رفتن به مطلب

جواب سوالات مسابقه اطلاعات عمومی و اعلام نتایج

ارسال های توصیه شده

هرمو من کلاً برداشتم دنبال اسم هرم گشتم. الان دیدم مدت زمان ساختش مدنظر بوده :ws28:

اون منبع هیپوتالاموس اون کتابه که منبع نیست :ws3: شاید اکثر بچه ها به خاطر اون قسمت احساس گشنگی و تشنگی تونستن درست بگن. قسمت تنظیم آب بدن میشه کلیه. منبع هم آوردم :ws3:

خب درسته مغز فرمان میده. اما اگه بخوایم اینجوری بگیم که بقیه اعضای بدن کاری انجام نمیدن چون همه کارا رو مغز فرمان میده. حتی کار گردش خون تو بدن :ws3:

خود اون عمل اصلی رو کلیه انجام میده.

در مورد روز اول سال بودا هم اسم روز وزک میشه ولی خب عید تت هم میگن دیگه. یعنی دو روز مختلف هستش؟ :ws38:

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 74
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اون منبع هیپوتالاموس اون کتابه که منبع نیست :ws3: شاید اکثر بچه ها به خاطر اون قسمت احساس گشنگی و تشنگی تونستن درست بگن. قسمت تنظیم آب بدن میشه کلیه. منبع هم آوردم :ws3:

خب درسته مغز فرمان میده. اما اگه بخوایم اینجوری بگیم که بقیه اعضای بدن کاری انجام نمیدن چون همه کارا رو مغز فرمان میده. حتی کار گردش خون تو بدن :ws3:

با اجازه ی میلاد :icon_redface:

هیپو درسته...من تایید میکنم... :w02:

تنظیم اب بدن به احساس تشنگی برمیگیره مهندس... وقتی اب بدنت کم بشه..هیپوتالاموس هورمون ترشح میکنه که احساسه تشنگی کنی... اب میخوری و کلیه اینجا یه وسیله س

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سوال ابهام نداره.. چون بعد از کلمه تنظیم بدن احساس گرسنگی و تشنگی اورده... و این نشون میده که ذهنتون به کلیه منحرف نشه:w02:

• Like 6
لینک به دیدگاه
با اجازه ی میلاد :icon_redface:

هیپو درسته...من تایید میکنم... :w02:

تنظیم اب بدن به احساس تشنگی برمیگیره مهندس... وقتی اب بدنت کم بشه..هیپوتالاموس هورمون ترشح میکنه که احساسه تشنگی کنی... اب میخوری و کلیه اینجا یه وسیله س

سوال ابهام نداره.. چون بعد از کلمه تنظیم بدن احساس گرسنگی و تشنگی اورده... و این نشون میده که ذهنتون به کلیه منحرف نشه:w02:

دستت درد نکنهه:icon_gol:

هرمو من کلاً برداشتم دنبال اسم هرم گشتم. الان دیدم مدت زمان ساختش مدنظر بوده :ws28:

در مورد روز اول سال بودا هم اسم روز وزک میشه ولی خب عید تت هم میگن دیگه. یعنی دو روز مختلف هستش؟ :ws38:

هیپوتالا رو که متین گفت :whistles:

اون یکی سوال: خوب سوال پرسیده اسم اون روز چیه...اسمش وزک هست دیگه خودتم میگی

حالا اینکه اون روز سال نو هم هست دیگه یه بحث جداست :ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه
دستت درد نکنهه:icon_gol:

هیپوتالا رو که متین گفت :whistles:

اون یکی سوال: خوب سوال پرسیده اسم اون روز چیه...اسمش وزک هست دیگه خودتم میگی

حالا اینکه اون روز سال نو هم هست دیگه یه بحث جداست :ws3:

بعد هم عید تت رو فکر کنم به 3 روز اول سال جدید میگن....این 3 تا روز هر کدوم یه اسمی دارن....سوال پرسیده روز اولیه اسمش چیه؟

خب حل شد :ws3: من چون منبع تنظیم آب بدن رو ندیده بودم میگفتم که تو این لینک بود.

اون عید تت سه روزه اول ساله؟ اینم منظورم این بود که اگه جفتشون تو یه روز هستن، جواب عید تت هم درسته.

• Like 4
لینک به دیدگاه
خب حل شد :ws3: من چون منبع تنظیم آب بدن رو ندیده بودم میگفتم که تو این لینک بود.

اون عید تت سه روزه اول ساله؟ اینم منظورم این بود که اگه جفتشون تو یه روز هستن، جواب عید تت هم درسته.

اون 3 روزه رو فکر کنم اشتباه گفتم با یه چیز دیگه اشتباه گرفتم.:ws3:

خوب عید تت تو اون روزه...اسم اون روز که عید تت نیست...اسم اون وزاک هست.

روز وزاک : روزی که عید سال نو تو اون هست :ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه

اقااا خداییییییییییییییییییی من دنبال قدیسه خیلی گشتم اماااا پیدا نکردم ... با اینکه وقت کم اوردم ولی سوالش مشکل داره ...

تازه اون سوال بودایی هم من شک دارم .... ولی خوب بیشتر سوال قدیسه هستش خواهشا حذف کنید ...

زمان اعلام برنده هااا کیه میلاد جان ؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
اقااا خداییییییییییییییییییی من دنبال قدیسه خیلی گشتم اماااا پیدا نکردم ... با اینکه وقت کم اوردم ولی سوالش مشکل داره ...

تازه اون سوال بودایی هم من شک دارم .... ولی خوب بیشتر سوال قدیسه هستش خواهشا حذف کنید ...

زمان اعلام برنده هااا کیه میلاد جان ؟

بودایی که درسته سوال و جوابش.

قدیسه رو بررسی میکنیم حالا:a030:

نتایج هر وقت تکلیف جواب سوالا معلوم شد و کسی دیگه اعتراض نداشت اعلام میشه:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه
بودایی که درسته سوال و جوابش.

قدیسه رو بررسی میکنیم حالا:a030:

نتایج هر وقت تکلیف جواب سوالا معلوم شد و کسی دیگه اعتراض نداشت اعلام میشه:ws3:

ینی هیچوقت اعلام نمیشه دیگه ؟ :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
آره احتمالا حذف شه

1200 سال یکم منطقی نیست :ws3:

حال نداشتم امروز زیاد نگشتم...فعلا فقط فهمیدم اولین هرم کدوم بوده که اونم هرمش پله ایه بحث هست هرم حساب میشه اصلا یا نه :ws3:

اولین هرم این بوده ، پله ای هست ولی خب شکل هرمه دیگه بازم :ws3: مشکل فقط اینجاست که هیچ جا درست حسابی نگفتن اینو چند سال طول کشیده تا بسازن

Zoser_Step_Pyramid.JPG

The very first pyramid in Egypt was built for King Zoser (Djoser) around 2650 BC. It is known as a Step-Pyramid as it does not have a true pyramid shape but rises to the top in five giant steps (see the people to the left of the pyramid to give you an idea of how large it is).

The step pyramid is basically five Mastabas - one on top of the other, with each one getting smaller as you near the top. And this is exactly how the whole idea for a pyramid came about in the first place. Look closely at Zoser’s Step-Pyramid. Can you see the original Mastaba that was built for the king in the lower-right section of the pyramid? The king’s architects first extended this original Mastaba, and then placed another on top - and then another.

By building a monument shaped like a pyramid the Egyptians would have believed that they were re-creating the shape of the first land that emerged from the sea at the beginning of time. This would ensure the king’s journey to the next world and a prosperous nation for everybody else.

اون سوال هیپوتالاموس هم گفته " ثابت نگه داشتن آب بدن و آگاهی از احساس گرسنگی و تشنگی بر عهده کدام قسمت از بدن است؟ " یعنی همه ی این کارارو باید یه عضو از بدن انجام بده ...اون عضو هم هیپوتالاموسه که تمام این کارارو میکنه ، کلیه به گرسنگی چه ربطی داره آخه ؟! :ws3:

در مورد سوال قدیسه هم که سوال خودم بود :w02:

لینکی که میلاد گذاشته از سایت زیره نمیدونم چرا خرابه ...اینو امتحان کنید کار میکنه (فقط فیل شکن میخواد)

اینم لینک از یه سایت دیگه که فیــلتر هم نیست

Mami Wata

20090506-mami.jpg Mami Wata, water spirit

is another African-born religion that venerates a water spirit known as Mami Wata. She is depicted as being incredibly beautiful with long hair and is frequently accompanied by an incredibly large snake.

The religion holds that Mami will sometimes assume human form in bars or busy markets and also will abduct people while they are swimming or boating on the water. These captives are then released in dry clothes and better health, but only after agreeing to an oath of ***ual fidelity to the spirit.

From its beginnings in Africa, the worship of Mami Wata has spread to many Caribbean islands and parts of North and South America.

• Like 3
لینک به دیدگاه
1 - در طول جنگ جهانی اول آلمان در جبهه شرق در چه سالی اعلام جنگ کرد؟

1914

آقا این سوال 1 توی ویکیپدیا دقیقا کجاش نوشته که سال 1914 آلمان اعلام جنگ کرده ؟ :ws3: منم از همین منبع گفتم 1915 اعلام جنگ کرده به خاطر این جمله :icon_pf (34)::

In 1915 the German command decided to make its main effort on the Eastern Front

ولی خدایی توی قسمتی که واسه توضیحات 1914 هست نگفته آلمان اون سال اعلام جنگ کرده ها ! :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
آقا این سوال 1 توی ویکیپدیا دقیقا کجاش نوشته که سال 1914 آلمان اعلام جنگ کرده ؟ :ws3: منم از همین منبع گفتم 1915 اعلام جنگ کرده به خاطر این جمله :icon_pf (34)::

In 1915 the German command decided to make its main effort on the Eastern Front

ولی خدایی توی قسمتی که واسه توضیحات 1914 هست نگفته آلمان اون سال اعلام جنگ کرده ها ! :ws3:

یعنی یک سال داشتند جنگ میکردند بدون اینکه اعلام جنگ کنن؟ :ws3:

این که گذاشتی میگه یه اتفاقی افتاده که آلمان 1915 تمرکزشو روی شرق بیشتر کرده واسه جنگ.

-----------------------------------------------------------------------------

البته "اعلان" جنگ درسته:ws3: خود منم و طراح سوال همه گفتیم "اعلام "جنگ

• Like 4
لینک به دیدگاه

ببین اینجا رو

گفته 1914 متفقین اعلان جنگ کردند با صربستان و اینا

پاراگراف اول

پاراگراف دوم

اینم سندش :ws3:

170px-TelegramWW1.jpg

ولی هنوز یه مشکلی هست:whistle:

• Like 1
لینک به دیدگاه

در مورد قدیسه تو منبع زیر اسمش رو گفته simbi

عکس قدیسه همونه :ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه
چشم انسان 576 مگا پیکسله.نه 567:ws3:از تو همین منبعی هم که گذاشتی دیدم:a030:

آره شادمهر بازم دیشب گفت

من جای 6 و 7 رو اشتباه نوشتم درستش میکنم حالا :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
در مورد قدیسه تو منبع زیر اسمش رو گفته simbi

عکس قدیسه همونه :ws3:

آره مثل اینکه اسم قدیسه هه simbi هست

mami wata اسم شخصیت اون عکسه هست.

چون از خود simbi عکسی در دسترس نیست با عکس mami wata نشونش میدند :ws28:

بزار برم بگردم ببینم چی به چیه :ws3:

قدیسه یعنی چی؟ :ws52:

جفتش احتمالا درسته

• Like 2
لینک به دیدگاه

آها فهمیدم

جفتش دوتاست :w02:

تو فرهنگ های مختلف مثل اینکه یه همچین موجودی هست هر کجا یه سری خصوصیت داره ولی کلیتش همینه.

In addition to numerous variants of the name "Mami Wata" (Mammy Wata, Mamy Wata, Mami Water, Maame Water, Mamaissii, etc.), numerous cultures call the goddess by alternate names. What follows is only a partial list.

Antilles: Maman de l'Eau, Maman Dlo

Benin: Mawa-Lisu (sometimes seen as an aspect of Mami Wata)

Democratic Republic of the Congo: La Sirène, Madame Poisson, Mamba Muntu

Dominica: Maman de l'Eau, Maman Dlo

French Guiana: Mamadilo

Grenada: Mamadjo

Guadaloupe: Maman de l'Eau, Maman Dlo

Guyana: Watramama

Jamaica: River Mama

Martinique: Lamanté

Nigeria (Igbo): Ezebelamiri, Ezenwaanyi, Nnekwunwenyi, Nwaanyi mara mma, Uhamiri

Suriname: Watermama, Watramama

Togo: Mawa-Lisu (sometimes seen as an aspect of Mami Wata)

Trinidad and Tobago: Maman de l'Eau, Maman Dglo, Maman Dlo, Mama Glow

In addition, several non-Mami Wata figures have taken on aspects of the goddess or show signs of being absorbed by the Mami Wata figure:

Brazil: Yemanya (or Yemaya)

Cuba: Yemanya (or Yemaya)

Haiti: Erzulie, Simbi

• Like 3
لینک به دیدگاه
آره مثل اینکه اسم قدیسه هه simbi هست

mami wata اسم شخصیت اون عکسه هست.

چون از خود simbi عکسی در دسترس نیست با عکس mami wata نشونش میدند :ws28:

بزار برم بگردم ببینم چی به چیه :ws3:

قدیسه یعنی چی؟ :ws52:

جفتش احتمالا درسته

میلاد بیا و این قدیسه رو حذف کن:ws3:اصلا این قدیسه هویت نداره:w02:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...