رفتن به مطلب

☼ نظرسنجی مسابقه ی عکس معماری سری سیزده ☼

سه عکس برتر کدامند ؟؟؟  

141 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. سه عکس برتر کدامند ؟؟؟

• 23
    • 8
    • 11
    • 17
    • 6
    • 4
    • 17
    • 14
    • 8
    • 8
    • 3
    • 10
    • 4
    • 8

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 92
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نفر سوم :عکاس شماره 8 با 14 رای

این عکس متعلق به Mahnaz.Dعزیزم بود که برنده ی50 امتیاز میشن٬ مرسی از عکس قشنگت تبریک میگم مهناز جان

:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه

بچه ها بنظرم به این مسابقات صرفا برا اول شدن نگاه نکنیم.

به نظرم بعد از اتمام مسابقه عکسها رو نقد کنیم.

اینطوری 100% به بهبود کیفیت مسابقات آینده منجر میشه.

نظر دوستان چیه یه تاپیک باز کنیم و عکسها رو بذاریم واسه نقد دوستان؟

که اگه این عکس اینطوری بود خیلی بهتر میشد و یا نظراتی از این قبیل.

()نظر مدیر محترم تالار معماری چیه؟:ws38:

• Like 5
لینک به دیدگاه
بچه ها بنظرم به این مسابقات صرفا برا اول شدن نگاه نکنیم.

به نظرم بعد از اتمام مسابقه عکسها رو نقد کنیم.

اینطوری 100% به بهبود کیفیت مسابقات آینده منجر میشه.

نظر دوستان چیه یه تاپیک باز کنیم و عکسها رو بذاریم واسه نقد دوستان؟

که اگه این عکس اینطوری بود خیلی بهتر میشد و یا نظراتی از این قبیل.

()نظر مدیر محترم تالار معماری چیه؟:ws38:

بله کاملا با نظر شما موافقم و خیلی هم خوبه :w16:

توی همین تاپیک هم میشه نقد کرد و نیاز به ایجاد تاپیک جدید نیست :a030:

پس شروع کنید :ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه

عکس شماره 2:

استخره کثیفهw000.gif

عکس شماره 3:

سقفش زیاد معلوم نیستhNEZXNpZ25lZCBieSBDb25uaWUAADs=

عکس شماره 4:

اون نردبان اونجا چیکار میکنه؟:banel_smiley_4:

عکس شماره 5:

چرا آب نهر اونقدر کمه؟SE1gwwcIDDh1MMUBZFYU33gAm6PfAAw5woAIKP4Ahw1TzRWcAebrYNAMBWnRAQhkpzACUUMIJh9YHEERwww0RQACTTLSBJONUM80oY0AAOw==

عکس شماره 6:

از شیشه ماشین گرفته شده ...؟:w02:

عکس شماره 7:

منم میخوام برم اونجا...sigh.gif

عکس شماره 8:

چرا آب قطعه؟:ws52:

عکس شماره9:

آن مرد چرا چتر ندارد؟:sad0:

عکس شماره 10:

درخت دومی از آخر سمت راستvahidrk.gif داریم عکس میگیریم...

عکس شماره 11:

وانتیw000.gif از تصویر برو بیرون....

عکس شماره12:

20 تا ستون دیگه ش چرا نیست؟icon_razz.gif

عکس شماره 13:

پایه بلوکی چرا رفته اونورتر:whistle: چمنا هم نامرتبن...

عکس شماره 14:

سمت راست سنگ های مرمر تنوع رنگشون بیشتره...چرا معمار بی دقتی کرده:ws38:

• Like 8
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

خب؛ از من دعوت شد بیام و نقد کنم؛ پس دوستان ناراحت نشن :w02:

عکس شماره 1 : عکس خوبیه ؛ کادربندیش خوبه؛کنتراستی که با ویرایش ایجاد کرده و همچین رنگهایی که داره باعث شده قشنگ عکسش تو چشم باشه ؛ در کل عکس قشنگیه؛اما بهتره برای ارسال عکس تو این مسابقه از این قاب های مشکی اینا استفاده نشه ؛ درسته عکس رو قشنگ تر میکنه اما به نظرم این کادرا گذاشته نشه تا عکس ها که میخوان با هم مقایسه بشن بیشتر رو کادر بندی و سوژه اینا با هم مقایسه شن و تو رقابت باشن :a030:

عکس شماره 2 : عکس شماره 2 میتونست بهتر از این باشه ؛ تو این عکس معلوم نیست دقیقا سوژه عکس کدومه ؛ با این که ساختمونای خوبی تو تصویر هست :w16:

عکس شماره 3 : تو این عکس میتونست تو زاویه بهتری قرار بگیره و با ویرایش کمی رنگشو بهتر کنه :w16:

عکس شماره 4 : قشنگه ؛اما حیف که آسمونش مصنوعیه؛ که گفتن عکسو اشتباه فرستادن ؛فکر کنم عکسو تو سایز اصلیش نفرستاده و با نرم افزار فضاهای زاید رو حذف کردن :w02:

عکس شماره 5 : بافت خوبی رو نشون داده

عکس شماره 6 :چون از تو ماشین گرفته شده و از پشت شیشه ؛از کیفیت عکس کم کرده ؛ کاش نزدیکتر بود به پل :ws37:

عکس شماره 7 : عههه؛حمید ؛یکم از نزدیک تر میگرفتی؛ قلعه به این قشنگی رو خوب نشون ندادی ؛اما بازم خوبه :ws3:

عکس شماره 8 : عکس خوبیه برای مسابقه معماری ؛زاویه عکس و نمایش ریتمشو و انعکاسو اینا قشنگش کرده :ws37:

عکس شماره 9 : اگه یکم دوربینو پایینتر میاورد و اون همه آسمون نبود تو عکس و بالاش اینهمه سبک نبود میتونست عکس خیلی خیلی خوبی باشه ؛خیلی محوطه میدان و اطرافش رو قشنگ تو عکس نشون داده:w16:

عکس شماره 10 : یکم میومد وسط تر و قشنگ وسط حوض و این قرینگی رو رعایت میکرد خیلی خوب میشد؛ تو ساعات خوبی از روز عکس گرفته ؛نور خوبی داره ؛سوژه خوبی هم هست ، حیف که رای نیاورد :icon_gol:

عکس شماره 11 : خب یکم زوم میکردی تا فقط پل تو عکس باشه و درخی و تیر اینا نباشه ؛ قشنگتر میشد :w02:

عکس شماره 12 : زیادی اومده پشت درخت:ws3: ؛ اگه یکم میرفت به سمت راست و از اون فضای خالی سمت راست عکس هم کم میکرد بهتر بود ؛البته نظر منه :ws3:

عکس شماره 13 : عکس خوبیه ؛اگه یکم عقب تر میومد و یکم هم دوربینو بالاتر میبرد بهتر بود :w16:

عکس شماره 14: عکس هنر و خوشکلیه ؛یه کوچولو آسمونش زیاده ؛اما عکس معنی داریه :ws3:

؛ممنون از همه دوستان که شرکت کردن؛اینا نظرات شخصی من بود :icon_redface:

شانس آوردید من شرکت نکردما؛وگرنه این مدال برا من میشد :whistle: ;)

لینک به دیدگاه

منم نظرم رو در مورد عکسها میذارم:

عکس شماره 1:

فعلا بذارید اینو تا بعد :ws3:

عکس شماره2:

به نظر من این عکس اگه بسته تر میشد خیلی قشنگتر میشد. یعنی روی کشتی و اون ساختمان وسطی و فوکوس روی کشتی.

چون الان به نظرم کلا منظره رو نشون داده و میتونست با این کار زیبایی کشتی رو در کادری زیباتر به نمایش بذاره و اون مواردی که عکس رو دچار بی نظمی کرده رو حذف میکرد. مثل اون نوک کشتی سمت چپ و ساختمان های اطراف.

در ویرایش عکس هم اون زردی عکس رو باید از بین میبرد که این کار رو نکرده و تو چشم میخوره.

کلا منظره جالبی داره. :a030:

عکس شماره3:

قبلاً نقد شده البته نصفه و نیمه.

زاویه ای که برای عکس انتخاب شده باعث شده که ستونها کج به نظر برسند و البته این هم موثره که دوربین صاف نبوده.

اگه من عکاس بودم اون دیوار سمت راست که نزدیک به دوربینه رو توی عکی نمینداختم.

روی ویرایش رنگ عکس و کنتراست و به قول دوستمون روی شارپ عکس بیشتر باید کار میشد. البته موقع عکس گرفتن به نظرم به تنظیمات دوربین هم دقت بشه.

مرسی از عکس زیبات :icon_gol:

عکس شماره4:

اولین چیزی که توجه همه رو جلب میکنه اون آسمون مصنوعیشه که مثل اینکه اشتباهی آپلود شده بود. البته عکس اصلی خیلی زیبا تر بود :a030:

روی کنتراست خیلی خوب کار شده. شارپن (Sharpen) مناسب. زاویه بسیار عالی. به همه چی توجه شده. فاصله ساختمان تا دو طف کادر و کلا خیلی خوب عکس گرفته شده.

مشخصه دوربین روی تنظیمات مناسب بوده.

Iso 100 بوده؟

مرسی از عکس قشنگت.

البته بیشتر به عکاسها شبیه هستی :a030:

عکس شماره 5:

این عکس بسیار عکس زیبایی می تونست باشه اگه با دوربین باکیفیت گرفته میشد و یا بصورت سیاه و سفید.

خیلی عالی میشد.

فکر کنم با گوشی موبایل گرفته شده باشه.

البته همین رو هم میشد ویرایش کرد و تا حدودی بر زیباییش افزود.

مرسی:icon_gol:

عکس شماره6:

خیلی دوره از سوژه.

ضمن اینکه از پشت شیشه ماشین عکس گرفته شده.

عکس شماره7:

عکس خوبیه

به نظرم اگه زیر اون درخت سمت راستی این عکس رو میگرفتی خیلی بهتر میشد. نظر خودت چیه؟ :w02:

کلا عکس خوبی بود :icon_gol:

عکس شماره8:

عکس قشنگیه.

خوشم اومد. فقط وقتی داریم از همچین نماهایی عکس میگیریم که یه المان نزدیکتر هست بهمون و یکی از ارکان هست باید دقت کنیم که خیلی صاف دوربین گرفته بشه و یا موقع ویرایش صاف و قائم کراپ بشه.

ولی این زاویه رو دوست دارم. البته میتونستی بشینی و این عکس رو بگیری. فکر کنم قشنگتر میشد. :icon_gol:

عکس شماره9:

فضای خالی بالای عکس خیلی زیاده به نظرم. اگه این عکس رو با نرم افزار بالاش رو میبریدی خیلی خوب میشه. البته میدونم که بخاطر محدودین انتخاب که داشتید برای عکاسی فقط همین یک زاویه رو میتونستی داشته باشه. اگه عقبتر میبودی بهتر بود که میدونم نمیشد.

با گوشی گرفتی فکر کنم.

عکس گرفتن از همچین منظره های نیاز به فضا داره

:ws37:

عکس شماره10:

این عکس میتونست خیلی بهتر از این باشه.

اگه وسط بودی و نشسته. این عکس خیلی قشنگ میشد.

چون هم کج به نظر میاد و هم اینکه درخت بخشی از ساختمان رو پوشونده.

اگه روبرو بودی انعکاس اون برج دقیق میفتاد وسط آب. خیلی زیبا میشد.

ضمن اینکه روی کنتراست عکس هم کار میکردی خوب بود.

عکس شماره11:

زاویه عکست مناسب نیست. باید میرفتی کنار نرده ها عکس میگرفتی تا اون ستون برق و درخت توی عکس نمیفتاد.

بنظرم در همچین مناظری هر چقدر پایینتر باشی عکس زیباتری خواهی داشت.

ویرایش رنگ عکس هم فراموش نشه.

مرسی :icon_gol:

عکس شماره12:

چهل ستون.

به نظرم باید نشون میدادی چرا چهل ستون!!

زاویه ای رو انتخاب میکردی که انعکاس ستونها توی آب رو نشون میدادی.

آسمون آبی و تیکه ابرهای سفید واقعا بهترین شرایط برای ادیت کردن هستند. بسیار زیبا خواهد بود.

مرسی از عکست :icon_gol:

عکس شماره13:

موقع عکس گرفتن سعی کن تا میتونی المانهای اضافی رو خذف کنی. مثل اون جسم سمت چت و تقریبا پایین عکس. غیرمتعارف افتاده توی عکس.

من جات بودم طوری قرار میگرفتم که همه سوژه توی عکس قرار میگرفت. اون پایه سمت چپی و گوشه سمت راست.

مرسی :icon_gol:

عکس شماره14:

اگه اون گوشه سمت چپی مقبره میفتاد توی عکس عالی بود. چون ما زمانی از یه گوشه خاص عکس برداری میکنیم که بخوایم مفهموی رو برسونیم. ولی الان با این زاویه عکس اگه میفتاد عالی میشد. آسمون هم که خوراک ادیت بود و با نرم افزار میتونستی مقبره رو روش تأکید کنی!!! یعنی با تیره تر کردن اطراف میتونستی این کار رو انجام بدی که اینطوری خیلی قشنگتر بود.

زیبا :icon_gol:

• Like 7
لینک به دیدگاه

در پایان:

برای اینکه بهترین ویرایش رو برای عکسهایی که گرفتید انجام بدید از نرم افزار Photoshop Lightroom استفاده کنید.

این نرم افزار برای عکاسی ساخته شده است.

با چند کلیک بهترین انتخاب رو برای عکساتون داشته باشید. :a030:

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...