رفتن به مطلب

باهم جاوا یادبگیریم

سارا-افشار

ارسال های توصیه شده

موافقم

واقعا لذت می برم این برنامه به ظاهر ساده اینقدر فکر می طلبه.

ضمنا چطور میشه با شما مستقیم صحبت کنم چون فکر میکنم در نهایت یک تبادل نظر نزدیک لازمه!

بله

درسته

اون وقت می تونیم یه فیلد اضافه کنیم به اسم گروه

به این صورت که هر شخصی متعلق به یه گروه باشد

اجازه بدین بیشتر روی این فیلد گروه فکر کنم اینکه تو کدوم جدول باید قرارش بدیم

چون ما توی همین دفترچه موبایل هام یه گزینه ایجاد گروه جدید رو داریم گروه دوستان

گروه لیست سیاه

و....

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 110
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

lfqh3vvi3ued73veinn.jpg

به نظر من اینم میتونه خوب باشه البته میدونم بحث افزونگی داده حتما پیش خواهد اومد

اما

میشه تو DBMS یک کارایی کرد که زیاد نشه مثل نوعی که واسه هر فیلدمون میگیریم

ضمنا اینکه من هر چی فکر کردم یا بحث افزونگی داده رو خواهیم داشت فقط میشه کمش کرد و در این مورد باید بین جداول بیشتر و ارتباطات پیچیده تر یا یکم افزونگی داده بیشتر یکیشو انتخاب کنیم.

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

خب اشتب ما اینه که دفترچه تلفن و سیستم ثبت و مدیریت تلفن و امور مشترکین رو باهم می بینیم

البته یه چیزایی تو ذهنمه

ولی چون این دو روز رو باید روی یه دیتاست کار کنم و از رو نت اونارو پیدا کنم واسه همین نمی تونم تا پس فردا رو این موضوع کار کنم

پ.ن : 24 ساعته باید انلاین باشم پدرچشام دراومد

• TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

لینک به دیدگاه

عیب نداره منظور اینه که سعی کنیم زودتر وارد فاز بعدی بشیم و بیش از این رو این فاز معطل نشیم.

:w16::w16:

خب اشتب ما اینه که دفترچه تلفن و سیستم ثبت و مدیریت تلفن و امور مشترکین رو باهم می بینیم

البته یه چیزایی تو ذهنمه

ولی چون این دو روز رو باید روی یه دیتاست کار کنم و از رو نت اونارو پیدا کنم واسه همین نمی تونم تا پس فردا رو این موضوع کار کنم

پ.ن : 24 ساعته باید انلاین باشم پدرچشام دراومد

• TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا نظرتونو در این مورد بفرمایید 15jcp58ylmv0fl7rsea0.jpg

1- هر مشترک می تواند دارای چندین ادرس باشد

2- در هر آدرس چندین مشترک می تواند سکونت داشته باشد

ولی هر ادرس دارای یک مالک هست

3- هر مشترک می تواند چندین شماره تلفن داشته باشد

4- از هر شماره تلفن چندین نفر می توانند استفاده کنند

ولی هر شماره تلفن دارای یک مالک هست

نوع ادرس ها و نوع مشترکین و نیز نوع شماره تلفن ها دو مقداری ست یا حقیقی یا حقوقی

برای فیلد شماره تلفن در جدول شماره تلفن دو فرمت داریم فرمت شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه که این دو فرمت در سمت نرم افزار کنترل می شود نه در سمت بانک اطلاعاتی

لینک به دیدگاه

اولین سوالی که به ذهنم رسید این بود که ما چه نیازی به حقیقی و حقوقی کردن قضیه داریم.

شاید کسی در جایی مستاجر بود باید ازش مشخصات مالک رو بپرسیم !!!!

چه لزومی داره ؟؟

و

تلفن ثابت و همراه و محل کار همه رو تو یک table در نظر گرفتید یا فقط منظور تلفن همراه بوده ؟

دوستان لطفا نظرتونو در این مورد بفرمایید 15jcp58ylmv0fl7rsea0.jpg

1- هر مشترک می تواند دارای چندین ادرس باشد

2- در هر آدرس چندین مشترک می تواند سکونت داشته باشد

ولی هر ادرس دارای یک مالک هست

3- هر مشترک می تواند چندین شماره تلفن داشته باشد

4- از هر شماره تلفن چندین نفر می توانند استفاده کنند

ولی هر شماره تلفن دارای یک مالک هست

نوع ادرس ها و نوع مشترکین و نیز نوع شماره تلفن ها دو مقداری ست یا حقیقی یا حقوقی

برای فیلد شماره تلفن در جدول شماره تلفن دو فرمت داریم فرمت شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه که این دو فرمت در سمت نرم افزار کنترل می شود نه در سمت بانک اطلاعاتی

لینک به دیدگاه
اولین سوالی که به ذهنم رسید این بود که ما چه نیازی به حقیقی و حقوقی کردن قضیه داریم.

شاید کسی در جایی مستاجر بود باید ازش مشخصات مالک رو بپرسیم !!!!

چه لزومی داره ؟؟

و

تلفن ثابت و همراه و محل کار همه رو تو یک table در نظر گرفتید یا فقط منظور تلفن همراه بوده ؟

در مورد سوال اول

مستاجر بودن مگه اشکالی داره

اون فیلد woner فقط برای مالک ها تیک میخوره نه همه

ما از شخص مشخصات خودش و ادرس (محل زندگی یا کارشو یا غیره ) باضافه تلفنی که باش میشه تماس گرفت

اگه فرد مالک اون آدرس ( محل زندگی یا مغازه یا... ) باشد فیلد woner براش تیک میخوره والا باش کاری نداریم (اینم تو برنامه نویسی میشه حلش کرد )

درمورد سوال دوم هم گفتم که ما هم شماره موبایل رو داریم هم شماره تلفن ثابت رو

اما فرمت این دو چون فرق داره ما تو سمت نرم افزاری این دو فرمت رو کنترل می کنیم نه در بخش بانک اطلاعاتی

لینک به دیدگاه

در مورد جواب اول: حالا این که ما بدونیم مالکه یا مستاجر چه لزومی داره؟

در مورد جواب دوم: من نمی دونم اگه شما میدونید که میشه بعدا تو برنامه تفکیک کرد من حرفی ندارم.

در مورد سوال اول

مستاجر بودن مگه اشکالی داره

اون فیلد woner فقط برای مالک ها تیک میخوره نه همه

ما از شخص مشخصات خودش و ادرس (محل زندگی یا کارشو یا غیره ) باضافه تلفنی که باش میشه تماس گرفت

اگه فرد مالک اون آدرس ( محل زندگی یا مغازه یا... ) باشد فیلد woner براش تیک میخوره والا باش کاری نداریم (اینم تو برنامه نویسی میشه حلش کرد )

درمورد سوال دوم هم گفتم که ما هم شماره موبایل رو داریم هم شماره تلفن ثابت رو

اما فرمت این دو چون فرق داره ما تو سمت نرم افزاری این دو فرمت رو کنترل می کنیم نه در بخش بانک اطلاعاتی

لینک به دیدگاه
در مورد جواب اول: حالا این که ما بدونیم مالکه یا مستاجر چه لزومی داره؟

خب

شما به دوست تون ادرس محل کار و شماره تلفنشو میدید

ازتون نمی پرسه این شماره کجاست ؟

من دو پروژه رو باهم می بینم دفترچه تلفن و سیستم ثبت اطلاعات مشترکین مخابرات (البته فرم ساده شده اش )

شما وقتی مشخصات دوست تون رو تو دفترچه موبایل تون وارد می کنید براتون مهم نیس مالک واقعی این شماره دوست تونه یا باباشه ولی وقتی تو سیستم ثبت اطلاعات مشترکین مخاربرات میخواهیم وارد کنیم لازمه

ترکیب این دو شده جداول بالایی

(آش شله قلمکار ):ws3:

لینک به دیدگاه

مثال خوبی زدین!

من از دوستم شماره تلفنشو میگیرم، میگم مالکش خودتی، میگه به تو ...

:ws3:

شماره تلفن خونشونو میگرم، میگم مالکید یا مساجر میگه مالک (البته شاید نگه به تو ...) و بهش میگم حالا تلفن به نام کیه؟

میگه برو بچه پرو، عجب دوره‌ای شده نمیشه به کسی رو داد.

در نهایت دوستی ما به هم میخوره

:vahidrk:

خب

شما به دوست تون ادرس محل کار و شماره تلفنشو میدید

ازتون نمی پرسه این شماره کجاست ؟

من دو پروژه رو باهم می بینم دفترچه تلفن و سیستم ثبت اطلاعات مشترکین مخابرات (البته فرم ساده شده اش )

شما وقتی مشخصات دوست تون رو تو دفترچه موبایل تون وارد می کنید براتون مهم نیس مالک واقعی این شماره دوست تونه یا باباشه ولی وقتی تو سیستم ثبت اطلاعات مشترکین مخاربرات میخواهیم وارد کنیم لازمه

ترکیب این دو شده جداول بالایی

(آش شله قلمکار )

لینک به دیدگاه
مثال خوبی زدین!

من از دوستم شماره تلفنشو میگیرم، میگم مالکش خودتی، میگه به تو ...

شماره تلفن خونشونو میگرم، میگم مالکید یا مساجر میگه مالک (البته شاید نگه به تو ...) و بهش میگم حالا تلفن به نام کیه؟

میگه برو بچه پرو، عجب دوره‌ای شده نمیشه به کسی رو داد.

در نهایت دوستی ما به هم میخوره

:vahidrk:

خب الان این یعنی تصویب شد ؟

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به نظر من لزومی نداره چرا که ما نمیتونیم بفهمیم یکی مالک خط هست یا نه!

تازه اگرم بفهمیم به کاره ما نمیاد!

پس نظر من خذف این قسمته با ما بقیش فعلا مشکل ندارم.

خب الان این یعنی تصویب شد ؟

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
به نظر من لزومی نداره چرا که ما نمیتونیم بفهمیم یکی مالک خط هست یا نه!

تازه اگرم بفهمیم به کاره ما نمیاد!

پس نظر من خذف این قسمته با ما بقیش فعلا مشکل ندارم.

ولی من لازمش دارم

این فیلد یه فیلد عددی با دو گزینه یک یا صفر هس (می تونه boolean هم باشه ) و allow null هم هس پس بود و نبودش فرقی نداره

شما تو واسط گرافیکیت اینو درنظر نگیر ولی من میگرم:w02:

لینک به دیدگاه

بله در نهایت هر کس هر کار دوست داره میتونه بکنه.

اگه فکر میکنید توجیه منطقی داره من با در نظر گرفتنش مشکلی ندارم، به قول خودتون تقریبا فضایی هم اشغال نمیکنه.

اما سعی کنید دلیل منطقی داشته باشید که ما هم یک چیزی یاد بگیریم.

ولی من لازمش دارم

این فیلد یه فیلد عددی با دو گزینه یک یا صفر هس (می تونه boolean هم باشه ) و allow null هم هس پس بود و نبودش فرقی نداره

شما تو واسط گرافیکیت اینو درنظر نگیر ولی من میگرم:w02:

لینک به دیدگاه
بله در نهایت هر کس هر کار دوست داره میتونه بکنه.

اگه فکر میکنید توجیه منطقی داره من با در نظر گرفتنش مشکلی ندارم، به قول خودتون تقریبا فضایی هم اشغال نمیکنه.

اما سعی کنید دلیل منطقی داشته باشید که ما هم یک چیزی یاد بگیریم.

دلیل منطقیش اینکه

یک : به هنگام واگذاری خط تلفن درسیستم ثبت اطلاعات مشترکین این فیلد به درد می خوره

دو : به هنگام مزاحمت های تلفنی و ...

پ.ن : شما چون از دید همون دفترچه تلفن بش نیگا می کنی شاید مهم نباشه ولی تو سیستم ثبت اطلاعات مشترکین لازمه :w16:

لینک به دیدگاه

درسته میگید و به قول خودتون من از دید دفترچه تلفن نگاه میکنم چون قرار بود از همین دید نگاه کنیم :ws3:

من مشکلی ندارم وارد فاز پیاده سازی بشیم ببینیم چی میشه.

دلیل منطقیش اینکه

یک : به هنگام واگذاری خط تلفن درسیستم ثبت اطلاعات مشترکین این فیلد به درد می خوره

دو : به هنگام مزاحمت های تلفنی و ...

پ.ن : شما چون از دید همون دفترچه تلفن بش نیگا می کنی شاید مهم نباشه ولی تو سیستم ثبت اطلاعات مشترکین لازمه :w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

خب مثل اینکه باز طرفداران این تاپیک پرید :sigh:

من کلاس ها رو میزارم نقد کردنش با شما

0fjx3nm3djwi0t8iaucg.jpg

فقط یه توضیح کوچولو بدم

چون من سیستم رو تلفیقی از دو سیستم (سیستم ثبت و خدمات مشترکین ) و دفترچه تلفن دیدم بنابراین براش دو سناریو در نظر گرفتم

در سناریوی اول ما یه بار اطلاعات شخصی مشترکین , اطلاعات ادرس مشترکین و شماره تلفن ها رو وارد سیستم می کنیم که این کار توسط سه کلاس subscriber و address و phonebook انجام میشه

سناریوی دوم موقعی هست که ما میخواهیم اطلاعات شخصی , ادرس و تلفن یکی از مشترکین رو وارد سیستم کنیم که برای این کلاس subAddPhone رو طراحی کردم

اینم بگم کلاسها کامل نیستند جای یه کلاس مهم در اینجا خالیه !

پیدا کردن ایرادات و نقد با شما :a030:

لینک به دیدگاه

نه نپرید، یکم دچار کم بود وقت شدن :w16::w16:

سعی میکنم خودمو برسونم.

خب مثل اینکه باز طرفداران این تاپیک پرید :sigh:

من کلاس ها رو میزارم نقد کردنش با شما

0fjx3nm3djwi0t8iaucg.jpg

فقط یه توضیح کوچولو بدم

چون من سیستم رو تلفیقی از دو سیستم (سیستم ثبت و خدمات مشترکین ) و دفترچه تلفن دیدم بنابراین براش دو سناریو در نظر گرفتم

در سناریوی اول ما یه بار اطلاعات شخصی مشترکین , اطلاعات ادرس مشترکین و شماره تلفن ها رو وارد سیستم می کنیم که این کار توسط سه کلاس subscriber و address و phonebook انجام میشه

سناریوی دوم موقعی هست که ما میخواهیم اطلاعات شخصی , ادرس و تلفن یکی از مشترکین رو وارد سیستم کنیم که برای این کلاس subAddPhone رو طراحی کردم

اینم بگم کلاسها کامل نیستند جای یه کلاس مهم در اینجا خالیه !

پیدا کردن ایرادات و نقد با شما :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...