رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام به همه

قصد من از ایجاد این تاپیک اینه که همه ما با نرم افزار جدید inventor آشنا بشیم.

همگی ما کم و بیش با نرم افزار های مختلف کار کردیم مثلا سالیدورک یا کتیا یا اوتوکد ولی کمتر کسی رو من خودم دیدم که با اینونتور کار کرده باشه.

پس هرکی هرچی مطلب چه آموزشی چه مطلب تکمیلی داره بیاره تو تاپیک.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

دوست عزیز قبلا یه سری مطلب اموزشی درمورد اینونتور تو تالار قرار داده بودم حالا شما استارت کار رو بزنین ماهم همراهیتون میکنیم

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

خوب دوستان به نظر من اين نرم افزار در قياس با نرم افزارهاي مشابه تمامي ابزارهاي لازم رو براي يه طراح ابزار مخصوص - قالبساز ( شاخه تزريق پلاستيك ) - سازنده دستگاه مخصوص - انواع گيربكسها و ... رو يه جا داره .

محيط نقشه كشي اين نرم افزار كاملا انعطاف پذير و منطبق با استانداردهاي نقشه كشي روز هستش . كه من خودم بعد از اتوكد مي تونم اين نرم افزار رو از لحاظ كيفيت ارايه نقشه تاييد كنم.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
سلام دوستان .

من Inventor 2013 Pro نصب کردم . عجب هیولاییه !

کسی آموزش اینونتور نداره ؟

اگه حجمش زیاده هزینه ارسالش رو هم میدم

انگلیسی؟

فکر کنم باشه توی اینترنت..

مجانی

PDF

بگردی هست

حالا شاید 2013 نباشه

ولی هست :a030:

لینک به دیدگاه

با سلام من هم تازه با این برنامه اشنا شدم

خیلی برنامه قوی هستش

خیلی گشتم خود شرکت سازنده یه سری فیلم های آموزشی گذاشته میتونید دانلود کنید

اینم یه ادرسه دیگه برای کتاب و اموزش

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

موفق باشید

اگه چیز جالبی پیدا کردید خوشحال میشم ببینم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام شرمنده که خیلی وقت بود نیومده بودم سر بزنم

برای شروع این سایت یک آموز ابتدای به زبان انگلیسی برای اینونتور گزاشته حجمشم 1.5 گيگ هستش یه نگاهی بندازید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

این نرم افزار امکاناتی داره که توی هیچ نرم افزار مشابهی نمیتونید پیدا کنید

مثلا در قسمت طراحی شفت شما به راحتی چندتا کلیک میتونید یک شفت ایجاد کنید و بعد از مشخص کردن بارگذاری های وارد بر اون شفت تمام اطلاعات لازم از تنش تا خیز و شیب تیر رو بهتون میده.در قسمت چرخدنده ها میتونید با وارد کردن مدول و تعداد دندانه ها چرخدنده رو طراحی کنید و طبق استاندارد آگما که توی کتاب شیگلی ازش استفاده شده چرخدنده رو تحلیل کنید . به نظرم یکی از مهمترین ویژگی های این نرم افزار استفاده از روش های استاندارد و آشنا (علاوه بر المان محدود) برای تحلیل هستش، پروژه کارشناسی من هم روی همین موضوع بود (طراحی تطبیقی بوسیله نرم افزار اینونتور و کتاب طراحی اجزا شیگلی)

من چندسالی هست که با این اینونتور کار میکنم ، پیشنهاد میکنم حتما یاد بگیرید چون توی خیلی از صنایع و شرکت ها داره جای نرم افزارهای مشابه رو میگیره

سوالی داشتید در خدمتم.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

من بنا به خواست دوستان یه سایت زدم برای آموزش نرم افزار به خصوص اینونتور که تخصص اصلی منه

خوشحال میشم اگر مفید باشه براتون

این آدرسشه engdesign.ir

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 سال بعد...

شرمنده بابت این که زیر خاکی بالا میارم ...

کسی میدونه شیت متال اینونتور چجوریه ؟

راستی کسی ی نقشه معمولی از سیستم تعلیق داره ؟

در راستای تقویت اینونتور خیلی قدم ورداشتم ولی خوب بیشترش با یوتوب بود .

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

طراحی کاربردی با نرم افزار Autodesk Inventor

نرم افزارAutodesk Inventor محصول شرکت Autodesk بوده و از برنامه های قوی در زمینه طراحی و مدلسازی می باشد. این برنامه نرم¬افزاری از سال ۲۰۰۷ به طور منظم تولید می گردد و در این سال با وارد شدن نمونه کامل آن بسیاری از کاربران قدیمی برنامه های اتودسک و اتوکد نظیر مکانیکال دسکتاپ را خوشحال ساخت زیرا این برنامه تمامی نیازهای طراحی، نقشه کشی، مدل سازی و شبیه سازی را یکجا گردآورده است.

این ابزار کامپیوتری در دست مهندسین مکانیک می تواند برای طراحی عملی و کاربردی تجهیزات و ماشین آلات استفاده شود. دقت کنید که مهارت سه بعدی سازی سهم کمی در موفقیت یک طراح مکانیک دارد و طراحان باید سعی کنند مهارت طراحی کاربردی خود را تقویت کنند. طراحان به جای صرف وقت برای مدل سازی و نمایشهای سه بعدی جذاب، با استفاده از طراحی کاربردی به تجزیه و تحلیل عملکرد محصولات خود و مشکلات طراحی می پردازند.

توسعه دهندگان نرم¬افزار Inventor برای برآوردن این نیاز، بخش Design Accelerator (شتاب دهنده طراحی) را در این نرم افزار تعبیه کرده اند. شتاب دهنده طراحی یک جزء مهم برای طراحی کاربردی می باشد. این بخش محاسبات و پشتیبانی مهندسی لازم برای انتخاب قطعات استاندارد یا ایجاد هندسه مبتنی بر استانداردها را فراهم می کند. استفاده از شتاب دهنده طراحی، فرآیند طراحی را ساده تر می کند.

چه عملیاتی را می توانم در شتاب دهنده طراحی انجام دهم؟

هنگامی که شما شتاب دهنده طراحی را باز می کنید، مجموعه ای از ابزارها نمایش داده می شود. این ابزارها را می توان به سه گروه تقسیم کرد:

- مولد قطعات

- محاسب مکانیکی

- هندبوک مهندسی

با استفاده از مولد قطعات می توانید اجزای مورد نظر را طراحی کنید. همچنین می توانید محاسبات مربوطه را انجام دهید. برخی مولدها از Content Center استفاده می کنند، مانند مولد اتصالات پیچی یا مولد پین. برای وارد کردن قطعات با استفاده از این مولدها، باید Content Center وصل باشید. البته بدون اتصال به Content Center، می توانید محاسبات مختلف مربوط به این قطعات را انجام دهید.

در شتاب دهنده طراحی، مولدهای زیر در دسترس هستند:

• اتصالات پیچ و مهره ای
  • شفت
  • هزارخار
  • خار تخت
  • بادامک دیسکی
  • بادامک خطی
  • چرخدنده های ساده
  • چرخ دنده های حلزونی
  • یاتاقان
  • تسمه V شکل
  • تسمه دندانه¬دار (تایم)
  • زنجیر غلتکی
  • پینها
  • Oرینگ

در بخش محاسب مکانیک از فرمول های ریاضی و نظریه های فیزیکی استاندارد برای طراحی و اعتبار سنجی سیستم های مکانیکی استفاده می شود.

در شتاب دهنده طراحی، برای این موارد محاسب مکانیکی وجود دارد:

• یاطاقانهای ساده
  • انواع جوشکاری
  • اتصالات مکانیکی
  • تلرانسها
  • پیچ انتقال قدرت
  • تیر و ستون
  • صفحه
  • ترمزهای دیسکی و کاسه ای

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

Autodesk Inventor-2017 Essential Training Video Lynda

سلام دوستان، این دوره که از سایت لیندا هستش، سطح مقدماتی رو تدریس میکنه شامل ترسیمه ها (اسکچینگ)، مدلسازی، مونتاژ و تهیه نقشه های خروجی (Technical Drawing)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...