریمیم و باید روی پای خودمون باشیم اما چرا از روش های دیگه درآمد زایی نکنیم!؟

خواهش میکنم

واسه گرفتن کارت همیار محیط زیست به سازمان محیط زیست استانتون به قسمت روابط عمومی برو اگه جواب رد شنیدی برو قسمت کارگزینی و محیط طبیعی هم سر بزن

قسمتهایی هم که گفتم نمیتونن این رشته ها وارد بشن منظورم این بود که مستقیما نمیتونن وارد بشن مثلا توی قسمت طراحی پارکها غیرمستقیم میتونن دخالت داشته باشن یا تصفیه فاضلاب که فک نکنم دخالتی داشته باشن...

در مورد قضیه چوپان هم که میگی اگه بتونی کارت همیار محیط زیست بگیری، میتونی نظرات و مشاهداتت رو مستقیما با یگان حفاظت محیط زیست درمیان بزاری

اگه رسما همیار محیط زیست بشی نمیتونن اظهاراتت رو نادیده بگیرن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...