رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 157
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

انتقاد خیلی آسونه ولی قبول انتقاد سخته.

درسته.فرق سوال من با بقیه این بود که با یه سرچ 2 دقیقه ای جوابش درنمیومد.فرقش این بود که طرفو وادار میکرد بره دنبال جواب و از 4 نفر در موردش بپرسه.

متاسفم که توی اوج سرعت ترمز دستی تاپیکتونو کشیدم.همچنان با سرعت جلو برید ولی بدونید هر ماشینی نمی تونه دست اندازا رو درست رد کنه.:w16:

به امید روزی که تالار ما هم مثل تالار مکانیک پربار شه:a030:

لینک به دیدگاه

درسته.فرق سوال من با بقیه این بود که با یه سرچ 2 دقیقه ای جوابش درنمیومد.فرقش این بود که طرفو وادار میکرد بره دنبال جواب و از 4 نفر در موردش بپرسه.

متاسفم که توی اوج سرعت ترمز دستی تاپیکتونو کشیدم.همچنان با سرعت جلو برید ولی بدونید هر ماشینی نمی تونه دست اندازا رو درست رد کنه.:w16:

ببیند آقای مونتانا

ما رشته مون با شما فرق داره...و همون طور که مشخصه دانشجوی پیام نوریم...اینقدر تو این دانشگاه سختی کشیدیم که...:banel_smiley_4:

وقتی میایم اینجا برای تفریح یا مرور درسا ...و چیزی یاد گرفتن

امیدواریم شما همکاری لازم را با ما داشته باشید

و دقیقا مثل یه استاد برای ما باشید

سپاس:icon_gol:

پ.ن : 5 روزه کسی به جواب نرسیده

لینک به دیدگاه
خداییش من اگر فکرم بکنم نمی تونم جواب این سوالتو بدم!:ws52:

یه ذره سطحش رو بیارید پایین تر یا سوالات رو عمومی تر کنید که جنبه همگانی تر پیدا کنه.:icon_gol:

این یه کاربر بود...که باید اینجا حفظ میشد ...نه اینکه فرار کنه

سلام وعرض ادب

مهندس واقعا ميخواي نحوه اعمال تاثير آب استخرو بدونين

يا امتحان ميگيرين ؟

مخلص :icon_gol:

سهيل

این کاربر دوم که به نظر وارد میاد و می تونه نمره 20 کلاسو بگیره

وال پست نگهدارنده دیوار است، این المان که معمولاً بصورت یک تیر-ستون طراحی می گردد در انتهای سالنهای صنعتی و بطور کل فریمهای دهانه بالا که انتهای آن با دبوار پوشش می گردد قرار می گیرد. و وظیفه آن انتقال نیروهای حاصل از باد و زلزله از دیوار به فریم می باشد که موجب عدم تخریب دیوار می گردد، بطور عمومی اتصال آن در انتهای متصل به فریم بطورت لوبیایی جهت مراحل نصب و برروی فونداسیون بصورت مفصل می باشد.

سوال:

مراحل طراحی یک پیش گرمکن از چه قرار میباشد؟

بارهای وارده و نکات حائز اهمیت در طراحی یک پیش گرمکن را توضیح دهید.

منظور بنده پیش گرمکن های کارخانه سیمان میباشد:icon_gol:

راهنمایی شما متین

کلاس هنگ کرده

استاد چیکار میکنه؟:banel_smiley_4:

پ. ن : تحقیق یا امتحان معمولا آخر ترم برگزار میشه

لینک به دیدگاه
میخوای من فرار کنم بقیه حفظ شن.:ws3:

دکمه ریست رو بزن یه سوال جدید بده هنگ کلاس دربیاد.

موفق باشید:a030:

استاد خودش جواب میده البته اگه بلده

اگرم بلد نیست سوال مهم می شود:icon_gol:

پ.ن : هیچ وقت یه مدیر باز نشسته فرار نمیکنه:ws3:

تا خودت سوال نپرسی دوباره کلاس از هنگ در نمیاد:w02:

لینک به دیدگاه

رضای عزیز ما دوست داریم همه از همدیگه چیزی یاد بگیریم حالا اینکه سواد شما بالاست تو اون شکی نیست ولی خب حرف ما اینه که کم کم از سوالای معمولی شروع کنیم و همه باهم رشد کنیمو به سطح سوالای شما برسیم تازه شم سوالای شما تخصصیه ممکنه کسی با سوادم باشه ولی چون صنعتی کار نکرده نتونه جواب بده پس فکر نکنید ما میگیم سوال نپرس ...

:a030:

لینک به دیدگاه
ان شالله که رضا با ما قهر نکرده باشه :ws3:

من با اجازه اون یه سوال مطرح میکنم:

تخلخل در بتن به چه معناست؟

ایشالله:ws3:

تخلخل مقدار منافذ و سوراخهای داخل بتن است که با درصدی از مجموع حجم ماده نشان می دهند

دلیل استفاده از تیر لانه زنبوری ؟ چرا امروزه کمتر استفاده می شود؟

لینک به دیدگاه
ایشالله:ws3:

تخلخل مقدار منافذ و سوراخهای داخل بتن است که با درصدی از مجموع حجم ماده نشان می دهند

دلیل استفاده از تیر لانه زنبوری ؟ چرا امروزه کمتر استفاده می شود؟

تیرهای لانه زنبوری و محاسن استفاده از آنها :

بیشترین مزیت تیرهای لانه زنبوری که در حقیقت مقطعی غیر فشرده است ، در مقایسه با سایر مقاطع استاندارد(فشرده) ایجاد ممان اینرسی نسبتا خوب آن حول محور قوی تیر(X) می باشد که به سبب ایجاد فاصله بالها از محور خنثی و افزایش ارتفاع تیر می باشد، بنابر این مقاومت خمشی تیر که مهمترین نقش آن نیز می باشد افزایش یافته ،همچنین سختی آن نیز بیشتر می گردد. .از آنجائیکه جان اینگونه تیرها در قسمتها ئی توخالی است ، در نتیجه باعث خواهد شد که وزن سازه به میزان قابل توجهی کم گردد .در اثر کاهش وزن سازه ، مولفه های نیروی زلزله که ارتباط مستقیم با وزن سازه (weight) دارند نیز کم می گردند و در نتیجه ساختمان ایمن تر خواهد بود و عملکرد مناسبتری را توام با انعطاف پذیری بیشتر در بر خواهد داشت .

حتی این کاهش وزن در تیرها ، باعث کاهش وزن مرده ساختمان (dead load)خواهد گردید ، که در نتیجه آن بار کمتری به عناصر اصلی سازه، خصوصا ستون ها وارد خواهد گردید .

از سوی دیگر بهینه ترین وضعیت در طراحی سازه ها، اقتصادی بودن آن می باشد که در تیرهای لانه زنبوری به دلیل آنکه مقطع هر تیر به صورت زاویه دار ( زیگ زاگ ) توسط دستگاه برش بریده می شود ،و سپس با جابجايي دو قسمت آن نسبت به هم تیر به صورت لانه زنبوری در خواهدآمد، صرفه جوئی نسبی در مصرف فولاد صورت خواهد گرفت.

از لحاظ تاسیسات ساختمان نیز اینگونه تیرها مورد استقبال قرار می گیرند ، زیرا که می توان از فضاهای خالی در جان تیر برای عبور لوله های تاسیسات و یا کابل های برق استفاده نمود. و این موضوع شاید یکی از نقاط قوت منحصر به فرد اینگونه تیرهاست . ملاحظه می شود که تیرهای لانه زنبوری با توجه به مطالب ذکر شده به میزان چشمگیری از ارتفاع سقف می کاهند که خصوصا در مواقعی که طر ح های معماری محدودیت زیادی را در ساختمان به صورت اعم و در ناحیه سقف به صورت اخص به طراحان سازه تحمیل می کنند ، و به هیچ عنوان افزایش ضخامت سقف ممکن و میسر نباشد ، تیرهای لانه زنبوری بهتر از سایر مقاطع نورد شده نقش انتقال بار را به سایر عناصر بازی خواهند کرد . حتی در مواردی که تیر با ارتفاع متغییر مورد نیاز است ، مانند بعضی از سازه های صنعتی و یا تیرهای مورد استفاده در تیر ریزی بام ، با تغییر برش تیر ،تیر مورد نظر را بسیار ساده و ارزان می توان آماده نمود، که این کار تنها با برش مورب زیگ زاگها در جان تیر ممکن خواهدشد . مزایای فوق الذکر باعث ترغیب طراحان در استفاده از تیرهای لانه زنبوری میشود و به عنوان گزینه مطلوبی مورد استفاده همه جانبه قرار می گیرد .

معایب تیرهای لانه زنبوری :

اگر چه بحث های بسیاری پیرامون تیرهای لانه زنبوری ، اخیرا مطرح شده است و به عقیده گروهی از طراحان به علت مسائل اجرائی آن ، خصوصا جان تیر و اتصال آن توسط جوش(زیرا همانگونه که می دانیم، اتصالات نقش کلیدی و تعیین کننده ای را در انتقال بار از یک عضو به عضو یا اعضای دیگر دارند و در صورت اجرای نا مطلوب آن، به میزان زیادی از باربری یا مقاومت المان سازه ای کاسته خواهد شد در نتیجه مساله نظارت موثر بر اجرای عملیات جوشکاری ، اهمیت بسزائی در کیفیت کلی سازه خواهد داشت.) همچنین ضعفی که در ناحیه جان تیر در اثر کاهش مساحت آن وجود دارد از نقاط ضعف این تیرهاست.

مساله لهیدگی جان (web crippling) نیز در قسمت اتصال مقطع برش شده وجود دارد، که بسیار حائز اهمیت می باشد . در نواحی که خصوصا بار متمرکز وجود دارد و یا نزدیکی تکیه گاه ها که برش عامل موثری است ، کنترل لهیدگی جان نباید مورد توجه بیشتری قرار گیرد ، زیرا در این نواحی مقاطع حالت بحرانی تری نسبت به سایر قسمت ها دارند. البته قسمت اعظم این کاستی ها را می توان با استفاده صحیح و بهینه ورق های تقویتی برطرف نمود و بعضا در مواردی که باز هم علی رقم همه تدابیر اتخاذ شده، اساس مقطع لازم بدست نیامده باشد، از تیرهای لانه زنبوری دوبل می توان استفاده نمود . در نگاهی محتاطانه ، استفاده از تیر های لانه زنبوری از ضریب اطمینان یا ایمنی (safety factor) کمتری نسبت به سایر مقاطع برخورد دارند . اما استفاده گسترده از این نوع تیرها به سبب مزایائی که آنها را به اختصار بر شمردیم ، هنوز هم در مقیاس وسیعی از کارهای ساختمانی متداول است.

لینک به دیدگاه
تیرهای لانه زنبوری و محاسن استفاده از آنها :

بیشترین مزیت تیرهای لانه زنبوری که در حقیقت مقطعی غیر فشرده است ، در مقایسه با سایر مقاطع استاندارد(فشرده) ایجاد ممان اینرسی نسبتا خوب آن حول محور قوی تیر(X) می باشد که به سبب ایجاد فاصله بالها از محور خنثی و افزایش ارتفاع تیر می باشد، بنابر این مقاومت خمشی تیر که مهمترین نقش آن نیز می باشد افزایش یافته ،همچنین سختی آن نیز بیشتر می گردد. .از آنجائیکه جان اینگونه تیرها در قسمتها ئی توخالی است ، در نتیجه باعث خواهد شد که وزن سازه به میزان قابل توجهی کم گردد .در اثر کاهش وزن سازه ، مولفه های نیروی زلزله که ارتباط مستقیم با وزن سازه (weight) دارند نیز کم می گردند و در نتیجه ساختمان ایمن تر خواهد بود و عملکرد مناسبتری را توام با انعطاف پذیری بیشتر در بر خواهد داشت .

حتی این کاهش وزن در تیرها ، باعث کاهش وزن مرده ساختمان (dead load)خواهد گردید ، که در نتیجه آن بار کمتری به عناصر اصلی سازه، خصوصا ستون ها وارد خواهد گردید .

از سوی دیگر بهینه ترین وضعیت در طراحی سازه ها، اقتصادی بودن آن می باشد که در تیرهای لانه زنبوری به دلیل آنکه مقطع هر تیر به صورت زاویه دار ( زیگ زاگ ) توسط دستگاه برش بریده می شود ،و سپس با جابجايي دو قسمت آن نسبت به هم تیر به صورت لانه زنبوری در خواهدآمد، صرفه جوئی نسبی در مصرف فولاد صورت خواهد گرفت.

از لحاظ تاسیسات ساختمان نیز اینگونه تیرها مورد استقبال قرار می گیرند ، زیرا که می توان از فضاهای خالی در جان تیر برای عبور لوله های تاسیسات و یا کابل های برق استفاده نمود. و این موضوع شاید یکی از نقاط قوت منحصر به فرد اینگونه تیرهاست . ملاحظه می شود که تیرهای لانه زنبوری با توجه به مطالب ذکر شده به میزان چشمگیری از ارتفاع سقف می کاهند که خصوصا در مواقعی که طر ح های معماری محدودیت زیادی را در ساختمان به صورت اعم و در ناحیه سقف به صورت اخص به طراحان سازه تحمیل می کنند ، و به هیچ عنوان افزایش ضخامت سقف ممکن و میسر نباشد ، تیرهای لانه زنبوری بهتر از سایر مقاطع نورد شده نقش انتقال بار را به سایر عناصر بازی خواهند کرد . حتی در مواردی که تیر با ارتفاع متغییر مورد نیاز است ، مانند بعضی از سازه های صنعتی و یا تیرهای مورد استفاده در تیر ریزی بام ، با تغییر برش تیر ،تیر مورد نظر را بسیار ساده و ارزان می توان آماده نمود، که این کار تنها با برش مورب زیگ زاگها در جان تیر ممکن خواهدشد . مزایای فوق الذکر باعث ترغیب طراحان در استفاده از تیرهای لانه زنبوری میشود و به عنوان گزینه مطلوبی مورد استفاده همه جانبه قرار می گیرد .

معایب تیرهای لانه زنبوری :

اگر چه بحث های بسیاری پیرامون تیرهای لانه زنبوری ، اخیرا مطرح شده است و به عقیده گروهی از طراحان به علت مسائل اجرائی آن ، خصوصا جان تیر و اتصال آن توسط جوش(زیرا همانگونه که می دانیم، اتصالات نقش کلیدی و تعیین کننده ای را در انتقال بار از یک عضو به عضو یا اعضای دیگر دارند و در صورت اجرای نا مطلوب آن، به میزان زیادی از باربری یا مقاومت المان سازه ای کاسته خواهد شد در نتیجه مساله نظارت موثر بر اجرای عملیات جوشکاری ، اهمیت بسزائی در کیفیت کلی سازه خواهد داشت.) همچنین ضعفی که در ناحیه جان تیر در اثر کاهش مساحت آن وجود دارد از نقاط ضعف این تیرهاست.

مساله لهیدگی جان (web crippling) نیز در قسمت اتصال مقطع برش شده وجود دارد، که بسیار حائز اهمیت می باشد . در نواحی که خصوصا بار متمرکز وجود دارد و یا نزدیکی تکیه گاه ها که برش عامل موثری است ، کنترل لهیدگی جان نباید مورد توجه بیشتری قرار گیرد ، زیرا در این نواحی مقاطع حالت بحرانی تری نسبت به سایر قسمت ها دارند. البته قسمت اعظم این کاستی ها را می توان با استفاده صحیح و بهینه ورق های تقویتی برطرف نمود و بعضا در مواردی که باز هم علی رقم همه تدابیر اتخاذ شده، اساس مقطع لازم بدست نیامده باشد، از تیرهای لانه زنبوری دوبل می توان استفاده نمود . در نگاهی محتاطانه ، استفاده از تیر های لانه زنبوری از ضریب اطمینان یا ایمنی (safety factor) کمتری نسبت به سایر مقاطع برخورد دارند . اما استفاده گسترده از این نوع تیرها به سبب مزایائی که آنها را به اختصار بر شمردیم ، هنوز هم در مقیاس وسیعی از کارهای ساختمانی متداول است.

نباید؟:ws52:

لینک به دیدگاه

انواع دستگاه های حفاری شمع درجا:

۱. روتاری هیدرولیک چرخ زنجیری

Hidraulic Rotary Rigs-mounted on crawler unit۲. روتاری هیدرولیک قابل نصب بر روی کامیون

Truck Mounted Hydraulic Rotary Rigs۳. روتاری هیدرولیک یا مکانیکی قابل نصب بر روی جرثقیل

Crane Attachment Rigs

43.jpg

17.jpg

14.jpg

16.jpg

15.jpg

19.jpg

13.jpg

Kelly Bar

میله کلی (kelly) حرکت چرخشی و قائم هد(head rotary) دستگاه روتاری را به مته های حفاری منتقل می کند.مته ها و باکت های حفاری به انتهای کلی متصل می شوند.گشتاور چرخشی: ۱۰۰ الی ۴۰۰ کیلو نیوتنعمق حفاری: ۱۰ الی ۱۰۰ متر

kelly.jpg

Auger

اوگر ها فقط برای حفاری در خاکهای چسبنده و لایه های سنگی دارای کارایی مناسب هستند . در حین حفاری ، خاک بوسیله دندانه های اوگر کنده شده و بر روی پره های آن قرار می گیرد و به بیرون از چاه حفاری منتقل می شود و با تکان دادن کلی(kelly) تخلیه می شود.

اوگرها معمولا به سه گروه تقسیم می شوند: ۱- اوگر با کابرد حفاری در خاک(ریزدانه) ۲- اوگر با کابرد حفاری در لایه سنگی ۳- اوگرهای پیوسته (CFA)

auger.jpg

مناسب برای حفاری در:

خاکهای ریزدانه مانند ماسه های لای دار ، لای های آلی و غیر آلی ، انواع خاک های رس ، زغال سنگ نارس ، لجن ها ، مخلوطهای ماسه رسی ، ماسه خاک دار

نکته: اوگرها در خاک های غیر چسبنده و درشت دانه مانند شن های تمیز ، شن های خاک دار ، ماسه های تمیز و خاکهای آبکی دارای کارایی مناسب نمی باشد .اوگر با کابرد حفاری در لایه سنگی

augerrock.jpg

مناسب برای حفاری و شکستن لایه های سنگی نرم ، نسبتا نرم و نسبتا سختتفاوت اوگر های با کاربرد حفاری در خاک و سنگ :

تفاوت آنها در شکل و نوع دندانه ها می باشد. در اوگرهای با کاربرد در خاک از دندانه های نوک پهن و در اوگرهای با کاربرد در سنگ از دندانه های تیزی با تکه های الماس تعبیه شده در نوک آنها استفاده می شود . شکل دندانه ها در قسمت معرفی آنها آورده شده است.نکته : در حفاری ها لایه های سنگی با مقاومت فشاری کمتر از ۱۰۰ مگاپاسکال قابل شکستن می باشند.

cfauger.jpg

اوگرهای پیوسته نسبت به اوگرهای معمولی دارای طول بیشتر و محور استوانه ای توخالی می باشند . این اوگرها دارای محور توخالی و با درپوش بازشو انتهایی می باشند که بعد از باز کردن درپوش انتهایی ، بتن با عبور از این محور می تواند به اعماق چاه حفاری پمپاژ شود .قابل ذکر می باشد که اوگرهای پیوسته بصورت قطعه های مجزای قابل اتصال به یکدیگر طراحی می شوند.

کاربرد اوگرهای پیوسته در شمع های موسوم به CFA می باشد که تشریح کامل این نوع شمع در قسمت مربوطه آورده شده است.

Bucket

معمولا در خاکهای درشت دانه از باکتهای حفاری استفاده می شود. در حین حفاری خاک بوسیله دندانه های زیر باکت کنده شده و به کمک بازوهای تعبیه شده در زیر آن به درون باکت رانده می شود و بعد از پر شدن ، به بیرون از چاه منتقل می شود و با باز شدن اتوماتیک بازوها خاک تخلیه می شود.

باکت ها معمولا به سه گروه تقسیم می شوند: ۱- باکت با کاربرد در حفاری خاک ۳- باکت با کاربرد حفاری در لایه های سنگیباکت با کاربرد حفاری در خاک

bucket.jpg

مناسب برای حفاری در :

انواع خاک ها بخصوص خاک های درشت دانه با چسبندگی پایین و خاک های آبکیباکت با کاربرد حفاری در لایه های سنگی

rock%20bucket.jpg

مناسب برای شکستن لایه های سنگی نرم ، نسبتا نرم و نسبتا سخت

تفاوت باکت های با کاربرد حفاری در خاک و سنگ :

تفاوت آنها در شکل و نوع دندانه ها می باشد. در باکت های با کاربرد در خاک از دندانه های نوک پهن و در باکت های با کاربرد در سنگ از دندانه های تیزی با تکه های الماس تعبیه شده در نوک آنها استفاده می شود .شکل دندانه ها در قسمت معرفی آنها آورده شده است.نکته : در حفاری ها لایه های سنگی با مقاومت فشاری کمتر از ۱۰۰ مگاپاسکال قابل شکستن می باشند.

Coer Barrel

نوعی مغزه گیر می باشد که علاوه بر شکستن لایه سنگی (نسبتا سخت) قادر به نمونه گیری از آن نیز می باشد.

core.jpg

Belling bucket

باکت های زنگوله ای برای افزایش مقطع قسمت انتهایی شمع ها در شمع های خزانه ای(کف پهن) استفاده می شوند. این باکت ها دارای بازوهای مفصلی مجهز به دندانه های برنده ای می باشند که بعد از رسیدن باکت به انتهای شمع با باز شدن خود خاک را بصورت مخروطی در می آورند و هنگام بالا آمدن باکت جمع می شوند.

belling.jpg

Teeth

در انتهای مته ها و باکت های حفاری یکسری دندانه تعبیه شده که معمولا از جنس فولاد سخت و یا الماس (برای شکستن لایه های سنگی) می باشند.

teeth1.jpg

teeth2.jpg

موقعیت قرارگیری مته و کلی

nama.jpg

1. کابل جابجا کننده کلی در جهت قائم

2. کلی(kelly) (با قابلیت حرکت قائم و دورانی)

3. Rotary Head (با حرکت دورانی خود باعث چرخش کلی می شود)

4. محل اتصال اوگر و باکت به کلی

5. محل قرارگیری مته حفاری(اوگر یا باکت و ...)

لینک به دیدگاه
من اگه سوال بپرسم دعوام میکنن:sad0:یکی دیگه بیاد سوال طرح کنه:a030:

استاد یه سوالی بپرس که بیشتر کاربرا بلد باشن فقط یه سری ریز نکته هم داشته باشه:w02:

بالاخره استادی گفتن دیگه:whistle:

همه ی دانشجوهات که قرار نیست همه چیو بلد باشن:w02:

بپرس اون سوال قشنگرو:ws3:

لینک به دیدگاه

خوب.یه سوال کاربردی

شاید بد جایی مطرحش کردم.

به فرض من یه دانشجوام.یه فایل با فرمت dgn دارم که برنامه microstation بازش میکنه.حالا من میخوام از تو microstation این فایل رو اکسپورت کنم تو یه فایل CAD طوری که کل ارتفاع های موجود توی توپوگرافی رو به طرز صحیح واسم منتقل کنه.اگه میشه مراحل رو به ترتیب توضیح بدید:a030:

لینک به دیدگاه
خوب.یه سوال کاربردی

شاید بد جایی مطرحش کردم.

به فرض من یه دانشجوام.یه فایل با فرمت dgn دارم که برنامه microstation بازش میکنه.حالا من میخوام از تو microstation این فایل رو اکسپورت کنم تو یه فایل CAD طوری که کل ارتفاع های موجود توی توپوگرافی رو به طرز صحیح واسم منتقل کنه.اگه میشه مراحل رو به ترتیب توضیح بدید:a030:

ببخشید یه سوال

برنامه microstation چه کاربردی داره؟ نیاز هست که مهندسین عمران به این برنامه تسلط داشته باشند؟:ws38:

لینک به دیدگاه

وقتی شما از سازمان نقشه برداری فایل میگیری برنامه میکرواستیشن میتونه بازش کنه.میکرو که کاربرد داره خودش ولی مهمترین کاربردش واسه امثال من اینه که یه خروجی cad ازش بگیرم تا بتونم تو نرم افزار لند یا سیویل 3d ازش استفاده کنم.

لینک به دیدگاه

فکر میکنم که سوال خوبی مطرح نکردم.من یه سوال جدید طرح میکنم دوستان لطف کنن سوال من رو منتقل کنن ولی خواهشا یه جواب خوب برای سوال قبلیه پیدا کنن.

سوال جدید:

برای اینکه تیرهای همبند در کشش قطری تخریب نشوند چه الزاماتی باید بیاندیشیم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...