رفتن به مطلب

من و تو سختی تحریم را درک نکردیم

M!Zare

ارسال های توصیه شده

سختی تحریم را من و تو خوب درک نکردیم آن پدری درک کرد که دختر 19 ساله اش بیماری اِم‌ اِس داشت داروی اِم‌ اِس 11 میلیون شد و پدری کارمند که حقوقش

تنها 30 هزارتومان افزایش داشت !

مادری درک کرد که پسر 15 ساله اش سرطان خون گرفت قیمت هر امپول سرطان خون 5 میلیون شد ونتوانست کاری برای پسرش بکند.

از آنجا که مرحله اول درمان این بیماران، نیازمند ۱۰ آمپول است، پس باید در همین مرحله اول، ۵۰ میلیون تومان برای آمپول‌های مورد نیازشان هزینه کنند.

تازه، این فقط مرحله اول است!مرحله دوم، پیوند مغز استخوان است که قیمت داروهایش سر به فلک می‌کشد.

من و تو تحریم را درک نکردیم پدری که کارگر بود و بیکار شد مجبور شد مسافرکشی کند ولی دید پراید 18 میلیون شده درک کرد !

من و تو فقط فهمیدم کامپیوتر , گوشی , لباس های برند , ماشین ها گران شده ولی آن های که مریض داشتند کمرشان را تحریم شکاند !

** **

به نقل از فیسبوک خانم دکترامیری

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 41
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فک کردی فقز خودت فری گیت داری؟:banel_smiley_4:

خیر....ایمیل شده بود واسم ...دیدم خودم تا بحال به این مساله فکر نکرده بودم گفتم بقیه رو هم اگر به این موضوع فکر نکرده بودن به فکر فرو ببرم

لینک به دیدگاه

وقتی برای سرماخوردگی رفتم دکتر و نسخه 2هزار تومنی برام 10 هزار تومن آب خورد فهمیدم چی به چیه :sigh:

آمپول هایی که همیشه با نسخه بهم میدادن این بار بدون نسخه و آزاد حساب کردن :w000:

لینک به دیدگاه

درد کشیده طبیبه!

*حالا منظور از طبیب پزشک نیست این وسط*

جالبه!اگه همچین ایمیلی رو برای فردی بفرستیم که اینایی که گفتیم مصداق زندگیشه -یکیش خوده من- چه حاله بدی بهش دست میده

که تو این تحریم و آشفته بازار هر کسی به فکر خودشه!!!و سنگ همیشه برای پای لنگ بوده و هست!!! و دونستن اینا نیازی به فری گیت نداره خیلی وقته که چشم و گوش ها از کار افتادن...

لینک به دیدگاه

یه چیزایی به طور مستقیم نتیجه خریت سیاست مدارای ماست، سیاست کار که همون کوتوله های سیاسی یعنی

مردم خیلی تو این مسائل دخیل نیستن که بتونن به همدیگه کمک کن

نمونه اش این موارد بالا

امروز خوندم اروپا تحریمای جدید وضع کرد به علت نقض حقوق بشر در ایران

اینجور تحریما واسه من بیشتر قابله فهمه تا تحریما به علت برنامه اتمی

بعضی وقتا فک می کنم اینا واقعا هیچ برنامه ای ندارن

یه مدت برنامه غنی سازی راه می ندازن، چوب می کنن اونجای آمریکا و اسراییل

بعد یه تو سری می خورن، یه مدت تعطیلش می کنن

بعد دوباره از اول

این وسط هم یه سریشون یه لفت و لیسی می کنن، یه کمیسیون و حق حسابی می گیرن

اوناییشون که به اندازه کافی گرفتن، اعلام برائت می کنن می رن بیرون

مابقیشون هم انحصار ورود کالاهایی که ممنوع یا تحریم شده رو میگیرن و مردم رو می ذارن تحت فشار

لینک به دیدگاه

خیلی وقتا فکرش رو میکنم این همه سختی هایی که میکشیم و این همه خوشی های که ما در بهترین سنمون داریم از دست میدیم.....واقعا ارزشش رو داره..بی خود و بی جهت داریم اذیت میشیمsigh.gif تحریم هایی کهه بخاطر هیچ داریم تحمل میکنیمsigh.gif

لینک به دیدگاه
یه چیزایی به طور مستقیم نتیجه خریت سیاست مدارای ماست، سیاست کار که همون کوتوله های سیاسی یعنی

مردم خیلی تو این مسائل دخیل نیستن که بتونن به همدیگه کمک کن

نمونه اش این موارد بالا

خریت؟؟؟ یعنی واقعا نمیفهمن؟؟

از ماست که برماست ....

لینک به دیدگاه
خریت؟؟؟ یعنی واقعا نمیفهمن؟؟

از ماست که برماست ....

قطعا خریته !

همچنین گفتن سنگ بزرگ نشانه نزدنه

حالا اینا جراتشو ندارن بگن،

بگی حماس و امثالهم، می گن کمک های معنوی و این دری وری ها !

آمریکا تا حالاش هیچ عبایی نداشته بگه من پول می دم به اسراییل و اسلحه می دم برای اینکه جلو عربا و ایران بتونه از خودش دفاع کنه

یه سیاستمدار حتما می فهمه که اگه طرف جنگش اسراییله، باید یه چیزایی رو محرمانه و مخفی نگه داره تا وقتی آماده بشه

نه اینکه یه مشت آدم حکومتیش یه روز درمیون بریزن تو خیابون پرچم اسراییل رو آتیش بزنن

یا شبه سباست مدارای درجه اولش که یه نخود عقل تو سرشون نیست تو هر سخرانیشون حرف از نابودی و محو اسراییل بزنن

بعد دوربین همه دنیا هم زوم باشه رو برنامه اتمیش

هر کاری یه اصولی داره

بگذریم از اینکه نیازی به هیچ کدوم از این جنگ و جدال ها نیست

سیاست مدارای ما خیلی عرضه داشته باشن سهمه ایران رو از دنیا بگیرن

سهمشم یه تجارات آزاد، حضور فعال تو سازمان جهانی، قدرت اثر گذاری رو تصمیمات اقتصادی و سیاسی دنیا و امثالهمه

لینک به دیدگاه
پنچ شیش نفر یهود نشستن تو وال استریت برا کل دنیا تصمیم میگیرن حالا شما هم هی ادای روشنفکرارو در بیارید لعلکم تفلحون:w16:

دوست داشتی یه پا نداشتی ولی یهودی بودی ؟

لینک به دیدگاه
دوست داشتی یه پا نداشتی ولی یهودی بودی ؟

من موندم تو چطور این دوتا رو به هم ربط میدی؟:icon_pf (34):

یهودی بودن چیزی نیست که نتونم نشم عزیز دل برادر...دوست داشتن ها را در جایی دگر بجوییم

لینک به دیدگاه
قطعا خریته !

همچنین گفتن سنگ بزرگ نشانه نزدنه

حالا اینا جراتشو ندارن بگن،

بگی حماس و امثالهم، می گن کمک های معنوی و این دری وری ها !

آمریکا تا حالاش هیچ عبایی نداشته بگه من پول می دم به اسراییل و اسلحه می دم برای اینکه جلو عربا و ایران بتونه از خودش دفاع کنه

یه سیاستمدار حتما می فهمه که اگه طرف جنگش اسراییله، باید یه چیزایی رو محرمانه و مخفی نگه داره تا وقتی آماده بشه

نه اینکه یه مشت آدم حکومتیش یه روز درمیون بریزن تو خیابون پرچم اسراییل رو آتیش بزنن

یا شبه سباست مدارای درجه اولش که یه نخود عقل تو سرشون نیست تو هر سخرانیشون حرف از نابودی و محو اسراییل بزنن

بعد دوربین همه دنیا هم زوم باشه رو برنامه اتمیش

هر کاری یه اصولی داره

بگذریم از اینکه نیازی به هیچ کدوم از این جنگ و جدال ها نیست

سیاست مدارای ما خیلی عرضه داشته باشن سهمه ایران رو از دنیا بگیرن

سهمشم یه تجارات آزاد، حضور فعال تو سازمان جهانی، قدرت اثر گذاری رو تصمیمات اقتصادی و سیاسی دنیا و امثالهمه

اینو جا انداختید که هر حرکتی از سمت امریکا سر بزنه این جمله تاریخی گوشزد میشه که دشمنان ما از نادانند:w58:

پنچ شیش نفر یهود نشستن تو وال استریت برا کل دنیا تصمیم میگیرن حالا شما هم هی ادای روشنفکرارو در بیارید لعلکم تفلحون:w16:

نه اصن بحث روشن فکری نیست. من از سیاست چیزی نمیدونم و دلمم نمیخواد خودمو درگیر این بحثا کنم. حرف من این هست که چرا هرچند وقت یکبار من و شمای نوعی میریم تو خیابون شعار میدیم و مهر تایید به کار سران بی خرد میزنیم؟؟ انرژی هسته ای حق مسلم ماست درست!! اما به چه قیمت؟؟؟

کی متضرر میشه؟؟ من دلم برای مردمم میسوزه! برای آینده خودم! برای امروزم که تباه شد.

موندم اون پیرزن و پیرمردی که رفتن تو خیابون و عکس ر ئ ی س ج م ه و ر رو گرفتن شعار دادن انرژی هسته ای حق مسلم ماست چی فکر کرده بودن واقعا؟! :|

لینک به دیدگاه

یهودی بودن چیزی نیست که نتونم نشم عزیز دل برادر...دوست داشتن ها را در جایی دگر بجوییم

:ws3:

اونکه شوخی بود

قطعا ربطی به یهودی بودن نداره

عرضه و دانش و جنم بیشتر توش دخیله

لینک به دیدگاه

فرمایش شما متین البته:ws3: ولی نمیتونی بشی! :w02: مگه الکیه؟:w02:

یهود نه اجازه خروج از دین رو میده نه به نژاد من و شما اجازه ورود؟:|

حالا سوال آقای پیمان رو تکرار میکنم:ws3:

لینک به دیدگاه
:ws3:

اونکه شوخی بود

قطعا ربطی به یهودی بودن نداره

عرضه و دانش و جنم بیشتر توش دخیله

اتفاقا هیچ دخولی به اینا نداره

ایران با 3 هزار کشته انقلاب میکنه اونم تو کشوری با اون همه دبدبه و کبکبه و حکومت نظامی گرا

سوریه 50 هزار نفر آدم کشته شده ولی انگار نه انگار...میگن تا دوسال دیگه هم اسد تضمینه

عزیزان من ما فقط یک روی سکه رو میبینیم

لینک به دیدگاه

چی رو واسه کی قراره جا بندازم ؟

اونایی که نوشتم نظر شخصیم بود

با این حال نمی فهمم این جمله چه ارتباطی به حرفای من داره ؟

اینو جا انداختید که هر حرکتی از سمت امریکا سر بزنه این جمله تاریخی گوشزد میشه که دشمنان ما از نادانند:w58:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...