رفتن به مطلب

الزامات طراحی تهویه مطبوع بیمارستان

مجیدرحیمی

ارسال های توصیه شده

آخه مگه دلیل ممنوع کردن بازگردانی هوا در داخل اتاق این نیست که تمیزی هوا حفظ بشه؟ خب ما اگه 4 بار هوای تازه وارد اتاق کنیم، این اتفاق میفته و چه دلیلی داره برای بقیه بار حرارتی هم از هوارسان استفاده کنیم؟ فن کویل اینکار رو میکنه!

درست میگم؟

سوال من اينه چطوري ميخوايين اين 4 بار هواي تازه رو تامين كنيد ؟؟؟

ببنيد خودتون زياد درگير اين مثال نكنيد يه چيزو ميگم خوب روش تمركز كنيد

در جاهاي كه هندبوك ها گفتن بازگرداني مجاز نيست نبايد فن كوئل بزاريد

پس يا بايد تهويه داشته باشيد يا اگزاست هوا يا اينكه تامين هواي تازه توسط دستگاهي همچون هواساز

در اتاق هاي بستري توصيه شده هم بازگرداني داشته باشيم هم هواي تازه -يعني فن كوئل وهواساز

حال سوال پيش مياد چرا ميگن فن كوئل نبايد در بعضي فضاها كه بازگرداني مجاز نيست گذاشت ؟

بخاطر اينكه فن كوئل *****ش الومينيومي مي باشد ،‌فن كوئل ميكسينگ باكس ندارد ، فن كوئل وقتي داخل فضا قرار بگيره هوا رو سيركوله ميكنه

طي اين سيركوله هوا باتوجه به اينكه داراي ***** مي باشد الودگي به ***** چسبيده و هر وقت سيركوله ميكنه هوا رو الودگي از بين نخواهد برد و الودگي به ***** ميچسبه حتي اگر شما هواي تازه هم با كانال تامين كنيد الودگي به ***** چسبيده -براي اين مي باشد كه در اتاق عمل نبايد بازگرداني هوا بشه .

از ايده داكت فن كوئل هم نميشه استفاده كرد باتوجه به اينكه داكت فن كوئل به مانند هواساز مي باشد ولي در اشل كوچكتر ، زيرا كه كنترلي رو ***** كردن هوا ندارد ، ميكسينگ باكس ندارد ، در ظرفيت هاي محدوتي مي باشد ، بحث هزينه هم مهم مي باشد .

لینک به دیدگاه
سوال من اينه چطوري ميخوايين اين 4 بار هواي تازه رو تامين كنيد ؟؟؟

ببنيد خودتون زياد درگير اين مثال نكنيد يه چيزو ميگم خوب روش تمركز كنيد

در جاهاي كه هندبوك ها گفتن بازگرداني مجاز نيست نبايد فن كوئل بزاريد

پس يا بايد تهويه داشته باشيد يا اگزاست هوا يا اينكه تامين هواي تازه توسط دستگاهي همچون هواساز

در اتاق هاي بستري توصيه شده هم بازگرداني داشته باشيم هم هواي تازه -يعني فن كوئل وهواساز

حال سوال پيش مياد چرا ميگن فن كوئل نبايد در بعضي فضاها كه بازگرداني مجاز نيست گذاشت ؟

بخاطر اينكه فن كوئل *****ش الومينيومي مي باشد ،‌فن كوئل ميكسينگ باكس ندارد ، فن كوئل وقتي داخل فضا قرار بگيره هوا رو سيركوله ميكنه

طي اين سيركوله هوا باتوجه به اينكه داراي ***** مي باشد الودگي به ***** چسبيده و هر وقت سيركوله ميكنه هوا رو الودگي از بين نخواهد برد و الودگي به ***** ميچسبه حتي اگر شما هواي تازه هم با كانال تامين كنيد الودگي به ***** چسبيده -براي اين مي باشد كه در اتاق عمل نبايد بازگرداني هوا بشه .

از ايده داكت فن كوئل هم نميشه استفاده كرد باتوجه به اينكه داكت فن كوئل به مانند هواساز مي باشد ولي در اشل كوچكتر ، زيرا كه كنترلي رو ***** كردن هوا ندارد ، ميكسينگ باكس ندارد ، در ظرفيت هاي محدوتي مي باشد ، بحث هزينه هم مهم مي باشد .

سلام

اتفاقا به خاطر هزینه و جلوگیری از کانال کشی بیشتر، میخواستم همون سیستم فن کویل و هوارسان که در سایر اتاق ها استفاده میشه استفاده کنم. آخه با 4 بار تعویض هوا هم فک نکنم بار اتاق تامین بشه و نیاز به تعویض هوای بیشتری داره.

ولی این چسبیدن آلودگی به filter ها قانعم کرد.

بسیار ممنون

لینک به دیدگاه
سلام

اتفاقا به خاطر هزینه و جلوگیری از کانال کشی بیشتر، میخواستم همون سیستم فن کویل و هوارسان که در سایر اتاق ها استفاده میشه استفاده کنم. آخه با 4 بار تعویض هوا هم فک نکنم بار اتاق تامین بشه و نیاز به تعویض هوای بیشتری داره.

ولی این چسبیدن آلودگی به filter ها قانعم کرد.

بسیار ممنون

خداروشكر - شما منو ياد خودم ميندازيد ، اوايل اينكه وارد تاسيسات شده بود سوال تو ذهنم خيلي بود ولي كسي يا جواب نمياد بهمون يا يه جوري جواب ميداد خودشم نميفهميد داره چي ميگه ، كتاب بخونيد ،‌كتاب دوست خوبيه ،

كتاب تاسيسات 77 رو حتما مطاله كنيد -يه بخشي كوچك از بيمارستان اشاره شده -

من بهتون پيشنهاد ميكنم دنبال طراحي بيمارستان هم بريد - چون همه چيز محاسبات نيست ، تا الان هرچه ياد گرفتين بزارين كنار رو از الان به بعد دنبال نقشه كشي بريد -چون وقتي شما ميخواي پمپ انتخاب كني بايد ابتدا مسير مشخص باشه -

براي اينكه با سيستم هاي كانالي بيشتر اشنا بشين يه نشريه عالي بهتون معرفي ميكنم سر فرصت مطالعه كنيد -ابتدا نشريه 128 جلد سه ، بعدش نشريه 172

لینک به دیدگاه
خداروشكر - شما منو ياد خودم ميندازيد ، اوايل اينكه وارد تاسيسات شده بود سوال تو ذهنم خيلي بود ولي كسي يا جواب نمياد بهمون يا يه جوري جواب ميداد خودشم نميفهميد داره چي ميگه ، كتاب بخونيد ،‌كتاب دوست خوبيه ،

كتاب تاسيسات 77 رو حتما مطاله كنيد -يه بخشي كوچك از بيمارستان اشاره شده -

من بهتون پيشنهاد ميكنم دنبال طراحي بيمارستان هم بريد - چون همه چيز محاسبات نيست ، تا الان هرچه ياد گرفتين بزارين كنار رو از الان به بعد دنبال نقشه كشي بريد -چون وقتي شما ميخواي پمپ انتخاب كني بايد ابتدا مسير مشخص باشه -

براي اينكه با سيستم هاي كانالي بيشتر اشنا بشين يه نشريه عالي بهتون معرفي ميكنم سر فرصت مطالعه كنيد -ابتدا نشريه 128 جلد سه ، بعدش نشريه 172

بسیار ممنون از راهنمایی هاتون

ایشالا مطالعه میکنم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام

مجددا مزاحم شدم دو تا سوال بپرسم.

الزامات طراحی بعضی اتاق ها رو در نشریه ها پیدا نمیکنم.

مثلا راهروی بخش جراحی. یا راهرو بخش جراحی اورژانس. یا اتاق زواید.

1. احتمالا این سه تا اتاق رو در جایی سراغ ندارید؟

مثلا در اشری راهرو بخش بستری رو دیدم اما بخش جراحی نه.

2. کلا بعضی اتاق ها پیدا کردنشون در اشری مشکله به دلیل ترجمه. مثلا من اتاق رختکن رو نتونستم تو اشری پیدا کنم.

با تشکر

لینک به دیدگاه
با سلام

مجددا مزاحم شدم دو تا سوال بپرسم.

الزامات طراحی بعضی اتاق ها رو در نشریه ها پیدا نمیکنم.

مثلا راهروی بخش جراحی. یا راهرو بخش جراحی اورژانس. یا اتاق زواید.

1. احتمالا این سه تا اتاق رو در جایی سراغ ندارید؟

مثلا در اشری راهرو بخش بستری رو دیدم اما بخش جراحی نه.

2. کلا بعضی اتاق ها پیدا کردنشون در اشری مشکله به دلیل ترجمه. مثلا من اتاق رختکن رو نتونستم تو اشری پیدا کنم.

با تشکر

قرار نيست همه جزئيات باشه ، ديگه باقيش بر ميگرده به هوش شما

بايد مشابهت سازي كنيد ، راهرو راهروه ، چه براي قسمت انتظار باشه چه براي جراحي - شرايط دماي و فشار و .... يكي خواهد بود

مثلا : در هيچ كجاي استاندارد اشري براي كاربري ها مانند مسجد ، حسينه ها و ... ميزان استفاده اب گرم مصرفي رو ننوشته ، اين دليل نميشه كه چون در اونجا وجود نداره ما ديگه حق انتخاب نداريم ، بلكه با يد كمي خلاقيت به خرج بديم و مشابهت سازي كنيم با كاربري كه داريم

اميدوارم منظورمو رسونده باشم

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

سلام مهندس. امیدوارم حالتون خوب باشه.در صورت امکان پکیج طراحی

تهویه مطبوع بیمارستان را برای من ایمیل کنید. با تشکر. rekh90@yahoo.com. و همچنین در صورت امکان شماره موبایلتون هم برام بفرستیئ.ممنون

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

با سلام

لطفا مقاله در مورد موتورخانه بیمارستان 

پایان نامه ام در مورد موتورخانه بیمارستان هست دوستان لطفا کمک کنید مقاله در این مورد ارسال فرمایید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...