رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

چگونگی عکس العمل آقایان

شاید شوهرتان علاقه ای به ادامه ی گفتگو از خود نشان ندهد و گاهی ممکن است در گفتگو با شما از خود مقاومت نشان دهد و بکوشد شما را از ادامه ی صحبت منصرف نماید.

همچنین گاهی اوقات او ممکن است صحبت کردن با شما را به تعویق بیندازد تا شما گفتگو با او را فراموش نمایید.گاهی اوقات همسرتان با خود فکر میکند که شما حواس پرت باشید و همین امر باعث میشود که زیاد صحبتهای شما را جدی نگیرد اما برای دلخوشی شما سرش را به علامت تایید تکان داده و به شما نشان دهد که به سخنانتان گوش میدهد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

راه حل:

1.زمانی که قصد گفتگو با همسرتان را دارید هرف گفتگوی خود را بیان کنید.در واقع موضوع صحبتتان را به او گفته و انتظارتان را از او بخواهید.

به عنوان مثال:

*عزیزم دوست دارم امشب با هم کنیم چرا که فکر میکنم ار هفته ی قبل یکمی گرفته ای.اصلا تو این مدت با من صحبت نکرده ای.دوست دارم تو نظرت را بگویی و من هم نظرم را به تو بیان کنم.

*اوه جیم عزیزم دوست دارم در مورد رابطه مان با هم گفتگو کنیم.حدود شش ماه است که نامزد کرده ایم و الان زمان مناسبی است که نقاط ضعف و قوت خود را با هم در میان بگذاریم تا بتوانیم یکدیگر را بهتر بشناسیم و درک نماییم.

*هری میخوام کمکم کنی تا با راهکارهای تو بتوانم با مدیر عاملم کنار بیایم.این مدت زیاد اضافه کاری کردم و اصلا حوصله ی رو به رو شدن با او را ندارم تا این موضوع را در میان بگذارم.فکر میکنم اگر نظر تو را بداانم بهتر میتوانم تصمیم بگیرم.

در تمام موارد مذکور زنان به همسران خود برنامه ی تمرکز شخصی را برای گفتگو ارائه میدهند.

به جای اینکه بگوییم:بیا درباره ی امدن مادرت با هم صحبت کنیم، یا بیا در مورد رابطه مان صحبت نماییم، یا در رابطه با شغلم به تو نیاز دارم.

در این حالت همسرتان از هدف گفتگوی شما آگاه میشود و احساس آرامش بیشتری برای گفتگو با شما میکند.

2.از شوهرتان سوال کنید زیرا پرسش از او سبب ایجاد مکالمه ای میشود که در نهایت به او کمک خواهد کرد تا ساختار مشخصی از ان را در ذهنش تداعی نماید.

*روش اشتباه:

کار چطور بود؟

مطمئن باشید همسرتان در برابر این پرسش کوتاه ترین پاسخ را میدهد،مثلا: ای بد نبود.

روش صحیح:عزیزم پروزه ی جدیدت چطور پیش میرود به همان سختی که فکر میکردی؟

*روش اشتباه:

جیم تصور میکنم درباره ی رابطه مان باید با هم صحبت کنیم.

حس جیم از این سوال شما این است که او را تحت کنترل خود گرفته اید و این گونه پاسخ میدهد:چطور مگه؟اتفاقی افتاده؟

او تصور میکند شما او را بازجویی میکنید و قصد محکوم کردنش را دارید.

روش صحیح:

جیم عزیزم فکر میکنم بهتر است راجع به رابطه مان صحبت کنیم چرا که حالا حدود 5 ماه از ازدواجمان میگذرد همدیگر ار بهتر شناخته ایم.دوست دارم بدانم تو میخواهی رابطه مان چطور باشد؟

*روش اشتباه:

هری درباره ی مدیر عاملم به کمک تو نیاز دارم.

هری با این جمله ی شما احساس میکند شما قصد دارید به عنوان حلال مشکلات از او استفاده نمایید بنابراین حس خوبی پیدا نمیکند و در ادامه فقط راه حل ارائه میدهد بی آنکه توجهی به گفته ها و احساسات شما داشته باشد.

روش صحیح:

هری با مدیر عاملم مشکلی پیدا کرده ام به نظر تو چکار کنم؟در مقابل او بایستم یا با او صحبت نمایم؟اگر تو جای من بودی چه کار میکردی؟

3.او را به عنوان وسیله ای برای ابراز خواسته های خود ندانید بلکه صادقانه با او صحبت نمایید.

یکی از بدترین عادتهای خانمها در گفتگو با آقایان این است که با آنان رک و پوست کنده صحبت نمیکنند.

به عنوان مثال:

زنان در بسیاری از مواقع با ابهام صحبت میکنند و با پرسیدن نظر همسرشان درباره ی موضوعی سبب میشوند که شوهرشان احساس نزدیکی با آقایان کند و حتی برای مشکل او تلاشی نکند چرا که او در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

البته منظور زنان این است که آنان نمیخواهند نظر خود را به طور مستقیم بیان کنند و گمان میکنند صحبت مستقیم با شوهرشان یک خطر است.گفتگوهای مبهم و گنگ درباره ی علت ناراحتی مان جزو موارد دیگر است.

به جای آنکه مستقیم بگوییم از چه مواردی ناراحتیم از راه های غیرمستقیم استفاده میکنیم و در این زمان مرد احساس میکند زن او را بازیچه ی خود قرار داده است و این موضوع او را عصبانی میکند.

مردی در این باره میگفت:

از زمان که همسرم به طور مستقیم از مشکلش صحبت نمیکند عصبانی میشوم.گاهی اوقات میتوانم تصور کنم که او چه میخواهد بگوید اما راهی که او در صحبت کردن انتخاب میکند باعث میشود که حس کنم چه آدم احمقی هستم و آرزو دارم خیلی راحت بگوید که در سرش چه می گذرد.

با این روش شوهرتان هدف از گفتگو را متوجه شده و با امنیت بیشتری در بابر شما برای گفتگو حاضر میشود.

لینک به دیدگاه

راز ارتباطی شماره ی دو

آقایان پردازش فکری را ملکه ی ذهن خود کرده و فقط نتیجه ی نهایی را بیان میکنند.اگر دقت کرده باشید حتما متوجه شده اید که گاهی اوقات آقایان در برابر گفتگوهای شما طوری جواب میدهند که شما ترس و عدم اعتماد به نفسشان را متوجه نشوید.انجام چنین رفتار آنان به این دلیل است که آنان پردازش فکری را در ذهن خود قرار داده و تا زمانی که به راهکار و نتیجه ی مناسبی برسند به شما پاسخی نمیدهند.مردی میگفت:ما مردان برای حل مسائل نیاز به تفکر و تعمق داریم و باید این کار را در سکوت انجام دهیم.

آگاه باشید که آقایان در محور راه حل قرار دارند.

آقایان زمانی که راه حل مناسبی داشته باشند ترجیح میدهند با شما گفتگو کنند و در غیر این صورت این کار را در سکوت و آرامش انجام میدهند یعنی زمانی که نظری از آنان بخواهید اینگونه جواب میدهند که:اجازه بده بیشتر درباره ی آن فکر کنم،چرا که آنان دوست ندارند پاسخ اشتباهی بدهند.

خطاهایی که هر زنی در هنگام این ارتباط انجام میدهد این است که:زنان با صدای بلند تفکر میکنند.

*زمانی که همسرم شروع به صحبت کرده و هرچه در ذهنش می گذرد با صدای بلند بیان میکند ناراحت میشوم.

*زمانی که هر زنی تک تک مراحل مشکلاتش را با صدای بلند بیان میکند و تمام کارهای روزانه اش را به صورت لیستی در می آورد این رفتار باعث می شود که از کنار او بلند شده و اتاق را ترک کنم.

گفته های زیادی مانند این شکایت از آقایان شنیده ام اما این مشکل به دلیل تفاوت میان زن و مرد است چرا که مردان در محور راه حل و زنان در محور فرآیند قرار دارند.

گزارش مذکور چگونگی تفاوتهای زن و مرد را نشان میدهد و با خواندن آن به تفاوتهای آنان پی میبرید.

*جودی در حال گفتگو با شوهرش است:

من باید کت و شلوارت را به خشکویی ببرم اگرچه باید این کار را دیروز انجام میدادم.دیروز جلسه داشتم و خیلی طول کشید و زمانی که به خشکویی رسیدم تعطیل شده بود اما اشکال ندارد امروز حتما این کار را انجام میدهم.راستی باب میخواهم کت و شلواری را که هفته ی قبل برایت گرفتم پس بدهم البته اگر پس بگیرد چون شلوارش کمی پاره بود اما بهتره ابتدا به فروشگاه بروم بعد به خشکشویی.وای نزدیک بود یادم برود به سنیری قول داده بود شماره تلفن دکتر را به او بدهم دوباره دفترچه ی تلفن را گم کردم نمیدانی آن را کجا گذاشتم؟عزیزم باب دفترچه ی تلفن را ندیدی؟گمان کنم آخرین باری که از آن استفاده کردم زمانی بود که در آشپزخانه با تلفن صحبت میکردم.

باب در حال گفتگو با همسرش است:

عزیزم امروز کمی سرم شلوغ است و کمر دیرتر به خانه می آیم.

آیا از خواندن سخنان باب ناراحت شدید؟تنها موردی که میتوان نتیجه گرفت این است که زنان تک تک مراحل پردازش فکری شان را با صدای بلند می گویند.گاهی زنان ممکن است متوجه رفتارشان نباشند.

در واقع جودی نمیخواست تک تک اطلاعات کاری اش را به شوهرش بگوید اما برایش آسان بود که مراحل کار روزانه اش را با صدای بلند مرور کند.

این کار سبب میشود صدای تفکرش را بشنود در حالی که تمام مدت درجایی نشسته است و به این فکر میکند که مردان در این مواقع که همسرشان با صدای بلند فکر میکنند چه کاری باید انجام دهند؟

لینک به دیدگاه

چگونگی واکنش آقایان

بیشتر واکنش مردان مانند واکنش باب است و او در حالی که یک جا نشسته است به این موضوع می اندیشد که زنان پر چانه اند.

البته منظور واقعی مردان این است که زنان در مقایسه با مردان بیشتر دوست دارند بشنوند و افکارشان را بیان کنند در حالی که این رفتار برای زنان طبیعی است و برای مردان غیر عادی به نظر می آید.

لینک به دیدگاه

بیان اصل مطلب

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که در حال بیان افکار و احساساتتان هستید و شوهرتان با بی صبری می گوید:عزیزم حاشیه نرو برو سر اصل مطلب.

شما با این حرف همسرتان احساس میکنید او دوست ندارد به حرفهایتان گوش دهد و حتی برای احساسات شما ارزش قائل نیست.در حالی که حس واقعی او این است که با صحبتهایتان او را عذاب میدهید.

بنابراین حال که متوجه شدید مردان راه حل محورند بهتر آنان را درک میکنید.

مردان در هر صحبتی به اصل مطلب یا خلاصه ی کلام فکر میکنند و آنان دوست دارند حس واقعی تان را با 20 تا 25 کلمه بشنوند.

تنها موردی که از قدرت درک آقایان خارج است زمان صرف کردن برای صحبتهای زنان است در حالی که زنان فرآیند محورند و با بیان احساسات خود به راه حل میرسند.

مردان ابتدا فرآیند گفتگو را در ذهنشان حل و فصل کرده و بعد نتیجه را اعلام میدارند در حالی که زنان فرآیند محورند و در طول صحبت کردن به راه حل میرسند.

زنانی که بدون توجه به روش مناسب،پیوسته با صدای بلند در حال شکایت از مشکلاتشان هستند باعث میشوند که مردان آنان را پر سر و صدا و پر چانه بدانند.بیشتر زنان در برابر مشکلاتشان نقش یک قربانی را بازی میکنند چرا که یکسره در حال شکایتند و برای تغییر شرایط زندگی خود و حل مشکلاتشان نمیکوشند اما برخی از زنان دیگر مسئولیت تمام مشکلاتشان را بر دوش میگیرند و برای حل آن میکوشند اگر چه باز هم ممکن است با صدای بلند گله کنند در حالی که مردان دورن ریز هستند و تمامی شکایتهای خود را در درونشان پنهان میکنند.

لینک به دیدگاه

طریقه ی واکنش آقایان

زمانی که مردی مشاهده میکند همسرش تمام احساسات و افکارش را با صدای بلند بیان میکند قادر نیست روش روحی و احساسی زن را درک نماید و این که چگونه در هنگام صحبت کردن به دنبال راه حل است.

پس لازم به ذکر است که این حالت زنان،مردان را دلسرد و دلزده میکند زیرا گمان میکنند شاید همسرشان تا پایان عمر در حالت صحبت و گله و شکایت باشد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...