رفتن به مطلب

اولین شماره مجله تخصصی مهندسی مکانیک(حرکت)

ارسال های توصیه شده

با درود خدمت تمام عزیزان نواندیش

امروز بالاخره مجله حرکت آماده شد،البته بسیار ضربتی و فوری به دلیل قولی که داده بودم خدمت دوستان

همونطور که دوستان در جریان هستند ،علی الخصوص دوستانی قدیمی تر،این مجله 3 سال هست که قراره بیاد بالا و رونمایی شه،اما تا امروز خبری ازش نبود و افراد زیادی اومدن که این کار رو انجام بدن

اول از همه تشکر میکنم از تمامی عزیزانی که ما رو تو این مجله یاری کردند،نویسندگان،طراحان و... همه و همه

دوم اینکه هر ایرادی هست،کوچیک و بزرگ رو من قبول میکنم،چون بنده هم مثل سایر دوستان مشغله شدیدی دارم و ممکنه جاهایی کوتاهی رخ داده باشه.فایلهای بعضی از دوستان خیلی دردسار داشت و سیستم خودم هم مدتی از کار افتاده بود .البته اینا توجیه نیست ولی خب امیدوارم که اشتباهات کم شده باشه و به حداقل رسیده باشه.مجله یکبار هم مورد بازدید قرار گرفته توسط دوستان

امابه هر حال هر کاری اولش ممکنه اشکالاتی داشته باشه و طبیعی هست.

سوم اینکه با گوش جان انتقاد های شما رو گوش میکنم،پیشنهادی اگر دارید حتما ارائه بدید،چرا که اصلاح مجله وابسته به دقت نظر شما خواهد بود.

خلاصه کم و کاستی اگر بود به بزرگی خودتون ببخشید.

امیدوارم در حرکت بعدی شما هم با ما همراه باشید و بتونیم با قدرت هر چه بیشتر جلو بریم.

یا حق.

دانلود اولین شماره حرکت-26فروردین ماه 1392

[h=1]موضوع: نظرسنجی درباره شماره اول مجله تالار مهندسی مکانیک - حرکت[/h]

لینک به دیدگاه

بسیار عالی:a030:

دست گُلت درد نکنه حمید جان:icon_gol:

همه از زحماتی که کشیدی باخبر هستیم و میدونیم با تمام مشغله هایی که داشتی روی قولت موندی و مجله رو خودت به اتمام رسوندیش.

این یعنی اینکه یک قدم از همه ما جلوتر بودی.:icon_gol:

یه خسته نباشید جانانه از طرف خودم و کلا تیم مدیریت تالار مهندسی مکانیک به شما بدهکاریم.:icon_redface:

انشاالله که با مطالعه مجله و گزارش کم و کاست های احتمالی مجله شاهد پیشرفت روز افزون مجله حرکت باشیم.

باز هم خسته نباشید میگم بهت :a030:

لینک به دیدگاه

درود و تشکر از تمامی دوستانی که همراه ما بودن....جا داره از طراح خوبمون آقا جعفر هم تشکر ویژه ای داشته باشم:icon_gol:

امیدواریم با یاری شما خوبان شماره های بعدی نشریه پربارتر باشه:w16: (خوندن این نسخه فکر کنم یک ماهی طول میکشه:ws37:) ولی این نهضت ادامه داشته باشه:hapydancsmil:

یعنی این طلسم شکسته شده:w58:

لینک به دیدگاه

بسیار خوشحالم از اینکه زحمات همه به ثمر نشسته

در اینجا باید از کسی که مهم ترین گام رو برای نشریه برداشت تشکر کنم اون هم کسی نیست جز دوست بسیار عزیزم جعفر :icon_gol:

و ضمنا یادی بکنم از زحمت کشان تالار مهندسی مکانیک:

جناب مهندس جمالی عزیز و جناب مهندس ورپشتی که پایه های تالار مکانیک بودند و خاهند بود.

آرزوی بهروزی برای تیم جدید مدیرتی دارم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

از همه بچه هایی که مطلب دادند تشکر میکنم.

من که نرسیدم مطلب بدم.

ولی بچه ها همه به نوعی در این مجله سهیم هستند که سرفرصت از همگی تشکر و قدردانی خواهد شد.

هیچ کسی از قلم نخواهد افتاد.

شک نکنید :a030:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

خسته نباشن

اما انتقادهای هست که برای بهتر شدن مجله باید مطرح کرد

اول از همه این که چون مجله اولین شماره است، حتی اگر مطالب کمتری هم داشت، ولی ظاهر و جذابیت بیشتری داشت، گیرا تر میشد، و در شماره های بعدی میتونستیم تمرکز رو بذاریم رو مطالب بیشتر (چون به نظر من خیلی از قسمت ها تو ذوق میزنن)

درسته که بچه ها سرشون شلوغه ولی کسی که اینجا رفت و آمد نداره و مجله به دستش میرسه از این موضوعا اطلاعی نداره که، و مجله رو زیاد جدی نمیگیره و از شماره های بعدی هم استقبال نمیکنه!

یه قسمت حرفم اینه که کاش مطالب کمتر میشد و همون وقت رو میذاشتیم برای ویرایش همون حجم کمتر مطالب

یه چیز خیلی مهم دیگه!

اینکه یکی از موثرترین چیزهایی تو جذب مخاطب مشخصا در مورد مجله، بعد تصویری اونه، استفاده هر چه بیشتر از تصویر، پس زمینه های آرام و متنوع

و اینکه استفاده از تصاویر با کیفیت (مثلا برای نرم افزار، که به راحتی میشه از تصاویر با کیفت استفاده کرد، که تو این شماره حتی به جای نوشته (text) تو همون قسمت solidwork عکس گذاشته شده!!)

یکی از مهمترین ضعف های این شماره ویرایش بود! امیدوارم تو شماره های بعدی همه این عیوب برطرف بشه

ولی به همتون بابت انتشار شماره اول تبریک میگم

همینجا هم آمادگی خودم رو برای هرچه بهتر شدن مجله اعلام میکنم، حتی میتونیم از همین امروز برای شماره بعدی کار رو شروع کنیم)

لینک به دیدگاه
بسیار عالی:a030:

دست گُلت درد نکنه حمید جان:icon_gol:

همه از زحماتی که کشیدی باخبر هستیم و میدونیم با تمام مشغله هایی که داشتی روی قولت موندی و مجله رو خودت به اتمام رسوندیش.

این یعنی اینکه یک قدم از همه ما جلوتر بودی.:icon_gol:

یه خسته نباشید جانانه از طرف خودم و کلا تیم مدیریت تالار مهندسی مکانیک به شما بدهکاریم.:icon_redface:

انشاالله که با مطالعه مجله و گزارش کم و کاست های احتمالی مجله شاهد پیشرفت روز افزون مجله حرکت باشیم.

باز هم خسته نباشید میگم بهت :a030:

سلام مهندس

لطف داری،سهم عظیم این حرکت شما و بچه ها هستید.

درود و خدا قوت

:icon_gol:

همگی خسته نباشین

• :ws37:

درود و تشکر از تمامی دوستانی که همراه ما بودن....جا داره از طراح خوبمون آقا جعفر هم تشکر ویژه ای داشته باشم:icon_gol:

امیدواریم با یاری شما خوبان شماره های بعدی نشریه پربارتر باشه:w16: (خوندن این نسخه فکر کنم یک ماهی طول میکشه:ws37:) ولی این نهضت ادامه داشته باشه:hapydancsmil:

یعنی این طلسم شکسته شده:w58:

اتفاقا بعدا که فایل رو زینک کردم چقدر افسوس خوردم که اسم کامل جعفر و پرتو رو نیاوردم

حتما تو شما بعدی اسمشون رو میاریم

به احتمال خیلی قوی،اگر بخوایم مجله رو ادامه بدیم و دست من باشه باید هر دو ماه یه نسخه بدیم:hanghead:

بسیار خوشحالم از اینکه زحمات همه به ثمر نشسته

در اینجا باید از کسی که مهم ترین گام رو برای نشریه برداشت تشکر کنم اون هم کسی نیست جز دوست بسیار عزیزم جعفر :icon_gol:

و ضمنا یادی بکنم از زحمت کشان تالار مهندسی مکانیک:

جناب مهندس جمالی عزیز و جناب مهندس ورپشتی که پایه های تالار مکانیک بودند و خاهند بود.

آرزوی بهروزی برای تیم جدید مدیرتی دارم

موفق باشید

از همه بچه هایی که مطلب دادند تشکر میکنم.

من که نرسیدم مطلب بدم.

ولی بچه ها همه به نوعی در این مجله سهیم هستند که سرفرصت از همگی تشکر و قدردانی خواهد شد.

هیچ کسی از قلم نخواهد افتاد.

شک نکنید :a030:

سلام دوستان

خسته نباشن

اما انتقادهای هست که برای بهتر شدن مجله باید مطرح کرد

اول از همه این که چون مجله اولین شماره است، حتی اگر مطالب کمتری هم داشت، ولی ظاهر و جذابیت بیشتری داشت، گیرا تر میشد، و در شماره های بعدی میتونستیم تمرکز رو بذاریم رو مطالب بیشتر (چون به نظر من خیلی از قسمت ها تو ذوق میزنن)

یه چیز خیلی مهم دیگه!

اینکه یکی از موثرترین چیزهایی تو جذب مخاطب مشخصا در مورد مجله، بعد تصویری اونه، استفاده هر چه بیشتر از تصویر، پس زمینه های آرام و متنوع

سلام

تشکر از شما برای نظرات

درمورد ظاهر مجله که حق با شماست،چون من خودم سادگی رو همیشه ترجیح میدم در همه موارد این مرود هم اینطوری بود،البته من موقع درست کردن فایلها نظر دوستان رو میپرسیدم،قرار بود پس زمینه بگذارم که دوستان پیشنهاد دادن پس زمینه جالب نیست و توی تالار برق نشریه شون مورد پسند نبوده و بیایم از قالبهای چپ و راست استفاده کنیم برای این منظور که عین مجله های بیرون باشه و به نظر خودم هم جالب اومد که اسماعیل عزیز زحمت قالب ها رو کشیدند.

درسته که بچه ها سرشون شلوغه ولی کسی که اینجا رفت و آمد نداره و مجله به دستش میرسه از این موضوعا اطلاعی نداره که، و مجله رو زیاد جدی نمیگیره و از شماره های بعدی هم استقبال نمیکنه!

یه قسمت حرفم اینه که کاش مطالب کمتر میشد و همون وقت رو میذاشتیم برای ویرایش همون حجم کمتر مطالب

و اینکه استفاده از تصاویر با کیفیت (مثلا برای نرم افزار، که به راحتی میشه از تصاویر با کیفت استفاده کرد، که تو این شماره حتی به جای نوشته (text) تو همون قسمت solidwork عکس گذاشته شده!!)

یکی از مهمترین ضعف های این شماره ویرایش بود! امیدوارم تو شماره های بعدی همه این عیوب برطرف بشه

ولی به همتون بابت انتشار شماره اول تبریک میگم

همینجا هم آمادگی خودم رو برای هرچه بهتر شدن مجله اعلام میکنم، حتی میتونیم از همین امروز برای شماره بعدی کار رو شروع کنیم)

باور کنید بیشتر از این برای من جا نداشت که وقت بگذارم،الانم که دارم پاسختون رو میدم 5صبحه و دارم آماده میشم برم سرکارhanghead.gifاما در آینده قصد دارم چیدمان رو به دوستان ماهر در این زمینه واگذار کنم:a030:

مشکل همینجا بود که مطالب یکجا رسید و یهو دستمون پر شد و نمیشه هیچکاریش کرد و باید همه مطالب قرار میگرفت،من مجبور شدم یه مطلب خودم رو هم حذف کنم و الا باید 60 صفحه میشد.

اما در مورد سالید،حجم در مورد مجله و دانلودش اولویت هست،اینکه طرف وقت بذاره،از حجم دانلودش بزنه و مجله رو بگیره،من میتونستم مجله رو 20مگابایتی بذارم و کیفیت ها عالی،اما کسی دانلود نمیکرد.

من توی همه نظرسنجی ها اتفاقا میدیدم که میزنن تصویر گیرا تر ه،شما میگید ینی تصویر نباشه و فقط تکست باشه یا من دست متوجه نشدم منظورتون رو؟آخه کنار تمام تصاویر توضیحات جامع مربوط به اون تصویر اومده،نمیشد که تصویر نباشه:ws3:

این نوع آموزش سالید خیلی وقتگیر و دردسر ساز هست والبته گیرا با توجه به نظر 2-3 نفر از دوستای خودم که مطالع کردن آموزش رو،شما دقیق بگید کدوم صفحه چه اشکالی داره که من اون رو بر طرف کنم:icon_gol:

در مورد ویرایش هم باید ذکر کنید که مشکلش چی هست وکدوم صفحه که ما بتونیم اصلاح کنیم:icon_gol:موارد رو دقیق بفرمایید تا بتونیم یه بررسی جامع داشته باشیم.

با تشکر از حضور فعال و موثر شما دوست گرامی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

احتمالا از سر کار برگشتین و دارین کامنت من رو میخونین، پس اول بگم خسته نباشین :w16:

سلام

تشکر از شما برای نظرات

درمورد ظاهر مجله که حق با شماست،چون من خودم سادگی رو همیشه ترجیح میدم در همه موارد این مرود هم اینطوری بود،البته من موقع درست کردن فایلها نظر دوستان رو میپرسیدم،قرار بود پس زمینه بگذارم که دوستان پیشنهاد دادن پس زمینه جالب نیست و توی تالار برق نشریه شون مورد پسند نبوده و بیایم از قالبهای چپ و راست استفاده کنیم برای این منظور که عین مجله های بیرون باشه و به نظر خودم هم جالب اومد که اسماعیل عزیز زحمت قالب ها رو کشیدند.

نگاه کنین برای نمونه

یه نگاه به مجله های معروف مثل Popular Mechanics، Autocar، Auto Plus، Fast Car، Architect بندازیم میبینیم که استفاده از بک گراند های جذاب تقریبا به یک الگو تبدیل شده، برای رفتن تو کورس رقابت برای جذب مخاطب باید یه مبنا و الگو باشه و بر طبق اون حرکت کرد.

بالخره دیر یا زود باید به سمت این الگوها رفت، چه بهتر که کارمون رو وقتی شروع میکنیم یک سری منبع جمع آوری کنیم و الگو برداری کنیم، حتی بهینه کردن همون الگوها

باور کنید بیشتر از این برای من جا نداشت که وقت بگذارم،الانم که دارم پاسختون رو میدم 5صبحه و دارم آماده میشم برم سرکارhanghead.gifاما در آینده قصد دارم چیدمان رو به دوستان ماهر در این زمینه واگذار کنم:a030:

مشکل همینجا بود که مطالب یکجا رسید و یهو دستمون پر شد و نمیشه هیچکاریش کرد و باید همه مطالب قرار میگرفت،من مجبور شدم یه مطلب خودم رو هم حذف کنم و الا باید 60 صفحه میشد.

اما در مورد سالید،حجم در مورد مجله و دانلودش اولویت هست،اینکه طرف وقت بذاره،از حجم دانلودش بزنه و مجله رو بگیره،من میتونستم مجله رو 20مگابایتی بذارم و کیفیت ها عالی،اما کسی دانلود نمیکرد.

درسته، حق دارین، جا داره باز ازتون تشکر کنم

اما برای این هم راهکار هست، برای مثال نیاز نیست تمام مطالب در همین شماره جاری قرار بگیرن! برای مثال برای هر شماره میتونیم از یه تیمی دعوت کنیم بیان در مورد مطالب ارسال شده نظر بدن و اولویت بندی کنن، که چه مطالبی در کنار چه مطالبی قرار بگیرن، اگر فلان مطلب جذابیت نداره زیاد در کنارش یه مطلب خیلی جذاب بذاریم و به همین نسبت مطالب رو طبقه بندی کنیم و مطالبی که تو شماره جاری منتشر نمیشن میرن تو صف انتظار برای شماره بعدی، و با این کار میتونیم همون زمانی که برای (برای مثال) 10 تا مطلب گذاشتیم و ویرایشو تنطیم و ... انجام دادیم رو برای 6 مطلب بذاریم و بالطبع خیلی وزن مجله بالاتر میره (لزوما یه مجله وزین از روی مطالبش فقط ارزش گذاری نمیشه)

در مورد حجم، نگاه کنین من از بین مجله هایی که دارم یه میانگین که گرفتم شد 47 تا مجله که حجمشون در کل بود 3 گیگ که میشه به طور میانگین هر مجله 63 مگ، در ضمن برای یک مهندس یا دانشجوی مهندسی یا دکتر و یا ارشد دانلود کردن یک شماره مجله به حجم 63 مگ در ماه که سختی ای نداره!

من توی همه نظرسنجی ها اتفاقا میدیدم که میزنن تصویر گیرا تر ه،شما میگید ینی تصویر نباشه و فقط تکست باشه یا من دست متوجه نشدم منظورتون رو؟آخه کنار تمام تصاویر توضیحات جامع مربوط به اون تصویر اومده،نمیشد که تصویر نباشه:ws3:

نه دقیقا من هم منظورم استفاده از تصاویر هست، اما نکته که اشاره کردم مربوط به کیفیت عکس بود (که پایین بود).

این نوع آموزش سالید خیلی وقتگیر و دردسر ساز هست والبته گیرا با توجه به نظر 2-3 نفر از دوستای خودم که مطالع کردن آموزش رو،شما دقیق بگید کدوم صفحه چه اشکالی داره که من اون رو بر طرف کنم:icon_gol:

برای مثال، مشخصه که درصفحه 35 متن زیر عکس خودش عکس هست، و text نیست

و یا عکس ی که در همون صفحه گذاشته شده بود، بهتر بود هر کدوم از قسمت های شماره گذاری شده در یک عکس جدا با رزولوشن بالاتر ضمیمه بشن چون اون عکس خیلی بزرگه و بالطبع جزئیات وضوح لازم رو ندارن

در مورد ویرایش هم باید ذکر کنید که مشکلش چی هست وکدوم صفحه که ما بتونیم اصلاح کنیم:icon_gol:موارد رو دقیق بفرمایید تا بتونیم یه بررسی جامع داشته باشیم.

برای مثال اصلی ترین مشکل ویرایش که خیلی تو چشم میومد، ترکیب انگلیسی و فارسی و فاصله گذاری های ما بین کلمات اتگلیسی و فارسی بود

بهتر بود یه افکت بهتر برای شماره صفحات داده میشد

و این که باید تو این نوع مجلات عنوان مجله تو هر پیج ذکر شه حالا یا در قالب لوگو یا به صورت Text، و در صفحه اول یا آخر وابستگی به انجمن نواندیشان ذکر شه!

....

با تشکر از حضور فعال و موثر شما دوست گرامی:icon_gol:

قربون شما :icon_gol::a030:

لینک به دیدگاه
سلام

احتمالا از سر کار برگشتین و دارین کامنت من رو میخونین، پس اول بگم خسته نباشین :w16:

نگاه کنین برای نمونه

یه نگاه به مجله های معروف مثل Popular Mechanics، Autocar، Auto Plus، Fast Car، Architect بندازیم میبینیم که استفاده از بک گراند های جذاب تقریبا به یک الگو تبدیل شده، برای رفتن تو کورس رقابت برای جذب مخاطب باید یه مبنا و الگو باشه و بر طبق اون حرکت کرد.

بالخره دیر یا زود باید به سمت این الگوها رفت، چه بهتر که کارمون رو وقتی شروع میکنیم یک سری منبع جمع آوری کنیم و الگو برداری کنیم، حتی بهینه کردن همون الگوها

درسته، حق دارین، جا داره باز ازتون تشکر کنم

اما برای این هم راهکار هست، برای مثال نیاز نیست تمام مطالب در همین شماره جاری قرار بگیرن! برای مثال برای هر شماره میتونیم از یه تیمی دعوت کنیم بیان در مورد مطالب ارسال شده نظر بدن و اولویت بندی کنن، که چه مطالبی در کنار چه مطالبی قرار بگیرن، اگر فلان مطلب جذابیت نداره زیاد در کنارش یه مطلب خیلی جذاب بذاریم و به همین نسبت مطالب رو طبقه بندی کنیم و مطالبی که تو شماره جاری منتشر نمیشن میرن تو صف انتظار برای شماره بعدی، و با این کار میتونیم همون زمانی که برای (برای مثال) 10 تا مطلب گذاشتیم و ویرایشو تنطیم و ... انجام دادیم رو برای 6 مطلب بذاریم و بالطبع خیلی وزن مجله بالاتر میره (لزوما یه مجله وزین از روی مطالبش فقط ارزش گذاری نمیشه)

در مورد حجم، نگاه کنین من از بین مجله هایی که دارم یه میانگین که گرفتم شد 47 تا مجله که حجمشون در کل بود 3 گیگ که میشه به طور میانگین هر مجله 63 مگ، در ضمن برای یک مهندس یا دانشجوی مهندسی یا دکتر و یا ارشد دانلود کردن یک شماره مجله به حجم 63 مگ در ماه که سختی ای نداره!

نه دقیقا من هم منظورم استفاده از تصاویر هست، اما نکته که اشاره کردم مربوط به کیفیت عکس بود (که پایین بود).

برای مثال، مشخصه که درصفحه 35 متن زیر عکس خودش عکس هست، و text نیست

و یا عکس ی که در همون صفحه گذاشته شده بود، بهتر بود هر کدوم از قسمت های شماره گذاری شده در یک عکس جدا با رزولوشن بالاتر ضمیمه بشن چون اون عکس خیلی بزرگه و بالطبع جزئیات وضوح لازم رو ندارن

برای مثال اصلی ترین مشکل ویرایش که خیلی تو چشم میومد، ترکیب انگلیسی و فارسی و فاصله گذاری های ما بین کلمات اتگلیسی و فارسی بود

بهتر بود یه افکت بهتر برای شماره صفحات داده میشد

و این که باید تو این نوع مجلات عنوان مجله تو هر پیج ذکر شه حالا یا در قالب لوگو یا به صورت Text، و در صفحه اول یا آخر وابستگی به انجمن نواندیشان ذکر شه!

....

قربون شما :icon_gol::a030:

امیدوارم که بتونم متقاعدتون کنم

در مورد حجم درسته که امکان دانلودش برا خیلی ها هست،اما برای خیلی ها هم نیست،من حدود 100 نسخه رو بین همکارای خودم که در بخش بهره برداری تاسیسات و واحدهای صنعتی و فنی الان در حال فعالیت هستند پخش کردم،خیلیاشون به صورت ایمیل و باقی به صورت چاپی،و تا الان همه ازش راضی بودن،اتفاقا مقالات عالی بود،چرا که مجله رو تراشکار،طراح و ...خوانده بودند(کسانیکه حتی سطح سوادشون بسیار پایین بود) و راضی بودند.چون مخاطب خاص نیست نمیشه سایر چیزهاشم خاص باشه،البته من در نسخه بعدی این کار رو به شخص دیگه ای قطعا واگذار خواهم کرد و ویرایش و نشر با فرد دیگری خواهد بود.اما هر چه حجم کمتر باشه هم آپلودش راحت تره هم دانلودش،اون مجلاتی که شما نام بردید تمام سرور اختصاصی و امکاناتی 10 برابر ما دارند و البته رقبایی در سطح بالاتر،ما اینجا داریم با کمترین امکانات مطالب رو نشر میدی و از سرورهای رایگان استفاده میکنیم.

اما در مورد تصویر بگم

اتظار داشتم کل مجله رو بررسی میکردید وایرادات خیلی ریزتر و فنی تر رو که بعضا عمدا قرار داده بودم رو اشاره میکردید اما خب اینم خوبه در نوع خودش،در مورد مطالب دو دیدگاه وجود داره(البته در مجله ما و صرفا در این شماره که دست من بود:

1-فردی که مقاله رو مینویسه(نوشته)

2-فردی که مجله رو ویراست میکنه

فردی که مقاله رو مینویسه در قالب خودش و فونت و طراحی شخصی خودش اینکار رو انجام میده،اما فردی که میاد و همه مطالب رو در یک فرمت و قالب یکسان جمع آوری میکنه مجبوره که یکسری محدودیت ها بگذاره.مثلا همون یک صفحه ای که اشاره کردید،اون مطلب خودم هست و زمانی که مطلب رو مینوشتم برای شخص خودم به همون صورتی بودکه الان در نظر شماست،اما وقتی رفت در قالب مجله مجبور شدم تصویر رو به صفحه بعدی ببرم و ناچار بودم.چون از اطراف صفحه محدود بود و کمبود فضا بود.در مورد فونت انگلیسی رو هم حق با شماست،اما خب نه من،بلکه سایر مجلات(مثل کهربارو اگر دیده باشید)هنوز نتونستند این مشکل تداخل فونت انگلیسی و فارسی رو حین کانورت به پی دی اف از بین ببرند.و هنوزم بعد از چندین نسخه دارای اشکال هست،چه ویرایشی چه تداخل.

در تمام صفحات نام نواندیشان خورده و اول مجله هم اسم نواندیشان آمده،و تا الان وابستگی نداشتیم:ws3:

یه انتقاد کوچولو.

جای بهتر نبود که آپلودش کنید.؟؟؟

هم غیر مستقیم و هم اذیت می کنه.

ممنون.

من پوزش میطلبم از شما،امکانات نبود:icon_gol:

بد نبود...خوب هم نبود

خسته نباشین

من چه کنم با این همه انرژی مثبت:ws3:

شما هم خسته نباشید:icon_gol:

معیب و مزایا رو ذکر کنید تا بررسی کنیم

اینم یه لینک دیگه ، اگه با اولی مشکل دارید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

تشکر فراروان که این زحمت رو متقبل شدید:icon_gol:

دوستان نقدهای دیگه رو هم بگید،صرفا ویرایشی و ظاهر مهم نیست،سطح مقالات و سایر چیزها رو هم ذکر کنید

لینک به دیدگاه

همیشه اولین کار پر از نقص هست و با همکاری میشه بهبودش داد...بنابراین دوستانی که انتقاد میکنند نشون میده که دوست دارن دفعه بعد مجله ای با کیفیت بهتر داشته باشیم و از این رو باید ازشون تشکر کرد...انتقاد در مورد ویرایش بجاست اما باید در نظر داشت که از یک نفر به تنهایی نمیشه انتظار زیادی داشت و همین جا از دوستانی که در این زمینه قادر به همکاری هستند دعوت به همکاری میکنیم و امیدواریم در شماره های بعد این مشکل رفع بشه...

آقا حمید همه ما میدونیم که شما زحمت زیادی کشیدید و همین که همت کردید و اولین نسخه این مجله پرماجرا منتشر شد نشان دهنده تلاش شماست.

دوستان در مورد سطح علمی مطالب نیز نظر خودتون رو بفرمایید.

لینک به دیدگاه

سطح علمی مقاله:

مقالات کوتاه انرژی شیرین بود

مقاله آخری (آقای رحیم پور) که واقعا یه مقاله بود پیشنهاد میشه آقای رحیم پور از دوستاش دعوت کنن بیان نواندیشان فعالیت کنن

به سالید و pdms که کاری ندارم بقیه رو هنوز نخوندم

لینک به دیدگاه

سه سال قبل چنان تایپیک های آنچنانی برای مجله راه اندازی مجله مکانیک زده شد که ادم احساس می کرد می خاد مجله دانشمند دو راه اندازی بشه!!!

دوستان اشتباه برداشت نکنند فقط خواستم یه نقد کوچولو موچولویی داشته باشم دست گل آقا حمید درد نکنه که لاقل ایشون زمت کشیدن ...

فقط یه چیزی رو عارض بشم: بعده 3 سال یه مطلب جدید از این همه متخصص تو مجله ندیدیم!!!همه مطالب تکراری تالار مکانیک!!!!

همه دکتر مهندس ماشالله من هم بی سواد یه مطلب درست حسابی پیدا نکردم . قرض از این حرف ها ضد حال نبود فقط قصد این بود قبل از تایپیک زدن های انقلابی فکر همه چیزو بکنید و 600 تا تایپیک مجله و .... رو راه نندازین.(منظور 3 سال قبل رو می گم). اینجور بی برنامگی فقط یه چیز رو میگه: من باب تفریح و کپی پیست تالار مکانیک اداره میشه. اینجا ول کنی اکثرا یا نخبه مکانیک هستند یا دکتری مکانیک یا .... نصف روز هم اینجا هستند ولشون کنی 100 تا طرح ملی دارند کلی اینجا هم مطلب میزارند یعنی توو این سه سال نتونستند 1 صفحه مقاله درست حسابی برای تالار ترجمه کنند یا مطلب تازه برای مجله کنار بزارند؟:icon_redface:

باز ممنون حمید آقا . دمت گرم که درس خوبی دادی.

عیب نداره مثل همیشه آدم بده من میشم...

لینک به دیدگاه
سطح علمی مقاله:

مقالات کوتاه انرژی شیرین بود

مقاله آخری (آقای رحیم پور) که واقعا یه مقاله بود پیشنهاد میشه آقای رحیم پور از دوستاش دعوت کنن بیان نواندیشان فعالیت کنن

به سالید و pdms که کاری ندارم بقیه رو هنوز نخوندم

چک کردم مقاله آقای رحیم پور برا 4 ماه پیش بود مرسی:icon_gol:

خدا رحمت کنه کسی رو که عملش جلوتر از حرفشه:icon_redface:

لینک به دیدگاه
سه سال قبل چنان تایپیک های آنچنانی برای مجله راه اندازی مجله مکانیک زده شد که ادم احساس می کرد می خاد مجله دانشمند دو راه اندازی بشه!!!

دوستان اشتباه برداشت نکنند فقط خواستم یه نقد کوچولو موچولویی داشته باشم دست گل آقا حمید درد نکنه که لاقل ایشون زمت کشیدن ...

فقط یه چیزی رو عارض بشم: بعده 3 سال یه مطلب جدید از این همه متخصص تو مجله ندیدیم!!!همه مطالب تکراری تالار مکانیک!!!!

همه دکتر مهندس ماشالله من هم بی سواد یه مطلب درست حسابی پیدا نکردم . قرض از این حرف ها ضد حال نبود فقط قصد این بود قبل از تایپیک زدن های انقلابی فکر همه چیزو بکنید و 600 تا تایپیک مجله و .... رو راه نندازین.(منظور 3 سال قبل رو می گم). اینجور بی برنامگی فقط یه چیز رو میگه: من باب تفریح و کپی پیست تالار مکانیک اداره میشه. اینجا ول کنی اکثرا یا نخبه مکانیک هستند یا دکتری مکانیک یا .... نصف روز هم اینجا هستند ولشون کنی 100 تا طرح ملی دارند کلی اینجا هم مطلب میزارند یعنی توو این سه سال نتونستند 1 صفحه مقاله درست حسابی برای تالار ترجمه کنند یا مطلب تازه برای مجله کنار بزارند؟:icon_redface:

دوست عزیز فقط لازم دونستم مطلبی رو بیشتر توضیح بدم و اون هم در مورد مطالب است...مطلب آقا حمید یکی از پروژه های انجام شده توسط خود ایشون در ترم قبل بوده...آقای رحیم پور هم پروژه پایانی خودشون...آقا حامد هم زمینه تخصصی خودشون رو توضیح دادن و ما بقی دوستان ترجمه و یا خود من هم برگرفته از یکی از جزواتم...بنابراین با مطلب کپی نمی توان کار دوستان رو نادیده گرفت:icon_gol:
لینک به دیدگاه

سلام

ینی ما در این 50 صفحه نتونستیم یه مطلب یاد بدیم و همش قبلا اینجا بوده؟:hanghead:

من گفتم نقد کنید،اما نقد با کوبیدن فرق داره،اینطوری که شما گفتید فقط توقع ما از شما رفت بالا و باید در سری بعدی مجله یه مقاله توپ بدید:ws3:من کی گفتم آدم بده شما؟من اتفاقا تمام نقد ها رو یادداشت میکنم،این نقدها باعث بهبود میشه،البته بعضیاش...میبینید که من پاسخ همه رو میدم و اصلا هم ناراحت نمیشم خیالتون راحت

اما انظار دارم،کسی که نقد به قول شما کوچولو موچولو هم میکنه،پشتش یه منطق بیاره که من وسایرین دلگرم بشیم و بدونیم مطلبمون داره خونده میشه،تا نقص نباشه،تکاملی هم نیست و رشدی نخواهد بود.این نقصها باید دیده بشه،گفته بشه و رفع بشه.

ازتون خواهش میکنم به دیگران کاری نداشته باشید،من گفتم تمام کوتاهی ها مال من.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...