رفتن به مطلب

نظرسنجی دستکاری ژنتیکی....(مگس)

شــاروک

ژنیتیسین برتر.....  

122 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. ژنیتیسین برتر.....

• 29
    • 21
    • 15
    • 22
    • 18
    • 17

ارسال های توصیه شده

با عرض خسته نباشید خدمت دوستای گلم که شرکت کردن و مهمتر از همه کسایی که فقط تشکر کردن و در رفتن.................:girl_yes2:

flowerysmile.gif

حالا میریم سراغ خلاقیت ژنیتیسین های بزرگ....این شما و این هم مگسهای آینده ه ه ه ه ..........TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28147%29.gif

اول چند تا نکته.....انتخاب چندگانه هستش.....لطفا کامل متن ها رو بخونین.....مهمتر از همه......تبلیغ نکنیییییید:ws35:

ژنیتیسین شماره 1

مگسها به عنوان جمعيت بزرگي از حشرات يكي از موجوداتي هست كه زياد باهاش سرو كار داريم ولي اغلب وجودشون باعث آزارمون ميشه.

براي همين من يه تغييرات كوچيك ژنتيكي بهش ميدم كه فقط در نقاط خاص و با شرايط خاص به دور از اجتماعات انساني بتونه زندگي و توليد مثل كنه .

ميتونم تخم گذاري مگس ماده رو كم كنم چون يك جفت مگس ميتونن در طول يك فصل 325923200000000 نوزاد به دنيا بيارن

در عوض سعي ميكنم تخمگذاري و متعاقبش جمعيت مگس هاي مفيد از جمله مگسهاي پوسيده خوار كه باعث پاكسازي اكوسيستم ها ميشن و مگسهاي گياه خوار كه اغلب به عنوان آفت كش بيولوژيك استفاده ميشن رو همينطور بالا نگه دارم.

بزاق مگس حاوي نوعي پروتئين هست كه باعث ترميم سريع زخم ها ميشه ژنتيك رو جوري تغيير ميدم كه سنتز اين پروتئن زياد وقابل استخراج براي استفاده هاي دارويي بشه

مگسها به همراه ميكروبهاي زيادي كه حمل ميكنن آنتي بادي يا پادزهز همون ميكروب هارو هم دارند بنابراين توانايي سلولهاي فاگو سيت كننده مگس رو بالا ميبرم . تا اين ميكروبها رو از بدنش حذف كنن و فقط آنتي بادي ها رو سطح مگس باقي بمونن.پادزهر هاي موجود ميتونن سيستم دفاعي بدن انسان رو تقويت كنن.

همچنين قلب مگس خيلي شبيه به قلب انسان هست كه با دستكاريهايي كه انجام ميدم اين شباهت رو بيشترش ميكنم تا راحتتر بشه از مگس در درمان بيماريهاي قلبي انسان استفاده كرد.

ژنیتیسین شماره 2

1. اول از همه صدای پروازش رو کمتر میکنم تا دیگه صدای پروازش اذیت نکنه کسی رو. مخصوصا توی خواب

2. گیاهخوارش میکنم تا نخواد از خون این و اون تغذیه کنه و مورد لعن قرار بگیره

3. عمرش رو کمتر از 1 هفته میکنم. چون میدونی عمر مفیدش یک هفته است. ته هر کجا که گیر افتاد و حبس شد زودتر بمیره

4. رنگش رو سبز میکنم که از اون ظاهر بی ریخت و کثیف در بیاد و قابل تحملتر باشه.

5. فقط در فصل سرد بهشون اجازه حیات میدم فکر کن هوا گرم باشه.. مگس هم اذیتت کنه

ژنیتیسین شماره 3

طی چند ماه محققان دانشگاه آبرن به وجود پروتئینی در بزاق مگس پی برده اند . این پروتئین ممکن است که التیام زخمها و شکافهای پوستی مزمن را تسریع کند.

و طی چند وقت محققان دانشگاه استنفورد اعلام کردند: برای اولین بار است که کشف کرده اند ماده ای در مگس وجود دارد که سیستم دفاعی بدن انسان را تقویت می کند.

با این مقدمه طولانی؛ انقراض مگس به نفع انسان نیست. بنابراین؛

1_ تولید مثل مگس هارو کم میکردم

2_ قدرت پروازشون رو زیاد میکردم تا به جاهای مناسب تر کوچ کنند.

3_ محل تخم گذاری رو تغییر میدادم به سمت طبیعت.

4_ مگس ها برای زنده موندن به باکتری های مضر نیاز دارن که در بدن حودشون حمل میکنن، نیاز اونهارو به اون باکتری ها از بین میبردم و ایزوله شون میکردم

5_ پادزهر روی بالهارو در شرایط خشک هم آزاد کنه

ژنیتیسین شماره 4

شکل ظاهری مگس===>>از نظر ظاهری این موجود شمایل زیبایی نداره، بنابراین تغییراتی رو روی ظاهرش پیاده میکنم...

1. سطح خارجی مگس:

سطح خارجی مگس حاوی پادزهرهایی ست که میکروبها و ویروس ها رو از بین میبرد و بهترین شیوه برای آزادسازی این پادزهرها فرو بردن مگس در مایعات است.(هنگامی که مگسی در نوشیدنی یکی از شما افتاد، آنرا در آب فروبرید سپس از آن نوشیدنی استفاده کنید؛ زیرا در یکی از بالهای مگس درد و در دیگری درمان است)

پس با سطح خارجی بدن مگس کاری ندارم، فقط طرح و رنگش رو تغییر میدم.( راه راه های سفید صورتی فکر میکنم جالب باشه)

2.غذای مگس:

غذای مگس معمولا پسمانده های غذایی و زباله ها و دیگر چیزهای آلوده ست.

سیستم گوارشش رو عوض میکنم تا مثل زنبور و پروانه از شهد گل استفاده کنه و فقط سمت شیرینیجات بره...

3.بال های مگس:

بال هاش رو بزرگتر میکنم و بهش نقش و رنگ زیبا و دلنشین میدم.

4. چشم های مگس:

چشم هاشو دوست دارم، فقط رنگش رو آبی میکنم.

5. خرطوم مگس:

خرطوم رو حذف کرده، بجاش یک نی نازک و بی رنگ واسش میذارم که مکش خوبی هم داشته باشه.

6.صدای ویز ویز مگس:

صداش رو با یه صوت قشنگ تر عوض میکنم.

شایدم بی صداش کنم.

7. اسمش رو هم عوض میکنم میذارم،ذرین بال

ژنیتیسین شماره 5

مگس­ها از عوامل گرده ­افشانی گیاهان در طبیعت بوده و یکی از مهمترین زنجیره ­های چرخه ­ی غذایی می ­باشند به همین دلیل زیاد نمیشه تغییراتی ایجاد کرد که چرخه رو به هم بزنیم فقط روی نقاط قوت و ضعف مگس ها کار می کنیم تا بتونیم سود مندیشونو بیشتر کنیم؛

این حشرات باعث تسریع تجزیه ­ی لاشه ­ی جانوران، مدفوع حیوانات و اجزای گیاهی گوناگون شده و علاوه بر این از بسیاری حشرات دیگر نیز تغذیه می ­نمایند.

مگس ها در مجاورت هوای آلوده از خودشون واکنش نشون میدن و طول عمرشون کم میشود بنابراین ما میتونیم در ساختار رنگدانه های بدنشون تغییراتی رو بدیم که با کم و زیاد شدن آلودگی محیط رنگ بدن مگس ها هم کم و زیاد بشه تا بتونیم تشخیص محیط های ااوده از این حشره استفاده کنیم.

چون این حشرات منبع غذایی برای حیوانات و حشرات دیگه هستن مثل قورباغه ها و ....میتونیم در ژنتیکشون تغییری ایجاد کنیم که تمام بدنشون بعد از مرگ تبدیل به مواد غذایی مفید برای بدن بشن

یکی از مشکلاتی که مگس ها به طور غیر مستقیم ایجاد می کنن مگس کش ها هست که چون از مواد شیمیایی و سمی ساخته شده برای سلامتی انسان مضر هست و باعث آلودگی نسبی محیط از مواد سازندش میشه میتونیم کاری کنیم که مگس ها از طریق چشم بمیرن یعنی مثلا به یه شکل یا رنگ خاصی واکنش نشون بدن و همون باعث مرگشون بشه این جسم و رنگ هم میتونه به جای حشره کش ها فروخته بشه.

مگس ها خودشون فواید زیادی دارن مثلا در بحث های جنایی میتونن از روی آن ها به مدت زمان مرگ اجساد پی ببرن و یا از لارو مگس ها میتونن در بهبود زخم ها در پزشکی استفاده کرد.

ژنیتیسین شماره 6

مگس را میتوان این جور تغییر داد که وز وز کردن که آزار دهنده است را میتوان حذف کرد تا عمر آنها افزایش یابد زیرا این صدا باعث میشود دشمنان آنها آگاه شوند مانند انسانها برای همین باعث کشته شدن آنها میشود با تغییر رنگ بدن آنها از سیاه به رنگ روشن میتوان استتار آنها را در هوا و جایی که مینشیند را بیشتر کرد تا از چشم دشمنان در امان بمانن.موهای بدن آن زیاد است و باعث میشود سرعت آن کاهش یابد برای هیمن موهای آن را کم میکنیم. همچنین برای غذا خوردن بهتر قسمت دهان وی را بزرگتر کرد تا سریع تر و بهتر غذا بخورد

• Like 36
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 63
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

جالب بود نظرها اکثرا شبیه هم بود ولی تو یه سری هاش تناقض زیاد داره چون یه مقدمه رو توضیح داده بعد تو دستکاریش اون مقدمه رو نادیده گرفته یه سری هم تخیل بالایی داشتن

به نظر من شماره1 به واقعیت بیشتر نزدیکه و دلایل منطقی تری وقابل استناد تری به کار برده در کل هرکدومشون یه چیز جالبی توشون بود مخصوصا اونی که توش قلب مگس رو با قلب انسان مقایسه کرده

دست همگی درد نکنه :icon_gol:

• Like 11
لینک به دیدگاه
جالب بود نظرها اکثرا شبیه هم بود ولی تو یه سری هاش تناقض زیاد داره چون یه مقدمه رو توضیح داده بعد تو دستکاریش اون مقدمه رو نادیده گرفته یه سری هم تخیل بالایی داشتن

به نظر من شماره1 به واقعیت بیشتر نزدیکه و دلایل منطقی تری وقابل استناد تری به کار برده در کل هرکدومشون یه چیز جالبی توشون بود مخصوصا اونی که توش قلب مگس رو با قلب انسان مقایسه کرده

دست همگی درد نکنه :icon_gol:

واسه همینه که هی تاکید میکنم که دلایلتون علمی باشه:w16:

ولی اکثرا جدی نمیگیرن و با تخیلاتشون پیش میرن !

• Like 9
لینک به دیدگاه
واسه همینه که هی تاکید میکنم که دلایلتون علمی باشه:w16:

ولی اکثرا جدی نمیگیرن و با تخیلاتشون پیش میرن !

زیادم تخیلی نبود ولی اون ژنیتیسین که گفتهبود با چشم بمیرن یه چیز خارق العاده ایه به نظرم چیجوری میشه با دیدن یه رنگ مگس و کشت بعد به نظر منطقی نمیاد چون ممکنه تو طبیعتم این رنگ و ببینه بعد به نظرم مگسه بفهمه با این رنگ میمیره چشاشو میبنده که نمیره بعد حتما با سر میخوره تو دیوار می میره:ws3:

ولی ایدش خیلی باحال بود یا اونی که گقته سبزش میکنم قشنگ تر شه معلومه دختره بعد مگس سبزم هست الان از این مگس گاویا هشگل نیست که هیچ زشت تر هم هستن

ئلی اوجشون اون قلبست خب این همه حیون داریم که قلبشون و آناتومیشون شبیه انسانه نتایج بهتری میشه گرفت از قلب اونا مورچه چیه دیگه که کله پاچش باشه مگس چقدره که بخواییم قلبشم تحلیل کنیم :icon_razz:

• Like 10
لینک به دیدگاه
ما هم رای بدادیم :w02:

ممنونم فاطمه جونم:a030:

زیادم تخیلی نبود ولی اون ژنیتیسین که گفتهبود با چشم بمیرن یه چیز خارق العاده ایه به نظرم چیجوری میشه با دیدن یه رنگ مگس و کشت بعد به نظر منطقی نمیاد چون ممکنه تو طبیعتم این رنگ و ببینه بعد به نظرم مگسه بفهمه با این رنگ میمیره چشاشو میبنده که نمیره بعد حتما با سر میخوره تو دیوار می میره:ws3:

ولی ایدش خیلی باحال بود یا اونی که گقته سبزش میکنم قشنگ تر شه معلومه دختره بعد مگس سبزم هست الان از این مگس گاویا هشگل نیست که هیچ زشت تر هم هستن

ئلی اوجشون اون قلبست خب این همه حیون داریم که قلبشون و آناتومیشون شبیه انسانه نتایج بهتری میشه گرفت از قلب اونا مورچه چیه دیگه که کله پاچش باشه مگس چقدره که بخواییم قلبشم تحلیل کنیم :icon_razz:

ژنتیک یعنی همین:w16:

حالا این مگسا که خوبه !!

مگسه سرکه دیدی؟؟ همونی که وقتی آشغالا جمع میشه سر و کلشون پیدا میشه !!!

اونا که دیگه در برابر این مگسا هیچ محسوب میشن ... ما اونارو تو آزمایشگاه ژنومشونو در میاریم !!!

یعنی ماده ژنتیکی که توی سلولاشون هست:ws3:

واقعا چیزای عجیبی تو این رشته میبینین و میشنوین:w02:

• Like 10
لینک به دیدگاه
ممنونم فاطمه جونم:a030:

ژنتیک یعنی همین:w16:

حالا این مگسا که خوبه !!

مگسه سرکه دیدی؟؟ همونی که وقتی آشغالا جمع میشه سر و کلشون پیدا میشه !!!

اونا که دیگه در برابر این مگسا هیچ محسوب میشن ... ما اونارو تو آزمایشگاه ژنومشونو در میاریم !!!

یعنی ماده ژنتیکی که توی سلولاشون هست:ws3:

واقعا چیزای عجیبی تو این رشته میبینین و میشنوین:w02:

من موندم چطور میتونی غذا بخوری همش با این جک و جونورا سرو کار داری:ws52:

• Like 8
لینک به دیدگاه

كاش يكي صورتيش ميكرد اون وقت خيلي خوشگل تر ميشدن.

ولي منم يه جايي خوندم كه قلب مگس خيلي شبيه قلب آدماست البته نه از نظر عملكرد.

ماركراي سطحي سلولاي قلبش مشابه قلب آدماست جوري كه تو هيچ موجود ديگه اينطوري نيست.

شايد بشه يه روز به جاي دريچه هاي پلاستيكي يه دريچه واقعي تو قلب كار گذاشت.عالي ميشه.

• Like 9
لینک به دیدگاه
رای دادم به همه، روی گل همه اونایی که دوسم ندارن:icon_redface:

شاد باشید و موفق:icon_gol::icon_gol:

ممنونم گلم ... همه دوست دارن:w16:

كاش يكي صورتيش ميكرد اون وقت خيلي خوشگل تر ميشدن.

ولي منم يه جايي خوندم كه قلب مگس خيلي شبيه قلب آدماست البته نه از نظر عملكرد.

ماركراي سطحي سلولاي قلبش مشابه قلب آدماست جوري كه تو هيچ موجود ديگه اينطوري نيست.

شايد بشه يه روز به جاي دريچه هاي پلاستيكي يه دريچه واقعي تو قلب كار گذاشت.عالي ميشه.

تا وقتی که فقط راجع به این قضایا حرف بزنیم اتفاقی نمیوفته:w16:

باید به این ایده ها و نظرات بُعد عَملی داده بشه یکی مثل خودت!!

چرا خودت راجع بهش یه سرچی نمیکنی؟؟:w16:

• Like 11
لینک به دیدگاه

خیلی عالی بود خیلی ... مرسی از همه که نظر دادن و تو مسابقه شرکت کردن ... معلوم میشه مطالعه هم کردن و توی نظراتشون به بعضی نکات علمی هم اشاره کردن ...

والا بنظر من مگس آفت نیست! این انسان هست که آفته! (آفت طبیعته)

مگس موجود مضری نیست همینطور که دوستان هم اشاره کردن به بعضی فایده های مگس ها ... (مثل عوامل ضد میکروبی موجود در بال مگس، مگس درمانی یا لارو درمانی که توسط لارو بعضی مگس ها صورت میگیره و برای زخم های دیابتی موثر بوده)

البته اینجا دوستان بیشتر روی مگس خانگی (موسکا دامستیکا) نظر میدادن ...

معمولا برای دستکاری ژنتیکی یک موجود زنده باید اطلاعات به مراتب بالایی از خصوصیات اون داشته باشیم

و زمانی که اطلاعات کسب کنیم میبینیم نه بابا، مگس هم از موجوداتیه که دقیقا همون کاری رو میکنه که وظیفشه! یعنی هر تغییر ژنتیکی و ... به ضرر طبیعته و به ضرر انسان. رابطه مگس فقط با انسان نیست شاید بیش از 1000 رابطه داشته باشه (مستقیم و غیرمستقیم) حذف یا تغییر چنین جانوری عواقب بدی داره! تجربه نشون داده زمانی که انسان در کار طبیعت دخالت کرده چوبش رو هم خورده!

بعضی از تغییرات شاید از دید تک بعدی ما خوب باشه اما وای وای وای ...

مثال:

یکی از دوستان گفته بود کاری میکنم که صدای مگس دیگه وجود نداشته باشه یا بی صدا بشه

خب خطرناک ترین حشرات بی صدا به طرف انسان میان! همونطور که میدونید جنس ماده پشه معمولی خونخوار (کولکس) صدا تولید نمیکنه و خونخواره و جنس نر صدا تولید میکنه و کاری با ما نداره!

اگر مگس بی صدا بشه انسان کمتر متوجه اون میشه و اون بهتر میتونه در منزل انسان مانور بده و این مساوی میشه با انتشار آلودگی بیشتر و و و ...

یا اگر مگس بی صدا شه طبیعتا کار شکارچی هایی که از روی صدا هم موقعیت مگس رو تخمین میزنن مختل میشه!

در هر صورت علم ژنتیکه دیگه ... علم ژنتیک خیلی خیلی بدرد انسان خورده ... مگس هم بدرد ژنتیک خورده

نمونش کاربرد مگس سرکه در مطالعات ژنتیک.

بگذریم

حالا منم یه نظر بدم:

پس از شناخت کامل اکولوژی و فیزیولوژی مگس خانگی، ژنوم مگس رو طوری تغییر میدادم تا با هیچ عامل محدود کننده اکولوژیک و فیزیولوژیکی جمعیتش تغییر نکنه (کم نشه) و مرتبا تولید مثل کنه ... تا پس از یکسال کل سطح زمین پر از مگس شه ... بعد کلی میخندیم! ها ها ها! :ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

بنظر من زياد نبايد به جنبه منطقي تغييرات گير داد.

البته يكم از نظر عقلي بايد قابل قبول باشه ولي مفيدترين جنبه اين مسابقه مي تونه اين باشه كه دوستاني كه شركت كردن در مورد مگس يه سرچي كردن و يه چيزاي جديد در مورد اون موجود ياد گرفتن و همين خيلي عاليه.

منم با خوندن تغييراتي كه دادن خيلي چيزا ياد گرفتم حالا مهم نيست چه جوري تغييرش دادن.

خيلي از اونا غير ممكن هستن ولي خود ويژگي هايي كه قبل تغيير نوشتن ميتونه مفيد باشه.

• Like 9
لینک به دیدگاه
خیلی عالی بود خیلی ... مرسی از همه که نظر دادن و تو مسابقه شرکت کردن ... معلوم میشه مطالعه هم کردن و توی نظراتشون به بعضی نکات علمی هم اشاره کردن ...

والا بنظر من مگس آفت نیست! این انسان هست که آفته! (آفت طبیعته)

مگس موجود مضری نیست همینطور که دوستان هم اشاره کردن به بعضی فایده های مگس ها ... (مثل عوامل ضد میکروبی موجود در بال مگس، مگس درمانی یا لارو درمانی که توسط لارو بعضی مگس ها صورت میگیره و برای زخم های دیابتی موثر بوده)

البته اینجا دوستان بیشتر روی مگس خانگی (موسکا دامستیکا) نظر میدادن ...

معمولا برای دستکاری ژنتیکی یک موجود زنده باید اطلاعات به مراتب بالایی از خصوصیات اون داشته باشیم

و زمانی که اطلاعات کسب کنیم میبینیم نه بابا، مگس هم از موجوداتیه که دقیقا همون کاری رو میکنه که وظیفشه! یعنی هر تغییر ژنتیکی و ... به ضرر طبیعته و به ضرر انسان. رابطه مگس فقط با انسان نیست شاید بیش از 1000 رابطه داشته باشه (مستقیم و غیرمستقیم) حذف یا تغییر چنین جانوری عواقب بدی داره! تجربه نشون داده زمانی که انسان در کار طبیعت دخالت کرده چوبش رو هم خورده!

بعضی از تغییرات شاید از دید تک بعدی ما خوب باشه اما وای وای وای ...

مثال:

یکی از دوستان گفته بود کاری میکنم که صدای مگس دیگه وجود نداشته باشه یا بی صدا بشه

خب خطرناک ترین حشرات بی صدا به طرف انسان میان! همونطور که میدونید جنس ماده پشه معمولی خونخوار (کولکس) صدا تولید نمیکنه و خونخواره و جنس نر صدا تولید میکنه و کاری با ما نداره!

اگر مگس بی صدا بشه انسان کمتر متوجه اون میشه و اون بهتر میتونه در منزل انسان مانور بده و این مساوی میشه با انتشار آلودگی بیشتر و و و ...

یا اگر مگس بی صدا شه طبیعتا کار شکارچی هایی که از روی صدا هم موقعیت مگس رو تخمین میزنن مختل میشه!

در هر صورت علم ژنتیکه دیگه ... علم ژنتیک خیلی خیلی بدرد انسان خورده ... مگس هم بدرد ژنتیک خورده

نمونش کاربرد مگس سرکه در مطالعات ژنتیک.

بگذریم

حالا منم یه نظر بدم:

پس از شناخت کامل اکولوژی و فیزیولوژی مگس خانگی، ژنوم مگس رو طوری تغییر میدادم تا با هیچ عامل محدود کننده اکولوژیک و فیزیولوژیکی جمعیتش تغییر نکنه (کم نشه) و مرتبا تولید مثل کنه ... تا پس از یکسال کل سطح زمین پر از مگس شه ... بعد کلی میخندیم! ها ها ها! :ws3:

نمیشه خیلی سخت گرفت چون بچه ها خیلی از این رشته سر در نمیارن و اطلاعات دقیقی ندارن :ws3:

در همین حد هم نسبت به نوع اطلاعاتی که به دست آوردن میشه گفت خیلی خوب نوشتن:w16:

این تغییرات ژنتیکیتم نگه دار شاید بهت نوبل دادن:banel_smiley_4:

• Like 7
لینک به دیدگاه
بنظر من زياد نبايد به جنبه منطقي تغييرات گير داد.

البته يكم از نظر عقلي بايد قابل قبول باشه ولي مفيدترين جنبه اين مسابقه مي تونه اين باشه كه دوستاني كه شركت كردن در مورد مگس يه سرچي كردن و يه چيزاي جديد در مورد اون موجود ياد گرفتن و همين خيلي عاليه.

منم با خوندن تغييراتي كه دادن خيلي چيزا ياد گرفتم حالا مهم نيست چه جوري تغييرش دادن.

خيلي از اونا غير ممكن هستن ولي خود ويژگي هايي كه قبل تغيير نوشتن ميتونه مفيد باشه.

شرمنده من قصدم گیر دادن نبودا

بچه ها خیلی عالی نوشتن ... جدی میگم واقعا خوشحالم که بچه های دیگه که شاید اصلا توی این زمینه تحصیلی نداشتن با این دید به مگس ها نگاه کردن ... (میدونم باورتون نمیشه ولی من حال کردم مطالبشون رو خوندم ... حتی 2بار هم خوندم)

نمیشه خیلی سخت گرفت چون بچه ها خیلی از این رشته سر در نمیارن و اطلاعات دقیقی ندارن :ws3:

در همین حد هم نسبت به نوع اطلاعاتی که به دست آوردن میشه گفت خیلی خوب نوشتن:w16:

این تغییرات ژنتیکیتم نگه دار شاید بهت نوبل دادن:banel_smiley_4:

علاقه به حشره توی خیلی ها میتونه باشه ...

منم یکی از اونام ... نوشتم تا اونایی که میخونن و میدونن هوشیار تر بشن ... همین!

زمانی که تو خونه کتاب حشره ای باز میکنم ... مادرم میاد بالا سرم تا میبینه عکس حشره رو جلد کتابه

میگه: :w000: مگه نگفتم تغییر رشته بدههههه :w000:

منم اینطوری میشم: :sigh:

اما اینجا وقتی این همه توجه رو از طرف دیگران به حشرات میبینم اینطوری میشم: :hapydancsmil:

شما یه نوبل بدید راضیم! :ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

علاقه به حشره توی خیلی ها میتونه باشه ...

منم یکی از اونام ... نوشتم تا اونایی که میخونن و میدونن هوشیار تر بشن ... همین!

زمانی که تو خونه کتاب حشره ای باز میکنم ... مادرم میاد بالا سرم تا میبینه عکس حشره رو جلد کتابه

میگه: :w000: مگه نگفتم تغییر رشته بدههههه :w000:

منم اینطوری میشم: :sigh:

اما اینجا وقتی این همه توجه رو از طرف دیگران به حشرات میبینم اینطوری میشم: :hapydancsmil:

شما یه نوبل بدید راضیم! :ws3:

من این بچه ها رو کشف کردم و استعدادشونو شکو فا کردم تا تو امیدتو از دست ندی:ws3:

پس از این به بعد خودت هم شرکت کن:a030:

میتونی تخصصی تر بنویسی :w16:

نوبلم بهت میدیم البته همراه با مدال دادنه محمد به من:whistle:

• Like 6
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...