رفتن به مطلب

چهار طرح,چهار شیت - شیت طرح هایی که ارائه دادیم

saeid_ms

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلامی دوباره به همه دوستان.چند مدت درگیر پایان نامم بودم و نبودم تو جمع خوبتون.دلم تنگتون شد

:icon_gol:

اینجام شیتهای پایان ناممو میزارم.خودم زیاد حال نکردم با شیت های این ترم

موضوع پایان نامه:پردیس موسیقی و نمایش

نمره اکتسابی:19

توضیحات:پلانم خوب شده بود.لـِوِل های ارتفاعی زیادی داشتم.یه امفی تئاتر و یه سالن اجرای کنسرت داشتم.

با مکس و وی ری و Greeble کار کردم.بد نبود در کل:ws3:

11865545400881137494.jpg

88424979389694546003.jpg

01302465192668913624.jpg

90041576136882391723.jpg

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

سلاااام سلاااام؛

جاتون خیلی خالی بود،

خوشحالیم که با دست پر برگشتید hapydancsmil.gif

طرحتون بسیااااار عالیه مهندس ،

19 برا کارتون کم بود ؛

ماشاالله احجامتون خیلی پیچیده ست :ws3:

لینک به دیدگاه

سعید جان سلامون علیکم...

برادر اول بسم الله....شیت می زاری تهش یا به صورت نامحسوس با فتوشاپ اسم وبلاگت رو یا اسم نواندیشان رو بزار که یهو کپی پیست نشه به نام دیگران جاهای دیگه....بابا کارات خوبه راحت می برن یک جا دیگه به نام خودشون می گن این شیت منه....:ws37:

حالا دومین مسئله....به قول معروف..تیکه تیکه کردی دلِ من رو... برو برو دیگه دیگه نمی خوامت!:ws3:

من الان بر قلب زیبایی شناسیم یک تیر خورد..همشم تقصیره توههههه.....:ws3:بسیار لذت بردم که یک: از اون دیاگرام شکل گیری حجمت...:w16:

یعنی تکلیف بیننده رو روشن می کنه....طراح استراتژیش رو علنا رو کرده...گفته آقا من فرم شکسته دوست دارم...اینم فرآیندش....بعد این دیاگرام می گه..درسته من فرم شکسته دارم..ولی هَردَنبیل درست نشده...طبق یک فرآیند به وجود اومده....دمت گرم واسه این...:ws37:

داداش پلان....می دونی رک هستم دیگه....یادته تو همین جا از خوانایی پلان برات گفتم...اِگزجره شدن پلان....گفتم اگه زیاده روی بشه میشه لِنگ وسط سفره ی غذا:ws3:

برام جالبه که فرمتون با خطهای مایل هست ولی بیبشتر خطهای پلانت خطهای نظامند و شبکه ای:ws37:ایراد نیستا سعید جان ولی دیگه نمی شه گفت پلان به برش به نما می خوره...اینجا یک تضادی توش هست...

بعد یک سختی که تو این طرح ها هست...شما یک سری ریز فضا داری که باید بچپونی تو حجم....

بهت حق می دم..:ws37:

ولی کاش می تونستی فضاهای عمومی تر رو یکم باز تر و از جداکننده های کمتری استفاده می کردی....یکم از تو در تو بودن در می اومد....

آقا من ذره بین گرفتم دستم....دارم خودت رو با خودت مقایسه می کنم....:ws37:

وگرنه دوست می دارم کارت رو...:ws37:

می گم یکم پلانت به حجمت نمی خوره....حجمت هیجان آور...پلانت استرس زاست....:ws3:مرز بین فضاها گنگ هست...تفکیک ها تو هم توهم هست....از اون نظر اصطلاح استرس زار رو انتخاب کردم....

راستی یک تناقض هم بگم....کلا خطهای نظامندت رو دوس دارم....اینکه خط یک جایی قطع شد..دیوار بعدی هم در راستای همونه..برای سازه و ترکیب پلان کار بسیار پسندیده ی هست...ولی با حجمت هماهنگ نیست....

آقا نظر شخصی هست....

تو یک دونه ای...دُردونه انی....:ws37::icon_gol:

لینک به دیدگاه

از شهرک سینمایی خیلیی خوشم اومد واقعا عالی بود

مجتمع مسکونیتونم یونیک بود طرحی بود که تا حالا چایی ندیدم کاملا معلوم بود که از ذهن خودتونه

موفق باشید

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

نام طرح:مجتمع مسکونی

شماره طرح:طرح 5

نمره اکتسابی:19.5

توضیحات:اینجام کاری مشترک داشتم با دوست خوبم رضا

بالاترین نمره دانشگاه رو کسب کردیم

:hapydancsmil:

نظر یادتون نره

سلام.واقعا طرحاتون جالبه..

فقط یه سوال شما به سازه ی کارم توجه داشتید؟مثلا ستون گذاری و این چیزا؟؟؟؟؟؟:ws37::hanghead:

لینک به دیدگاه

slm.hajmetun vaqean puyast.kheyli khube kheyli.........ama b onvane yek dust va tajrobiyati k tahala bdast avordam mikham ye nazari bdam!!!planetun ba hajmetun moqayerat dare hamuntor k moien.s jan goftan!,vali karetun foqoladast,khaste nabashi mohandes

لینک به دیدگاه
slm.hajmetun vaqean puyast.kheyli khube kheyli.........ama b onvane yek dust va tajrobiyati k tahala bdast avordam mikham ye nazari bdam!!!planetun ba hajmetun moqayerat dare hamuntor k moien.s jan goftan!,vali karetun foqoladast,khaste nabashi mohandes

شرمنده دوستان.درگیر کارای فارق التحصیلی بودم.

ممنون از نظری که دادید..

خودمم با شما هم عقیده بودم.منتها یه روز با خودم که فکر میکردم این سوال واسم پیش اومد که چرا وقتی حجمی پویا ازاب در میاد حتما باید پلانم باهاش یکی باشه...چرا مثلا حجمی شکست داره الزامه که پلان هم ازش تبعیت کنه؟؟؟

میدونم از اول اینطوری بوده ولی چرا؟

به نظر من راحتی فضاها بیشتر به سبکی فضا کمک میکنه.بیشتر به آرامش استفاده کننده کمک میکنه..

من کارهای حدید رو هم میدیدم برخلاف حجم پلان نسبتا ساده ای داشتند

(میدونم معین عزیز جواب منو دارن):icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام.واقعا طرحاتون جالبه..

فقط یه سوال شما به سازه ی کارم توجه داشتید؟مثلا ستون گذاری و این چیزا؟؟؟؟؟؟:ws37::hanghead:

سلامی به طراوت بهااار:ws3:

من و شما طراح هستیم و به عنوان یک ارشیتکت طرح میدیم.سازه ماله عمرانی هاست.منو شما باید سیستم های سازه ای رو بشناسیم و با توجه به طرحمون پیشنهاد سازه ای بدیم.شما فیلمای طراحی معمارای بزرگ رو ببینید..طرف هر جور بخواد طرحشو میده.یه معمار باب زیباشناسی و کاربردی طرح واسش مهمه و در اجرا دخیل نیست.(نظر شخصی)

ولی تو ایران معمارو عمران باس یکی باشه.امشب واسه یه بنده خدایی پلان کشیدم..ازم میپرسه تو این ستون از چه میلگردی استفاده میکنی؟؟:w58:

میدونسم جوابو ولی حال کردم با سولش..موندم مهندس سازه واسه چی پول میگیره

ببخشید جوابم طولانی شد.تو دانشگاه چالوس مهم طرح هستش ولی باید سیستم های سازه ای رو بشناسی و پیشنهاد سازه ای بدید.

دوستم طرحش ورزشگاه فوتبال بود چون نتونست راجع به سازش صحبت کنه شد 14

لینک به دیدگاه
سلامی به طراوت بهااار:ws3:

من و شما طراح هستیم و به عنوان یک ارشیتکت طرح میدیم.سازه ماله عمرانی هاست.منو شما باید سیستم های سازه ای رو بشناسیم و با توجه به طرحمون پیشنهاد سازه ای بدیم.شما فیلمای طراحی معمارای بزرگ رو ببینید..طرف هر جور بخواد طرحشو میده.یه معمار باب زیباشناسی و کاربردی طرح واسش مهمه و در اجرا دخیل نیست.(نظر شخصی)

ولی تو ایران معمارو عمران باس یکی باشه.امشب واسه یه بنده خدایی پلان کشیدم..ازم میپرسه تو این ستون از چه میلگردی استفاده میکنی؟؟:w58:

میدونسم جوابو ولی حال کردم با سولش..موندم مهندس سازه واسه چی پول میگیره

ببخشید جوابم طولانی شد.تو دانشگاه چالوس مهم طرح هستش ولی باید سیستم های سازه ای رو بشناسی و پیشنهاد سازه ای بدید.

دوستم طرحش ورزشگاه فوتبال بود چون نتونست راجع به سازش صحبت کنه شد 14

سلام..ممنون بابت پاسخ.نظرتون قابل احترامه.

به ماهم تقریبا همینطور گفتن ولی تامشکلات سازه ای حل نشه و توجیح اجازه کار نداریم:ws37:

موفق باشید

لینک به دیدگاه
سلام..ممنون بابت پاسخ.نظرتون قابل احترامه.

به ماهم تقریبا همینطور گفتن ولی تامشکلات سازه ای حل نشه و توجیح اجازه کار نداریم:ws37:

موفق باشید

به ما آموختند فاصله بین 2 ستون نهایتا 5.80

ولی تو ایرانم الان هستند که با مصالح و روشهای جدیدتر این فاصله رو تا 10-18 متر افزایش دادند.پس از نظر سازه ای (خارج از کشور)مشکلی ندارند.

لینک به دیدگاه
به ما آموختند فاصله بین 2 ستون نهایتا 5.80

ولی تو ایرانم الان هستند که با مصالح و روشهای جدیدتر این فاصله رو تا 10-18 متر افزایش دادند.پس از نظر سازه ای (خارج از کشور)مشکلی ندارند.

موفق باشید

ایده هاتون تک هستش...:ws37:

لینک به دیدگاه
شرمنده دوستان.درگیر کارای فارق التحصیلی بودم.

ممنون از نظری که دادید..

خودمم با شما هم عقیده بودم.منتها یه روز با خودم که فکر میکردم این سوال واسم پیش اومد که چرا وقتی حجمی پویا ازاب در میاد حتما باید پلانم باهاش یکی باشه...چرا مثلا حجمی شکست داره الزامه که پلان هم ازش تبعیت کنه؟؟؟

میدونم از اول اینطوری بوده ولی چرا؟

به نظر من راحتی فضاها بیشتر به سبکی فضا کمک میکنه.بیشتر به آرامش استفاده کننده کمک میکنه..

من کارهای حدید رو هم میدیدم برخلاف حجم پلان نسبتا ساده ای داشتند

(میدونم معین عزیز جواب منو دارن):icon_gol:

جوابت رو دارم...آره:w02:

هیچ بایدی وجود نداره....نوع زیبایی شناسی داداشمون این جوریه...کسی نمی تونه بهش خُرده بگیره..ولی....:ws37:

ولی اون موقع که پات رو از این مملکت گذاشتی بیرون...رفتی یک کنفرانس بین اللمللی...طرف پا میشه ازت می پرسه..آقوی مهندس:w02:

چرا آدم رو می پیچونی...من خارجی نمی فهمم طرحت رو....آخه مگه روح طرح هیجان نیست!...چرا داخلش خوابم می گیره!...:ws52:

اونوقت تو می آی با استعاره و ایهام و از این حرفا می گه آره من می خواستم اینجوری باشه و اون جوری باشه...:ws37:

فرق معمار ایرانی با معمار بیگانه اینه که اون یک فرآیند طبیعی رو طی می کنه و سعی می کنه رو یک متر و معیار بره جلو...

سعید می دونم حتما مقاله های خارجی رو خوندی(معماری بیشتر منظورمه)....دیدی چقد ساده و بدون تکلف حرف می زنن تو مقاله هاشون...:ws37:

می دونی که اکثر بچه های ایران وقتی مقاله شون رو می فرستن برای آی اس آی تو مرحله ی اول فقط به خاطر اینکه ادبیات تکلف آمیزی به کار می برن رد می شه اصلا به موضوع طرح نمی رسه..چون طرف اصلا نمی فهمه ما چی می گیم....:ws37:

برای همین می گن که بابا مقاله ها رو یک بار ساده کنید..بعد ترجمه....:ws3:

یکی از حُسن های یکی بودن حرفِ پلان به برش و نما و مقطع..اینه که کارت شفاف می شه برای بیننده....

اگه این کار تو دو تا شیت جدا گذاشته بشه..ممکن هست برای دو کار کاملا متفاوت باشه....

البته نمی خوام بگم همه ی خارجی ها رعایت می کنن ها..دارم می گم استایل طراحی ساده وقابل فهم و براساس اصول در ممالک خارجی بیشتر هست..اینجا از این دوست دارم ها و استعاره ها..و ایهام ها زیاد می ریزن تو کارشون...:ws37:

راستی یک موخره بزنم...یادته خودم گفتم پلانت رو دوست دارم با اینکه با اون اصل نمی خوره....اینم یک تناقض ایرانی:ws3:

لینک به دیدگاه
جوابت رو دارم...آره:w02:

هیچ بایدی وجود نداره....نوع زیبایی شناسی داداشمون این جوریه...کسی نمی تونه بهش خُرده بگیره..ولی....:ws37:

ولی اون موقع که پات رو از این مملکت گذاشتی بیرون...رفتی یک کنفرانس بین اللمللی...طرف پا میشه ازت می پرسه..آقوی مهندس:w02:

چرا آدم رو می پیچونی...من خارجی نمی فهمم طرحت رو....آخه مگه روح طرح هیجان نیست!...چرا داخلش خوابم می گیره!...:ws52:

اونوقت تو می آی با استعاره و ایهام و از این حرفا می گه آره من می خواستم اینجوری باشه و اون جوری باشه...:ws37:

فرق معمار ایرانی با معمار بیگانه اینه که اون یک فرآیند طبیعی رو طی می کنه و سعی می کنه رو یک متر و معیار بره جلو...

سعید می دونم حتما مقاله های خارجی رو خوندی(معماری بیشتر منظورمه)....دیدی چقد ساده و بدون تکلف حرف می زنن تو مقاله هاشون...:ws37:

می دونی که اکثر بچه های ایران وقتی مقاله شون رو می فرستن برای آی اس آی تو مرحله ی اول فقط به خاطر اینکه ادبیات تکلف آمیزی به کار می برن رد می شه اصلا به موضوع طرح نمی رسه..چون طرف اصلا نمی فهمه ما چی می گیم....:ws37:

برای همین می گن که بابا مقاله ها رو یک بار ساده کنید..بعد ترجمه....:ws3:

یکی از حُسن های یکی بودن حرفِ پلان به برش و نما و مقطع..اینه که کارت شفاف می شه برای بیننده....

اگه این کار تو دو تا شیت جدا گذاشته بشه..ممکن هست برای دو کار کاملا متفاوت باشه....

البته نمی خوام بگم همه ی خارجی ها رعایت می کنن ها..دارم می گم استایل طراحی ساده وقابل فهم و براساس اصول در ممالک خارجی بیشتر هست..اینجا از این دوست دارم ها و استعاره ها..و ایهام ها زیاد می ریزن تو کارشون...:ws37:

راستی یک موخره بزنم...یادته خودم گفتم پلانت رو دوست دارم با اینکه با اون اصل نمی خوره....اینم یک تناقض ایرانی:ws3:

درود بر شما.

منم موافقم دوست عزیز.

موندم تو شاعری یا معمار یا نویسنده.زیبا سخن میگی.ممنونم ازت:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 4 ماه بعد...

[COLOR=#0000ff]پایان نامه ی [/COLOR][COLOR=#ff0000]خانه ی موسیقی[/COLOR][COLOR=#0000ff] دارم کی میتونه کمکم کنه واقعا ممنون میشم
ببخشید سلام.خسته نباشید
[email]mrp.behnam@YAHOO.com[/email][/COLOR]:5c6ipag2mnshmsf5ju3:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...