رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 1.4k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

شما می دونید اینها را کجای اصفهان می فروشند .یکی به من گفت به اینها می گند عدسی رفتم دم مغازه گفتم عدسی سیم دارید طرف این جوری شد:ws38:بعد گفت برو از حلیم فروشه بخر

سلام....

درسته به اینا میگن عدسی ژله ای . چون اینا فقط تو مخابرات استفاده میشه معمولا همینجوری نمیفروشن ما قبلنا از تو زیر زمین مخابرات برمیداشتیم .:whistle:یادش بخیر

حالا نمیدونم به صورت آزاد بفروشن یا نه . ولی احتمالا توی خیابون طالقانی بتونی پیدا کنی.....

حالا اینو گفتی یاد یه چیزی افتادم . کتاب مایکروویو میخواستم نویسندشم برام مهم نبود فقط یه کتاب در مورد مایکروویو میخواستم هیچ جا هم نبود. رفتم تو کتاب فروشی گفتم ماکرویوو دارین یارو زد زیر خنده یه جور بدی نگاه کرد .....:ws28:

لینک به دیدگاه
تقلبم هنره خودش :ws3:

همین یه هنرو خودتم نداری:icon_razz:

خوشم میاد اهل دروغُ کلک نیسی :whistle: .. حقیقت رو میگی :ws3:

حالا ی عکس ساده بذار تا بتونیم بحدسیم :hanghead:

عقده ای شدیم :sigh:

:hanghead: ناامید نشو تو میتونی

هنو معلوم نیس درست باشه حدسم

لینک به دیدگاه
البته من این قطعات رو با هویه 60 وات معمولی و یه پنس خیلی راحت تعویض میکنم

مشکل ای سی های smd هست :icon_pf (34):اونها رو باید با هیتر تعویش کرد

گاهی با یه فندک اتمی هم تعویض میکردم این قطعات رو

سلام . برای جدا کردن آی سی های SMD چند راه ساده هس. مثلا برای جداکردن آی سی های SMD می تونید یه سیم نازک مسی رو از زیر پایه ها رد بکنید. بعدش اونو بیارین بیرون گره بزنید و از یک طرف وقتی دارید پایه ها رو با هویه 40 وات سریع گرم می کنید سیم رو از جائی که گرفتین آروم آروم بکشید تا یواش یواش پایه های آی سی رو بتونید جدا بکنید.یه روش دیگه هم استفاده از سیم قلع کشه.:w16:

لینک به دیدگاه

این عکس یه دستگاه Megger . احتمالا دوستان قدرتی میدونند این دستگاه چه کاربردهائی داره. اندازه گیری مقاومت مخصوص خاک جهت احداث چاه ارت ، اندازه گیری مقاومت سیستم ارتینگ ، تست کابل ، تست ترانس برق و ....... کاربردهای مهمی از این وسیله واقعا مفیده. اینم یه عکس با کیفیت Megger_DELTA3000lge.jpg اینم کاتالوگ همین دستگاه برای دوستان علاقمندی که دوست دارن اطلاعات بیشتری کسب بکنند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
این عکس یه دستگاه Megger . احتمالا دوستان قدرتی میدونند این دستگاه چه کاربردهائی داره. اندازه گیری مقاومت مخصوص خاک جهت احداث چاه ارت ، اندازه گیری مقاومت سیستم ارتینگ ، تست کابل ، تست ترانس برق و ....... کاربردهای مهمی از این وسیله واقعا مفیده. اینم یه عکس با کیفیت Megger_DELTA3000lge.jpg اینم کاتالوگ همین دستگاه برای دوستان علاقمندی که دوست دارن اطلاعات بیشتری کسب بکنند.
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

از قانون پل وتسون برای تخمین امپدانس استفاده میکنه؟

لینک به دیدگاه

سنسورهای القائی :سنسورهای القائی سنسورهای بدون تماس هستند که تنها درمقابل فلزات عکس العمل نشان میدهند و میتوانندفرمان مستقیم به رله هاشیرهای برقی سیستمهای اندازه گیری و مدارات کنترل الکترونیکی(مانند plc) ارسال نمایند.

اساس کار و ساختمان سنسورهای القائی:

ساختمان این سنسورها ازچهار طبقه تشکیل می شود:قسمت اساسی این سنسورها از اسیلاتور با فرکانس بالا تشکیل یافته که می تواند توسط قطعات فلزی تحت تاثیر قرار گیرد. این اسیلاتور باعث به وجود آمدن میدان الکترومغناطیسی درقسمت حساس سنسور می شود. نزدیک شدن یک قطعه فلزی باعث بوجود آمدن جریانهای گردابی در قطعه گردیده و این عمل سبب جذب انرژی میدان می شود و در نتیجه دامنه اسیلاتور کاهش می یابد.از آنجا که طبقه دمدولاتور آشکارساز دامنه اسیلاتور است در نتیجه، کاهش دامنه اسیلاتور توسط این قسمت به طبقه اشمیت تریگر منتقل می شود.کاهش دامنه اسیلاتور باعث فعال شدن خروجی اشمیت تریگر گردیده و این قسمت نیز به نوبه خود باعث تحریک طبقه خروجی می شود.

لینک به دیدگاه
از قانون پل وتسون برای تخمین امپدانس استفاده میکنه؟

با سلام . بزرگترین درسی که در سایه رشته برق یادگرفتنم اینکه به هیچ وجه در مورد چیزی که اطلاعات همه جانبه ندارم ذره ای حرف نزم به خاطر همین مسله با عرض پوزش به خاطر نداشتن تخصص در مورد سیستم های اندازه گیری نمی تونم جواب دقیق و درستی بهتون بدم. ولی می تونید با مطالعه مقاله لینک زیر ایده اصلی این دستگاهه مفید رو بدست بیارید.http://www.weschler.com/_upload/sitepdfs/techref/gettingdowntoearth.pdf در ضمن دستگاهی که به عنوان میگر معرفی کردم به صورت تخصصی تر یک دستگاه Automatioc Insulation Tester می باشد. و بیشتر برای تست عایقی ترانس کاربرد داره. یعنی ممکنه به جای یک دستگاه چند کاره میگر بیان این دستگاهه رو بصورت ست های جداگانه ای به خصوصیات خاص تری ارائه بکنند. بعنوان یک مثال یک دستگاه تست مقاومت چاه ارت ( در حالیکه ممکنه شرکت دیگه ای یک دستگاه با امکانات کلی تر ارائه بکنه) موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...