رفتن به مطلب

آموزش شمع مرمری

ارسال های توصیه شده

1hhlsiac1xq2jzqii4gv.jpg

لوازم مورد نیاز:

1. پارافین کریستالی

2. قالب شمع

3. رنگ شمع

4. قالب شیرینی

5. فتیله

6. چسب کاغذی

7. کارتر

8. مروارید

gie2kjsksdaunjc05x9c.jpg

1. ابتدا داخل ظرفی فلزی مقداری پارافین کریستال بریزید و کمی شمع صورتی به آن اضافه کرده برای ساختن شمع صورتی پارافین کریستال را با کمی رنگ شمع روی حرارت ذوب کرده تا محلول یکنواختی به دست آید و به شکل بن ماری روی اجاق گاز حرارت دهید تا ذوب و یکنواخت شود، سپس بگذارید چند لحظه بگذرد، بلافاصله داخل سینی فلزی لبه داری بریزید. دقت کنید سطح شمع نه خیلی خشک شود و نه خیلی نرم باشد.

2. سپس توسط قالب شیرینی قالب بزنید (قالب را قبلا کمی چرب کنید). بعد از اینکه کاملا سرد شد تکه ها را از ظرف جدا کنید.

3. قالب شمع را چرب و گرم کنید و یک لایه از تکه های قالب زده را بریزید و یک لایه از پارافین کریستال بریزید و این کار را آن قدر ادامه دهید تا قالب پر شود.

qn85zq5s432mv9342km3.jpg

4. بگذارید شمع کاملا خنک شود سپس از قالب خارج کنید، بعد چسب کاغذی را به دور شمع بچسبانید.

5. سپس مروارید را به چسب کاغذی از داخل بچسبانید.

6. فتیله را توسط سیخ کباب چوبی داخل حفره ی وسط شمع قرار دهید.

bgdw7m3mlsilcxv0ydza.jpg

7. سپس با رنگ مورد نظر داخل آن را پر کنید.

8. بعد از این که سطح روی شمع کاملا سرد و خنک شد چسب کاغذی را جدا کنید. قاشقی را روی گاز گرم کنید و روی سطح شمع بکشید تا ناصافی های آن از بین برود و صاف و یکنواخت شود.

xwxie1rev4urw4xu12y1.jpg

9. با کاتر لایه های اضافی شمع را بردارید و توسط سشوار سطح شمع را کمی گرم کنید.

10. سپس توسط دستمال ظریف روی سطح شمع بکشید تا کاملا شفاف شود. سپس انگشت خود را به وازلین آغشته کرده و روی سطح شمع بکشید تا براق و تمیز شود. توجه داشته باشید که مقدار وازلین بسیار کم باشد

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 43
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 2 هفته بعد...
میخوام برای عید درست کنم.....:ws3:
بلدی درست کنی؟ من هم میخوام تا وسط هفته حتما درست کنم اما نمیدونم چجوری؟ موادش رو از کجا تهیه کنم بگم چی میخوام؟ میشه بیشتر راهنمایی کنی؟سخته؟
لینک به دیدگاه
بلدی درست کنی؟ من هم میخوام تا وسط هفته حتما درست کنم اما نمیدونم چجوری؟ موادش رو از کجا تهیه کنم بگم چی میخوام؟ میشه بیشتر راهنمایی کنی؟سخته؟

یکیشو بده به من

لینک به دیدگاه
استغفرالله....یک جمله معروف هست که میگن ولی من نمیگم....:ws3: اجازه بدید اول یاد بگیرم

آهان, نگو

ایراد نداره

ولی یکیش رو بده من ببرم خونه, به خونه بگم خودم درستش کردم براتون آوردم :w02:

لینک به دیدگاه

مریم جون آدرسو گیر بیار که با هم بریم تو این هفته:a030:

لینک به دیدگاه
آدرس میدم, برام پست کنین :w16:

به تعداد زیاد درست کنین, منم موخوام

خب شما هم یاد بگیرید:w16: اصلا من یک عکسایی از طرح های اموزشیش دیدم...خیلی خوشگلهhapydancsmil.gif

واااای چقد خوشگله :ws37:

منم دوس دارم از اینا درست کنم ولی اصصصصن یاد نگرفتم چجوریه :hanghead:

اشکال نداره با هم یاد میگیریمhapydancsmil.gif

مریم جون آدرسو گیر بیار که با هم بریم تو این هفته:a030:

باشه...هستی جون بیاد....

چقدر تعدادمون زیاد شدهhapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه
شهدخت تو چقدر چیز میز بلدی درست کنی چقدر هنر داری :icon_redface:

منم یه چیزایی بلتم درست کنم ولی به پای هنرهای تو نمی رسه 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

به ما هم یاد بدید:icon_redface:
لینک به دیدگاه
خب شما هم یاد بگیرید:w16: اصلا من یک عکسایی از طرح های اموزشیش دیدم...خیلی خوشگلهhapydancsmil.gif

اشکال نداره با هم یاد میگیریمhapydancsmil.gif

باشه...هستی جون بیاد....

چقدر تعدادمون زیاد شدهhapydancsmil.gif

جانم ؟:w58:

لینک به دیدگاه

تهران میتونید وسایل شمع سازی رو ازینجا بگیرین...

توی مهران که وارد بشی داخل کوچه رفاهی سر نبش یه مغازهی دودهنه هست که یه دکه کنارشه هم اون مغازه و هم اوندکه دارن ...

توی کوچه مروی هم وسطای کوچه اونجایی که بورس لوازم تزیینی عقد دارن وسایل شمع سازی دارند....

میخوام فردا برم وسایلشو بگیرم با این شمع شروع میکنیم ...یه عالمه شمع های خوشگل هست دونه دونه اونها رو هم میزارم تا باهم درست کنیم.....:hapydancsmil::ws37:

لینک به دیدگاه
تهران میتونید وسایل شمع سازی رو ازینجا بگیرین...

توی مهران که وارد بشی داخل کوچه رفاهی سر نبش یه مغازهی دودهنه هست که یه دکه کنارشه هم اون مغازه و هم اوندکه دارن ...

توی کوچه مروی هم وسطای کوچه اونجایی که بورس لوازم تزیینی عقد دارن وسایل شمع سازی دارند....

میخوام فردا برم وسایلشو بگیرم با این شمع شروع میکنیم ...یه عالمه شمع های خوشگل هست دونه دونه اونها رو هم میزارم تا باهم درست کنیم.....:hapydancsmil::ws37:

فکر کنم کوچه مروی راحت بشه رفت...مهران نرفتم تا حالاhanghead.gif

دقیقا چه وسایلی..چه پارافینی؟ رنگ هم باید بگیریم...میشه دونه دونه بگی...ما آخه هنوز نوآموزیم:ws3:

لینک به دیدگاه
فکر کنم کوچه مروی راحت بشه رفت...مهران نرفتم تا حالاhanghead.gif

دقیقا چه وسایلی..چه پارافینی؟ رنگ هم باید بگیریم...میشه دونه دونه بگی...ما آخه هنوز نوآموزیم:ws3:

وسایلش رو که تو پست اول گفته شده....اینا بودن :

1. پارافین کریستالی

2. قالب شمع

3. رنگ شمع

4. قالب شیرینی

5. فتیله

6. چسب کاغذی

7. کارتر

8. مروارید

بعدشم منم اولین بارمه میخوام شمع درست کنم...:ws37:

لینک به دیدگاه
وسایلش رو که تو پست اول گفته شده....اینا بودن :

1. پارافین کریستالی

2. قالب شمع

3. رنگ شمع

4. قالب شیرینی

5. فتیله

6. چسب کاغذی

7. کارتر

8. مروارید

بعدشم منم اولین بارمه میخوام شمع درست کنم...:ws37:

من فکر کردم شما درست کردید؟ اینجوری که سخت شد...مثلا چقدر پارافین بخریم؟ واحدش چیه؟

چسب کاغذی یعنی چی؟

لینک به دیدگاه
من فکر کردم شما درست کردید؟ اینجوری که سخت شد...مثلا چقدر پارافین بخریم؟ واحدش چیه؟

چسب کاغذی یعنی چی؟

مریم جان صبر کن من فردا میرم دنبال وسایل ....یه پرس و جویی میکنم...اطلاعات رو مینویسم براتون....

چسب کاغذی هم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
چسبای سفید نواری هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...