رفتن به مطلب

سوال از دوستان مهندسی آب؟؟؟

ارسال های توصیه شده

سوالی دارم از بچه های محترم مهندسی آب؟>>>شرایط آزمایش یک اب جاری چیه؟چطور میتونم آب یک رود رو آزمایش کنم ک ببینم برای پرورش مثلا آبزیان ارزش منده؟؟؟!:ws52:

لینک به دیدگاه

سلام.

من گرایشم آب نیست ولی خب بخاطر مرتبط بودن با گرایشم یچیزایی در مورد آب میدونم!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

بنطر من اولین کار قبل بررسی کیفیت اب باید به این نکته توجه کنین که ایا تو مسیر رودخونه کارخونه و یا تولیدات صنایع و یا گنبد های نمکی و ...همچین چیزی وجود داره یا نه؟

(بیشتر بیماری ها همونطور که میدونین خیلی راحت با آب منتقل میشن)

بعد از بررسی این مورد برین سراغ آزمایش اب(به یه آزمایشگاه تجزیه آب و خاک و گیاه تشریف میبرین و ازشون میخواین که بیان و از آبتون نمونه گیری کنن...

و بعد تو آزمایشگاه باید پارامترهای (phکربنات، بیکربنات،سولفات و...واز همه مهمتر میزان بور رو واستون اندازه میگیرین)

و در اخر چون گرایش خود شما شیلات هستش با ربط دادن و مقایسه کردن این داده ها با شرایطی که واسه آبزی پروری هستش میتونین بفهمین آب دارای کیفیت مناسب برای پرورش ماهی هست یا نه؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز اولین کار ی که باید بکنی اینه که ببینی چه اطلاعاتی از منبع آب در اختیار داری؟

بعدش برای نمونه برداری با توجه به تغییرات فصلی بدترین حالت رو برای نمونه گیری انتخاب می کنی . و یک سوم از کف رودخانه رو برای نمون گیری مد نظر قرار میدی از وسط رود خانه .

یک نمونه از ابتدا و یک نمونه هم از انتهای رودخانه که مربوط به استخراج آب است. مشخص میکنید.

در نهایت پارامترهای مهم فیزیکی شیمیایی و بیولوژیکی که برای پروش آبزیان اهمیت دارد رو اندازه میگیرید و با استاندارد مقایسه میکنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...