رفتن به مطلب

بزرگ‌ترین مفت‌خور جهان!

شــاروک

ارسال های توصیه شده

من که عنوان تاپیک رو خوندم با خودم گفتم انسان که دیگه نیاز به معرفی نداره!

بعد دیدم نه بابا دارن تهمت میزنن!

و اینکه کاملا نقل قول دوستم رو تایید میکنم:

فک کنم ماهی برای اونه ما داریم ماهیاشو میدزدیم این همه ماهی رو ورمیداریم میبریم از تو دریا بعد توقع داریم بشینه ما رو نگاه کنه بره علف بوخوره؟ یا پاشه راه بیوفته بیاد تو خشکی دنبال غذا؟

خدایی انسان ها زورگو هستن غذای بابا رو میدزدن طرف از غذای خودشم میخواد بوخوره بهش میگن مفت خور:icon_pf (34)::ws3:

:icon_gol:

:w58::w58: یعنی چی اونوخ؟

ماهی نیست پَ چیه:banel_smiley_4:

خب پس با این حساب چون ما انسانها پستانداریم پس تو گروه ماهی ها طبقه بندی نمیشم:w58: ... برادرم دلیل علمی بیار:w02:

دلیل نمیشه چون پستانداره ماهی نباشه:banel_smiley_4:

چون گفتی برادر !! من دیگه پامو از این قضیه میکشم بیرون :ws3:

راستش منم سردرنیوردم اما گفتم شاید چون درسشو نخوندم برام انقدر عجیب و ناشناسه :ws37:

یه چیزایی تو ذهنم هست اما خیلی ضایع و غیر علمیه :ws3:

الان کوسه زنده زا هس اما بهش میگن کوسه ماهی:ws3:

یا مثلا ماهی هایی مثله ماهی مولا مولا تخم گذاره بهش میگن ماهی :ws3:

کلا به جانور آبزی ،مهره دار و خونسرد میگن ماهی .. پس وال یه ماهی پستاندار هس:w16:

این همه نقل قول گرفتم قاطی پاتی شد!

خواستم رفع ابهام کنم، البته با اجازتون

اولا اینکه به نظر بنده حقیر واژه کوسه نهنگ واژه مناسبی نیست! نهنگ جداست کوسه جداست!

نهنگ یا وال ها از طنابداران و از رده پستاندارانه (هر چی که تو آب شنا کنه ماهی نیست که) اصلا نباید نهنگ ها رو ماهی خوند! نهنگها یک راسته از پستانداران حقیقی (جفت دار) هستند!

کوسه ها هم از طنابداران هستن اما از رده ماهی های غضروفی اند و توی گروه ماهی ها قرار میگیرن!

اینکه گفتید کوسه ها زنده زا هستند شما رو به شک میندازه! کوسه ها تخم گذار-بچه زا اند!

نمیدونم دیگه چی باید بگم اما خلاصه اینکه وال ماهی پستاندار نیست، پستاندار آبزیه... اصلا نیازی نیست بهش بگیم ماهی! چه کاریه! :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پس اگه گفتن بزرگترین ماهی دنیا:

باید بگیم کوسه بالن!

طول این ماهی 18 متر هم گزارش شده!!!!!!!!!!!

نهنگ ها بزرگترین جانوران هستن، فکر کنم به 35 متر میرسن (اگر اشتباه نکنم!)

لینک به دیدگاه

اولا اینکه به نظر بنده حقیر واژه کوسه نهنگ واژه مناسبی نیست! نهنگ جداست کوسه جداست!

نهنگ یا وال ها از طنابداران و از رده پستاندارانه (هر چی که تو آب شنا کنه ماهی نیست که) اصلا نباید نهنگ ها رو ماهی خوند! نهنگها یک راسته از پستانداران حقیقی (جفت دار) هستند!

کوسه ها هم از طنابداران هستن اما از رده ماهی های غضروفی اند و توی گروه ماهی ها قرار میگیرن!

اینکه گفتید کوسه ها زنده زا هستند شما رو به شک میندازه! کوسه ها تخم گذار-بچه زا اند!

نمیدونم دیگه چی باید بگم اما خلاصه اینکه وال ماهی پستاندار نیست، پستاندار آبزیه... اصلا نیازی نیست بهش بگیم ماهی! چه کاریه! :banel_smiley_4:

آره والا اصن چه کاریه :w02:

پس اگه گفتن بزرگترین ماهی دنیا:

باید بگیم کوسه بالن!

طول این ماهی 18 متر هم گزارش شده!!!!!!!!!!!

نهنگ ها بزرگترین جانوران هستن، فکر کنم به 35 متر میرسن (اگر اشتباه نکنم!)

18 متـــــر :w58:

لینک به دیدگاه
من که عنوان تاپیک رو خوندم با خودم گفتم انسان که دیگه نیاز به معرفی نداره!

بعد دیدم نه بابا دارن تهمت میزنن!

و اینکه کاملا نقل قول دوستم رو تایید میکنم:

:icon_gol:

همه اینا درست .. اما خب تو متن نوشته چون پستانداره، ماهی نیست:ws37:

طبق این متن ماهی رو به این شکل تعریف کرده:

The term fish is used to refer to any aquatic vertebrate that has a skin covered with scales, two sets of paired fins, some unpaired fins, and a set of gills. Fish do not represent a single clade but are instead paraphyletic. They include hagfishes, lampreys,

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
,
and
.

لینک به دیدگاه
همه اینا درست .. اما خب تو متن نوشته چون پستانداره، ماهی نیست:ws37:

چه جالبه الان سایت نشنئال کوسه نهنگ رو تو گروه ماهیان قرار داده..

Type:FishDiet:CarnivoreSize:18 to 32.8 ft (5.5 to 10 m)Weight:Average, 20.6 tons (18.7 tonnes)

بله دیگه منم همینو گفتم. :ws3:

لینک به دیدگاه

شایان ذکر است که وال‌ها از کوسه‌نهنگ‌ها بزرگ‌ترند، ولی وال‌ها پستاندارند نه ماهی و به همین دلیل کوسه‌نهنگ را بزرگ‌ترین ماهی جهان لقب داده‌اند

:w58::w58: یعنی چی اونوخ؟

ماهی نیست پَ چیه:banel_smiley_4:

متین جان حواست کوجاست!؟ :banel_smiley_4:

تو نقل قول بالا رو گرفته بودی! و نوشتی ماهی نیست پ چیه!

داره میگه وال ماهی نیست. وال یک پستانداره. منم توضیح دادم که وال از پستانداران آبزیه! هر چیزی تو آب بود که ماهی نیست ...

لینک به دیدگاه

اون عکسی که تو پس اول هست کوسه است! آخرش اومده یه چیزی گفته باشه! مثلا یک نکته رو گفته! که آره اینا رو با نهنگ یا وال اشتباه نگیرید.

اگه گفتن بزرگترین ماهی چیه نگید نهنگ بگید کوسه نهنگ (کوسه) چون نهنگ ماهی نیست!

لینک به دیدگاه
متین جان حواست کوجاست!؟ :banel_smiley_4:

تو نقل قول بالا رو گرفته بودی! و نوشتی ماهی نیست پ چیه!

داره میگه وال ماهی نیست. وال یک پستانداره. منم توضیح دادم که وال از پستانداران آبزیه! هر چیزی تو آب بود که ماهی نیست ...

خب همین دیگه.. عایا چون پستانداره باید بگیم ماهی نیست؟ من سوالم اینه :w16:

این اشتباه بیان شده.. پستاندار بودن دلیل بر نبودنِ ماهی نیست

وال پستاندار ابزی هست و به قول شما لازم نیست هر جانوری که تو اب باشه بهش بگیم ماهی

اما همین کوسه نهنگ جزو گروه ماهی ها حساب میشن :ws37:

لینک به دیدگاه

وال پستاندار ابزی هست و به قول شما لازم نیست هر جانوری که تو اب باشه بهش بگیم ماهی

بله دقیقا چون پستانداره نباید بگیم ماهی ... تمام اعضای گروه ماهی ها تخم گذارند (یا تخم گذار بچه زا مثل کوسه)

شما ماهی پستاندار میشناسین؟

و این نکته رو هم باید دقت کنیم که کوسه نهنگ با نهنگ خیلی فرق داره ها! از نظر رده بندی جدا هستن.

لینک به دیدگاه

شایان ذکر است که وال‌ها از کوسه‌نهنگ‌ها بزرگ‌ترند، ولی وال‌ها پستاندارند نه ماهی و به همین دلیل کوسه‌نهنگ را بزرگ‌ترین ماهی جهان لقب داده‌اند

نه میگه وال از کوسه نهنگ بزرگتره .. پس اگر بخواییم بزرگترین ماهی دنیا رو معرفی کنیم نباید وال روانتخاب کنیم چون پستانداره، ماهی نیست

پس میریم گزینه بعدی که کوسه نهنگ هست .. پس بزگترین ماهی دنیا..کوسه نهنگ می باشد:ws3:

........................

من اینطوری متوجه شدم:w16:

لینک به دیدگاه

بله دقیقا چون پستانداره نباید بگیم ماهی ... تمام اعضای گروه ماهی ها تخم گذارند (یا تخم گذار بچه زا مثل کوسه)

شما ماهی پستاندار میشناسین؟

و این نکته رو هم باید دقت کنیم که کوسه نهنگ با نهنگ خیلی فرق داره ها! از نظر رده بندی جدا هستن.

خب شما داری میگی همه ماهی ها تخم گذارند یا همون زنده زایی مثل کوسه

اما در تعریف ماهی بودن نوع تولید مثل ذکر نشده.. و در رده بندی هم کوسه نهنگ رو در رده ماهی ها تقسیم بندی کردن

یه چیزی این وسط تناقض داره... من نمیخوام حرف شما رو رد کنم

دارم موضوع رو باز میکنم:w16:

لینک به دیدگاه
نه میگه وال از کوسه نهنگ بزرگتره .. پس اگر بخواییم بزرگترین ماهی دنیا رو معرفی کنیم نباید وال روانتخاب کنیم چون پستانداره، ماهی نیست

پس میریم گزینه بعدی که کوسه نهنگ هست .. پس بزگترین ماهی دنیا..کوسه نهنگ می باشد:ws3:

........................

من اینطوری متوجه شدم:w16:

w874.gif متین. بله همینی رو که متوجه شدی حفظ کن...

میدونی ماهی ها توی رده بندی یک رده نیستن. مثل خزندگان، پستانداران و یا دوزیستان که همشون یک رده اند.

ماهی ها یک گروه اند که چند رده رو در بر میگیرن

مثلا:

رده ماهی های غضروفی (کوسه ها و سفره ماهی ها)

رده پلاکودرمی

رده ماهی های باله شعاعی و غیره ...

نهنگ ها در رده پستاندارانه اما رده پستانداران توی گروه ماهی ها نیست!

لینک به دیدگاه
w874.gif متین. بله همینی رو که متوجه شدی حفظ کن...

میدونی ماهی ها توی رده بندی یک رده نیستن. مثل خزندگان، پستانداران و یا دوزیستان که همشون یک رده اند.

ماهی ها یک گروه اند که چند رده رو در بر میگیرن

مثلا:

رده ماهی های غضروفی (کوسه ها و سفره ماهی ها)

رده پلاکودرمی

رده ماهی های باله شعاعی و غیره ...

نهنگ ها در رده پستاندارانه اما رده پستانداران توی گروه ماهی ها نیست!

من نمدونم یا من خیلی حرفمو بد میرسونم یا باز واقعا بد میرسونم یا شما بد میرسونی:banel_smiley_4:

بعدا درباره همین ماهی بودن یا نبودن.. و ویژگی هاش تبادل اطلاعات مینماییم

اما بازم من میگم

پستاندار بودن دلیلی بر نبودن ماهی بودنش نمیشه:w02:

لینک به دیدگاه
خب شما داری میگی همه ماهی ها تخم گذارند یا همون زنده زایی مثل کوسه

اما در تعریف ماهی بودن نوع تولید مثل ذکر نشده.. و در رده بندی هم کوسه نهنگ رو در رده ماهی ها تقسیم بندی کردن

یه چیزی این وسط تناقض داره... من نمیخوام حرف شما رو رد کنم

دارم موضوع رو باز میکنم:w16:

من تعریف ماهی ها رو ندارم. اما باید توی توصیفاتش بیاد! (تعجب میکنم میگید ذکر نشده) توی توصیفات هر گروه از جانوران باید نوع سیستم تنفسی ... سیستم گوارشی ... سیستم عصبی ... سیستم گردش خون ... سیستم تولید مثل ... سیستم دفع ادرار ... اندامهای حسی و ... توصیف بشه.

اون قسنتی رو که سبز کردم بله درسته ...

لینک به دیدگاه

پستاندار بودن دلیلی بر نبودن ماهی بودنش نمیشه:w02:

خب من از شما این سوال رو میپرسم: (شاید من دارم اشتباه میکنم)

ماهی پستاندار میشناسی؟

ولی عجب جمله سختی نوشتیا! 3 بار خوندمش!

راحت میگفتی پستاندار بودن دلیلی بر نبودن ماهی نیست! والا!

لینک به دیدگاه
خب من از شما این سوال رو میپرسم: (شاید من دارم اشتباه میکنم)

ماهی پستاندار میشناسی؟

ولی عجب جمله سختی نوشتیا! 3 بار خوندمش!

راحت میگفتی پستاندار بودن دلیلی بر نبودن ماهی نیست! والا!

خیر ماهی پستاندار نداریم اما زنده زایی داریم

من کِی گفتم این جانور آبزیمون ماهی پستاندار هست؟ دارم میگم اینی که نوشته چون پستانداره ،ماهی نیست اشتباهه

اگر از شما بپرسن عایا انسان ، ماهی هست... میگین نه ، چون انسان پستانداره پس ماهی نیست؟

این دلیل ِ پستاندار بودن ، فرض ِ ماهی بودن یا نبودن رو نمیتونه تایید یا رد کنه:banel_smiley_4:

من همین رو راحت در این پستم گفتم .. اما دیدم متوجه نشدین اینطوری گفتم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...