رفتن به مطلب

مسابقه کامپیوتری

ارسال های توصیه شده

الان بیشتر CPUها چند هسته هستن، حالا ممکنه یه تعداد از این هسته ها واقعی نباشن، که Logical Cores بهشون میگن. خیلی از نرم افزارهای جدید هم می تونن از این قابلیت چند هسته بودن CPU استفاده کنن.

سوال: خب فرض کنیم یه نرم افزاری در حال اجرا هست که داره از تمام هسته ها استفاده می کنه، یعنی بیشتر حجم CPU رو به خودش اختصاص داده یا میده، من می خوام این فقط از یه هسته استفاده کنه، که اگه مثلا CPU من 4 هسته هست، مقدار استفاده این نرم افزار از CPU بیشتر از 25 در صد نشه. اینکار رو با استفاده از قابلیت های خود ویندوز می خوام انجام بدم و فقط هم این تنظیمات برای اجرای فعلی نرم افزار اعمال میشه، یعنی اگه نرم افزار رو ببندم و دوباره باز کنم، دوباره به حالت اصلی یعنی استفاده از همه هسته ها بر می گرده.

چجوری می تونم اینکار رو بکنم؟

راهنمایی: Task Manager

عععععععه این خیلی جالب بود:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 106
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

عععععععه این خیلی جالب بود:a030:

واسه اینکه فن لپ تاپ خیلی سر و صدا نکنه اینکار رو می کردم:ws3:

------------------------------------------------------

این سوال نمی دونم الان کاربرد داره یا نه، چون IDM خودش میگه که می خوای پیج باز کنم لینک جدید بهم بدی، ولی خب قبلا که زیاد دانلود می کردم واسه من کاربرد داشت.:ws3:

چیز سختی نیست، جز امکانات خود IDM هست، خودم جایی ندیدم البته.

سوال: فرض کنیم یه فایل حجیمی مثلا 90 درصدش دانلود شده، دیگه resume نمیشه، حالا ممکنه اون لینکی که ازش دانلود می کردین مدتش تموم شده باشه، دوباره به اون صفحه دانلود مراجعه کنم از اول شروع میشه. پس تا اینجا دو تا لینک دارم، یکی تا 90 در صد دانلود شده، الان غیر فعال هست، یکی هم از اول دوباره شروع کرده، فعلا متوقفش می کنم. چجوری لینک دانلود فایل اول رو توی IDM به لینک دومی تغییر بدم که دوباره از 90 در صد ادامه پیدا کنه.

توضیح: با این روش اگه فایل از روی سایتی که دانلود می کردیم پاک شده باشه یا در دسترس نباشه، روی سایت دیگه بتونیم همون فایل رو با همون مشخصات پیدا کنیم، میشه Resumeش کرد.:w02:

لینک به دیدگاه
واسه اینکه فن لپ تاپ خیلی سر و صدا نکنه اینکار رو می کردم:ws3:

------------------------------------------------------

این سوال نمی دونم الان کاربرد داره یا نه، چون IDM خودش میگه که می خوای پیج باز کنم لینک جدید بهم بدی، ولی خب قبلا که زیاد دانلود می کردم واسه من کاربرد داشت.:ws3:

سوال: فرض کنیم یه فایل حجیمی مثلا 90 درصدش دانلود شده، دیگه resume نمیشه، حالا ممکنه اون لینکی که ازش دانلود می کردین مدتش تموم شده باشه، دوباره به اون صفحه دانلود مراجعه کنم از اول شروع میشه. پس تا اینجا دو تا لینک دارم، یکی تا 90 در صد دانلود شده، الان غیر فعال هست، یکی هم از اول دوباره شروع کرده، فعلا متوقفش می کنم. چجوری لینک دانلود فایل اول رو توی IDM به لینک دومی تغییر بدم که دوباره از 90 در صد ادامه پیدا کنه.

توضیح: با این روش اگه فایل از روی سایتی که دانلود می کردیم پاک شده باشه یا در دسترس نباشه، روی سایت دیگه بتونیم همون فایل رو با همون مشخصات پیدا کنیم، میشه Resumeش کرد.:w02:

یعنی با set affinity میشه دوباره resumeش کرد ؟

لینک به دیدگاه

آقا یکی بیاد اینو جواب بده من لازم دارم:ws3:

لینک به دیدگاه

خب همونطوری که گفتم اگه فایل ها کاملا یکسان باشه، می تونیم از این روش استفاده کنیم، اسم فایل ها می تونه متفاوت باشه، مشکلی پیش نمیاد. دو تا لینک مختلف داریم که فایل های مشابه ای روش قرار داره:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

e5238b3l3jv0je939gvd.png

روی هر فایل توی IDM دابل کلیک کنین، این مشخصات رو نشون میده:

1. فولدری که فایل بعد از تمام شدن دانلود درش قرار داده میشه.
  2. لینکی که فایل در حال دانلود از اون هست.
  3. آدرس صفحه ای که فایل ازش دانلود شده (جایی که روی گزینه ی دانلود کلیک کردین)

هر دو ورژن 34.0.5 موزیلا فایرفاکس هست و حجمشون هم 37.79 مگا بایته، بقیه رو توی ویدئو ببینین:w02:

رو آپارات گذاشتم، ولی چون اندازه ویدئو رو تغییر میده، کیفیتش پایین اومده:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام

خب سوال بپرسین دیگه:w02:

:vahidrk:

.

.

.

.

.

چطورمیتونیم با ابزارهای ویندوز، ببینیم کدوم نرم افزارهاازترافیک اینترنتیمون استفاده میکنند؟

لینک به دیدگاه
:vahidrk:

.

.

.

.

.

چطورمیتونیم با ابزارهای ویندوز، ببینیم کدوم نرم افزارهاازترافیک اینترنتیمون استفاده میکنند؟

نمی دونستم ویندوز هم امکاناتی واسه اینکار داره:ws3:

از منوی استارت برنامه Resource Monitor رو باز می کنیم، می تونیم توی کادر سرچش بنویسیم یا آدرسشم اینجوریه:

یه امکاناتی برای مانیتور کردن استفاده از CPU و RAM و HARD و اینترنت (شبکه) داره، خب تب Network رو انتخاب می کنیم برنامه هایی که دارن از اینترنت استفاده می کنن و مقدار پهنای باندی که مصرف می کنن رو نشون میده:

a2eoxc7zflp65b87hlok.png

:ws37:

لینک به دیدگاه
نمی دونستم ویندوز هم امکاناتی واسه اینکار داره:ws3:

از منوی استارت برنامه Resource Monitor رو باز می کنیم، می تونیم توی کادر سرچش بنویسیم یا آدرسشم اینجوریه:

یه امکاناتی برای مانیتور کردن استفاده از CPU و RAM و HARD و اینترنت (شبکه) داره، خب تب Network رو انتخاب می کنیم برنامه هایی که دارن از اینترنت استفاده می کنن و مقدار پهنای باندی که مصرف می کنن رو نشون میده:

a2eoxc7zflp65b87hlok.png

:ws37:

درسته مهندس...

سوال بعدی باشما...(:

لینک به دیدگاه

سخت نیست، زود جواب بدین دیگه:w02:

کروم قبلا یه گزینه داشته که میشد به کمک اون میشد تب هایی که موقع بستن کروم، باز بودن رو میشد آورد، مثل Restore Previous session فایرفاکس. تو این عکسا مشخصه، پاییین یا گوشه سمت راست نشون داده میشد:

5ymxjxjnkkgje6ld0at.png

knlu39ptmv2qxvpbypxj.jpg

اما دیگه کروم اینا رو از پایینش حذف کرده، برای آخرین تب های بسته شده میشه از خود منوی اصلی استفاده کرد، اما گزینه ای برای بازگردوندن وضعیت قبلی کروم (Last Session) در حالت بسته شدن، مثل عکسای بالا وجود نداره. خب حالا ممکنه با بعضی از این تب ها بازم کار داشته باشیم، موقع خاموش کردن سیستم یا بستن کروم هم حواسمون نباشه که به نوعی اون آدرس ها رو ذخیره کنیم.

بدون استفاده از Add-ons یا Extension خاصی می تونم کاری کنم که این وضعیت قبلی کرومم رو همیشه داشته باشم؟ البته یه چند تا فایل توی دایرکتوریش ذخیره میشه، ولی خب استفاده از اونا راحت نیست، دنبال روش ساده تری هستم.:ws3:

لینک به دیدگاه
سخت نیست، زود جواب بدین دیگه:w02:

کروم قبلا یه گزینه داشته که میشد به کمک اون میشد تب هایی که موقع بستن کروم، باز بودن رو میشد آورد، مثل Restore Previous session فایرفاکس. تو این عکسا مشخصه، پاییین یا گوشه سمت راست نشون داده میشد:

5ymxjxjnkkgje6ld0at.png

knlu39ptmv2qxvpbypxj.jpg

اما دیگه کروم اینا رو از پایینش حذف کرده، برای آخرین تب های بسته شده میشه از خود منوی اصلی استفاده کرد، اما گزینه ای برای بازگردوندن وضعیت قبلی کروم (Last Session) در حالت بسته شدن، مثل عکسای بالا وجود نداره. خب حالا ممکنه با بعضی از این تب ها بازم کار داشته باشیم، موقع خاموش کردن سیستم یا بستن کروم هم حواسمون نباشه که به نوعی اون آدرس ها رو ذخیره کنیم.

بدون استفاده از Add-ons یا Extension خاصی می تونم کاری کنم که این وضعیت قبلی کرومم رو همیشه داشته باشم؟ البته یه چند تا فایل توی دایرکتوریش ذخیره میشه، ولی خب استفاده از اونا راحت نیست، دنبال روش ساده تری هستم.:ws3:

:hanghead:

ممکن است برایتان پیش بیاید که تب هایی را اشتباهاً ببندید و یا اینکه نیاز به باز کردن تب هایی پیدا کنید که قبلاً باز کرده اید.

برای این کار هم می توانید بر روی فضای خالی کنار تب ها راست کلیک کرده و Reopen closed tab را بزنید و هم اینکه این کار را با کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+T روی کیبردتان انجام دهید. با چند بار فشردن تمامی تب هایی را که قبلاً بسته بودید در جای قبلی خود باز خواهد شد.

پ ن::vahidrk:

لینک به دیدگاه
:hanghead:

ممکن است برایتان پیش بیاید که تب هایی را اشتباهاً ببندید و یا اینکه نیاز به باز کردن تب هایی پیدا کنید که قبلاً باز کرده اید.

برای این کار هم می توانید بر روی فضای خالی کنار تب ها راست کلیک کرده و Reopen closed tab را بزنید و هم اینکه این کار را با کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+T روی کیبردتان انجام دهید. با چند بار فشردن تمامی تب هایی را که قبلاً بسته بودید در جای قبلی خود باز خواهد شد.

پ ن::vahidrk:

من پرسیدم کلا کروم رو ببندیم، اینم واسه خودت:vahidrk::ws3:

برای یه تب رو که از منوشم گفتم میشه:w02:

لینک به دیدگاه
من پرسیدم کلا کروم رو ببندیم، اینم واسه خودت:vahidrk::ws3:

برای یه تب رو که از منوشم گفتم میشه:w02:

اگه اشتباه نکنم ،منظورازسوال اینه که :کروم رو وقتی بازش کردیم ،تب های قبلی ،نمایش داده بشن درسته؟:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
اگه اشتباه نکنم ،منظورازسوال اینه که :کروم رو وقتی بازش کردیم ،تب های قبلی ،نمایش داده بشن درسته؟:icon_pf (34):

بله درسته، گفتم یه چیزی مثل Restore Previous session موزیلا(فایرفاکس). :ws37:

لینک به دیدگاه
بله درسته، گفتم یه چیزی مثل Restore Previous session موزیلا(فایرفاکس). :ws37:

با رفتن به بخش setting و دربخش start up و انتخاب گزینه ی continue where i left off؟:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...