رفتن به مطلب

کشور ایده ال من

شـاهین

ارسال های توصیه شده

سلام به همه ی دوستای خوبم 

چه چپی و چه راستی

چه سبز و چه سرخ و سیاه و هزار رنگ

من همیشه یه سوال ذهنم رو درگیر خودش کرده که می خوام بدونم نسل امروز در باره یه کشور و مملکت ایده ال چی فکر میکنن ؟او نظرات شون چی هستش؟دوست دارن کشور مطلوبشون چه جوری اداره بشه چه؟ کی ادارهش کنه؟و...:hanghead:

فقط یه خواهش دارم به عقاید و نظرات هم احترام بزاریم 

لینک به دیدگاه

توی کشور ایده آل من همه به هم احترام میزارن مهم نیست رهبر کیه ولی هیچ کس حتی اگه قلبا ناراضی باشه بیان نمیکنه چون هرچی باشه اون حاکم سرزمینشه و نیاز به حمایت داره

حق کسی خورده نمیشه هیچ کس دزدی نمیکنه آدما بر اساس صلاحیت ها مشغول به کار میشن نه پارتی بازی :w16:

و مهمتر از همه احساس امنیتی که باید تحت هر شرایطی ایجاد بشه.

لینک به دیدگاه

کشور ایده ال من کشوری که همواره خودشو با تغیرات روز تغیر میده و هر لحظه تفکر اینرو داره که هیچ چیز وحی منزل نیست و انسان باید هر لحظه ببینه بهترین کاری که میتونه بکنه چیه

نه کشوری که بصورت جامد یه سری عقاید رو قبول کنه و بعد همون عقاید دست و پاگیرش بشه

لینک به دیدگاه

من قبلا تو تاپیکی که تو گاه نوشته ها زدم شرح دادم دنیای ایده آلمو، همونارو اینجا کپی میکنم:

به این نتیجه رسیدم که تنها راه سعادت مردم دنیا اینه: "آنارشیسم" و از بین رفتن حرص و آز و طمع که منشاء ایجاد مالکیت هستند. مرزها از بین بروند، هر مرزی: بین کشورها، بین خانواده ها، بین جنسیت ها، قومیتها و در واقع همه درون یک مرز به نام کره زمین باشن.

وسایل نقلیه رایگان باشه، خدمات بهداشتی رایگان باشه، منابع طبیعی، منابع توریستی و ... همگی بدون نیاز به پرداخت هزینه، قابل استفاده باشند.

بشر باید به حد انتهایی هرم نیازهای مازلو رسیده باشه. مصداق این بیت شعر سهراب: دست هر کودک ده ساله شهر، شاخه معرفتی است.

تو جهان آرمانی من خانواده وجود نداره؛ خانواده مانع خودشکوفایی افراد میشه و مرزبندیه. البته باز این به دیکتاتوری و اجبار و استبداد پهلو میزنه، هیچ بایدی نباید باشه. خب هر دو نفری که بخوان میتونن خانواده تشکیل بدن (اگه بشر به خودشکوفایی رسیده باشه، تشکیل خانواده مانعی و مشکلی ایجاد نمیکنه)، حرص و آز از بین رفته دیگه.

روابط جنسی آزاد، بچه به وجود اومد چی؟ نمیشه که بچه نباشه، نسل بشر منقرض میشه، گرچه با وضع الان نظر شخص من اینه که همون بهتر نسل بشر منقرض بشه، ولی تو اون جهان، بشر هم مثل موجودات دیگه نباید از بین بره. پس بچه ها رو چه کنیم؟ همه پدر و مادرش شوند.

هرکس کاری که دوست داره رو بهش مشغول میشه، سود مادی معنایی نداره در این جهان، سود رضایتی است که افراد از انجام دادن کارشون میبرن، غذا برای همه هست، خانه هم برای همه هست، مالکیت شخصی وجود نداره، نه اینکه به اجبار مالکیت شخصی نباشه، اکثریت افراد اعتقادی به مالکیت شخصی ندارن، هر کی هم اعتقاد داره میتوونه املاک شخصیشو داشته باشه.

دنیایی میخوام که توش اجبار معنایی نداشته باشه، پلیس نباشه، قانون نباشه، آدما باید خیلی تغییر کرده باشن، گمون کنم باید یه نسل جدید از یه انقراض بزرگ نسل بشر برآمده باشن. درست مثل وقتی که خزندگان کوچک پس از انقراض خزندگان بزرگ به وجود اومدن.

لینک به دیدگاه
توی کشور ایده آل من همه به هم احترام میزارن مهم نیست رهبر کیه ولی هیچ کس حتی اگه قلبا ناراضی باشه بیان نمیکنه چون هرچی باشه اون حاکم سرزمینشه و نیاز به حمایت داره

حق کسی خورده نمیشه هیچ کس دزدی نمیکنه آدما بر اساس صلاحیت ها مشغول به کار میشن نه پارتی بازی :w16:

و مهمتر از همه احساس امنیتی که باید تحت هر شرایطی ایجاد بشه.

کاملا موافقم :a030:

والبته اضافه کنم که کشور ایده آل من ؛کشوریه که همه ی آدماش به همدیگه به چشم دوست و هموطن نگاه میکنند .من و تو ؛تو کشورم معنی نداره ؛چون هممون یه هدف و دنبال میکنیم.تفرقه و چنددستگی و نفاق معنی نداره؛چون هممون میخواهیم به آرمانهای مشترکی دست پیدا کنیم.:sigh:

لینک به دیدگاه
من قبلا تو تاپیکی که تو گاه نوشته ها زدم شرح دادم دنیای ایده آلمو، همونارو اینجا کپی میکنم:

به این نتیجه رسیدم که تنها راه سعادت مردم دنیا اینه: "آنارشیسم" و از بین رفتن حرص و آز و طمع که منشاء ایجاد مالکیت هستند. مرزها از بین بروند، هر مرزی: بین کشورها، بین خانواده ها، بین جنسیت ها، قومیتها و در واقع همه درون یک مرز به نام کره زمین باشن.

وسایل نقلیه رایگان باشه، خدمات بهداشتی رایگان باشه، منابع طبیعی، منابع توریستی و ... همگی بدون نیاز به پرداخت هزینه، قابل استفاده باشند.

بشر باید به حد انتهایی هرم نیازهای مازلو رسیده باشه. مصداق این بیت شعر سهراب: دست هر کودک ده ساله شهر، شاخه معرفتی است.

تو جهان آرمانی من خانواده وجود نداره؛ خانواده مانع خودشکوفایی افراد میشه و مرزبندیه. البته باز این به دیکتاتوری و اجبار و استبداد پهلو میزنه، هیچ بایدی نباید باشه. خب هر دو نفری که بخوان میتونن خانواده تشکیل بدن (اگه بشر به خودشکوفایی رسیده باشه، تشکیل خانواده مانعی و مشکلی ایجاد نمیکنه)، حرص و آز از بین رفته دیگه.

روابط جنسی آزاد، بچه به وجود اومد چی؟ نمیشه که بچه نباشه، نسل بشر منقرض میشه، گرچه با وضع الان نظر شخص من اینه که همون بهتر نسل بشر منقرض بشه، ولی تو اون جهان، بشر هم مثل موجودات دیگه نباید از بین بره. پس بچه ها رو چه کنیم؟ همه پدر و مادرش شوند.

هرکس کاری که دوست داره رو بهش مشغول میشه، سود مادی معنایی نداره در این جهان، سود رضایتی است که افراد از انجام دادن کارشون میبرن، غذا برای همه هست، خانه هم برای همه هست، مالکیت شخصی وجود نداره، نه اینکه به اجبار مالکیت شخصی نباشه، اکثریت افراد اعتقادی به مالکیت شخصی ندارن، هر کی هم اعتقاد داره میتوونه املاک شخصیشو داشته باشه.

دنیایی میخوام که توش اجبار معنایی نداشته باشه، پلیس نباشه، قانون نباشه، آدما باید خیلی تغییر کرده باشن، گمون کنم باید یه نسل جدید از یه انقراض بزرگ نسل بشر برآمده باشن. درست مثل وقتی که خزندگان کوچک پس از انقراض خزندگان بزرگ به وجود اومدن.

این ارمان که دست نیافتنی هستش از خلقت ادم حرص و آز بوده تا به امروز

اگر خانواده وجود نداشته باشه پس معنی عشق چی میشه؟من همه رو دوست دارم ولی یه تعداد رو خیلی بیشتر از اون ها دوست دارم ایا به نظرت تو من رو همون حدی دوست داری که مادرت رو الان دوست داری؟

یه چی میگی ها:ws52::w02:

لینک به دیدگاه
کشور ایده ال من کشوری که همواره خودشو با تغیرات روز تغیر میده و هر لحظه تفکر اینرو داره که هیچ چیز وحی منزل نیست و انسان باید هر لحظه ببینه بهترین کاری که میتونه بکنه چیه

نه کشوری که بصورت جامد یه سری عقاید رو قبول کنه و بعد همون عقاید دست و پاگیرش بشه

پس فرهنگ و اصالت اون کشور چی میشه؟اگر هر لحظه در حال تغییر باشه می دونی چی به سر تاریخ و فرهنگ اون مملکت میاد میشه یه کشور بی هویت که:ws52:

لینک به دیدگاه

چیز ایده آلی وجود نداره، مردم کره شمالی میتونن آرزوی حکومت ایران رو داشته باشن،مردم ایران کشورهایی آزادتر و اون کشورهای آزادتر باز هم آزادی بیشتر.

ایده آل ها با توجه به ذهن وابسته به شرایط اجتماعی ما شکل میگیرن.

اما خودم نظام های پارلمانی بدون شاه و رهبر و خلیفه و...را ترجیح میدم.

یعنی مجلسی قدرتمند و آزاد با انتخاب یک نخست وزیر.

لینک به دیدگاه
پس فرهنگ و اصالت اون کشور چی میشه؟اگر هر لحظه در حال تغییر باشه می دونی چی به سر تاریخ و فرهنگ اون مملکت میاد میشه یه کشور بی هویت که:ws52:

ببنین فرهنگ و اصالت سر جاش

ولی جمود بدبختی میاره قرار نیست اگه چیز صد سال پیش خوب بوده الانم خوب باشه

مثلا امریکا رو شما ببین فرهنگ و اصالت خودشو داره ولی تو قانون اساسی شون هیچ دین رسمیی نیست

یا مثلا همین ایران یه زمانی انقلاب شد رابطه با امریکا قطع شد حالا ملتی علافن که چون امام این رابطه رو قطع کرده دیگه هیشکی نمیتونه وصلش کنه وکلی گرفتاری الان از همین موضع داریم

تو اخرین صحبتهای اقای رفسنجانی اومده بود که در زمان امام نامه نوشته به امام که اگر شما این رابطه رو اصلاح نکنید "مارو از این عقبه عبور ندهید بعدها سخت خواهد بود"

الان اکثر بزرگان حکومت ایران میخوان خیلی کارها رو بکنند و براشون ثابت شده که به نفع ایرانه ولی بدلیل اینکه این موضوعات تابو شدند هیچ کاری نمیشه کرد مثل رابطه با امریکا

منظورم اینجور چیزهاست

وگرنه اصل فرهنگ و اصالت یه کشور بیشتر به مردمش بستگی داره تا به دولتش

لینک به دیدگاه

دین از سیاست جدا.

به روز و همگام با تغییرات جهانی.نه اینکه همه دنیا رو اگه اب ببره ما رو خواب!!!!

بدون رهبر یا دیکتاتور و حکومت کل کشور در دست یک نفر نباشه.

از قافله دننیا عقب نباشه و دشمن تراشی برای خودش نکنه.

مردم قانون مدار باشند.

همه در برابر قانون مساوی باشند و بعضیا مساوی تر زیادی نباشند.

لینک به دیدگاه
چیز ایده آلی وجود نداره، مردم کره شمالی میتونن آرزوی حکومت ایران رو داشته باشن،مردم ایران کشورهایی آزادتر و اون کشورهای آزادتر باز هم آزادی بیشتر.

ایده آل ها با توجه به ذهن وابسته به شرایط اجتماعی ما شکل میگیرن.

اما خودم نظام های پارلمانی بدون شاه و رهبر و خلیفه و...را ترجیح میدم.

یعنی مجلسی قدرتمند و آزاد با انتخاب یک نخست وزیر.

منم همین نظر رو دارم...

کشورهای اسکاندیناوی مثالش هستن...خدایی مردمشن ادمای خوشبختری هستند نسبت به خیلی جاهای دیگه...

لینک به دیدگاه

کشوری که توش احساس امنیت بشه...........نه اینکه راحت هر کاری وبلایی دوست دارن سر ملت بیارن.........

همه پشت هم باشن...........

راحت بتونن نظراتشون رو بگن...............افراد لایق وروشفکر ومنطقی پست های مهم داشته باشن......نه اینکه یه عده بشینن وهر کاری کنن بگن اسلام گفته

انقدر جرات و عقل داشته باشن که بتونن اینارو قاطیه هم نکنن............

بند پ حذف بشه................:hanghead:

مگه خودمون بریم یه سرزمین و کشف کنیم واین کشورارو پایه گذاری کنیم توش:sigh::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

اتفاقا چند مدت پیش نشستم کشور ایده آلم رو بنویسم مثل تمام چیزایی که خواستم بنویسم یه کم نوشتم بعد خسته شدم بعد ولش کردم بعدا بیام سراغش

البته هنوز بعدا نشده

یه 10 صفحه ای شده

لینک به دیدگاه

در دنیای ایده آل من کشوری وجود نداره

همه مردم دنیا از هر نژاد و رنگ و مذهب در کنار هم زندگی می کنند.

نظام سرمایه داری اصلاح شده و همه از کار و شغل بر اساس صلاحیت و شایسته سالاری برخوردارند.

نظام تامین اجتماعی و کمک به ضعفا برقرار است و هیچ کس از گرسنگی در عذاب نیست

تمام تسلیحات به زرادخانه ها رفته و هزینه های عظیم نظامی صرف پیشرفت تکنولوژی در سایر موارد می شود.

سوختهای فسیلی بیشتر در صنایع پتروشیمی مصرف میشه تا صرف تولید محصولات شود و سوخت و انرژی های پاک جایگزین آن شده اند.

حیوانات و درختان ارزش یافته اند و جنگلها دیگر طعمه حریق نمی شوند.

آسمون همه شهرها آبیه و دنیای توسط شورایی از منتخبین اداره می شود.

نظام اداره ای در جهان شورایی سلسله مراتبی است و شورای ملل در صدر قرار دارد.پس از آن شورای قاره ها، مناطق ، ایالات ، شهرها و روستاها

دیگر اسمی از هیچ کشوری نیست

همه مردم برای این سیاره اند و دیگر کسی خودش را از کشوری نمی داند. همه زمینی هستند.

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...