رفتن به مطلب

:::::میزگردشماره سی خانواده باموضوع :عشق،قبل ازدواج یا بعدازدواج؟::::::

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت شما عزیزان

چند وقتی میشد که مباحث میزگرد خانواده با رکود مواجه شده بود حالا با علتش کاری نداریم:whistle:

اطراف خودم خیلی شاهد این قضیه هستم که دختر و پسری قبل ازدواج باهم دوست میشن و کلی دل و قلوه واسه هم رد و بدل میکنند هرکی میبینه میگه عجبا..لیلی و مجنون باید بیان شاگردی پیش ایناw58.gif

میگذره از صدتا ،30 تا 40 تا از این نمونه ها شاید کمتر منجر به ازدواج میشه حالا این لیلی و مجنون ما میرن زیر یه سقف ......

به نظر شما چند درصد این ازدواجها دوام پیدا میکنه؟

اصلا عشق و علاقه باید قبل ازدواج بوجود بیاد یا بعدش؟

منتظر نظرات شما هستم:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 57
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نظر من عشقی که اولش با حرارت باشه میزنه همه چی و میسوزونه و آخرش خاکستر میمونه

اما عشقی که کم کم از اول باشه و بیشتر شه موندگاریش بیشتره کم و نم نم باشه بهتر از اینه زیاد و اصلا نباشه:a030:

.

.

.

:ws3::w02:

01.jpg

لینک به دیدگاه

اول من.......:ws3:

همه این عشق و علاقه ای که ازش حرف میزنیم بستگی داره به نوع رابطه بین دختر و پسر....

تو اکثر این رابطه ها درسته به نظر دو طرفه میاد ولی یکی از این دونفر واقعا خواهان این رابطه نیست و صرفا برای سرگرمی با طرف مقابلش ارتباط داره...

اگه هر دو واقعا خواهان باشن و عشق کورشون نکرده باشه ( چون معمولا دختر پسرا توی این شرایط چشمشون و رو خیلی چیزا میبندن تا فقط به وصال برسن) میشه به پایداری این رابطه امیدوار بود.....

درمورد اینکه عشق باید قبل از ازدواج باشه یا نه....؟

باید بگم نمیشه اسمشو عشق گذاشت....به نظر من یه شناخت کلی کافیه.....ولی گاهی در این بین این شناخت منجر به عشق میشه که خیلی هم بد نیست.....

ولی عشق بعد از ازدواج دوام و شیرینی بیشتری داره....

لینک به دیدگاه
به نظر من عشقی که اولش با حرارت باشه میزنه همه چی و میسوزونه و آخرش خاکستر میمونه

اما عشقی که کم کم از اول باشه و بیشتر شه موندگاریش بیشتره کم و نم نم باشه بهتر از اینه زیاد و اصلا نباشه:a030:

.

.

.

:ws3::w02:

01.jpg

از اول یعنی کی؟قبل ازدواج این عشق و علاقه باید باشه با از بعد ازدواج(منظور خطبه عقدهست)باید بوجود بیاد؟

لینک به دیدگاه

درود

ابتدا بايد عشق را تعريف كرد

چيزي كه ما در اكثر رابطه هاي امروز شاهد هستيم عشق نيست ,لوس بازي و لودگي هايي است كه دو طرف در ميارن و در واقع نوعي بروز شخصيت كودك درون هست كه به دلايل مختلف سركوب شده و با قرار دادن واژه ي عشق به عنوان يك پوشش ظاهري مجالي براي بروز پيدا مي كند.

و چون اين عشق از اساس يك بازي كودكانه است پايان آن نيز مانند قهر كردن هاي كودكانه بر سر مسايل كوچك و پيش و پا افتاده است.

از طرفي عشق در يك نگاه حاصل نمي شود و آن چيزي كه عشق در نگاه اول ناميده مي شود درواقع غليان هاي احساسي و جنسي است كه براي ظاهر طرف به وجود آمده و نه عشق.

عشق يعني ذوب شدن در رفتار كردار و سيماي طرف و اين نمي شود مگر با شناخت در طي زمان.

اما اينكه بگوييم با چشم بسته ازدواج كنيد عضق به مرور ايجاد مي شود نيز خطاست.

بار ها و بار ها براي همگان اتفاق افتاده كه در برخورد با يك فرد جديد احساسي خوب يا بد را بدون دليل در خود حس مي كنيد .اين احساس حاصل همسو بودن يا عدم همسويي فركانس هاي وجودي افراد است.براي انتخاب شريك زندگي مي بايست كسي را انتخاب كنيد كه از در كنار او بودن (حتي در سكوتي چند ساعته)احساس آرامش كنيد و نه احساس موذب بودن.كم كم سعي در شناختن او كنيد و عقايد او در مورد زندگي اينده سياسيت فرهنگ اجتماع كار درآمد و.... را بسنجيد .اگر اين عقايد براي شما جذابيت داشت و همراستا با افكار شما بود مي توانيد اميدوار باشيد كه در آينده عاشق او مي شويد و به جايي برسيد كه به قول مجنون:هر آنچه را كه شما در ليلي عيب مي بينيد از نظر من حسن است

لینک به دیدگاه
درود

ابتدا بايد عشق را تعريف كرد

چيزي كه ما در اكثر رابطه هاي امروز شاهد هستيم عشق نيست ,لوس بازي و لودگي هايي است كه دو طرف در ميارن و در واقع نوعي بروز شخصيت كودك درون هست كه به دلايل مختلف سركوب شده و با قرار دادن واژه ي عشق به عنوان يك پوشش ظاهري مجالي براي بروز پيدا مي كند.

و چون اين عشق از اساس يك بازي كودكانه است پايان آن نيز مانند قهر كردن هاي كودكانه بر سر مسايل كوچك و پيش و پا افتاده است.

از طرفي عشق در يك نگاه حاصل نمي شود و آن چيزي كه عشق در نگاه اول ناميده مي شود درواقع غليان هاي احساسي و جنسي است كه براي ظاهر طرف به وجود آمده و نه عشق.

عشق يعني ذوب شدن در رفتار كردار و سيماي طرف و اين نمي شود مگر با شناخت در طي زمان.

اما اينكه بگوييم با چشم بسته ازدواج كنيد عضق به مرور ايجاد مي شود نيز خطاست.

بار ها و بار ها براي همگان اتفاق افتاده كه در برخورد با يك فرد جديد احساسي خوب يا بد را بدون دليل در خود حس مي كنيد .اين احساس حاصل همسو بودن يا عدم همسويي فركانس هاي وجودي افراد است.براي انتخاب شريك زندگي مي بايست كسي را انتخاب كنيد كه از در كنار او بودن (حتي در سكوتي چند ساعته)احساس آرامش كنيد و نه احساس موذب بودن.كم كم سعي در شناختن او كنيد و عقايد او در مورد زندگي اينده سياسيت فرهنگ اجتماع كار درآمد و.... را بسنجيد .اگر اين عقايد براي شما جذابيت داشت و همراستا با افكار شما بود مي توانيد اميدوار باشيد كه در آينده عاشق او مي شويد و به جايي برسيد كه به قول مجنون:هر آنچه را كه شما در ليلي عيب مي بينيد از نظر من حسن است

درود

بسیار پاسخ زیبایی بود ..احسنت:a030:

با تمام این تفاسیر متأسفانه شاهد این گونه احساسات کور که به اشتباه عشق نامیده میشود هستیم...

به نظر شما راهی هست که بشه از این قلیانهای احساسی جلوگیری کنیم؟

و اینکه قبل ازدواج چه احساسی به نظر شما نسبت به طرف مقابل باید داشت؟(غیراحساسا آرامشی که بهش اشاره کردی..)گاهی یه کم سخته اون امواج مثبت رو گرفتنicon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه

به نظر من عشق قبل از ازدواج اصلا بد نیس خوبم هست . ولی دقت کنین عععشق قبلللل از ازدواج یعنی این عشق با هدفه ازدواجه نه دوستی های احمقانه . البته باید طرف کاملا عقل و هوشش رو از دست نده . به نظر من خیلی مهمه که بدونیم چی میخوایم و به چی یا کی میخوایم برسیم .

لینک به دیدگاه
به نظر من عشق قبل از ازدواج اصلا بد نیس خوبم هست . ولی دقت کنین عععشق قبلللل از ازدواج یعنی این عشق با هدفه ازدواجه نه دوستی های احمقانه . البته باید طرف کاملا عقل و هوشش رو از دست نده . به نظر من خیلی مهمه که بدونیم چی میخوایم و به چی یا کی میخوایم برسیم .

ممنونم از نظرت

حالا کلا این نوع عشقی که میگی قبل ازدواج ممکنه بوجود بیاد؟درصورتی که بیشتر شناخت ما از طرف ظاهری ست؟

لینک به دیدگاه

منم با حرفهای آقا امیر موافق هستم

ولی خب نمیشه که یهویی رفت سر زندگی بدون هیچ شناختی.....

برای رسیدن به اون حس آرامش باید یه مدت همه چیزو در نظر گرفت و بعدش مسلما اگر چیزی بنام عشق وجود داشته باشه بوجود میاد..

مسلما قبل از ازدواج باشه بهتره ...

نه مثل زمانهای مامان بزرگ و حتی پدرو مادرهامون که ندیده ازدواج میکردند و چه بسا مشکلاتی که دست به گریبانش میشدند ناشی از همین نداشتن شناخت بین طرفین بوده..

دعوا و درگیری و جدایی های این دوره و زمونه رو هم نمیشه همشو گذاشت پای نداشتن عشق و محبت .. هزاران هزار مشکل کوچک و چه بسا پیش پا افتاده وجود داره که باعث این درگیری ها میشوند که میتونه حتی رابطه والدین و فرزند رو هم خراب کنه چه برسه به زن و شوهر

بیکاری

تورم

فشارمالی

اختلاف طبقاتی

اختلاف فرهنگی و ووو....

همه اینها میتونه اون علاقه اولیه رو به نابودی بکشه بصورت خاموش وبی صدا

لینک به دیدگاه

ببینین طرف هر چقدر هم زرنگ باشه میشه فهمید که داره دروغ میگه یا راست!!!به نظر من بهتر بعضی وقتی امتحان کنیم طرفمونو!!! اینجوری میشه راحتر فهمید که واقعا عاشقت بوده یا نه!!!

لینک به دیدگاه
منم با حرفهای آقا امیر موافق هستم

ولی خب نمیشه که یهویی رفت سر زندگی بدون هیچ شناختی.....

برای رسیدن به اون حس آرامش باید یه مدت همه چیزو در نظر گرفت و بعدش مسلما اگر چیزی بنام عشق وجود داشته باشه بوجود میاد..

مسلما قبل از ازدواج باشه بهتره ...

نه مثل زمانهای مامان بزرگ و حتی پدرو مادرهامون که ندیده ازدواج میکردند و چه بسا مشکلاتی که دست به گریبانش میشدند ناشی از همین نداشتن شناخت بین طرفین بوده..

دعوا و درگیری و جدایی های این دوره و زمونه رو هم نمیشه همشو گذاشت پای نداشتن عشق و محبت .. هزاران هزار مشکل کوچک و چه بسا پیش پا افتاده وجود داره که باعث این درگیری ها میشوند که میتونه حتی رابطه والدین و فرزند رو هم خراب کنه چه برسه به زن و شوهر

بیکاری

تورم

فشارمالی

اختلاف طبقاتی

اختلاف فرهنگی و ووو....

همه اینها میتونه اون علاقه اولیه رو به نابودی بکشه بصورت خاموش وبی صدا

ببینین طرف هر چقدر هم زرنگ باشه میشه فهمید که داره دروغ میگه یا راست!!!به نظر من بهتر بعضی وقتی امتحان کنیم طرفمونو!!! اینجوری میشه راحتر فهمید که واقعا عاشقت بوده یا نه!!!

ممنونم از نظرات تون

منم موافقم که بدون احساس هم نمیشه ازدواج کرد قطعا احساسی شکل میگیره قبل ازدواج که نهایتا به ازدواج ختم میشه

اولا این احساس چیه؟با تعاریف شما عشق نمیتونه باشه و بیشتررنگ هوس داره یعنی در ابتدا زمینه شکل گیری یک ازدواج هوس است؟w58.gifو ازدواجی که برپایه هوس گذاشته شده چطور منجر به عشق واقعی و مداوم میگردد؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستای گلم:icon_gol:

عشق یا رابطه دختر پسری؟

که به نظر بنده کاملا باهم فرق دارن.

من به شخصه شناختی از عشق ندارم چون با توجه به تعاریفی که از عشق میشه تا حالا در شرایطی که بشه گفت عاشق شدن قرار نگرفتم پس نمی تونم بحثی در این مورد داشته باشم:icon_gol:

ولی رابطه دختر و پسر و اینکه یه ازدواج ختم میشه یا نه:

قبل از همه بستگی به شرایط دختر و پسر داره و سنی که باهم ارتباط برقرار می کنن.

اگر در شرایطی با هم دوست بشن که هردو موفعیت ازدواج داشته باشن این که به ازدواج ختم بشه خیلی زیاده ولی در موارد دیگر خیلی کمه. :icon_gol:

اما دوستی هایی که به ازدواج ختم میشه پایدارن یا نه؟

این موضوع بر می گرده به هدف دختر و پسر از دوستی باهم دیگه.

متاسفانه اکثر رابطه های دوستی به هدف لذت جنسی از همدیگه برقرار میشه.

خیلی راحت بگم قبل اینکه پسری با دختری دوست بشه اول به چهرش نگاه می کنه بعد که مورد پسندش قرار گرفت به اندام جنسی دختر که از روی لباسش قابل تشخیصه نگاه می کنه بعد که مورد پسندش قرار گرفت اقدام به برقرای رابطه دوستی می کنه در مقابل دختر ها هم بیشتر به چهره و اندام پسر ها توجه می کنن.

خوب معلومه که این نوع دوستی ها به کجا ختم میشه و هدفش چیه پس اگر هم به ازدواج ختمن بشه بعد از مدتی که باهم رابطه زناشویی برقرار کردن و از هم ارضاء شدن کم کم برای هم خسته کننده میشن.

بعضی از دوستی ها هم که بیشتر الکی و برای وقت گذرانی هست

که این نوع دوستی ها هم همه چی توش هست از رابطه جنسی گرفته تا ..... که خیلی کم به ازدواج ختم میشه.

دوستی هایی هم هستن که میشه گفت بی هدف هستن یا بهتره بگم دختر و پسر وقتی وارد اجتماع میشن و در جریان دوستی و رابطه دختر و پسر قرار میگیرن حس می کنند که از قافله عقب افتاده و باید برای خودشون به تبعیت از هم سن و سالاش باید برای خودش دوست پیدا کنه پس به اولین کسی(جنس مخالف) که میبینه و ازش خوشش میاد پیشنهاد دوستی میده که این نوع از دوستی ها کاملا ساده و میشه گفت که تا حدودی صادقانه هستند که اغلب با رشد ذهنی و شخصیت اجتماعی افراد یا تداوم می یابه یا اینکه یک طرفه از سوی یکی از طرفین این ارتباط قطع میشه چون با معیار های جدید و دید جدی نسبت به آینده و رابطه دوستی مواجه میشه در این مورد هم دوستی هایی که پابرجا می مونه معمولا به ازدواج ختم میشه و تاحدودی هم موفق هستن که به زندگی در کنار هم ادامه بدن.

اینها مواردی بودن که به ذهنم رسیدن و گفتم و بیشتر نظرات شخصی بودن:icon_gol:

و اما برسیم به اصل ماجرا و اون اینکه الان دختر و پسر باهم دوست شدن حالا چیکار کنن که هم عاشق هم بشن و هم اینکه اگه باهم ازدواج کرد بتوننن همچنان به زندگیشان ادامه بدن.

اول اینکه آگاهانه و با منطق و عقل انتخاب کنن.

بعد وقتی رو که باهم هستن بجای انکه الکی به هم دل بدن و قلوه بگیرن بشینن در مورد علایقشون با هم حرف بزنن از دیدشون نسبت به جامعه و هدفی رو که در آینده قصد دارن بهش برسن بگن.

دیدگاهشون رو درباره ازدواج و زندگی مشترک بگن

ببینن اصلا دیدگاه مشترکی باهم دارن یا نه الیته داشتن اختلاف نظر هم خوبه چون زندگی رو از یک نواختی در میاره ولی باید ببینن که می تونن این اختلاف نظرات همدیگه رو تحمل کنن یا نه آیا می تونن زندگیشان رو در موازات این اختلاف نظرها پیش ببرن یا نه؟

در مورد بچه دار شدن یا نشدن حرف بزنن و از از دیدگاه هم دیگه آگاه بشن.

دخترها درمورد کار کردنشون بیرون خونه از پسر ها بپرسن و نظراتشون رو جویا بشن.

در مورد نوع پوشش هم دیگه سئوال کنن و بپرسن دوست دارن طرف مقابلشون چه نوع پوشی داشته باشه.

در مورد ارتباطشون با اعضای خانواده و اقوام از همدیگه سئوال کنن.

و خیلی چیزای دیگه

یا بهتر بگم که سعی کنن به یه شناخت کلی و واقعی از همدیگه برسن

و در تمامی موارد بالا سعی کنن که با منطق جواب بدن و برخورد کنن نه احساس

که اگه این گونه پیش برن و رابطشون به ازدواج ختم بشه نه تنها که زندگی موفقی در کنار هم پیدا می کنن بلکه به اون حد از علاقه و صمیمیت بهم میرسن که میشه گفت عاشق هم میشن و خودشون رو یک روح در قالب دو جسم می بینن.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنونم از نظرات تون

منم موافقم که بدون احساس هم نمیشه ازدواج کرد قطعا احساسی شکل میگیره قبل ازدواج که نهایتا به ازدواج ختم میشه

اولا این احساس چیه؟با تعاریف شما عشق نمیتونه باشه و بیشتررنگ هوس داره یعنی در ابتدا زمینه شکل گیری یک ازدواج هوس است؟w58.gifو ازدواجی که برپایه هوس گذاشته شده چطور منجر به عشق واقعی و مداوم میگردد؟

میشه دقیقا مشخص کنی از کجای حرف من به هوس رسیدی تا عشق؟:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستای گلم:icon_gol:

عشق یا رابطه دختر پسری؟

که به نظر بنده کاملا باهم فرق دارن.

من به شخصه شناختی از عشق ندارم چون با توجه به تعاریفی که از عشق میشه تا حالا در شرایطی که بشه گفت عاشق شدن قرار نگرفتم پس نمی تونم بحثی در این مورد داشته باشم:icon_gol:

ولی رابطه دختر و پسر و اینکه یه ازدواج ختم میشه یا نه:

قبل از همه بستگی به شرایط دختر و پسر داره و سنی که باهم ارتباط برقرار می کنن.

اگر در شرایطی با هم دوست بشن که هردو موفعیت ازدواج داشته باشن این که به ازدواج ختم بشه خیلی زیاده ولی در موارد دیگر خیلی کمه. :icon_gol:

اما دوستی هایی که به ازدواج ختم میشه پایدارن یا نه؟

این موضوع بر می گرده به هدف دختر و پسر از دوستی باهم دیگه.

متاسفانه اکثر رابطه های دوستی به هدف لذت جنسی از همدیگه برقرار میشه.

خیلی راحت بگم قبل اینکه پسری با دختری دوست بشه اول به چهرش نگاه می کنه بعد که مورد پسندش قرار گرفت به اندام جنسی دختر که از روی لباسش قابل تشخیصه نگاه می کنه بعد که مورد پسندش قرار گرفت اقدام به برقرای رابطه دوستی می کنه در مقابل دختر ها هم بیشتر به چهره و اندام پسر ها توجه می کنن.

خوب معلومه که این نوع دوستی ها به کجا ختم میشه و هدفش چیه پس اگر هم به ازدواج ختمن بشه بعد از مدتی که باهم رابطه زناشویی برقرار کردن و از هم ارضاء شدن کم کم برای هم خسته کننده میشن.

بعضی از دوستی ها هم که بیشتر الکی و برای وقت گذرانی هست

که این نوع دوستی ها هم همه چی توش هست از رابطه جنسی گرفته تا ..... که خیلی کم به ازدواج ختم میشه.

دوستی هایی هم هستن که میشه گفت بی هدف هستن یا بهتره بگم دختر و پسر وقتی وارد اجتماع میشن و در جریان دوستی و رابطه دختر و پسر قرار میگیرن حس می کنند که از قافله عقب افتاده و باید برای خودشون به تبعیت از هم سن و سالاش باید برای خودش دوست پیدا کنه پس به اولین کسی(جنس مخالف) که میبینه و ازش خوشش میاد پیشنهاد دوستی میده که این نوع از دوستی ها کاملا ساده و میشه گفت که تا حدودی صادقانه هستند که اغلب با رشد ذهنی و شخصیت اجتماعی افراد یا تداوم می یابه یا اینکه یک طرفه از سوی یکی از طرفین این ارتباط قطع میشه چون با معیار های جدید و دید جدی نسبت به آینده و رابطه دوستی مواجه میشه در این مورد هم دوستی هایی که پابرجا می مونه معمولا به ازدواج ختم میشه و تاحدودی هم موفق هستن که به زندگی در کنار هم ادامه بدن.

اینها مواردی بودن که به ذهنم رسیدن و گفتم و بیشتر نظرات شخصی بودن:icon_gol:

و اما برسیم به اصل ماجرا و اون اینکه الان دختر و پسر باهم دوست شدن حالا چیکار کنن که هم عاشق هم بشن و هم اینکه اگه باهم ازدواج کرد بتوننن همچنان به زندگیشان ادامه بدن.

اول اینکه آگاهانه و با منطق و عقل انتخاب کنن.

بعد وقتی رو که باهم هستن بجای انکه الکی به هم دل بدن و قلوه بگیرن بشینن در مورد علایقشون با هم حرف بزنن از دیدشون نسبت به جامعه و هدفی رو که در آینده قصد دارن بهش برسن بگن.

دیدگاهشون رو درباره ازدواج و زندگی مشترک بگن

ببینن اصلا دیدگاه مشترکی باهم دارن یا نه الیته داشتن اختلاف نظر هم خوبه چون زندگی رو از یک نواختی در میاره ولی باید ببینن که می تونن این اختلاف نظرات همدیگه رو تحمل کنن یا نه آیا می تونن زندگیشان رو در موازات این اختلاف نظرها پیش ببرن یا نه؟

در مورد بچه دار شدن یا نشدن حرف بزنن و از از دیدگاه هم دیگه آگاه بشن.

دخترها درمورد کار کردنشون بیرون خونه از پسر ها بپرسن و نظراتشون رو جویا بشن.

در مورد نوع پوشش هم دیگه سئوال کنن و بپرسن دوست دارن طرف مقابلشون چه نوع پوشی داشته باشه.

در مورد ارتباطشون با اعضای خانواده و اقوام از همدیگه سئوال کنن.

و خیلی چیزای دیگه

یا بهتر بگم که سعی کنن به یه شناخت کلی و واقعی از همدیگه برسن

و در تمامی موارد بالا سعی کنن که با منطق جواب بدن و برخورد کنن نه احساس

که اگه این گونه پیش برن و رابطشون به ازدواج ختم بشه نه تنها که زندگی موفقی در کنار هم پیدا می کنن بلکه به اون حد از علاقه و صمیمیت بهم میرسن که میشه گفت عاشق هم میشن و خودشون رو یک روح در قالب دو جسم می بینن.

:icon_gol:

فکر کنم از همون موقع که تاپیک استارت شده داری تایپ میکنیا...من فقط بیست دقیقه طول کشید بخونمش:ws3:

مرسی نظرات خوبی بود ......

چیزی که من برداشت کردم این بود که دختر و پسر به هر عنوان و دلیلی که باهم رابطه داشته باشند اگه بخوان عشقی موندگار داشته باشن باید بیشتررابطه ب منطق استوار باشه تا احساس؟درسته؟

اگه این برداشتم درست بوده باشه مستلزم زمان و پروسه ای هست که به یه شناخت مقطعی در اون زمان منجر میشه چون آدمها در طول زمان تغییر میکنند و نمیشه یه آدم رو الان شناخت برای یک سال دیگه.....

در طول این زمان که باید بگذره چه حسی این دو رو به ادامه ارتباط ملزم میکنه ؟عشق یا هوس؟

لینک به دیدگاه
میشه دقیقا مشخص کنی از کجای حرف من به هوس رسیدی تا عشق؟:ws38:

احساسات رو اگه بخوایم یه پاره خط در نظر بگیریم که یه سرش عشقه و سر دیگه هوس و تمام تمایلات انسان رو روی این پاره خط در رفت و آمد در نظر بگیریم با توجه به :

برای رسیدن به اون حس آرامش باید یه مدت همه چیزو در نظر گرفت و بعدش مسلما اگر چیزی بنام عشق وجود داشته باشه بوجود میاد

و اینکه تردید شما در وجود عشق واقعی بیشتر تمایلات رو قطعا به سمت هوس سوق میده پس من اینطور نتیجه گرفتم که احساسی که در بدو کار هست که هنوز شناختی نیست که منتهی به عشق بشه :

باید یه مدت همه چیزو در نظر گرفت

خوب نتیجه به نظر شما چیزی غیر هوس هست؟:ws52:

لینک به دیدگاه

ببخشید ولی زندگی که بخواد بدون عشق شروع بشه مثل کسی هست که میخواد غذا بپزه اما هیچ منبع حرارتی نداره....:ws52:

مطمئنن عشق شرط لازم هست اما کافی نیست...

خوب این که بیایم بگیم خیلی ها عاشق بودن اما بعد از ازدواج شکست خوردن دلیل بد بودن دوست داشتن قبل از ازدواج نیست...دلیل شناخت بد دو طرف از همدیگه هست...

به نظر شما چند درصد این ازدواجها دوام پیدا میکنه؟

کلن نورم طلاق تو کشور ما بالا هست تقریبن آخرین اماری که من دارم 6 به 10 هست...:icon_pf (34):

ربطی به نوع ازدواج نداره....فقط مربوط به این هست که متاسفانه جنس مخالف برای خیلی ها درست تعریف نشده...

و همه انتظار دارن طرف مقابلشون مثل خودشون برخورد کنه...حرف بزنه و...

دیگه اینجا کاری از دوست داشتن بر نمیاد..کم کم خودخواهی ...و عدم تفاهم جای همه چیز رو میگیره...

اون دوست داشتن هم فراموش میشه...

اصلا عشق و علاقه باید قبل ازدواج بوجود بیاد یا بعدش؟

قبلش باید وجود داشته باشه...

اما مهمتر ازهمه حفظ کردنش و ادامه دادنش هست...

بازهم میگم عشق شرط لازم هر زندگی هست...

مگر اینکه کسی اولویتهای دیگه ایی داشته باشه مثل مادیات(اینجا در واقع عشق پول هست)؛ مثل پیشرفت... و ........

لینک به دیدگاه
احساسات رو اگه بخوایم یه پاره خط در نظر بگیریم که یه سرش عشقه و سر دیگه هوس و تمام تمایلات انسان رو روی این پاره خط در رفت و آمد در نظر بگیریم با توجه به :

و اینکه تردید شما در وجود عشق واقعی بیشتر تمایلات رو قطعا به سمت هوس سوق میده پس من اینطور نتیجه گرفتم که احساسی که در بدو کار هست که هنوز شناختی نیست که منتهی به عشق بشه :

خوب نتیجه به نظر شما چیزی غیر هوس هست؟:ws52:

خب عشق رو میشه یه تب تند دونست و دوست داشتن رو میشه جایگزین عشق کرد .. من به دوست داشتن اعتقاد دارم به عشق نه

هوس هم نمیدونمش

شاید بشه گفت عادت

همه چیز منظورم همون دیدن تمام چیزیهای بین دوطرف بصورت منطقی هست نه احساسی

مثلا من به شخصه از کسی خوشم میاد

اونو اول با یه دید کلی میبینم که میشه دسته بندیش کرد به : تیپ ظاهری .. آداب و معاشرتش ... حتی وضع مالیش .. تیپ شخصیتیش ووووو

و بعد از یه مدت چیزیهای خیلی بیشتری رو میشه از شخص مورد نظر کشید بیرون

مثل : سازگاریش با اطرافیانش ... نحوه برخوردش با مشکلات شخصی خودش یا اطرافیانش بازم .. برخورد اجتماعیش در جامعه .. نحوه برخوردش درهنگام عصبانیت و...

خب مسلما من نوعی اگر کسی رو در نگاه اول پسندیده باشم ولی نتونم در دید و قدم بعدی رفتارشو تحمل کنم مسلما هیچ عشق یا رابطه عاطفی عمیقی هم نمیتونم بینمون شکل بگیره

و منظور من از در نظر گرفتن همه چیز این بود ..

لینک به دیدگاه
فکر کنم از همون موقع که تاپیک استارت شده داری تایپ میکنیا...من فقط بیست دقیقه طول کشید بخونمش:ws3:

:ws3: از کجا فهمیدی؟؟؟؟؟؟ :w000: شوخی بود :icon_redface: نه بابا درست که نوشتنم طول کشید ولی یادم رفته بود سندش کنم یا بهتر بگم فکر کردم که ارسال شده:icon_redface:

مرسی نظرات خوبی بود ......

چیزی که من برداشت کردم این بود که دختر و پسر به هر عنوان و دلیلی که باهم رابطه داشته باشند اگه بخوان عشقی موندگار داشته باشن باید بیشتررابطه ب منطق استوار باشه تا احساس؟درسته؟

البته نمیشه گفت به هر دلیلی، اغلب وقتی به قصد ازدواج باشه بایستی اینجوری باشه چون در غیر اینصورت کسی که به ازدواج فکر نمی کنه پس دلیلی برای منطق و این جور چیز ها نداره

در ضمن احساسات هم لازمه نبایستی نادیده گرفته بشه یعنی هم بادلش تصمیم بگیره هم با عقلش

اگه این برداشتم درست بوده باشه مستلزم زمان و پروسه ای هست که به یه شناخت مقطعی در اون زمان منجر میشه چون آدمها در طول زمان تغییر میکنند و نمیشه یه آدم رو الان شناخت برای یک سال دیگه.....

موافقم ، شناخت آدم ها لحظه ای بدست نمی آد و مستلزم زمان هستش به همین دلیل هست که من همواره به دوستانم میگم که اگه می خواهید رابطه ای با هدف ازدواج داشته باشین یا بهتر بگم شرایط مناسبی برای ازدواج داشته باشین قبل از هر چیزی طرف مورد نظر خودتون رو انتخاب کنین بدون اینکه کسی بدونه در مودش تحقیق کنین اگر دیدین که از نظر اجتماعی و خانوادگی شرایط شما رو برای ازدواج داره سپس ببینین که طرف مقابل هم به شما علاقه ای داره یا نه سپس اقدام به دوستی و شناخت از هم دیگه بکنین البته به طرف مقابلتون هم بفهمونین که هدفتون ازدواج و می خواهین به شناخت کاملی از هم برسین شاید طرف مقابلتون از شما خوشش بیاد ولی تمایلی برای ازدواج نداشته باشه و در نهایت اگه دیدید که بهدرد هم می خورین باهم ازدواج کنین.

در طول این زمان که باید بگذره چه حسی این دو رو به ادامه ارتباط ملزم میکنه ؟عشق یا هوس؟

نمی تونم دقیق بگم،چون بایستی توی شرایطش قرار گرفت بعد نظر داد.:icon_gol:

شاید هردو یا شاید هم هیج کدوم:ws52:

ممکنه وابستگی نسبت به هم باشه یا علاقه به شناخت بیشتر و بهتر نسبت به هم و یای خیلی چیزهای دیگه

ممکنه هدفی که دارن دلیلی برای ماندگاری این رابطه باشه یا بهتره بگم وقتی که میبینن به وجه اشتراکهای زیادی می رسن و می تونن به هدفشون برسن .

البته از این هم نباید گذشت که محبت ها و علاقه ای که بهم نشون میدن و لحظات شاد و غمگینی که باهم دارن و خاطراتی که از همدیگه در ذهنشون دارن در تداوم این رابطه تأثیر گذاره.:icon_gol:

نمی تونم این مورد رو بهتر تصور کنم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
ممنونم از نظرت

حالا کلا این نوع عشقی که میگی قبل ازدواج ممکنه بوجود بیاد؟درصورتی که بیشتر شناخت ما از طرف ظاهری ست؟

چرا که نه ؟ اگه جامعه آماریتون رو یه مقدار وسیع تر کنین هست .

منم سوالتون با سوال جواب میدم . به نظرتون یه شناخت عمیق تعریفش چیه و در چه شرایطی به دست میاد ؟؟ من حس میکنم شما کلا با یه حس منفی نسبت به عشق جلو میاین اینه که همه ی استدلال ها رو زیر سوال می برین . اینجوری بخواین نگاه کنین در روابطی هم که طرفین با شناخت کامل ازدواج کردند باز هم مشکلاتی به وجود اومده . اینه که نمیشه هیچ وقت قسم خورد که این دیگه خودشه و رد خور نداره . ازدواج واقعا یه هندونه ی سر بسته اس (دختر پسر هم نداره ) . ولی به خیال این که بعد از ازدواج عشق به وجود بیاد خیلی خطرناکه . منظورم این نیس که عشق قبل از ازدواج الزامیه لااقل باید یه حس مثبت و یه تمایل قلبی باشه .

البته من میگم همه چیز باید در قالب شرع و عرف و دین باشه و به همون صورت سنتی پیش بره خیلی بهتره و این به نوعی خودش نشون دهنده ی میزان احترامه .

بیاین مدلسازی کنیم . فرض کنین یه پسر مذهبی هست این پسر از بد حادثه عاشق هم شده . حالا به نظرتون این پسر عاشق چه جور دختری میشه ؟ آیا اصلا به خودش اجازه میده که به یه دختر اهل قر و فر فکر کنه ؟ قطعا نه . این خودش یه درجه از شناخته . حتی عاشق شدن ها هم یه محاسباتی پشتش هست کاملا بی در و پیکر نیس .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...