رفتن به مطلب

آیا از تفکر مکتوب در زندگی خود بهره میبرید؟...

ارسال های توصیه شده

راستش اصلا متوجه نشدم باید چیکار کنم دقیقا ،یک مثال عینی بزن لطفا:a030:

بهتره اول براتون يك سري مطلب بفرستم بعد موضوع زايش رو براتون به طور كلي ميفرستم.(چون بهتره اول يك جمع بندي كلي بكنم بعدبراتون بفرستم.)

برای آن که بهتر فکر کنید از این روش ها استفاده کنیدبرای آن که بهتر فکر کنید از این روش ها استفاده کنید

1 – فكر كردن یك نظم است

اگر می خواهید در آن بهتر شوید، باید روی آن كار كنید. می توانید برای برنامه ریزی فكر كردن تان وقت بگذارید مثلا هر دو هفته یك بار یك نصفه روز، هر یك ماه یك روز كامل و هر سال یك تا دو روز كامل.

2 – ببینید انرژی تان را باید كجا متمركز كنید و بعد از قانون 20/80 استفاده كنید

80 درصد از انرژی تان را به 20 درصد از مهم ترین فعالیت هایتان اختصاص دهید. یادتان باشد كه نمی توانید در آن واحد همه جا باشید، همه را بشناسید و همه كاری انجام دهید. و از انجام همزمان چند كار اجتناب كنید: ممكن است كارایی شما را به 40 درصد برساند.

3 – افراد موفق خود را در معرض ایده ها و آدم های مختلف قرار می دهند

آنها سعی می كنند بیشتر وقت شان را با كسانی بگذرانند كه آنها را به چالش می كشند.

4 – ایده داشتن یك چیز است، دنبال كردن آن چیزی دیگر

ایده ها تاریخ مصرف كوتاهی دارند. باید قبل از اینكه تاریخ انقضای آنها فرا برسد، آنها را عملی كنید.

5 – افكار برای ایجاد شدن نیاز به زمان دارند

اولین چیزی را كه به ذهن تان می رسد انجام ندهید. آخرین باری را كه ساعت دو صبح یك فكر عالی به سرتان زد و وقتی صبح از خواب بیدار شدید به نظرتان احمقانه می رسید، به خاطر دارید؟ افكار تا زمانی كه ماده دارند باید شكل داده شوند و باید مورد بازجویی و سوال قرار گیرند.

6 – افراد باهوش با افراد باهوش دیگر همفكری می كنند

فكر كردن با دیگران نتایج بهتری در برخواهد داشت. مثل این است كه به خودتان یك راه میان بر بدهید. به همین خاطر است كه جلسات توفان مغزی تا این اندازه موثر هستند.

7 – تفكر عامه پسند را رد كنید

خیلی از آدم ها وارد عمل می شوند با امید اینكه به فكر بقیه خوب برسند. برای اینكه از وضعیت خارج شوید باید اول با احساس ناراحتی كردن كنار بیایید. همچنین به خاطر داشته باشید كه همین الان آدم های دیگری هستند كه سعی دارند برای خودشان فكر كنند و آنها هستند كه موفق اند.

8 – بهترین متفكران از قبل برنامه می ریزند.

درحالی كه برای افكار ناگهانی نیز جا می گذارند وقتی با استراتژی وارد عمل شوید، احتمال خطا پایین می آید. داشتن افكار مبهم از این كه كجا هستید و دوست دارید چه كاری انجام دهید، شما را به هیچ جا نمی رساند.

9 – كلیدهای استراتژیك متفكر خوب بودن :

1 . موضوع را خرد كنید.

2 . بپرسید چرا این مشكل باید حل شود.

3 . موارد كلیدی را مشخص كنید.

4 . منابع تان را مرور كنید.

5 . افراد مناسب را در جای مناسب قرار دهید. هنری فورد می گوید، «هیچ چیز سخت نیست، اگر آن را به اجزای كوچك تر تقسیم كنید.»

10 – برای متفاوت فكر كردن، باید كارهای مختلفی انجام دهید

راه های جدیدی برای انجام كارتان پیدا كنید، با آدم های جدید آشنا شوید، حتی كتاب هایی را بخوانید كه فكر می كنید خسته كننده هستند. رمز كار این است كه با ایده ها و سبك های زندگی جدید آشنا شوید.

11 – برای تقدیر از ایده های دیگران، باید به ایده های دیگر احترام بگذارید

نمی توانید فكر كنید كه همیشه حق با شماست. باید به نظرات دیگر هم فرصت دهید.

12 – برای هر روزتان و زمان هایی كه افراد دیگر را ملاقات می كنید، برنامه و موضوع داشته باشید

بیشتر آدم ها فقط برای روزشان برنامه ریزی می كنند. متفكران برای برنامه ریزی هفته، ماه و اهداف بلندمدت شان وقت می گذارند و بعد آن را دنبال می كنند. همچنین بدون موضوعی برای حرف زدن وارد جلسات، میهمانی ها و قرارهای ملاقات نمی شوند. قبل از اینكه وارد چنین موقعیت هایی شوند، تصمیم می گیرند كه از آدم ها یاد بگیرند.

13 – تفكر انعكاسی در مهارت های تصمیم گیری تان به شما رویكرد و اعتمادبه نفس می دهد

اگر تفكر انعكاسی نداشته باشید، بیشتر از آنچه كه فكر می كنید، شما را عقب می كشد.

14 – به حرف های منفی كه با خودتان می زنید غلبه كنید

برنده ها با عباراتی مثل «من می توانم» حرف می زنند.

15 – افراد باهوش محدودیت ها را نمی بینند

آنها امكانات را می بینند. سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال می گوید، « هیچ چیز شرم آورتر از این نیست كه ببینید كسی كاری را انجام می دهد كه شما می گفتید غیرممكن است. »

16 – افراد خلاق خود را وقف ایده ها می كنند

آنها ابهامات را در آغوش می گیرند و از شكست نمی ترسند و با افراد خلاق دیگر نشست و برخاست می كنند.

17 – افراد خوشبین نمی توانند متفكرانی واقع بین باشند

داشتن رویكرد واقع بینی به شما این امكان را می دهد آنقدر به یك مشكل نزدیك شوید كه بتوانید آن را بشكافید. روبه رو شدن با عواقب احتمالی هم به شما كمك می كند كارآمدتر باشید و به شما اعتبار بیشتر می دهد.

برای اینكه متفكری واقع بین تر باشید، باید:

1 . از واقعیت تقدیر كنید.

2 . كارتان را انجام دهید و واقعیات را به دست آورید.

3 . نقاط مثبت و منفی آن را بسنجید.

4 . بدترین حالت ممكن را در نظر بگیرید.

5 . تفكرتان را با منابع تان هم طراز كنید.

18 – خیلی مهم است كه آخر روز به یاد بیاورید كه می توانید طرز فكرتان را عوض كنید

اینكه یاد بگیرید چطور در فكر كردن استاد شوید باعث می شود تفكری پربازده داشته باشید. اگر بتوانید این خصوصیت را در خود ایجاد كنید طوری كه به عادت همیشگی تان تبدیل شود، تمام طول زندگی فردی موفق خواهید شد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 62
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نظرم سمت چپ...

حالا واسم توضیح بده دوستم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

سلام

اگر فکر می کنید قطار به سمت چپ حرکت می کند-

نیمکره راست مغز شما فعال است. نیم کره راست متخصص پردازش اطلاعات تصویری و نمادهاست اما نه اطلاعات کلمه ای. این نیمه از مغز به ما فرصت خواب دیدن و خیالبافی را می دهد. با کمک نیمکره راست، ( توپ فان ) ما می توانیم داستان های مختلف را با هم ترکیب کنیم. همچنین این نیمکره مسئول توانایی های موسیقی و هنر های تجسمی است. نیمکره راست به طور همزمان می تواند بسیاری از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
مختلف را پردازش کند. این بخش می

تواند مشکلات را بعنوان یک کل حل کند و نه با استفاده از تجزیه و تحلیل.

لینک به دیدگاه
به سمت راست حرکت میکنه

سلام

اگر فکر می کنید قطار به سمت راست حرکت می کند –

نیمکره چپ مغز شما فعال و توسعه یافته است. این بخش از ذهن توانایی های زبانی شما را بعهده دارد. این نیمه از مغز گفتار و توانایی خواندن و نوشتن شما را کنترل می کند. همچنین حقایق، نام ها، تاریخ

و نوشته ها را به یاد شما می آورد. سمت چپ مغز مسئول منطق و تجزیه و تحلیل

است. به این معنی که تمام واقعیات را بررسی می کند. اعداد و سمبل های ریاضی توسط این بخش شناخته می شوند. اطلاعات از طریق نیمکره چپ مغز بترتیب پردازش می شوند.

لینک به دیدگاه
سلام

نیمکره چپ مغز شما فعال و توسعه یافته است. این بخش از ذهن توانایی های زبانی شما را بعهده دارد. این نیمه از مغز گفتار و توانایی خواندن و نوشتن شما را کنترل می کند. همچنین حقایق، نام ها، تاریخ

است. به این معنی که تمام واقعیات را بررسی می کند. اعداد و سمبل های ریاضی توسط این بخش شناخته می شوند. اطلاعات از طریق نیمکره چپ مغز بترتیب پردازش می شوند.

خب این چه ربطی به ذهن پریشان من داره:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام

اگر فکر می کنید قطار به سمت چپ حرکت می کند-

نیمکره راست مغز شما فعال است. نیم کره راست متخصص پردازش اطلاعات تصویری و نمادهاست اما نه اطلاعات کلمه ای. این نیمه از مغز به ما فرصت خواب دیدن و خیالبافی را می دهد. با کمک نیمکره راست، ( توپ فان ) ما می توانیم داستان های مختلف را با هم ترکیب کنیم. همچنین این نیمکره مسئول توانایی های موسیقی و هنر های تجسمی است. نیمکره راست به طور همزمان می تواند بسیاری از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
مختلف را پردازش کند. این بخش می

ممنون:icon_gol:

ولی من اصلن این طوری نیستم ...:icon_redface:

لینک به دیدگاه

PATRIOT عزيز

(مشکل اساسی من همینه یعنی فکر مشغول که تمرکز رو سلب میکنه ، راهکاری بود که میگفت افکارتون رو رو کاغذ بیارید و بگید بعدا بهش فکر خواهم کرد من این کارو بارها کردم ولی جواب نداده ، چه راهکاری هست برای اینکه فکر رو از ذهن بیرون کرد لزوما این راهکار نباید ثبت شده باشه هر کسی ممکنه شیوه ای داشته باشه ، اگه دوستان تجربه ای دارن مطرح کنن:a030:)

امكان داره بپرسم بيشترين عدم تمركزتون چه زمانيه وبه چه موضوعي فكرميكنيد؟:ws52:

لینک به دیدگاه
ممنون:icon_gol:

ولی من اصلن این طوری نیستم ...:icon_redface:

دوست عزيز اين تستو برام ايميل كرده بودن منم فكر كردم شايد تست جالبي باشه بنابراين براي شما فرستادم حالا تاچه حد اين تست درسته من نميدونم.:ws52:

لینک به دیدگاه

ara engineer عزيز

اينم يك تست ديگه ببينم اين دفعه نظرتون چه طوريه؟؟:ws3:

این تست به شما نشان می‌دهد کدام نیمکره از مغزتان فعالیت بیشتری دارد و در نتیجه آن شخصیت شما متمایل به کدام سمت است تا با توجه به آن بتوانید انتخاب‌های بهتری در زندگی داشته‌باشید. چون مثلا اگر شخصیت تحلیلگر داشته‌باشید احتمالا هنرمند موفقی نخواهید شد، پس بهتر است خیلی تلاش نکنید. یا اگر شخصیتی کل‌گرا داشته‌باشید بهتر است خیلی سراغ کارهای مدیریتی نروید چون چندان ثمری نخواهد داشت.

1. آیا خودتان‌ را متخصص‌ تلقی‌ می‌کنید؟

الف- بله

ب- خیر

ج- در برخی‌ از زمینه‌ها

2. یادآوری‌ اسم‌ اشخاص‌ برایتان‌ راحت‌تر است‌ یاچهره‌ آنها؟

الف- چهره‌ اشخاص‌

ب- اسم‌ اشخاص‌

ج - هر دو به‌ یک‌ اندازه‌

3. در مواجهه‌ با شکست‌، کدام‌ یک‌ از گزینه‌های ‌زیر، طرز برخوردتان‌ را بهتر نشان‌ می‌دهد؟

الف- ناامید شدن‌، دست‌ کشیدن‌ از آن‌ کار و امتحان‌کردن‌ چیزی‌ جدید

ب- سعی‌، تلاش‌ و کوشش‌ دوباره‌ و دوباره‌

ج- شکست؛‌ نابود کننده‌ روح‌ و روان‌ است‌

4. کدام‌ یک‌ از صفات‌ زیر، بیشتر از بقیه‌ وصف‌حالتان‌ است؟

الف- شهودی‌ و درونی هستم

ب- اهل‌ مطالعه‌ و سنجیده‌ هستم

ج- دقیق‌ هستم

5. کدام‌ یک‌ از گزینه‌های‌ زیر، بیشتر با شماهمخوانی‌ دارد؟

الف- دوست دارم‌ قوانین‌ و مقررات‌ خاص‌ خودم‌ را رعایت‌کنم‌.

ب- از عمل کردن‌ به‌ قوانین‌ و مقررات‌ راضی‌ و شاد هستم‌.

ج- گاهی‌ اوقات‌، قوانین‌ و مقررات‌ دست‌ و پاگیرمی‌شود و عصبانی​ام‌ می‌کند.

6. زمانی‌ که‌ در یک‌ جلسه‌ گفت‌وگو یا سخنرانی‌حضور دارید، کدام‌ یک‌ از گزینه‌های‌ زیر بیشتر برای شما صدق‌ می‌کند؟

الف- بیشتر اوقات‌ حواسم‌ پرت‌ می‌شود و به‌موضوعات‌ دیگری‌ فکر می‌کنم‌.

ب- به‌ راحتی‌ حواسم‌ را روی‌ مسئله سخنرانی‌ متمرکز کنم‌.

ج- فقط اگر موضوع‌ را جالب‌ تلقی‌ کنم‌، می‌توانم‌حواسم‌ را روی‌ آن‌ متمرکز کنم‌.

7. آ یا خودتان‌ را شخص‌ منظمی‌تلقی‌ می‌کنید؟

الف - به‌ هیچ‌ وجه‌

ب - بله‌، کاملا

ج – بله، نسبتا

8. هرچند وقت‌ یک‌‌بار‌ به‌ دنبال‌ حدس‌ وگمان‌های‌ شخصی‌ خود می‌روید؟

الف- هر وقت‌ که‌ بتوانم‌

ب- به‌ ندرت‌

ج- گاهی‌ اوقات‌

9. اگر یک‌ دفعه‌، هوس‌ امتحان‌ کردن‌ یک‌ کار و سرگرمی‌ خلاقانه‌ جدید، مثل‌ نقاشی‌ یاسفالگری‌ به‌سرتان‌ بزند، چه‌ می‌کنید؟

الف- آن‌ را امتحان‌ می‌کنم‌ و بعد آن‌ رابه‌ عنوان‌ یکی‌ از سرگرمی‌های‌ بی‌شمار دیگرم‌ توسعه می‌دهم‌.

ب- به‌ احتمال‌ زیاد، فقط به‌ آن‌ فکر می‌کنم‌ و فراتر نمی‌روم‌.

ج- چند‌ مرتبه‌ آن‌ را امتحان‌ می‌کنم‌ و بعد ‌سراغ‌ سرگرمی‌ دیگری‌ می‌روم‌.

10. در مدرسه‌ و دوران‌ تحصیل‌، سرکلاس‌ کدام‌ یک‌ از درس‌های‌ زیر، بیشتراحساس ‌راحتی ‌می‌کردید؟

الف- هنر

ب- ریاضیات‌

ج- جغرافی‌

11. هر چند وقت‌ یک‌ بار، دوست دارید مبلمان‌ وتزیینات‌ منزلتان‌ را عوض‌ کنید؟

الف- بیش‌ از 3‌ مرتبه ‌ ظرف‌ 5 سال‌

ب- هر 5 سال‌، یک‌ مرتبه‌

ج- ظرف‌ هر 5سال‌، 2 تا 3‌ مرتبه‌

12. وقتی‌ مشغول‌ شنیدن‌ اخبار از تلویزیون‌هستید، کدام‌ یک‌ از موضوعات‌ زیر، بیشتر از همه ‌توجه‌ شما را به‌ خود جلب‌ می‌کند؟

الف- مسیر‌ و موضوعات‌ مربوط به‌ طبیعت و محیط زیست

ب- سیاسی‌

ج- ورزشی‌

13. کدام‌ یک‌ از گروه‌های‌ زیر بیشتر با روحیات‌شما سازگار هستند؟

الف- شخصی‌ که‌ از قوه‌ تخیل‌ زنده‌ و پرشوری‌برخوردار است‌.

ب- شخصی‌ که‌ بلند پرواز و جاه‌‌طلب‌ است‌.

ج- شخصی‌ که‌ از عقل‌ سلیم‌ و شعور خوبی‌برخوردار است‌.

14. نظرتان‌ در مورد هنر مدرن‌ چیست‌؟

الف - آن‌ را جالب‌ و مهیج‌ تلقی‌ می‌کنم‌.

ب - اهمیت‌ زیادی‌ به آن نمی‌دهم.

ج - گاهی‌ می‌توانم‌ آن‌ را جدی‌ تلقی‌ کنم‌ و گاهی‌بی‌اعتنا از کنارش‌ می‌گذرم‌.

15. هر چند وقت‌ یک‌بار، به‌ افکار و اندیشه‌های‌خصوصی‌ خودتان‌ پناه‌ می‌برید؟

الف- به‌ وفور

ب- خیلی‌ به‌ ندرت‌

ج- گاه‌ و بیگاه‌

16. زمانی‌ که‌ وارد یک‌ سالن‌ یا تالار می‌شوید،در حالی‌ که‌ بلیت رزرو شده‌ ندارید، ترجیح می‌دهید روی‌ صندلی‌ کدام‌ سمت‌ بنشینید؟

الف- سمت‌ چپ‌

ب- سمت‌ راست‌

ج- فرقی‌ نمی‌کند

17. به‌ نظر شما، مزیت‌ بازنشسته‌ شدن‌ چیست‌؟

الف- برخورداری‌ از وقت‌ بیشتر برای‌ آغاز فعالیت‌های‌ جدید بی‌شمار دیگر.

ب- برخورداری‌ از وقت‌ بیشتر برای‌ همنشینی‌ بااقوام‌ و دوستان‌.

ج- راهی برای خروج‌ از برنامه‌ یکنواخت‌، منظم‌ و کسل‌کننده‌ کاری‌

18. کدام‌ یک‌ از صفات‌ زیر، بیشتر از بقیه‌ با شماسازگار است‌؟

الف- پیچیده‌

ب- واقع‌ بین‌

ج- عادی‌ و گاهی‌ منحصربه‌ فرد

19. در حال‌ حاضر، کدام‌ یک‌ از حالات‌ زیر بیشتربا روحیه‌ شما سازگار است؟

الف - متفکر، جدی‌ و دقیق‌

ب - تحت‌ فشار روحی

ج - پرکار، پر مشغله‌ و پرجنب‌ و جوش‌

20. آیا قادرید به‌ طور تقریبی‌ بگویید که‌ چندروز را بدون‌ نگاه‌ کردن‌ به‌ ساعت‌ پشت‌ سرگذاشته‌‌اید؟

الف- راستش‌ درست‌ نمی‌دانم‌، چون‌ گاهی‌ زمان‌ رابه‌ کلی‌ فراموش‌ می‌کنم‌.

ب- بله‌، به‌ راحتی‌

ج - گاهی‌ اوقات‌

21. در صورت‌ مواجهه‌ با کدام‌ یک‌ از موارد زیر، به‌ شدت‌ سر خورده‌، ناامید و عصبانی‌ می‌شوید؟

الف- زمانی‌ که‌ وقت‌ کافی‌ برای‌ انجام‌ کارهایی‌ که‌دوست‌ دارم‌، نداشته‌ باشم‌.

ب- زمانی‌ که‌ در رأس‌ امور مربوط به‌ حرفه‌ام‌ قرارنداشته‌ باشم‌.

ج- زمانی‌ که‌ پیشرفت‌ها، موفقیت‌ها، دستاوردها و کوشش‌هایم نادیده‌ گرفته‌ شود.

22. در مورد این‌ جمله‌: «بزرگ‌ترین‌ معلم‌ و راهنما، تجربه‌ است»، نظرتان‌ چیست‌؟

الف- کاملا با آن‌ موافق‌ هستم‌

ب- اصلا موافق‌ نیستم‌

ج- موافقم‌

23. در شریط مطلوب‌، کدام‌ یک‌ از گزینه‌های‌زیر را ترجیح‌ می‌دهید؟

الف- حرفه‌ای‌ که‌ کاملا غیرقابل‌ پیش‌‌بینی‌ و توأم‌ باتجربیات‌ بی‌ شمار و جدید باشد.

ب- داشتن‌ یک‌ حرفه‌ مشخص‌ و یکنواخت‌

ج- حرفه‌ای‌ که‌ فرصت‌ یادگیری‌ چیزی‌ جدید را دراختیارتان‌ قرار دهد.

24. آیا تصور می‌کنید توضیح‌‌دهنده‌ خوبی‌ هستید؟

الف- بله

ب- خیر

ج- در حد متوسط

25. هنگام‌ انجام‌ کدام‌ یک‌ از موارد زیر،بیشتر احساس‌ راحتی‌ به‌ شما دست‌ می‌دهد؟

الف- حین‌ انجام‌ یک‌ کار تخصصی‌تر مثل‌ کارکردن‌ با موتور ماشین‌تان‌ به‌ منظور تعمیر آن‌

ب- حین‌ نوشتن‌ یک‌ نامه‌ یا گزارش‌

ج- حین‌ انجام‌ یک‌ کار دستی‌ مثل‌ نقاشی‌

حالا جواب‌هایتان را با هم جمع کنید تا امتیازتان به​دست بیاید. برای هر سؤال، به گزینه الف 2 امتیاز ، به گزینه ب صفر امتیاز و به گزینه ج یک امتیاز دهید.

لینک به دیدگاه
PATRIOT عزيز

(مشکل اساسی من همینه یعنی فکر مشغول که تمرکز رو سلب میکنه ، راهکاری بود که میگفت افکارتون رو رو کاغذ بیارید و بگید بعدا بهش فکر خواهم کرد من این کارو بارها کردم ولی جواب نداده ، چه راهکاری هست برای اینکه فکر رو از ذهن بیرون کرد لزوما این راهکار نباید ثبت شده باشه هر کسی ممکنه شیوه ای داشته باشه ، اگه دوستان تجربه ای دارن مطرح کنن:a030:)

امكان داره بپرسم بيشترين عدم تمركزتون چه زمانيه وبه چه موضوعي فكرميكنيد؟:ws52:

اگر مشغول یک کار عملی باشم مثلا دارم مسئله ای حل میکنم یا طرحی رو اجرا میکنم ذهنم متمرکزه ، ولی وفتی بیکارم ذهنم درگیره از اتفاقات روز مره تا ترس از آینده و خیلی چیزای دیگه این شرایط موقع مطالعه مخصوصا درسی هم هست یا گوش دادن به حرفای دیگری مثلا فرد مقایلم داره حرف میزنه من یه نکته ازش میگیرم و ذهنم میره دنبال تجزیه و تحلیل اون نکته طوری که اصلا بقیه حرفاشو نمیشنوم:icon_pf (34):و همچنین این ذهن مشغول باعث ضعف شدید حافظمم شده بطوری که اسامی و اعداد اصلا تو ذهنم نمیمونه:4564:

لینک به دیدگاه
دوست عزيز اين تستو برام ايميل كرده بودن منم فكر كردم شايد تست جالبي باشه بنابراين براي شما فرستادم حالا تاچه حد اين تست درسته من نميدونم.:ws52:

سر کار گذاشته بودی؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
امتیازم :22:icon_redface:

امتیاز 35 تا 50

شما کل‌نگر هستید

این‌ امتیاز نشان می‌دهد شما یک‌ شخص‌راست‌ مغز هستید، یعنی دوست دارید مسیر‌ را به‌ طور کلی‌ مجسم‌ و ادراک‌ کنید. به‌ عبارت دیگر، به‌ جای‌ مشاهده‌ جزییات‌ سازنده‌ و تشکیل‌ دهنده‌، می‌خواهید تصویر اصلی‌ و بزرگ‌ را ببینید.

امتیاز 16 تا 34

همیشه تعارض دارید

امتیاز شما نشان​دهنده این‌ است‌ که‌ از تعادلی‌متناسب‌ بین‌ 2 نیمکره‌ چپ‌ و راست‌ مغزتان ‌برخوردارید؛ یعنی هیچ‌ نیمکره‌ای‌ بردیگری‌ غلبه‌ و سلطه‌ ندارد.این نشان‌دهنده این است که شما بیشتراز یک‌ شخص‌ راست‌ مغز یا چپ‌ مغز، از کشمکش‌ها وتضادهای‌ درونی‌ رنج‌ می‌برید. همچنین درمواجهه‌ با مشکلات‌، تعبیر و تفسیر اطلاعات‌ باموانعی‌ روبه‌رو می‌شوید. یعنی گاهی‌، جزئیاتی‌ که‌ برای ‌نیمکره‌ راست‌ مغز، مهم‌ هستند، به‌ واسطه‌ نیمکره‌چپ‌ نادیده‌ گرفته‌ می‌شوند و برعکس‌. از جنبه‌ مثبت‌، نقطه‌ قوت‌ این‌ اشخاص‌ در این ‌است‌ که‌ آنها هنگام‌ حل‌ یک‌ مشکل می‌توانند همزمان‌ تصویر اصلی‌ و جزئیات ‌ضروری‌ را ادراک‌ کنند.

امتیازکمتر از 16

شما جزئی نگر هستید

این امتیاز نشان می‌دهد شما عمدتا یک ‌شخص‌ چپ‌ مغز هستید. نیمکره‌ چپ‌ مغز، تحلیل‌گراست‌ و میل دارد به‌ شیوه‌ای‌ خطی‌ و جزء جزء اطلاعات را بررسی کند. به‌ عبارت‌ دیگر، از بخش‌های‌ کوچک‌ شروع‌ کرده‌ و به‌ بالا می‌رود، درحالی‌ که‌ شخص‌ راست‌‌مغز برعکس‌ عمل‌ کرده و ابتدا تصویر اصلی‌ و بزرگ‌ را مجسم‌ می‌کند. شما می‌توانید حسابدار و برنامه‌دهنده خوبی باشید.

لینک به دیدگاه
اگر مشغول یک کار عملی باشم مثلا دارم مسئله ای حل میکنم یا طرحی رو اجرا میکنم ذهنم متمرکزه ، ولی وفتی بیکارم ذهنم درگیره از اتفاقات روز مره تا ترس از آینده و خیلی چیزای دیگه این شرایط موقع مطالعه مخصوصا درسی هم هست یا گوش دادن به حرفای دیگری مثلا فرد مقایلم داره حرف میزنه من یه نکته ازش میگیرم و ذهنم میره دنبال تجزیه و تحلیل اون نکته طوری که اصلا بقیه حرفاشو نمیشنوم:icon_pf (34):و همچنین این ذهن مشغول باعث ضعف شدید حافظمم شده بطوری که اسامی و اعداد اصلا تو ذهنم نمیمونه:4564:

حالا اين موضوع رو براتون مينويسم تا شايد نگاهتون نسبت به تفكراتتون عوض بشه.

مشكل شما زندگي نكردن در زمان حاله (اكنون).به خاطر همين بهتون گفتم از دريچه ي قلب نگاه كنيد نه عقل چون قلب قضاوت نمكنه ولي عقل در مورد موضوعات تجزيه و تحليل ميكنه. قلب چون قضاوت نمكنه پس چيزي به همراه نداره كه شما رو درگير آينده يا گذشته بكنه.گذشته و آينده دغدغه ي ذهن هستند و چون شما با ذهنت به وقايع پيرامونت نگاه ميكني دائما نشانه هايي از گذشته و يا ترس از آينده داري وذهنت شما رو از زمان حال دور ميكنه.((مثل خودم چون زبان فرانسه رو دوست داشتم با وجود اينكه از نظر عموم سخته (عقل)ولي من به دليل اينكه ميگفتم دوسش دارم (قلب) سريع در اين زبان پيشرفت كردم برخلاف زبان انگليسيم چون از نظر من سخت بود(عقل).))

لینک به دیدگاه

سلام عزيزم

ممنون از راهنماييت ولي هركار ميكنم كه ويرايش كنم نميشه خيلي طول ميكشه تا وارد اون بخش بشه الان 2ساعت پيش زدم ولي هنوز وارد بخش ويرايش نشده.

روش ديگه اي نيست كه امتحان كنم؟؟؟

لینک به دیدگاه

فاطمه ي خوبم اين تست بوده ::ws37:

فكر ميكنيد قطار به سمت راست حركت ميكنه يا چپ؟؟

http://www.noandishaan.com/upload/images/5g9vzegosbynirat8c.gif

اينم جوابش:

و اگر فکر می کنید قطار به سمت چپ حرکت می کند-

نیمکره راست مغز شما فعال است. نیم کره راست متخصص پردازش اطلاعات تصویری و نمادهاست اما نه اطلاعات کلمه ای. این نیمه از مغز به ما فرصت خواب دیدن و خیالبافی را می دهد. با کمک نیمکره راست، ( توپ فان ) ما می توانیم داستان های مختلف را با هم ترکیب کنیم. همچنین این نیمکره مسئول توانایی های موسیقی و هنر های تجسمی است. نیمکره راست به طور همزمان می تواند بسیاری ازاطلاعات مختلف را پردازش کند. این بخش می

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...