رفتن به مطلب

طراحی و ایده پردازی برای ساخت یک خانه خورشیدی

MHM1365

ارسال های توصیه شده

مثلا تو بحث برق.

الان سلول های خورشیدی از انرژی تابشی خورشید استفاده می کنن و بازده بسیار کمی دارن.

یه چیزی هم اینجا بگم:

5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gificon_pf%20%2834%29.gif

پس چرا به فکر نباشیم که گرما رو به برق تبدیل کنیم؟

که البته به 2 صورت از این گرما استفاده میشه :

1.آبگرمکن خورشیدی (که در سطح خانگی قابل اجراست اما فقط واسه ی گرم کردن آبه!!)

2.یه سری آیینه میزارن و یه لوله حاوی روغن خاصی رو تو مرکز کانونی آیینه میزارن. روغن داغ شده و میره آب رو بخار میکنه .... چرخش توربین و..... (که در سطح خانگی قابل اجرا نیست و حتما به چیزی در حد نیروگاه نیاز داره)

من به دوستان برقی توصیه می کنم بیاید رو هم چنین چیزی کار کنیم تا از این دمای 72 درجه ای استفاده کنیم.

من راجع به تبدیل گرما به برق صحبت می کنم :)

نيروگاه خورشيدي كه مبتني بر فكوس بازتاب اينه ها و بالا بردن دما و انتقال آن به آب هست فضاي چند هكتاري مي طلبد

نميدونم كجا هستي ولي دمايي كه ميگي خيلي عجيب هست چون خون به جوش مياد و علي القاعده نبايد بشه اونجا زندگي كرد.

ببين دوست من

تبديل گرما به برق نياز به يك واسطه دارد

واسطه اي كه با دماي معمولي انرژي خورشيدي بتواند كار كند بسيار گران است و به صرفه نيست

براي تمركز انرژي خورشيد بر يك نقطه و بالا بردن دما هم نياز به صرف هزينه ي بالا و فضاي گسترده داريم كه باز هم به صرفه نيست

براي همين دنيا در پي ارتقاي سلول هاي خورشيدي است.

لینک به دیدگاه

آبادان هستم. ما هم اینجا زندگی نمی کنیم، نفس می کشیم icon_pf%20(34).gif

تو اخبار میگه 50 اما من خودم دماسنج گذاشتم 72 بود.

الان دارن از گرمای بدن هم واسه تولید جریان تو پیل های زیستی استفاده می کنن

ولی بازم به نظرم با استفاده از سلول داریم مقدار زیادی از انرژی خورشید رو از دست می دیم این جای کار و فعالیت زیاد داره.

در ضمن این دما معمولی نیست کهvahidrk.gif من فکر کنم شهر های نزدیک کویر لوت هم وضعی مثل ما داشته باشن.

با این حرفت موافقم خیلی از این چیزا که ما بحثش رو می کنیم از نظر مالی به صرف نیست.

تا همین جای بحث خیلی مفید بود من به شخصه کلی ایده واسه کار و پروژه به ذهنم رسید .hapydancsmil.gif

ادامه بدید

لینک به دیدگاه
آبادان هستم. ما هم اینجا زندگی نمی کنیم، نفس می کشیم :icon_pf (34):

تو اخبار میگه 50 اما من خودم دماسنج گذاشتم 72 بود.

الان دارن از گرمای بدن هم واسه تولید جریان تو پیل های زیستی استفاده می کنن

ولی بازم به نظرم با استفاده از سلول داریم مقدار زیادی از انرژی خورشید رو از دست می دیم این جای کار و فعالیت زیاد داره.

در ضمن این دما معمولی نیست که:vahidrk: من فکر کنم شهر های نزدیک کویر لوت هم وضعی مثل ما داشته باشن.

با این حرفت موافقم خیلی از این چیزا که ما بحثش رو می کنیم از نظر مالی به صرف نیست.

تا همین جای بحث خیلی مفید بود من به شخصه کلی ایده واسه کار و پروژه به ذهنم رسید .:hapydancsmil:

ادامه بدید

من خودم هم ساکن بندرعباسم...بیشتر از 45 فکر نکنم بره ها:ws3:

البته در این نواحی هوا شرجی هستش....و باید در سیستمی که استفاده می شود رطوبت هم در نظر گرفته شود.

شهرهای کویری هواشون کاملا خشکه ....نمیشه براشون یک سیستم تجویز کرد.:ws37:

لینک به دیدگاه
من خودم هم ساکن بندرعباسم...بیشتر از 45 فکر نکنم بره ها:ws3:

البته در این نواحی هوا شرجی هستش....و باید در سیستمی که استفاده می شود رطوبت هم در نظر گرفته شود.

شهرهای کویری هواشون کاملا خشکه ....نمیشه براشون یک سیستم تجویز کرد.:ws37:

امیدوارم نگید فوتوشاپه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این دما سنجه حداکثر تا 65 داشت :)

از 72 عکس ندارم.

من جدی پی اینو می گیرم و راجع بهش تحقیق می کنم .

وقتی آدم میشنوه که چراغی ساختن که با آب کار می کنه واقعا به خودش میگه یعنی نمیشه یه راه به صرفه واسه تبدیل گرما به برق تبدیل کرد؟؟

از دوستان برقی که دوست دارن تو تحقیق راجع به این کمک کنن لطفا یه پیام بدن تا هماهنگ باشیم:ws3:

لینک به دیدگاه
امیدوارم نگید فوتوشاپه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این دما سنجه حداکثر تا 65 داشت :)

از 72 عکس ندارم.

من جدی پی اینو می گیرم و راجع بهش تحقیق می کنم .

وقتی آدم میشنوه که چراغی ساختن که با آب کار می کنه واقعا به خودش میگه یعنی نمیشه یه راه به صرفه واسه تبدیل گرما به برق تبدیل کرد؟؟

از دوستان برقی که دوست دارن تو تحقیق راجع به این کمک کنن لطفا یه پیام بدن تا هماهنگ باشیم:ws3:

دوست من رشته ي شما برق هست

ما يك گرماي تشديد شونده داريم

عكسي كه گذاشتي براي يك فضاي بسته هست

مثال ميزنم

داخل يك ماشين در حال پارك بعد از چند ساعت زير آفتاب ماندن دماهايي بسيار بالا را تجربه مي كند و اين درحالي است كه دماي محيط آنقدر نيست

در محيط هاي بسته مواد پيراموني انرژي خورشيد ا جذب مي كند و از طرف ديگر پس مي دهد .مثلا همين ديوار ها از قسمت بيروني انرژي را مي گيرند و به قسمت درون پس مي دهند.علت اين قضيه هم قدرت بالاي جذب و دفع انرژي اين مواد هست.

اتفاقا يكي از دلايل گرمايش زمين هم همين بي توجهي است.آسفالت كه امروزه در تمام ابعاد ساختمان سازي و راه سازي از ان استفاده ميشود قدرت بسيار بالاي جذب و بسيار پايين دفع انرژي خورشيدي را دارد.به همين دليل در طي روز حدود 90 درصد انرژي را از خورشيد جذب مي كند و به علت سرعت كم دفع در طول شب به آرام پس مي دهد و همين امر موجب ميشود كه برف نبارد.

در حالي كه خاك حدود 30 درصد انرژي خورشيد را جذب مي كند و در زمان بسيار كوتاهي پس از تاريكي كل انرژي را پس مي دهد و سرماي ايجاد شده موجب بارش بصورت برف مي شود.

از طرفي در هنگام ما سنجي نمي بايست زير نور مستقيم خورشيد نيز قرار گرفت چون در اين حالت نيز دماي محيط اندازه گيري نمي شود بلكه بسته به ضريب گرمايي جسم دما هاي بسيار متفاوتي از محيط اندازه گرفته مي شود.

لذا براي اندازه گيري دماي محيط مي بايست:

1-به دور از تابش مستقيم(سايه)

2-در مجاورت جريان آزاد هوا

3-طي يك بازه زماني مشخص(مثلا 20 ثانيه)

اين كاررا انجام داد تا بتوان به داده ها اعتنا كرد.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

مثال ميزنم

داخل يك ماشين در حال پارك بعد از چند ساعت زير آفتاب ماندن دماهايي بسيار بالا را تجربه مي كند و اين درحالي است كه دماي محيط آنقدر نيست

در محيط هاي بسته مواد پيراموني انرژي خورشيد ا جذب مي كند و از طرف ديگر پس مي دهد .مثلا همين ديوار ها از قسمت بيروني انرژي را مي گيرند و به قسمت درون پس مي دهند.علت اين قضيه هم قدرت بالاي جذب و دفع انرژي اين مواد هست.

اتفاقا يكي از دلايل گرمايش زمين هم همين بي توجهي است.آسفالت كه امروزه در تمام ابعاد ساختمان سازي و راه سازي از ان استفاده ميشود قدرت بسيار بالاي جذب و بسيار پايين دفع انرژي خورشيدي را دارد.به همين دليل در طي روز حدود 90 درصد انرژي را از خورشيد جذب مي كند و به علت سرعت كم دفع در طول شب به آرام پس مي دهد و همين امر موجب ميشود كه برف نبارد.

در حالي كه خاك حدود 30 درصد انرژي خورشيد را جذب مي كند و در زمان بسيار كوتاهي پس از تاريكي كل انرژي را پس مي دهد و سرماي ايجاد شده موجب بارش بصورت برف مي شود.

از طرفي در هنگام ما سنجي نمي بايست زير نور مستقيم خورشيد نيز قرار گرفت چون در اين حالت نيز دماي محيط اندازه گيري نمي شود بلكه بسته به ضريب گرمايي جسم دما هاي بسيار متفاوتي از محيط اندازه گرفته مي شود.

دوستم تو برج مراقبت فرودگاه کار میکنه.دما رو 72 درجه اعلام می کنن برای خلبان ها.

لینک به دیدگاه

مثال ميزنم

حالا دما رو بیخیال. این گرمای تشدید که میگید مثلا چقدر می تونه بیشتر از دمای محیط بشه؟؟؟

لینک به دیدگاه
حالا دما رو بیخیال. این گرمای تشدید که میگید مثلا چقدر می تونه بیشتر از دمای محیط بشه؟؟؟

حد نداره

در كوره هاي خورشيدي شما با متمركز كردن نور خورشيد تو يك نقطه مي توانيد به دماهاي چند هزار درجه اي برسيد كه از اين روش مي توان براي كوره هاي ذوب فلز استفاده كرد.

لینک به دیدگاه
لينك چي بدم دقيقا؟

به عنوان مثال برای فهم بهتر و بیشتر تصفیه فاضلاب لینک آموزشی یا پستی قرار بدین در صورت امکان

یا درباره هر یز جدیدی که به اون بر می خورید مثلا در بخش سرمایش در حال حاضر جدیدترین روش چیه و مانند این

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...