رفتن به مطلب

آموزش روباتیک از 0 تا 100(سوالات و پیشنهادات)

salamis

ارسال های توصیه شده

خوب دیگه وقت اون رسیده تا من هم وارد عمل بشم و یه تاپیکه 0 تا 100 بزنم

:ws3:

چون می خوام یه مجموعه مرتب باشه مباحث برق رو تو یه تاپیک و مباحث برنامه نویسی هم تو یه تاپیک جدا آموزش داده میشه.

لینک تاپیک های آموزشی:

آموزش روباتیک(برق و الکترونیک)

آموزش روباتیک(برنامه نویسی)

هدف نهایی رسیدن به سطحی است که بتونیم یک روبات داشته باشیم که از راه دور توسط رایانه و جوی استیک کنترل میشه و توسط یک دوربین هم برامون اطلاعات جمع میفرسه به لپ تاپ.

تو این راه یه چیزایی یاد می گیریم که همه جا به دردمون می خوره.

1.برنامه نویسی اینتر فیس : منظورم برنامه ای هست که بین رایانه و روبات تبادل اطلاعات کنه و بتونه تصاویر ارسالی از روبات رو بگیره و نشون بده و سرعت روبات رو نشون بده و.....(به c# بلد هستم)

2.برنامه نویسی میکرو(avr codevision)

3.طراحی مدار و کشیدن pcb و ساخت و مونتاژ

4. کار با دوربین ها

5. کار با pc صنعتی

این میشه پایه ی یه روبات.حالا بش یه بازو مکانیکی اضاف می کنیم میشه مین یاب.

یه سری سنسور اضاف میکنی میشه امدادگر.

یه اسلحه سوار میکنی میشه روبات های جنگجوی امریکا.

می خوام بگم این موارد همه جا کاربرد دارن و نمی خوام رو روبات خاصی زوم کنم.

اما در حین به روبات های مختلف سرک می کشیم. چون بعضی روبات ها مکانیزم هایی خاص دارن که باید یادش بگیریم.

برای مثال روباتی که ار یک توپ به عنوان چرخ استفاده می کنه به ما یاد میده چطور از سنسور شتاب استفاده کنیم.

این تاپیک هم میزاریم واسه سوالات و اشکالاتی که در طول آموزش براتون پیش میات و همینجا خواهش می کنم هر جایی تو آموزش ها براتون گنگ بود و نیاز به توضیح بیشتر داشت تو این تاپیک بپرسید تا آموزش ها عاری از اسپم باشه.

منتظر پیشنهاداتتون هستم

از تمام دوستانی هم دعوت می کنم اگر امکانش براشون فراهم است برای پیش بردن تاپیک های آموزش همکاری کنن تا ما هم از اطلاعاتشون استفاده کنیم.

با تشکر از مهندسین گل:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون مهندس جان رباتیک یکی از علوم به نسبت جدید و جذاب هست که حالا حالاها خیلی جا واسه کار داره منتظر آموزشهای شما هستیم:a030: تا در کنار سایر دوستان بتوانیم اطلاعات خوبی در این مورد کسب کنیم و امیدوارم سایر دوستان هم همراهی کنن هرچند این همراهی کوتاه و مختصر باشه همین میتونه خیلی به پیشرفت کار کمک کنه. از مهندسین کامپیوتر و مکانیک هم برای همراهی این دعوت میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 4 هفته بعد...

من میگم یه گروه تشکیل بدیم و جدی دنبال کنیم

بچه های برق روی الکترونیکش و بچه های مکانیک روی مکانیکش و کامپیوتری ها هم روی برنامه نویسی مانور بدن و مطلب بذارن

کسی پایه هست؟:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
کسی از آموزش روباتیک استفاده نمی کنه؟؟؟ :ws52:

اول یه چند نفر بودن اما الان هیشکی نییییییییییست؟؟؟ :sad0:

خب شما رفتین اینجارو گذاشتین به حال خودش:hanghead:

لینک به دیدگاه
خب شما رفتین اینجارو گذاشتین به حال خودش:hanghead:

من کجا رفتم؟؟:sigh: تاپیک برنامه نویسی رو تقریبا زود به زود دارم آپ می کنم. شاید مطالبی که می زارم آسونه.

لینک به دیدگاه
من کجا رفتم؟؟:sigh: تاپیک برنامه نویسی رو تقریبا زود به زود دارم آپ می کنم. شاید مطالبی که می زارم آسونه.

نه شما جایی نرفتین:w02:

منظورم اینه که باید بچه ها رو جمع کنید و گرنه ...:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام .

یه مشکلی برام پیش اومده کمک می خوام.

می خوام به کارکتر رو با ارتباط usart بفرستم از یه میکرو به میکرو دیگه.کد هام هم شبیه کتاب میزنم اما ج نمیده.

در حالت آسنکرون کار می کنم. فقط کافیه پایه T رو به R وصل کنم؟

لطفا کمک کنید. قبلا زیاد usart کردم نمی دونم الان چش شده:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام .

یه مشکلی برام پیش اومده کمک می خوام.

می خوام به کارکتر رو با ارتباط usart بفرستم از یه میکرو به میکرو دیگه.کد هام هم شبیه کتاب میزنم اما ج نمیده.

در حالت آسنکرون کار می کنم. فقط کافیه پایه T رو به R وصل کنم؟

لطفا کمک کنید. قبلا زیاد usart کردم نمی دونم الان چش شده:ws52:

چه مشکلی داره؟چه اروری میده؟

لینک به دیدگاه
چه مشکلی داره؟چه اروری میده؟

ارور نمیده. اما ارسال هم نمیکنه. اینم کدها:

فرستنده:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

گیرنده:

مگه usart برای ارتباط سنکرون به کار نمیره ؟ :ws38:

نمی دونم. تو قسمت کد ویزارده خود کدویژن مد آسنکرون هم گذاشته:ws38:

لینک به دیدگاه
ارور نمیده. اما ارسال هم نمیکنه. اینم کدها:

فرستنده:

گیرنده:

نمی دونم. تو قسمت کد ویزارده خود کدویژن مد آسنکرون هم گذاشته:ws38:

:ws38:

تو کد فرستنده دستور putchar رو توی حلقه while بزار که مدام 7 رو بفرسته. تو گیرنده هم به جای اینکه مستقیم بگیری و بزاری تو پورت A اول ذخیرش کن تو یه آدرس خاص تو eeprom

مثلا این دستورا متغیر رو میگیرن و میزارن تو حافظه 0:

اگه خواستی این ها رو هم تو یه حلقه while (1) بزار

بزار چند ثانیه مدارت کار کنه. بعد محتویات eeprom رو بخون ببین چیزی نوشته شده یا نه :ws38:

با این کد میتونی بخونی:

حالا متغیر a رو بزار روی پورت A

البته نمیدونم روش درستی باشه برای امتحان کردن. ولی این به ذهنم رسید و گفتم از هیچی بهتره :icon_redface:

لینک به دیدگاه

برنامه به نظر درسته و نباید مشکلی داشته باشه:ws38: این برنامه با نرم افزارهای شبیه ساز چک میکنید یا یک پروژه واقعی؟چون اگه با نرم افزارهای شبیه ساز چک کرده باشید احتمالا جواب درستی بهتون نده ما هم همچین مشکلی رو با نرم افزارهای شبیه ساز برای ارتباط میکرو با میکرو داشتیم

لینک به دیدگاه
برنامه به نظر درسته و نباید مشکلی داشته باشه:ws38: این برنامه با نرم افزارهای شبیه ساز چک میکنید یا یک پروژه واقعی؟چون اگه با نرم افزارهای شبیه ساز چک کرده باشید احتمالا جواب درستی بهتون نده ما هم همچین مشکلی رو با نرم افزارهای شبیه ساز برای ارتباط میکرو با میکرو داشتیم

بله با پروتوس چک می کنم. ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...