رفتن به مطلب

میزگرد | راهکارهای برای پیشرفت تالار مهندسی کامپیوتر

ارسال های توصیه شده

درود به داداش و ابجی های مشتی خودم

تالار مهندسی کامپیوتر ... یه تالار کاملا متروکه با رد و پاهای که نشون میده قبلا اینجا واسه خودش برو بیایی داشته اما الان به چه دلیل خوابیده من نمیدونم / از اونجایی که بی تفاوت بودن همیشه دوای درد نیست این جستار رو صرفا برای این ایجاد کردم تا فکرامون رو روی هم بریزیم و ببینیم چی میشه کرد واسه اینجا ...

موضوع بحث: 1- چرا این تالار خوابیده؟ 2- چیکار کنیم که پرچم رشته خودمون رو بالا ببریم؟

من از کاربرای فعال انجمن که رشته مهندسی کامپیوتر هستن رسما از طریق پخ دعوت کردم و از بقیه بچه های صاحب نظر هم از همینجا دعوت میکنم در این جستار شرکت کنن تا اگه خدا بخواد از این وضعیت جدا شیم ... امیدوارم یه میزگرد داغ رو تشکیل بدیم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
فعلا کس خاصی تو کامپیوتر نیست

ببخشید متوجه منظورتون نشدم مگه باید شخص خاصی باشه تا تالار در حرکت باشه ؟ تالارهای دیگه از طریق شخص خاصی حمایت میشن؟

لینک به دیدگاه
موضوع بحث: 1- چرا این تالار خوابیده؟ 2- چیکار کنیم که پرچم رشته خودمون رو بالا ببریم؟

نظر من اینه که، الآن به همه ی تالارا نگاه کن .

تقریباً همه تالارا یه مسابقه دارن .

یا یه تاپیک آموزشی رو دنبال میکنن .

ولی این تالار واسه جذب کاربر چیزی نداره!!!

تا جایی که میدونم سارا-افشار( اگر درست گفته باشم) برنامه نویسی جاوا کار کرده و معصومه هم C# خوب بلده و بچه های کامپیوتر کم نیستن

قبلاً هم واسه آموزش جاوا و C# اعلام آمادگی کرده بودم . که مثلاً اول یه آموزش کوتاه بزارید ( نه 10 صفحه، در حد دو پست ) بعد تو یه تمرین اون آموزش رو انجام بدیم و سوالی بود بپرسیم . که متاسفانه عملی نشد :hanghead:

لینک به دیدگاه

تا جایی که میدونم سارا-افشار( اگر درست گفته باشم) برنامه نویسی جاوا کار کرده و معصومه هم C# خوب بلده و بچه های کامپیوتر کم نیستن

قبلاً هم واسه آموزش جاوا و C# اعلام آمادگی کرده بودم . که مثلاً اول یه آموزش کوتاه بزارید ( نه 10 صفحه، در حد دو پست ) بعد تو یه تمرین اون آموزش رو انجام بدیم و سوالی بود بپرسیم . که متاسفانه عملی نشد :hanghead:

درود

100٪ حرفتو قبول دارم

حالا یه سوال / شما که انجمن گرافیک مسابقه برگزار میکنید (نمونش طراحی لوگو) استقبال چطور بود؟ در اون حدی بود که شما رو راضی و دلگرم نگه داره؟

لینک به دیدگاه

ولی این تالار واسه جذب کاربر چیزی نداره!!!

به نظر من مشکل این چیزا نیست .

به نظر من مشکل تیم مدیریتیه

هر تالاری مدیریتش از چند نفر تشکیل شده که تو همون زمینه تخصص دارن !

و هر کی فقط رو بخش خودش تمرکز میکنه و کار خودشو میکنه

نه اینکه یه نفر کل تالار و مدیریت کنه تبلیغ از خودش

اموزش از خودش

تاپیک از خودش

فکر کردن و مسابقه از خودش

یه تیم باید کار کنه و یه نفر نظارت کنه و نهایتا نظر مشورتی یه جمع تالار و بگردونه

اگه اینجوری هماهنگ و برنامه ریزی شده بره جلو مطمئنا مجله هم میشه داد

مسابقه و اموزش و همه کار میشه کرد

و در ضمن چون کام تا حد زیادی رشته عمومیه و با هر رشته ای افراد یه حدی اگاهی دارن توش ؛ میتونه حتی پرکار تر از بقیه تالار هایی باشه که جز خود افراد اون رشته بقیه نمیتونن شرکت کنن !

فک کنم سخت شد جمله اخر !

لینک به دیدگاه
درود

100٪ حرفتو قبول دارم

حالا یه سوال / شما که انجمن گرافیک مسابقه برگزار میکنید (نمونش طراحی لوگو) استقبال چطور بود؟ در اون حدی بود که شما رو راضی و دلگرم نگه داره؟

قضیه از این قراره که ما تو انجمنمون ، کاربر رشته ی گرافیک نداریم !!!!!!!

پس من انتظاری از بچه ها ندارم که در مسابقه ی لوگو شرکت کنن ، یا اگر شرکت میکنن طراحی حرفه ای داشته باشن .:w16:

ولی اگر مسابقات دیگه ی تالار گرافیک رو دیده باشی ، ما بر اساس آموزش هایی که تو تالار میزاریم ، مسابقه میزاریم . تا اینجوری آموزش ها بیمصرف نمونن و زحمت بچه ها بی حاصل نمونه !

تو مدتی هم که دست تنها بودم ، همونطور که دیدی ، تمرین های کوتاه فتوشاپ گذاشتم ، که فیلم آموزشی هم کنارشون زدم ووو حضور بچه ها به نظرم خیلی خوب بود و راضی هستـــــــــــم. و امیدوارم تالارم به دوران اوجش برگرده :ws3:

الآن جواب گرفتی؟ :whistle:

لینک به دیدگاه
به نظر من مشکل این چیزا نیست .

به نظر من مشکل تیم مدیریتیه

هر تالاری مدیریتش از چند نفر تشکیل شده که تو همون زمینه تخصص دارن !

و هر کی فقط رو بخش خودش تمرکز میکنه و کار خودشو میکنه

نه اینکه یه نفر کل تالار و مدیریت کنه تبلیغ از خودش

اموزش از خودش

تاپیک از خودش

فکر کردن و مسابقه از خودش

یه تیم باید کار کنه و یه نفر نظارت کنه و نهایتا نظر مشورتی یه جمع تالار و بگردونه

اگه اینجوری هماهنگ و برنامه ریزی شده بره جلو مطمئنا مجله هم میشه داد

مسابقه و اموزش و همه کار میشه کرد

و در ضمن چون کام تا حد زیادی رشته عمومیه و با هر رشته ای افراد یه حدی اگاهی دارن توش ؛ میتونه حتی پرکار تر از بقیه تالار هایی باشه که جز خود افراد اون رشته بقیه نمیتونن شرکت کنن !

فک کنم سخت شد جمله اخر !

بله ، تیم مدیریتی خیلی خوبه ولی وقتی کاربری نیست ، تیم مدیریتی به چه کاری میاد؟ :ws38:

اول باید یه نفر شروع کنه !

آموزش لازم نیست از خودش باشه ، آموزش تو تالار کم نیست . میشه با کمی خلاقیت از همونا استفاده کرد واسه آموزش و بعدشم مسابقه !

چون بچه های کامپیوتر حداقل با C# یا VB یا جاوا آشنایی اولیه دارن. و میشه روی یکی از این زبان ها تمرکز کرد.

یا حتی بجز برنامه نویسی میشه در مورد ترفندها یا امکانات نرم افزاری کامپیوتر صحبت کرد. چیزایی که خیلی کاربردی هستن! ( البته اگر با تصویر باشه ، جذابتر هستش)

وقتی کاربر جذب شد، اونوقت مدیر اضافه کنید ! :w16:

لینک به دیدگاه
بله ، تیم مدیریتی خیلی خوبه ولی وقتی کاربری نیست ، تیم مدیریتی به چه کاری میاد؟ :ws38:

اول باید یه نفر شروع کنه !

آموزش لازم نیست از خودش باشه ، آموزش تو تالار کم نیست . میشه با کمی خلاقیت از همونا استفاده کرد واسه آموزش و بعدشم مسابقه !

چون بچه های کامپیوتر حداقل با C# یا VB یا جاوا آشنایی اولیه دارن. و میشه روی یکی از این زبان ها تمرکز کرد.

یا حتی بجز برنامه نویسی میشه در مورد ترفندها یا امکانات نرم افزاری کامپیوتر صحبت کرد. چیزایی که خیلی کاربردی هستن! ( البته اگر با تصویر باشه ، جذابتر هستش)

وقتی کاربر جذب شد، اونوقت مدیر اضافه کنید ! :w16:

ببین زهرا مثال میزنم !

من الان مثلا اومدم یه اموزش گذاشتم

بعد مسابقه هم گذاشتم

بعد خودمم تبلیغ کردم

بعد خودمم نظر سنجی گذاشتم !

خب ؟

الان جذب کاربر کردم ؟

نه من فقط خودم هی فعالیت کردم !

نهایتا چند نفرم دیدن کار جالبیه شرکت کردن !

ولی اگه ما چند نفر باشیم

من اموزش تهیه کنم

شما مسابقه بذاری

اون یکی تبلیغ کنه

اون یکی نظر سنجی بذاره

و قبل از همه خودمون شرکت کنیم تو کاری که شروع کردیم

وقتی اون تاپیک مسابقه از طرف خودمون تحویل گرفته بشه

بقیه هم کنجکاو میشن چند بار میان میرن و جذب میشن !

وگرنه منه مدیر خیلی خیلی مایه بذارم تالارمو فقط مدیریت کنم و ماهی چنتا تاپیک بذارم که خالی نمونه !

کام با گرافیک فرق داره !

همه فتوشاپ تا یه جدی بلدن با یه فیلم ساده که میذاشتی همه میگرفتن !

ولی برنامه نویسی رو همه در یه حد بلدن ؟ نه !

یا واسه یه سری سخته یا اسون

الان یه تیکه بیای اموزش بدی خیلیا تو مرحله قلش مشکل دارن و اصن نمیگیرن باید بشینی از اول بگی

بخوای سطح پایین بگی یه سری حوصله ندارن بدیهیات و گوش کنن !

یه نفر هم که نمیتونه یه کاری کنه همه بپسندن !

هم خسته میشه هم کارش نمیگیره هم کلا بیخیال میشه !

غیر از اینه ؟

در مورد ترفند ها خب بله خیلی کاربردیه خوبه !

ولی تخصصی کام نیس !

یه چیزای عمومیه که همه سروکار دارن

این خوبه که از هر رشته ای کاربر جذب کنیم

ولی خب تخصصی تالار کام هم باید باشه !

یعنی جوابگوی یه دانشجوی نرم افزار کار بلد هم باید باشه !

همونجور که باید جوابگوی افراد کم اطلاع تر هم باشه !

تو پرانتز : اون تاپیک طراحی وبسایت و خیلی پایه بودم و هستم

تلفیق ایده افرادی که بلد نبودن با علم کسایی که طراحی بلد بودن ایده نداشتن !

لینک به دیدگاه

من به شخصه اینو قبول دارم که یه تیم باید مدیریت تالاری مثل کامپیوتر که هزارتا شاخه داره رو بگیره ... مثلا الان اکثریت انتظار دارن که من آموزش رو بذارم و مسابقه همه در کنارش باشه (با این موضوع مشکلی ندارم) ولی وقتی میبینم کسی استقبال نمیکنه مطمئنا منم دلسرد میشم و میگم بیخیال همون در ماه چندتا تاپیک رو میزنم و میرم پی کار خودم ... ولی وقتی یه تیم پشت این تالار باشه میشه هوای هم دیگه رو داشت

یکی دیگه از اهداف اینکه تاپیک رو زدم این بود که ببینم چرا اکثرا نسبت به رشته خودشون بی تفاوت شدن و چرا حالا پایه نمیشن دستی به سر و روش بکشیم؟ همه چی محیاست ادم پایه هم کم نداریم

تو پرانتز : اون تاپیک طراحی وبسایت و خیلی پایه بودم و هستم

تلفیق ایده افرادی که بلد نبودن با علم کسایی که طراحی بلد بودن ایده نداشتن !

اره مثلا همین تاپیک / وقتی استقبالی ازش نمیشه کاری دیگه نمیشه کرد جز که ولش کرد ... همون چند روزی که خودت بودی در حد چندتا پست طوفانی خورد .. اما بعدش ول شد و کسی هم اصلا تمایل نداره که ادامه پیدا کنه / این مرض استقبال کمه که افتاده به جون این تالار به نظرم

پ.ن: پوریا مشتی هم پروفتو بستی هم پختو / یاهو هم که پی ام میدیم ج نمیدی بیا یه فکری واسه ترجمه ها بکنیم :d

لینک به دیدگاه
من به شخصه اینو قبول دارم که یه تیم باید مدیریت تالاری مثل کامپیوتر که هزارتا شاخه داره رو بگیره ... مثلا الان اکثریت انتظار دارن که من آموزش رو بذارم و مسابقه همه در کنارش باشه (با این موضوع مشکلی ندارم) ولی وقتی میبینم کسی استقبال نمیکنه مطمئنا منم دلسرد میشم و میگم بیخیال همون در ماه چندتا تاپیک رو میزنم و میرم پی کار خودم ... ولی وقتی یه تیم پشت این تالار باشه میشه هوای هم دیگه رو داشت

یکی دیگه از اهداف اینکه تاپیک رو زدم این بود که ببینم چرا اکثرا نسبت به رشته خودشون بی تفاوت شدن و چرا حالا پایه نمیشن دستی به سر و روش بکشیم؟ همه چی محیاست ادم پایه هم کم نداریم

اره مثلا همین تاپیک / وقتی استقبالی ازش نمیشه کاری دیگه نمیشه کرد جز که ولش کرد ... همون چند روزی که خودت بودی در حد چندتا پست طوفانی خورد .. اما بعدش ول شد و کسی هم اصلا تمایل نداره که ادامه پیدا کنه / این مرض استقبال کمه که افتاده به جون این تالار به نظرم

پ.ن: پوریا مشتی هم پروفتو بستی هم پختو / یاهو هم که پی ام میدیم ج نمیدی بیا یه فکری واسه ترجمه ها بکنیم :d

قربون ادم حرف زبون فهم :دی

خب مشکل منم تو ایتی همین بود :|

و کلا به این نتیجه رسیدم که کاری نمیشه براش کرد و دیگه تلاشی هم بعد از یک سال و خورده ای نکردم !

همون کارای روزمره !

حالا بریم سر کام شاید بهتر بود اوضاع ..

واس ترجمه به نظرم جای مقاله ؛ یه کتاب اموزش و ترجمه کنیم و به اسم نو اندیش حالا یا چاپ شه یا پخش شه و این چیزا خوب نیس به نظرت ؟

اوممم مقاله به نظرم جالب نیس ولی خب نظر جمع هر چی باشه پایه ام.. مسنجر که پی ام ندادی ادد کردی فقط من آن استم :دی

در مورد اون تاپیک وبسایت

پایه ام

بریم تو کارش ببینیم چی میشه !

فوقش اینه که طراحی میکنیم و میذاریم تو ارشیو که تیم طراحی نواندیش این کارارو ساخته !

هرچند که اصن قهرم ولی پابه ام

• :ws3:

لینک به دیدگاه
قربون ادم حرف زبون فهم :دی

خب مشکل منم تو ایتی همین بود :|

و کلا به این نتیجه رسیدم که کاری نمیشه براش کرد و دیگه تلاشی هم بعد از یک سال و خورده ای نکردم !

همون کارای روزمره !

حالا بریم سر کام شاید بهتر بود اوضاع ..

واس ترجمه به نظرم جای مقاله ؛ یه کتاب اموزش و ترجمه کنیم و به اسم نو اندیش حالا یا چاپ شه یا پخش شه و این چیزا خوب نیس به نظرت ؟

اوممم مقاله به نظرم جالب نیس ولی خب نظر جمع هر چی باشه پایه ام.. مسنجر که پی ام ندادی ادد کردی فقط من آن استم :دی

در مورد اون تاپیک وبسایت

پایه ام

بریم تو کارش ببینیم چی میشه !

فوقش اینه که طراحی میکنیم و میذاریم تو ارشیو که تیم طراحی نواندیش این کارارو ساخته !

هرچند که اصن قهرم ولی پابه ام

• :ws3:

خوب حالا به نظرت چیکار کنیم که ملت بریزین تو تالار کام؟ تیم مدیریت جمع کنیم؟

واسه کام بیا یه تاپیک بزنیم اونجا بحث کنیم بقیه بچه ها هم بیان .. من فرقی نداره واسم یه کتاب رفرنس دارم به نظرم جالبه که فارسی بشه

اما تاپیک طراحی سایت هم عالی میشه / میشه از اونجا استارت زد ... ولی فقط اون یه تاپیکه به نظرت دیگه چیکارا بکنیم؟

پ.ن: به جان خودم پی ام هم دادم به همین ساعت مقدس :d

لینک به دیدگاه
خوب حالا به نظرت چیکار کنیم که ملت بریزین تو تالار کام؟ تیم مدیریت جمع کنیم؟

واسه کام بیا یه تاپیک بزنیم اونجا بحث کنیم بقیه بچه ها هم بیان .. من فرقی نداره واسم یه کتاب رفرنس دارم به نظرم جالبه که فارسی بشه

اما تاپیک طراحی سایت هم عالی میشه / میشه از اونجا استارت زد ... ولی فقط اون یه تاپیکه به نظرت دیگه چیکارا بکنیم؟

پ.ن: به جان خودم پی ام هم دادم به همین ساعت مقدس :d

به نظر من باید اول انتخاب کنیم که هدفهمون چیه !

کارای تخصصی کنیم و از حالت کپی پیست در بیاریم و خودمون میشه گفت دان تولید کنیم !

یعنی خودمون اموزش بسازیم خودمون توضیح بدیم و ..

و بشیم یه تالار کاملا تخصصی که رفرنس باشه

یا نه میخوایم بشیم یه تالار شلوغ که به درد همه میخوره و همه میان !

بعدش میتونیم تصمیم بگیریم چی کار کنیم !

تیم مدیریت الکی جمع نمیشه .. ولی خب بعد اولین تکونی که تالار خورد به نظرم اولین و اولیت ترین اقدامه !

واسه ترجمه من کتاب و ترجیح میدم ولی خب بازم نیاز به بحث داره که تاپیکشو میزنم به زودی فائزه گفته بهم چی کار باید بکنم !

تاپیک طراحی و این چیزا به نظرم واسه تفریح و جمع کردن دسته جمعی بچه ها خوبه ؛

مث تاپیک شاروکه که دستکاری ژنتیکی بود !

یه بخش خلاقیتیه !

من همیشه دوس داشتم یه قسمت مشترک رباتیک و برنامه نویسی ربات هم داشتیم که میدونم نشدنیه ولی حالا حالا ها !

اینو تو ذهنت نگه دار اگه یه روزی جور شد شرایطش حتما برو تو کارش :دی

مسابقه بهترین وبلاگ و من یه بار برگزار کردم ؛ خوبم استقبال شد !

با این توضیح که من یه مهلتی بهشون دادم

چنتا تاپیک در مورد نکات مهم وبلاگ نویسی هم تو تاپیکا گفتم

چیزایی که تو امتیاز بندی مهم بودم گفتم

و بعد بچه ها رای دادن به یه نفر که اول شد

از نظر فنی هم مدیرا یه نفر و انتخاب کردن

و دوتا برنده داشتیم

این کارا رو هم دوس میدارم :دی

فعلا بسه دیگه :دی

لینک به دیدگاه

یعنی غلام این تجربیاتتم مشتی :icon_gol:

به نظر من باید اول انتخاب کنیم که هدفهمون چیه !

کارای تخصصی کنیم و از حالت کپی پیست در بیاریم و خودمون میشه گفت دان تولید کنیم !

یعنی خودمون اموزش بسازیم خودمون توضیح بدیم و ..

و بشیم یه تالار کاملا تخصصی که رفرنس باشه

یا نه میخوایم بشیم یه تالار شلوغ که به درد همه میخوره و همه میان !

بعدش میتونیم تصمیم بگیریم چی کار کنیم !

من نظر شخصیمو میگم حالا بقیه هم در مورد این نظر بدن که کدوم بهتره به نظرشون ...

من تا الان هم سعی کردم حتی الامکان از کپی پیست کردن دوری کنم خیلی خوشم نمیاد از اینکار ولی گاها به سایتها و مطالبی برمیخورم که اینقدر جالبه که دوس دارم بقیه هم استفاده کنن ناچارا اونا رو با ذکر منبع کپی کردم (البته بعضیاش هم اصلاح کردم)

فکر کنم بچه های کام اینجا اینقدر از نظر فنی قوی باشن که بتونیم یه منبع تخصصی باشیم در زمینه کام / شخصا خودم چندتا آموزش اماده کردم و فقط مونده فایلهاشو اپ کنم و بذارم (البته منتظر حرکت از بچه های دیگه هستم چون واسه آموزشهای خودم ارزش قائلم دوس ندارم بدون استقبال باشه)

تاپیک طراحی و این چیزا به نظرم واسه تفریح و جمع کردن دسته جمعی بچه ها خوبه ؛

مث تاپیک شاروکه که دستکاری ژنتیکی بود !

یه بخش خلاقیتیه !

من همیشه دوس داشتم یه قسمت مشترک رباتیک و برنامه نویسی ربات هم داشتیم که میدونم نشدنیه ولی حالا حالا ها !

اینو تو ذهنت نگه دار اگه یه روزی جور شد شرایطش حتما برو تو کارش :دی

مسابقه بهترین وبلاگ و من یه بار برگزار کردم ؛ خوبم استقبال شد !

با این توضیح که من یه مهلتی بهشون دادم

چنتا تاپیک در مورد نکات مهم وبلاگ نویسی هم تو تاپیکا گفتم

چیزایی که تو امتیاز بندی مهم بودم گفتم

و بعد بچه ها رای دادن به یه نفر که اول شد

از نظر فنی هم مدیرا یه نفر و انتخاب کردن

و دوتا برنده داشتیم

این کارا رو هم دوس میدارم :دی

فعلا بسه دیگه :دی

این مسابقه های جوش جوریه که بچه های دیگه از رشته های مختلف میتونن شرکت کنن که خودش آمار تالار کام رو میبره بالا ... خوب میشه اگه یه نیم نگاهی هم به مسابقات تخصصی خودمون داشته باشیم (مثل مسابقات امنیتی/مسابقات برنامه های شبیه سازی/بازی سازی و ...)

در کل خوشبختانه دست و بالمون خیلی بازه.

بازم منتظر نظرات بقیه هستیم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
یعنی غلام این تجربیاتتم مشتی :icon_gol:

من نظر شخصیمو میگم حالا بقیه هم در مورد این نظر بدن که کدوم بهتره به نظرشون ...

من تا الان هم سعی کردم حتی الامکان از کپی پیست کردن دوری کنم خیلی خوشم نمیاد از اینکار ولی گاها به سایتها و مطالبی برمیخورم که اینقدر جالبه که دوس دارم بقیه هم استفاده کنن ناچارا اونا رو با ذکر منبع کپی کردم (البته بعضیاش هم اصلاح کردم)

فکر کنم بچه های کام اینجا اینقدر از نظر فنی قوی باشن که بتونیم یه منبع تخصصی باشیم در زمینه کام / شخصا خودم چندتا آموزش اماده کردم و فقط مونده فایلهاشو اپ کنم و بذارم (البته منتظر حرکت از بچه های دیگه هستم چون واسه آموزشهای خودم ارزش قائلم دوس ندارم بدون استقبال باشه)

این مسابقه های جوش جوریه که بچه های دیگه از رشته های مختلف میتونن شرکت کنن که خودش آمار تالار کام رو میبره بالا ... خوب میشه اگه یه نیم نگاهی هم به مسابقات تخصصی خودمون داشته باشیم (مثل مسابقات امنیتی/مسابقات برنامه های شبیه سازی/بازی سازی و ...)

در کل خوشبختانه دست و بالمون خیلی بازه.

بازم منتظر نظرات بقیه هستیم :icon_gol:

ببین خیلی کارا میشه کرد !

از بازی و رباتیک و طراحی وبسایت و اموزش و ترجمه و برنامه نویسی و خیلی چیزای دیگه !

منتها یه نفره دو نفره نمیشه !

هر کدومه اینا خودشون یه تالارن تو سایتای نخصصی ! میگیری چی میگم ؟

یعنی یه مدیر میخواد خودش یه سری کاربر علاقمند خودش و میطلبه مسابقات اموزش و خیلی چیزای مختص خودش میخواد !

واسه همینه میگم یه چیزی که انقدر وسیعه یه نفره جوابگوی همه نیس و خب استقبالم نمیشه

حالا من تا این حد فعلا چیزایی که تو ذهنم بود گفتم

بازم چیز جالبی به ذهنم رسید حتما میگم در موردش حرف بزنیم

مخلصم

• :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...