رفتن به مطلب

مشکل در نصب سیستم اعلام حریق

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان.ببخشید اگه این مطلب مربوط به این قسمت نمیشود ولی نفهمیدم کجا بنویسم. یکی لطف کنه به سوالاتم جواب بده .شرمندتون

1) من سه اتاق رو میخوام سیستم اعلام حریق بگذارم. از اتاق یک یک لول به سقف اتاق دو واز دو یک لول به سقف اتاق سه کشیده ام (توکار) حالا برای نصب دکتورها باید برای هرکدوم یک سیم به پانل مرکزی وصل کنم یا سیم سه به دو ودو به یک ویک به پانل مرکزی وصل کنم؟؟؟

2) سیمی که این دکتورهای سقفی تا پانل مرکزی باید بکشم همین سیم برق یک ونیم معمولیست یا سیمش تفاوت داره؟

3)برای سیستم پیجر من از سیم باند استفاده کردم .درسته؟ سقف داری دوتا بلندگووی مربوط به پیجر است. حالا وقتی این سیم دوبلندگو به اتاق مربوطه رسید باید به چی وصل بشه و دستگاه مربوطه با چه برقی کار میکنه؟دویست بیست ولت؟

دوستان خدایی ساده وکامل برام راهنمایی بفرمایید. ممنونم یاعلی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اول از همه لازم میدونم این تذکر رو بدم که براساس قوانین انجمن از بازکردن تاپیکهایی با این عناوین خودداری کنید

قانون شماره 5) کاربران مي بايست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پيغامهاي خود از يک موضوع مناسب استفاده نمايند. اين موضوع مي بايست در رابطه با سوال ، مشکل و يا پيغام ايشان باشد. در غير اينصورت به ایشان تذکر داده خواهد شد و در صورت تکرار اخطار داده می شود. از انتخاب عناويني از جمله كمك ، تورو خدا كمكم كنيد ، خيلي مهم ، هر كي ميتونه جواب بده ، نياز به پاسخ فوري ، يك برنامه ، چطوري ميتونم ، كرك برنامه و جملاتي شبيه به اين پيغامها جدا خودداري نماييد كه طبق قوانين با شما بر خورد خواهد شد. (در اين زمينه :‌براي انتخاب موضوع ميتوانيد از كلمات كليدي سوال خود استفاده كنيد. )

اما پاسخ سوالات شما :

1) میتونید از سیم سه به دو و دو به یک و یک به پنل استفاده کنید.

2)معمولا از سیم 1.5 LIYCY استفاده میشه که تا حدی در مقابل دما مقاومتر هست و همینطور یک عایق از جنس pvc روی کابلها کشیده شده.

3)اتصال بلندگوها باید جدا از دتکتورها باشه و نباید اونها رو هم با دتکتورها سری کنید. سایز اتصال اونها معمولا 2.5*2 هست . برقشون هم 220 ولته . برای اتصال باید براساس مدارک پنل باشه

لینک به دیدگاه

سلام .واقعا هم از شما ممنونم هم عذر میخوام به دلیل عدم رعایت قوانین.

یعنی برای آژیر های مربوط به سیستم اعلام حریق باید سیم دو ونیم از پانل تا آژیر بکشم؟سیم یک ونیم اشکال داره؟

برای بلندگوهای سقفی مثل مال بیمارستان ها سیم باند کفایت میکنه یا باید سیم قوی تر باشه؟

شرمندم اگه جوابی بدین ممنون میشم.

لینک به دیدگاه
سلام .واقعا هم از شما ممنونم هم عذر میخوام به دلیل عدم رعایت قوانین.

یعنی برای آژیر های مربوط به سیستم اعلام حریق باید سیم دو ونیم از پانل تا آژیر بکشم؟سیم یک ونیم اشکال داره؟

برای بلندگوهای سقفی مثل مال بیمارستان ها سیم باند کفایت میکنه یا باید سیم قوی تر باشه؟

شرمندم اگه جوابی بدین ممنون میشم.

با سلام

نام تاپیک(کمک فوری لطفا) شما چون برحلاف قوانین بود ویرایش شد:icon_gol:

شما سیم اتصال به بلندگو رو بر اساس مندرجات کاتالوگ سیستم میتونی پیدا کنی...

چون برق آژیر متناوب هست بهتره همون دو و نیم باشه سیم 1/5 ممکنه در حالتی که آژیر متناوب و مدت دار به صدادر بیاد آب بشه :a030:

لینک به دیدگاه

دوستان بازم شرمندتون. میشه لطف کنید این تابلو رو برام بگین ؟چی به چیه؟

این تابلو از چهار قسمت تشکیل شده. قسمت پایینی وسطی میدونم باید فازها بهش بسته بشه اما نمیدونم مثلن این سه تا سیم قرمز زرد وقهموه ایی که به سه تا فیوز سمت چپ پایین وصللن برا چیه؟؟؟اصلن این سه تا فیوز پایینی که دکمه هاشونم باهم بالا پایین میره واسه چیه؟

سیم فاز کابل کنتور وسیم نول کابل کنتور باید به کجا وصل بشه؟؟؟

ممنون میشم ساده راهنمایی بفرمایید وکامل خواهشا

vaypplyskc9civ33p0t.jpg

لینک به دیدگاه

بدون نقشه single line خیلی نمیشه توضیح دقیقی داد تنها چیزی که مشخصه به سه سیم قرمز و زرد و قهوه ای ورودی برق 3فاز وصل میشه سمت راست تابلو (جاییکه کابل آبی وصله)هم سیم ارت نول وصل میشه.

لینک به دیدگاه
دوستان بازم شرمندتون. میشه لطف کنید این تابلو رو برام بگین ؟چی به چیه؟

این تابلو از چهار قسمت تشکیل شده. قسمت پایینی وسطی میدونم باید فازها بهش بسته بشه اما نمیدونم مثلن این سه تا سیم قرمز زرد وقهموه ایی که به سه تا فیوز سمت چپ پایین وصللن برا چیه؟؟؟اصلن این سه تا فیوز پایینی که دکمه هاشونم باهم بالا پایین میره واسه چیه؟

سیم فاز کابل کنتور وسیم نول کابل کنتور باید به کجا وصل بشه؟؟؟

ممنون میشم ساده راهنمایی بفرمایید وکامل خواهشا

vaypplyskc9civ33p0t.jpg

سلام

اون فیوز سمت چپ پایین یه فیوز یه فاز هستش

که سه فاز اصلی مااااااااااااااا به اون وصل میشه :w02:

اون چیزی هم که هستش سه فاز سر مینیاتوری ها رفته و هر فاز چند تا منیاتوری ها رو تغذیه میکنه (اما اون چیزی که من دیدم جمپر نشده )

یه چیز جالب هم هست که از شینه نول که سیم ابی وصله یه سیم کشیده شده به یه فیوز منیاتوری تک فاز:w58:

لینک به دیدگاه

دوستان شرمنده من بالاخره نفهمیدم چی به چی شد؟

من سیم فاز به فیوز های پایینی سمت چپ وصل میکنم .........خوب سیم نول دراین تابلو باید به جای خاصی وصل بشه یا مستقیم به سیم نول انشعاب ها؟

اون فیوز بالایی اخری سمت راست چیه؟کارش؟

سیم نول به قسمت پایینی سمت راست وصل کنم؟

لینک به دیدگاه
دوستان شرمنده من بالاخره نفهمیدم چی به چی شد؟

من سیم فاز به فیوز های پایینی سمت چپ وصل میکنم .........خوب سیم نول دراین تابلو باید به جای خاصی وصل بشه یا مستقیم به سیم نول انشعاب ها؟

اون فیوز بالایی اخری سمت راست چیه؟کارش؟

سیم نول به قسمت پایینی سمت راست وصل کنم؟

دوست عزیزم واقعیتش من اولین باره همچین چیزی میبینم

این طور که معلومه

یه سیم سه فاز باید به اون فیوز میناتوری سه فاز اون پایین سمت چپ متصل بشه

اما سیم نول این طور که معلومه اون شین فلزی پایین سمت راست برا نول باشه

اما معلوم نیست چرا از اون شین یه سیم گرفته و وصل کرده به خروجی یه میینیاتوری تک فازززززززززززززززززز:w58:

یعنی اون میتیاتوری یه مینیاتوری دو فاز (فاز و نول هستش:w58:)

لینک به دیدگاه
من خودمم موندم این چجوریه؟ اگر سیم های نول به قسمت پایینی سمت راست وصل کنیم سیم های ارت به کجا پس وصل میشوند؟

من عکس رو زوم کردم مم

به نظرم م اومد اون کلید مینیاتوریه دوبل باشه

ین عکسه خود تابلوش دم دستتون هستش که ببنید کلید مینیاتوریش دوبله یا نه :ws38: (کلید میاتوری فاز و نول )

بعدش راجع به سیم ارت

این تابلو یه تابلو کلید مینیاتوری که بیشتر برا روشنایی استفاده میشه ه

نیازی به ارت نداره ه

اگر هم بخواد ارت بشه خود بدنه به سیم ارت وصل میشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه

بله تابلو پیشمه.اینجوریه:

یه دونه فیوز بالا سمت راست که از دو قسمت ورودی سیم بالا ودو قسمت پایین تشکیل شده ...بعد یک دکمه فشاری ویک دکمه مثل فیوزهای دیگه روشه.......

12 تا هم فیوزهای 10 و16 و 30 که کنارفیوزی که بالا توضیح دادم نصب شدن

پایین هم سه قسمته....قسمت اول سمت چپ سه تا فیوز کنار همه که سه تا سیم قرمز زرد وقهموه ایی ازش بیرون رفته و هر کردوم به سه تا فیوز بالایی وصل شدن

دومی هم وسط پایین که سیم از زیر فیوزهای بالایی به تک تک پیچا هاش وصل شده

سومی سمت چپ هم که در عکس میبینید ..یه سیم ابی ازش به فیوز دو دکمه ایی بالایی وصل شده

لینک به دیدگاه
بله تابلو پیشمه.اینجوریه:

یه دونه فیوز بالا سمت راست که از دو قسمت ورودی سیم بالا ودو قسمت پایین تشکیل شده ...بعد یک دکمه فشاری ویک دکمه مثل فیوزهای دیگه روشه.......

12 تا هم فیوزهای 10 و16 و 30 که کنارفیوزی که بالا توضیح دادم نصب شدن

پایین هم سه قسمته....قسمت اول سمت چپ سه تا فیوز کنار همه که سه تا سیم قرمز زرد وقهموه ایی ازش بیرون رفته و هر کردوم به سه تا فیوز بالایی وصل شدن

دومی هم وسط پایین که سیم از زیر فیوزهای بالایی به تک تک پیچا هاش وصل شده

سومی سمت چپ هم که در عکس میبینید ..یه سیم ابی ازش به فیوز دو دکمه ایی بالایی وصل شده

جان :w58:

این طور که فهمیدم مم م

اون فیوزززززززززززززز دو دکمه ای که میگی که باید به صورت همزمان بالاو پایین بشن (مثل اون کلید سه فاز ) هستش

پس اون شین هم شین نول شما هستش

میشه تابلو رو بچسبونی به دیوار

در داکت هاشو برداری و یه عکس ازش بگیری

تا ببینم میشه نقشه اش رو در یارم همین طوری از رو عکس :w02:

لینک به دیدگاه
اینم عکس فیوز بالایی سمت راست :

vydgmhov4i19qjvpssc.jpg

ابله دقیقا همون چیزی که فکر میکردم بودددددددددددددددددددددددددددد:ws3:

اما عجب فیوزیه ه ه

دمش گرم م م

این مدل رو خیلی وقت پیش من دییده بودم م م:ws3:

نمیشه گفت این مدل بهتره فاز نول معمولی

:ws3:

لینک به دیدگاه
الان من یه عکس واضح تر میفرستم لطفا دقیق برام توضیح بدین:

کابل من دو در ده است یعنی یه نول یه فاز

ببخشید فقط یه سوال دیگه بپرسم م بعد کامل توضیح بدم چی به چیه :ws3:

این تابلو رو برای چی وایرینگ کردید ؟؟

کی وایرینگ کرده ؟؟

لینک به دیدگاه
این تابلو مربوط به مدرسه اییه که من براش برق میکشم. خودشون گفتند تابلو رو اماده میکنیم میاریم (پیمانکاره) بعد اینو اورد داد من.

به مدرسه برق سه فاز میدن ن نن :w58:

خب دوست عزیز فهمیدم چی به چیه ه ه :hanghead:

اولا که این تابلو و و ناقصی زیاد داره ه

1 اون بالا سه تا سیم قرمز و زرد و قهوه ای رو باز کن و به سه تا فیوز اول ببند

از سیم قرمز به فیوز چهار یه سیم بکش

از سیم زرد یه سیم به فیوز 5

از سیم قهوه ای یه سیم به ه فیوز شماره 6

همین طورررر جمپر زدن رو و و ادامه بده ه ه تاااااااااااااااااااااااااااااااااااااا فیوز ها تموم بشه

زدی بگو تا بگم یکار کنی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...