رفتن به مطلب

ژله ی تصویری

ارسال های توصیه شده

سلاااااااااام

سال نوی همه مبارک

خواستم به مناسبت این سال نویی یه ژله ی خوشمزه و خوشگل رو آموزشش رو بذارم

ببخشید که نرسیدم از مراحل مختلفش عکس بگیرم، یعنی یادم رفت! فقط وقتی آماده شد عکس گرفتم، دفعه ی بعدی حتما از تک تک مراحل عکس میگیرم

خب بریم سر اصل مطلب

ژله تصویری:

f5556_1.jpg

مواد لازم:

ژله آلوئه ورا * (بسته به اندازه ی ظرفتون تعدادش متفاوت هست، من از دو بسته استفاده کردم)

بستنی وانیلی (برای هر بسته ژله یک لیوان)

رنگ خوراکی (این کاملا سلیقه ای هست، من توی خونه قرمز و مشکی فقط داشتم، از این دوتا استفاده کردم)

طرز تهیه ژله بستنی:

اول از همه هر بسته پودر ژله رو با یه لیوان آب داغ حل کنید، خوب که ژلاتین ها حل شد، یه لیوان بستنی وانیلی رو بهش اضافه کنید (اگر دیدیدن ژلاتین هنوز حل نشده و مایع شفافی ندارین، به روش بن ماری (روی بخار کتری) کاملا حلش کنید) البته اجازه بدین که ژله و آب داغتون کمی سرد بشه، بعد بستنی بهش اضافه کنید، وقتی خیلی داغه بستنی رو اضافه نکنید.

بستنی که با ژله حل شدن، ته ظرف مورد نظرتون رو با کمی روغن چرب کنید(برای اینکه راحت تر ژله از ظرف جدا بشه) بعد هم مخلوط ژله و بستنی رو اضافه کنید.

بعد هم بذارید تا کامل ببنده.

تصویر ژله:

هر عکس دلخواهی که دوست داشتین، روی کاغذ A4 پرینت کنید یا اگر نقاشیتون خوب بود بکشید، اگر مثل مال من نوشته داشت که حتما باید کاغذتون رو برعکس کنید و از پشت کار شروع کنید با قلم بسیار ظریف (شماره صفر) یا حتی ته چوب کبریت یا خلال دندون، خطوط رو دورگیری کنید. بعد هم اگر تصاویرتون نیاز به رنگ داشت بعد از خشک شدن خطوط دورگیر، اونارو رنگ کنید!

من اول دورتا دور عکسم رو با رنگ مشکی دورگیری کردم، بعد هم قلبهای قرمز رو رنگ زدم (متاسفانه رنگ دیگه ای نداشتم، وگرنه کل کار رو رنگ آمیزی میکردم)

بعد از اتمام کارتون، بذارید یه جا کاملا خشک بشه رنگها

وقتی که ژله تون رو از قالب در آوردین، بذارید یکی دو ساعتی باز توی یخچال بمونه (باید سطح کارتون حتما خشک بشه!) نباید سطح کار چسبندگی یا خیسی داشته باشه.. اگر خشک نشه کارتون خراب میشه

پس هم سطح کارتون، و هم رنگ روی کاغذ باید کاملا خشک شده باشن

بعد از اون، وقتی هر دو کاملا خشک شدن، آهسته کاغذ رو روی ژله بذارین و با دستتون روی کاغذ رو ماساژ بدین! خیلی به سرعت تصویر روی ژله میفته

به همین راحتی!!!

نوش جان...

k1728_2.jpg

*: بهتره از ژله های بی رنگ یا کم رنگ مثه آلوئه ورا یا آناناس استفاده کنین، البته میتونین به جای بستنی و ژله از مخلوط شیر و ژلاتین استفاده کنین که من طعمش رو دوس ندارم، برای همین از مخلوط آلوئه ورا و بستنی وانیلی استفاده کردم

خیلی خیلی چشم نوازه، من این طرح رو برای عروس که پاگشا کرده بودیم زدم، همه دلشون نمیومد بهش دست بزنن، ولی آخر سر عروس و دوماد افتاد با چاقو به جون هم و سر و کله ی همو داغون کردن
persiana__hahaha.gif

قابل توجه خانمهای متاهل
: این ژله بسیار خواهرشوهر کش میباشد
persiana__hahaha.gif

مموش السلطنه
499321_Laie_87B.gif
لینک به دیدگاه

برای ژله بستنی باید قبلش بستنی رو بزارین توی محیط آشپزخونه تا آب بشه.ژله بستنی خیلی شیرین میشه هر ذائقه ای نمی پسنده.

به جای بستنی میشه از شیر یا ماست یا خامه هم استفاده کرد.

ژله با ماست شبیه ماست میوه ای میشه.

لینک به دیدگاه
برای ژله بستنی باید قبلش بستنی رو بزارین توی محیط آشپزخونه تا آب بشه.ژله بستنی خیلی شیرین میشه هر ذائقه ای نمی پسنده.

به جای بستنی میشه از شیر یا ماست یا خامه هم استفاده کرد.

ژله با ماست شبیه ماست میوه ای میشه.

ممنون از نظرت

اما باید بگم چرا شیرین میشه؟؟ :w58: ما که به بستنی شکر اضافه نمیکنیم

اگر منظورت شکری هست که توی بسته ی پودر ژله هست، خب ، به جاش کنار اون شکر اسانس و ژلاتین هم داره! که طعم ژله رو تشکیل میدن... بستنی هم که کمتر کسی هست بدش بیاد، من که هر بار درست میکنم با اینکه طعم شیرینی رو زیاد دوس ندارم هیچوقت این شیرین شدن رو نفهمیدم! همه هم با بستنی خیلی خیلی بیشتر استقبال میکنن

خودم به شخصه طعم بستنی رو به شیر ترجیح میدم

اینم بگم، شیر یا بستنی که استفاده میکنید، تقریبا طعم کارامل رو میده، اما خب با بستنی طعم لذیذتری داره، شایدم به قول نهال سلیقه ای هستش و بعضی ها بگن بده

ولی من طبق تجربه میگم بستنی رو بیشتر میپسندن :w16:

لینک به دیدگاه
ممنون از نظرت اما باید بگم چرا شیرین میشه؟؟ :w58: ما که به بستنی شکر اضافه نمیکنیم اگر منظورت شکری هست که توی بسته ی پودر ژله هست، خب ، به جاش کنار اون شکر اسانس و ژلاتین هم داره! که طعم ژله رو تشکیل میدن... بستنی هم که کمتر کسی هست بدش بیاد، من که هر بار درست میکنم با اینکه طعم شیرینی رو زیاد دوس ندارم هیچوقت این شیرین شدن رو نفهمیدم! همه هم با بستنی خیلی خیلی بیشتر استقبال میکنن خودم به شخصه طعم بستنی رو به شیر ترجیح میدم اینم بگم، شیر یا بستنی که استفاده میکنید، تقریبا طعم کارامل رو میده، اما خب با بستنی طعم لذیذتری داره، شایدم به قول نهال سلیقه ای هستش و بعضی ها بگن بده ولی من طبق تجربه میگم بستنی رو بیشتر میپسندن :w16:
بخاطر اینکه بستنی خودش هم شیرینه راستش من ازین جور دسرا زیاد درست می کنم ولی نمی خورم فقط اونایی که تست می کنن بهم می گن : ) داداشم با بستنی رو زیاد نپسندید می گفت شیرینیش زیاده ولی با خامه رو خیلی دوست داره
لینک به دیدگاه
ممنون از نظرت

اما باید بگم چرا شیرین میشه؟؟ :w58: ما که به بستنی شکر اضافه نمیکنیم

اگر منظورت شکری هست که توی بسته ی پودر ژله هست، خب ، به جاش کنار اون شکر اسانس و ژلاتین هم داره! که طعم ژله رو تشکیل میدن... بستنی هم که کمتر کسی هست بدش بیاد، من که هر بار درست میکنم با اینکه طعم شیرینی رو زیاد دوس ندارم هیچوقت این شیرین شدن رو نفهمیدم! همه هم با بستنی خیلی خیلی بیشتر استقبال میکنن

خودم به شخصه طعم بستنی رو به شیر ترجیح میدم

اینم بگم، شیر یا بستنی که استفاده میکنید، تقریبا طعم کارامل رو میده، اما خب با بستنی طعم لذیذتری داره، شایدم به قول نهال سلیقه ای هستش و بعضی ها بگن بده

ولی من طبق تجربه میگم بستنی رو بیشتر میپسندن :w16:

من با خامه شو تجربه کردم اونم خوشمزه میشه

فقط ی سوال طرحت و با رنگ خوراکی رو چه کاغذی میکشی؟؟

جالب بود خوشم اومد ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
بخاطر اینکه بستنی خودش هم شیرینه راستش من ازین جور دسرا زیاد درست می کنم ولی نمی خورم فقط اونایی که تست می کنن بهم می گن : ) داداشم با بستنی رو زیاد نپسندید می گفت شیرینیش زیاده ولی با خامه رو خیلی دوست داره

البته یه چیزیم هستااا

بسته به طعم بستنی مزه اش فرق میکنه

من خودم بعضی بستنی ها رو اصلا دوس ندارم، ولی بعضی از بستنی وانیلی ها واقعا خوشمزه ان، اگه استفاده کنی مطمئن باش هیشکی بدنش نمیاد :w16: اگه بخوایم اسم بگیم تبلیغ میشه :ws3:

ولی کلا با ماست و خامه هم خیلی خوشمزه میشه، اینو کاملا قبول دارم :w16::a030: ولی همچنان قبول ندارم که با بستنی طعمش بد میشه :ws3:

من با خامه شو تجربه کردم اونم خوشمزه میشه

فقط ی سوال طرحت و با رنگ خوراکی رو چه کاغذی میکشی؟؟

جالب بود خوشم اومد ممنون :icon_gol:

اوهوم با خامه هم خوشمزه اس، فقط یه بدی داره برای اونایی که رژیم اند :ws3: هر کسی نمیخوره اونطوری، ولی انصافا خوشمزه اس :w16:

توی متن توضیح داده بودم که، روی کاغذ آ4 کشیدم! هیچ کاغذ خاصی نمیخواد بگیری... البته اگه کاغذ شکری یا برنجی اینا داشتی که چه بهتر، ولی اگه نداشتی خودتو اذیت نکن، با همین کاغذ آ4 خیلی قشنگ منتقل میشه

یه چیزی هم در مورد عکس بگم، توی عکس یه جاهایی از طرحم تقریبا پخش شده، این به خاطر این بود که من اصولا نیس طاقت ندارم :ws3: نذاشتم ژله ام خشک بشه، برای همین سریع طرح رو انداختم، اگه میخواین پخش نشه صبر و حوصله کنید لطفا :ws3:

لینک به دیدگاه
البته یه چیزیم هستااا

بسته به طعم بستنی مزه اش فرق میکنه

من خودم بعضی بستنی ها رو اصلا دوس ندارم، ولی بعضی از بستنی وانیلی ها واقعا خوشمزه ان، اگه استفاده کنی مطمئن باش هیشکی بدنش نمیاد :w16: اگه بخوایم اسم بگیم تبلیغ میشه :ws3:

ولی کلا با ماست و خامه هم خیلی خوشمزه میشه، اینو کاملا قبول دارم :w16::a030: ولی همچنان قبول ندارم که با بستنی طعمش بد میشه :ws3:

اوهوم با خامه هم خوشمزه اس، فقط یه بدی داره برای اونایی که رژیم اند :ws3: هر کسی نمیخوره اونطوری، ولی انصافا خوشمزه اس :w16:

توی متن توضیح داده بودم که، روی کاغذ آ4 کشیدم! هیچ کاغذ خاصی نمیخواد بگیری... البته اگه کاغذ شکری یا برنجی اینا داشتی که چه بهتر، ولی اگه نداشتی خودتو اذیت نکن، با همین کاغذ آ4 خیلی قشنگ منتقل میشه

یه چیزی هم در مورد عکس بگم، توی عکس یه جاهایی از طرحم تقریبا پخش شده، این به خاطر این بود که من اصولا نیس طاقت ندارم :ws3: نذاشتم ژله ام خشک بشه، برای همین سریع طرح رو انداختم، اگه میخواین پخش نشه صبر و حوصله کنید لطفا :ws3:

مموش کاغذ شکری یا برنجی چیه؟؟؟:hanghead:

خوراکیه ؟؟

لینک به دیدگاه
مموش کاغذ شکری یا برنجی چیه؟؟؟:hanghead:

خوراکیه ؟؟

اوهوم، ولی اصلا سراغ وسایل اضافه نرو! همین آ4 خیلی هم عالیه، یه بار امتحان کن کلی کیف میکنی...

توی توضیحاتم که خوندی، من حتی قلم مو هم نگرفتم، با چوب کبریت رنگ زدم :ws28:

و اینکه، من اوایل خیلی روی رنگ خوراکیم حساس بودم، میگفتم یا مرگ یا ویلتون :ws3: (البته الانم خیلی دوسش دارمااا) ، یه بار امتحانی یه رنگ خوراکی گرفتم، خیلی بزرگ بود ، 4-5 برابر ویلتونه اندازه اش، اما ویلتون حدود 3000 الی 3500 قیمتشه، ولی این رنگم (ایرانیه) 1700 تومن شد!

گفتم این عمرا از روی کاغذ روی ژله ام برگرده، چون وقتی رنگ ویلتون رو روی کاغذ میکشی، یه جور خاصی میشه، براق میشه (حتی وقتی خشک میشه) و برجسته... اما این رنگه دیدم انگاری رفته به خورد کاغذم و کاملا ماته :sigh: برای همین ناامید شده بودم، اما در عین ناباوری دیدم که عین رنگ ویلتونم کاملا! طرحش افتاد!! :w58:

الانم توی عکس، رنگ مشکیم ویلتونه، رنگ قرمزم همون ایرانیه هستش

اینم بگم، رنگای ایرانی امکانش کمه مشکی داشته باشن، و فک کنم مجبور بشی ویلتون بگیری، قهوه ای اینا البته دارن :ws37:

لینک به دیدگاه
اوهوم، ولی اصلا سراغ وسایل اضافه نرو! همین آ4 خیلی هم عالیه، یه بار امتحان کن کلی کیف میکنی...

توی توضیحاتم که خوندی، من حتی قلم مو هم نگرفتم، با چوب کبریت رنگ زدم :ws28:

و اینکه، من اوایل خیلی روی رنگ خوراکیم حساس بودم، میگفتم یا مرگ یا ویلتون :ws3: (البته الانم خیلی دوسش دارمااا) ، یه بار امتحانی یه رنگ خوراکی گرفتم، خیلی بزرگ بود ، 4-5 برابر ویلتونه اندازه اش، اما ویلتون حدود 3000 الی 3500 قیمتشه، ولی این رنگم (ایرانیه) 1700 تومن شد!

گفتم این عمرا از روی کاغذ روی ژله ام برگرده، چون وقتی رنگ ویلتون رو روی کاغذ میکشی، یه جور خاصی میشه، براق میشه (حتی وقتی خشک میشه) و برجسته... اما این رنگه دیدم انگاری رفته به خورد کاغذم و کاملا ماته :sigh: برای همین ناامید شده بودم، اما در عین ناباوری دیدم که عین رنگ ویلتونم کاملا! طرحش افتاد!! :w58:

الانم توی عکس، رنگ مشکیم ویلتونه، رنگ قرمزم همون ایرانیه هستش

اینم بگم، رنگای ایرانی امکانش کمه مشکی داشته باشن، و فک کنم مجبور بشی ویلتون بگیری، قهوه ای اینا البته دارن :ws37:

:icon_gol:

:w02:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

اینام مال یه دفه دیگه هستن، مال یه عروس داماد بودن، خودم راضی نبودم، ولی خانواده عروس و داماد به شدتتتتتت استقبال کردن ، اصن یه وضی :banel_smiley_4:

t4162_DSC00340.jpg

این یکی هم مهمون داشتیم، درست کردم، یادم رفت جلوتر عکس بگیرم، برای همین وقتی نصف دخملم رو خوردن یادم افتاد :ws28:

c982_DSC00253.jpg

لینک به دیدگاه
خیلی جالب بود ممنون خوشمان امد...:w16:چقدرم باسلیقه هستی و با شخصیت:gnugghender:

فقط این طرح های روش رو چطور زدی!؟:banel_smiley_4:

اینو بلند تر بگو محمد بشنوه :ws3:

چوری طرح زدی؟ :ws52:

دخملت بسی وسوسه انگیزه مموش :w02:

خب دخملای عزیزم، مگه پست اول رو درست نخوندین؟ :ws3: به خدا اگه بخونین، کامل گفتم چطوری عکس زدم

اما اگه بازم اشکالی بود در خدمتم :icon_gol:

الانم به محمد میگم عکس رو درست کنه که اذیت نشین :ws37:

لینک به دیدگاه
محمد مدیونی بیا با صدای بلند اینو بخون......

ها خیلو با شصخیت بیدی...با من ایزدیواج موکونیینده!295919_hugsmile1.gif

با اجازه ی بزرگترها

بلــــــــــــــــــه :icon_redface::ws3:

لینک به دیدگاه
تصویر ژله:

هر عکس دلخواهی که دوست داشتین، روی کاغذ A4 پرینت کنید یا اگر نقاشیتون خوب بود بکشید، اگر مثل مال من نوشته داشت که حتما باید کاغذتون رو برعکس کنید و از پشت کار شروع کنید با قلم بسیار ظریف (شماره صفر) یا حتی ته چوب کبریت یا خلال دندون، خطوط رو دورگیری کنید. بعد هم اگر تصاویرتون نیاز به رنگ داشت بعد از خشک شدن خطوط دورگیر، اونارو رنگ کنید!

من اول دورتا دور عکسم رو با رنگ مشکی دورگیری کردم، بعد هم قلبهای قرمز رو رنگ زدم (متاسفانه رنگ دیگه ای نداشتم، وگرنه کل کار رو رنگ آمیزی میکردم)

این رنگی رو که گفتید چی هست!!!!! رنگ خوراکی هست یا از خودکار و ...استفاده کردی!؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
این رنگی رو که گفتید چی هست!!!!! رنگ خوراکی هست یا از خودکار و ...استفاده کردی!؟:banel_smiley_4:

فک کنم قومِ شوهر رو میخوای دعوت کنی که میخوای رنگ خودکار بریزی هااا:ws28:

نه عزیزم، رنگ خوراکی هست..

بهتره از رنگ ژله ای ویلتون هم استفاده کنی (قابل توجه دوستان! من آخرین باری که رنگ ویلتون خریدم 3000بود، اما الان شده 9000 تومن!! همش 7ماه گذشته!!! :ws3:)

اگر هم با قیمتش مشکل داشتین، از رنگهای ایرانی هم میتونین استفاده کنید... طوری نیست..

من رنگ قرمزم ایرانی هست... اون رنگ مشکیه ویلتونه :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...