رفتن به مطلب

انجام پروژه های تحقیقاتی

ارسال های توصیه شده

سلام

یه پیشنهاد دادم به آقای عارف و قرار بر این شد من تاپیک رو بزنم

متاسفانه خیلی از دوستان به جای اینکه از فضای تخصصی انجمن استفاده کنن وقتشون توی تالارهای دیگه پرت میشه

جدا از مطالبی که بیشتر به صورت کپی پیست قرار داده شده (البته من منکر مفید بودن این کار جهت دسترسی راحت تر به مطالب نمیشم) میشه وقتتون رو جاهای دیگه ای هم صرف کنید

مثلا من بعضی از دوستان رو میبینم که از بیکاری مینالند نه اینجا بلکه دور و بر خودم زیاده

شاید خیلیا تصورشون این باشه که باید لقمه رو تو دهنشون گذاشت که متاسفانه با شرایطی که خودتون میبینید این انتظارات باعث میشه چند سال دیگه تنها چیزی که به دست آورده باشین عمر هدر رفته باشه

پیشنهاد من انجام پروژه ها با همکاری همدیگه هست

شاید بعضی ها اطلاع نداشته باشن که شرکتهای مخصوصا دولتی یه سری پروژه های تحقیقاتی رو هر سال تصویب می کنن و برای انجامش قرارداد میبندن

حالا با چه کسایی قرار داد میبندن؟!! دوره های ریاست جمهوری قبل میشد یه شخص حقیقی این قراردادها رو ببنده اما حالا فقط این قراردادها رو با جاهایی میبندن که مجوز تحقیقات داشته باشه مثل دانشگاه ، جهاد دانشگاهی، پارکهای علم و فن آوری و جاهای دیگه مثل مجتمع های آموزشی که این مجوز رو دارن

روال کار به این صورته شما به دفتر تحقیقات شرکتها مراجعه میکنین و لیست پروژه هاشونو میگیرین و اگه یکی از عنوانینش رو خواستین فرمهایی پر می کنید و اون شرکت درخواست شما رو تو جلسات خودشون مطرح میکنن و در صورت موافقت به شما اطلاع میدن و اونوقت شما میتونید مثلا به جهاد دانشگاهی یا پارک علم و فن آوری مراجعه کنین و بخواین که از طرف شما با اون شرکت قرارداد ببندن (که البته این کاری نداره و یه کار روتینه که انجام میشه)

تنها مشکل این کار همون گرفتن موافقت اولیست چون شرکتها وقتی با شما قرارداد میبندن که شما یه رزومه خوب برای انجام اون کار تحقیقاتی داشته باشید و قبلا در اون مورد کار کرده باشین - پیشنهاد من هم برای این کار استفاده از اساتید دانشگاهه که تو این زمینه تخصص دارن - یعنی شما به عنوان همکار اون استاد اون پروژه رو انجام میدین و خوب تا وقتی که خودتون یه رزومه خوب داشته باشید

به عنوان مثال پرفسور بیورانی از دانشگاه کردستان در زمینه smart grid کار میکنن (شما میتونین متخصصان هر زمینه رو معرفی کنین تا بقیه آشنا بشن )

چند سال پیش یه مهندس موفق به من یه نصیحت کرد که البته گوش ندادم میگفت اگه تخصص یه بخش خاص رو بگیری همه جا رو دست میبرنت و سعی کن تو یه بخش کوچیک هم که شده تخصص بگیری میتونیم با انجام پروژه ها تخصص لازم رو بدست بیاریم

پیشنهاد شما چیه؟ و چطور میشه کار رو انجام داد؟ و اصلا موافقید با استارت این کار؟

من به عنوان نمونه یه سری از پروژه های تحقیقاتی مربوط به سال 90 رو آوردم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد شما چیه؟ و چطور میشه کار رو انجام داد؟ و اصلا موافقید با استارت این کار؟

به نظر من که خیلی پیشنهاد خوبیه.:icon_gol:

اما میدونی باید یک لیدر اهل عمل باشه که فقط شعار نده.

من خودم خیلی این طرح هارو دوست دارم،اما احساس میکنم یکی باید اون هُل اولیه را بده.

وگرنه همه رقمه حاضر به همکاری هستم.:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

یه پیشنهاد دادم به آقای عارف و قرار بر این شد من تاپیک رو بزنم

متاسفانه خیلی از دوستان به جای اینکه از فضای تخصصی انجمن استفاده کنن وقتشون توی تالارهای دیگه پرت میشه

جدا از مطالبی که بیشتر به صورت کپی پیست قرار داده شده (البته من منکر مفید بودن این کار جهت دسترسی راحت تر به مطالب نمیشم) میشه وقتتون رو جاهای دیگه ای هم صرف کنید

مثلا من بعضی از دوستان رو میبینم که از بیکاری مینالند نه اینجا بلکه دور و بر خودم زیاده

شاید خیلیا تصورشون این باشه که باید لقمه رو تو دهنشون گذاشت که متاسفانه با شرایطی که خودتون میبینید این انتظارات باعث میشه چند سال دیگه تنها چیزی که به دست آورده باشین عمر هدر رفته باشه

پیشنهاد من انجام پروژه ها با همکاری همدیگه هست

شاید بعضی ها اطلاع نداشته باشن که شرکتهای مخصوصا دولتی یه سری پروژه های تحقیقاتی رو هر سال تصویب می کنن و برای انجامش قرارداد میبندن

حالا با چه کسایی قرار داد میبندن؟!! دوره های ریاست جمهوری قبل میشد یه شخص حقیقی این قراردادها رو ببنده اما حالا فقط این قراردادها رو با جاهایی میبندن که مجوز تحقیقات داشته باشه مثل دانشگاه ، جهاد دانشگاهی، پارکهای علم و فن آوری و جاهای دیگه مثل مجتمع های آموزشی که این مجوز رو دارن

روال کار به این صورته شما به دفتر تحقیقات شرکتها مراجعه میکنین و لیست پروژه هاشونو میگیرین و اگه یکی از عنوانینش رو خواستین فرمهایی پر می کنید و اون شرکت درخواست شما رو تو جلسات خودشون مطرح میکنن و در صورت موافقت به شما اطلاع میدن و اونوقت شما میتونید مثلا به جهاد دانشگاهی یا پارک علم و فن آوری مراجعه کنین و بخواین که از طرف شما با اون شرکت قرارداد ببندن (که البته این کاری نداره و یه کار روتینه که انجام میشه)

تنها مشکل این کار همون گرفتن موافقت اولیست چون شرکتها وقتی با شما قرارداد میبندن که شما یه رزومه خوب برای انجام اون کار تحقیقاتی داشته باشید و قبلا در اون مورد کار کرده باشین - پیشنهاد من هم برای این کار استفاده از اساتید دانشگاهه که تو این زمینه تخصص دارن - یعنی شما به عنوان همکار اون استاد اون پروژه رو انجام میدین و خوب تا وقتی که خودتون یه رزومه خوب داشته باشید

به عنوان مثال پرفسور بیورانی از دانشگاه کردستان در زمینه smart grid کار میکنن (شما میتونین متخصصان هر زمینه رو معرفی کنین تا بقیه آشنا بشن )

چند سال پیش یه مهندس موفق به من یه نصیحت کرد که البته گوش ندادم میگفت اگه تخصص یه بخش خاص رو بگیری همه جا رو دست میبرنت و سعی کن تو یه بخش کوچیک هم که شده تخصص بگیری میتونیم با انجام پروژه ها تخصص لازم رو بدست بیاریم

ab.pdf

bargh va energy.pdf

ab va fazelab.pdf

درود

من دو برداشت از تاپيكت داشتم:

1-معرفي اين نوع كار به دوستان به عنوان يك مسير فردي

2-ارايه ي يك راهكار براي انجمن براي تبديل شدن به يك مركز تحقيقاتي

اگر مورد اول مد نظر بود كه يك بحث فردي است و هر كس خود به تنهايي مي تواند تصميم گيرنده باشد و شما در حكم معرف بسيار نكو انجام وظيفه كرديد

اما اگر مورد دوم مد نظر است

با امكانات فعلي (در حد دانش من نسبت به فروم ها ) اين كار سرانجام ندارد.

اما اگر اين فروم تبديل شود به فضايي براي تكامل آنچه در محيط خارج از اينترنت در جريان است مي تواند مفيد باشد.

اين حرف يعني چه؟

يعني يك هسته ي مركزي متعهد ,متشكل از تخصص هاي مختلف تشكيل شود و در خارج از محيط فروم دفتر و پايگاهي داشته باشند و اين فروم محلي براي جذب نيروهاي جديد و يا تبادل نظر با افرادي كه به هر دليل نمي توانند حضور مستقيم داشته باشند باشد.

در آن صورت مي توان پروژه گرفت ,پروژه طرح كرد,پروژه تعريف كرد و...

در واقع يك ديد نوين به شركت هاي پژوهشي

شما يك شركت عام داريد با يك پايگاه اينترنتي پويا و فعال

اين نظر من هست

اميدوارم كه واضح بيان شده باشد

شادمان باشيد

لینک به دیدگاه
به نظر من که خیلی پیشنهاد خوبیه.:icon_gol:

اما میدونی باید یک لیدر اهل عمل باشه که فقط شعار نده.

من خودم خیلی این طرح هارو دوست دارم،اما احساس میکنم یکی باید اون هُل اولیه را بده.

وگرنه همه رقمه حاضر به همکاری هستم.:a030:

سلام

مهندس اسی من این پیشنهاد رو حدود 10 روز قبل دادم و آقای عارف هم استقبال کردن

دلیلی که این مدت ارائه نشد به این خاطر بود که من نظرم این بود که آقای عارف یه فرد فعال رو معرفی کنه برای استارتش که متاسفانه ظاهرا کسایی که میتونن این مسئولیت رو قبول کنن گرفتارن

بهرحال من این تاپیک رو زدم تا کسانی که مشتاق این کار هستن در این مورد نظر بدن که چیکار میشه کرد تا بتونیم حداقل بعد از عید شروع کنیم

ضمنا قرار نیست که همه رو هل بدیم هر کسی که مایله میتونه با دوستان خودش هماهنگ کنه

شروع کار چند نفر و موفقیت اونا میتونه مشوق بقیه باشه :ws37:

لینک به دیدگاه

ممنون از تاپیکی که زدی و حرکتی که شروع کردی. تقریباً توضیحاتت کامل بود. من خودم زیاد آشنا نبودم به این قضیه و خوشم اومد.

به نظرم تو وهله اول باید از طریق شناخت همدیگه گروه هایی رو تشکیل داد.

فرضاً من می بینم با x و y و z می تونم فلان کار رو انجام بدم. پس میایم یه گروه رو با هم تشکیل میدیم و کارای پژوهشی رو که می تونیم رو دنبال می کنیم.

حالا امیر میگه یا حرکت فردی هستش یا تبدیل انجمن به یک مرکز تحقیقاتی. ولی از نظر من اینکار تلفیقی از این دوتا هستش.

قطعاً کاری که فردی بخوام انجام بدم، اون کیفیتی رو نداره که یه کار جمعی داره. حتی شاید به تنهایی تواناییش رو نداشته باشم. از طرفی اینجا با دوستانی آشنا شدم که تونستم تا حدودی تواناییشونو بشناسم و به قول معروف آدمای پایه ای هستن. خب این فرصت خوبی میشه که کار رو با اونا پیش ببرم. البته این نیاز به حس مسئولیت پذیری داره و شناختی که به مرور تو کارها بدست میاد. شاید اصلاً من با یکی از دوستای خارج انجمنم باشم و یکی از دوستای داخل انجمن. این فضا، فرصتیه واسه گسترش همین ارتباطات و آشنایی با افراد با تخصص های مختلف.

و به قول اسی یه هل اولیه لازمه.

لینک به دیدگاه
درود

من دو برداشت از تاپيكت داشتم:

1-معرفي اين نوع كار به دوستان به عنوان يك مسير فردي

2-ارايه ي يك راهكار براي انجمن براي تبديل شدن به يك مركز تحقيقاتي

اگر مورد اول مد نظر بود كه يك بحث فردي است و هر كس خود به تنهايي مي تواند تصميم گيرنده باشد و شما در حكم معرف بسيار نكو انجام وظيفه كرديد

اما اگر مورد دوم مد نظر است

با امكانات فعلي (در حد دانش من نسبت به فروم ها ) اين كار سرانجام ندارد.

اما اگر اين فروم تبديل شود به فضايي براي تكامل آنچه در محيط خارج از اينترنت در جريان است مي تواند مفيد باشد.

اين حرف يعني چه؟

يعني يك هسته ي مركزي متعهد ,متشكل از تخصص هاي مختلف تشكيل شود و در خارج از محيط فروم دفتر و پايگاهي داشته باشند و اين فروم محلي براي جذب نيروهاي جديد و يا تبادل نظر با افرادي كه به هر دليل نمي توانند حضور مستقيم داشته باشند باشد.

در آن صورت مي توان پروژه گرفت ,پروژه طرح كرد,پروژه تعريف كرد و...

در واقع يك ديد نوين به شركت هاي پژوهشي

شما يك شركت عام داريد با يك پايگاه اينترنتي پويا و فعال

اين نظر من هست

اميدوارم كه واضح بيان شده باشد

شادمان باشيد

درود مهندس

در مورد دوم فعلا انجمن به ثبت نرسیده و گرفتن مجوز تحقیقات هم به سادگی نیست

هر شخصی میتونه به صورت شخصی اقدام به اینکار کنه و مانعی نیست اما شاید کسانی باشن که شروع این حرکت براشون سخت باشه که میتونن به صورت گروهی با کمک دوستاشون که بار علمی بیشتری دارن کار رو استارت بزنن

و در مورد بخش آخر صحبتاتون باید بگم کاملا درسته و خیلی خوب میشه از این فضا استفاده کرد

لینک به دیدگاه

ضمنا قرار نیست که همه رو هل بدیم هر کسی که مایله میتونه با دوستان خودش هماهنگ کنه

شروع کار چند نفر و موفقیت اونا میتونه مشوق بقیه باشه :ws37:

منظورم از هل دادن حمایت همه جانبه نیست.

بلکه نیاز به یک فرد باتجربه تر هست که ارتباطش با صنعت بیشتر باشه و فقط هماهنگی هارو بیشتر بدونه.

وجود یک فرد با تجربه در هر گروه پژوهشی خیلی مهمه.

لینک به دیدگاه
منظورم از هل دادن حمایت همه جانبه نیست.

بلکه نیاز به یک فرد باتجربه تر هست که ارتباطش با صنعت بیشتر باشه و فقط هماهنگی هارو بیشتر بدونه.

وجود یک فرد با تجربه در هر گروه پژوهشی خیلی مهمه.

منظور شما رو فهمیدم

اما یه چیز که باید گفته بشه اینه که هر شرکتی و هر شهری قوانین خودشو داره

به عنوان مثال پارک علم و فن آوری شهر ما تسهیلات، اتاق کنفرانس و حتی اتاق کار میده (البته نه رو هوا :banel_smiley_4:) ممکنه برای شهرهای دیگه به این صورت نباشه

هر کسی که میخواد پروژه بگیره میتونه به دفتر تحقیقات شرکت مورد نظر مراجعه کنه و لیست پروژه هاشو بگیره و فرمها رو پر کنه و ادامه کار

اما مثلا من میخوام در رابطه با موضوعی پروژه بدم میام اینجا به بقیه اعضای انجمن میگم که چه کسانی مایل هستن در این ارتباط کمک کنن و همکار بشن و کلا توی مسیر کار چه در رابطه با عنوان پروژه و چه پیدا کردن استاد و ... میشه اینجا از بقیه بچه ها کمک گرفت

لینک به دیدگاه

ممنون از پیشنهادت و زدن این تاپیک. توضیحات تقریبا کاملی دادی . اینکه افراد علاوه بر اینکه میتونن با یک همکاری علمی و عملی اطلاعات خودشون رو افزایش بدن و رزومه ای برای خودشون تهیه کنن میتونن از زحمتی که در این راه کشیدن درآمدی نیز داشته باشن خیلی عالیه. 3 سال پیش که برای کاری رفته بودیم پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برخورد خیلی خوبی داشتن و اونجا گروههایی رو دیدیم که تو اتاقهایی که توسط همین نهاد برای محققین فراهم شده بود و اونجا مشغول کار بودند. شرایطی که داشتند برای کار ارائه یک طرح جدید و یک پروپوزال قوی به اونها و در صورتیکه در مرحله اول طرح تصویب بشه در مرحله بعد یک جلسه ای با هیئت کارشناسی پارک تشکیل میشه و شما بعد دفاع از طرحتون و براورد مناسب هزینه های طرح, بر اساس نوع کار تسهیلاتی نیز تصویب میشه. اون زمان طرح آماده ای نداشتیم و قرار شد هروقت طرح جدیدی آماده کردیم پروپوزالی به اونا بدیم و کار رو شروع کنیم که دیگه بعدش گروهمون بعلت مشغله های کاری دیگه از هم جدا شد و دیگه این مساله رو پیگیری نکردیم. این پیشنهاد به نظرم خیلی عالیه و دقیقا با اهداف اولیه انجمن هم سازگاره فقط مهم اینه که چه هدفی رو میخوایم دنبال کنیم . کاش این مساله رو خیلی قبلترها زمانی که دانشجو بودم و وقتم رو درست نمیگذروندم میدونستم تا لااقل بخاطر جنبه های مالی که میتونست برام داشته باشه بیشتر بهش ارزش میذاشتم

لینک به دیدگاه

ممنون از تاپیکی که زدی.من خودم تجربه ای ندارم ولی به کارای پژوهشی علاقه مندم.

به نظر من کار فردی فایده ای نداره،کار باید گروهی باشه تا نتیجه ی خوبی داشته باشه.به نظر من اینجور کارا احتیاج به یه کاپیتان خوب داره،همونجور که اسی جان گفتن احتیاج به یه لیدر اهل عمل داره.

به هر حال تمایل خودمو واسه انجام کارای تحقیقاتی نشون میدم و دوست دارم که بتونم تو این راه از تجربیاتتون استفاده کنم و به دانش خودم بیافزایم و اگه کوچکترین کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم که بتونم کمکی کنم.

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از پیشنهادتون

موضوعی که عنوان شد در مورد تاسیس یه دفتر و استفاده از محیط انجمن برای جذب متخصص و پروژه، کاملا درست ترین راهی هست که می تونه این پیشنهاد رو به نتیجه برسونه.

در حالیکه برعکسش، یعنی توی محیط انجمن دور هم جمع شدن و کار کردن، موفقیت این کار یه کم سخت به نظر می رسه.

شاید در دسترس ترین راه برای تاسیس یه دفتر هم استفاده از امکاناتی باشه که پارک های علم و فناوری در اختیار می ذارن.

در مورد پارک علم فناوری دانشگاه تهران، یه سری موانع وجود داره، البته با اطلاعات قدیمی مربوط به دو سال پیش عرض می کنم، از جمله گروه متقاضی باید طرحی نوآورانه داشته باشه، و این طرح در یک جشنواره ای که اسمش خاطرم نیست الان، به رسمیت شناخته شده باشه. این دفتر هم در عمل برای به تولید رسوندن همین طرح در اختیار قرار می گیره.

من نمیدونم که سیاست های این پارک ها در همه شهرها یکسانه و یا وابسته به تقاضا متفاوت می تونه باشه.

فرضا در مورد شهر خودتون که گفتید می شه یه دفتر در اختیار گرفت، بد نیست اگر محبت کنید و شرایطش رو در بیارید.

وجود دفتر لزوما در تهران می تونه الویت اصلی نباشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون از پیشنهادتون

موضوعی که عنوان شد در مورد تاسیس یه دفتر و استفاده از محیط انجمن برای جذب متخصص و پروژه، کاملا درست ترین راهی هست که می تونه این پیشنهاد رو به نتیجه برسونه.

در حالیکه برعکسش، یعنی توی محیط انجمن دور هم جمع شدن و کار کردن، موفقیت این کار یه کم سخت به نظر می رسه.

شاید در دسترس ترین راه برای تاسیس یه دفتر هم استفاده از امکاناتی باشه که پارک های علم و فناوری در اختیار می ذارن.

در مورد پارک علم فناوری دانشگاه تهران، یه سری موانع وجود داره، البته با اطلاعات قدیمی مربوط به دو سال پیش عرض می کنم، از جمله گروه متقاضی باید طرحی نوآورانه داشته باشه، و این طرح در یک جشنواره ای که اسمش خاطرم نیست الان، به رسمیت شناخته شده باشه. این دفتر هم در عمل برای به تولید رسوندن همین طرح در اختیار قرار می گیره.

من نمیدونم که سیاست های این پارک ها در همه شهرها یکسانه و یا وابسته به تقاضا متفاوت می تونه باشه.

فرضا در مورد شهر خودتون که گفتید می شه یه دفتر در اختیار گرفت، بد نیست اگر محبت کنید و شرایطش رو در بیارید.

وجود دفتر لزوما در تهران می تونه الویت اصلی نباشه.

موفق باشید.

من خودم شاغلم و توی وقت اداری فرصت نمیکنم اما اگه وقت کنم پیگیری میکنم

دلیلی که گفتم تهران چون حداکثر کاربرا یا از اون شهرن و یا رفت و آمد براشون راحت تره

لینک به دیدگاه

پيشنهاد خيلي خوبي از طرف سكرت عنوان شده. يه مقدار بايد كار كارشناسي بشه. چون رو هوا اگه يه بحثي مطرح بشه و به نتيجه نرسه راه رو براي آيندگان كه ميخوان همين كار رو بكنن بستيم و يه شكست رو به ثبت رسونديم.

من موافق اين موضوع هستم كه به همون ميزان كه بيكار داريم در پروژه ها به نيروي كار نياز هست. الان من خودم يك پروژه دارم كه در بدر دنبال يه مخابرات سيستمي فوق ليسانس هستم (البته با سواد) ولي انگار همشون آب شدن رفتن تو زمين. بگذريم. من پيشنهاد ميدم يه مركزيت فيزيكي براي انجمن ايجاد بشه و يه جلسات ماهانه يا هفتگي ( خيلي سخته) تشكيل بشه. لزومي نداره همين اول كار پروژه بگيريم. اين جلسه حتي ميتونه تو يه پارك باشه كه هزينه اي گردن كسي نيوفته. تو اين جلسات هسته هاي علمي تشكيل بديم. مخابرات الكترونيك قدرت و ... بنظر من اين ارتباط بايد حفظ بشه مثل يك كنگره تا اينكه به مرور زمان پروژه پيدا بشه كه من شك ندارم ميشه. بعد پروژه به هسته علمي مربوطه ارجاع بشه. اون هسته يه پرژپوزال به كارفرما بده و اگه پروژه تصويب شد يه شركت تاسيس بشه. بسته به بودجه ي پروژه ميشه يه جاي كوچيك اجاره كرد و ديگه جلسات انجمن اونجا برگزار بشه تا باز هم پروژه بياد. نكته اي كه مهمه اينه كه دوستان در شروع كار نبايد خيلي دنبال پول در آوردن باشن بلكه بايد به فكر تجربه و رزومه باشند. من يه مقدار الان فرصت ندارم كه موضوع رو بيشتر بازش كنم. بايد به همين روند همفكري ادامه بديم تا يه نتيجه درست از توش در بياد

لینک به دیدگاه
پيشنهاد خيلي خوبي از طرف سكرت عنوان شده. يه مقدار بايد كار كارشناسي بشه. چون رو هوا اگه يه بحثي مطرح بشه و به نتيجه نرسه راه رو براي آيندگان كه ميخوان همين كار رو بكنن بستيم و يه شكست رو به ثبت رسونديم.

من موافق اين موضوع هستم كه به همون ميزان كه بيكار داريم در پروژه ها به نيروي كار نياز هست. الان من خودم يك پروژه دارم كه در بدر دنبال يه مخابرات سيستمي فوق ليسانس هستم (البته با سواد) ولي انگار همشون آب شدن رفتن تو زمين. بگذريم. من پيشنهاد ميدم يه مركزيت فيزيكي براي انجمن ايجاد بشه و يه جلسات ماهانه يا هفتگي ( خيلي سخته) تشكيل بشه. لزومي نداره همين اول كار پروژه بگيريم. اين جلسه حتي ميتونه تو يه پارك باشه كه هزينه اي گردن كسي نيوفته. تو اين جلسات هسته هاي علمي تشكيل بديم. مخابرات الكترونيك قدرت و ... بنظر من اين ارتباط بايد حفظ بشه مثل يك كنگره تا اينكه به مرور زمان پروژه پيدا بشه كه من شك ندارم ميشه. بعد پروژه به هسته علمي مربوطه ارجاع بشه. اون هسته يه پرژپوزال به كارفرما بده و اگه پروژه تصويب شد يه شركت تاسيس بشه. بسته به بودجه ي پروژه ميشه يه جاي كوچيك اجاره كرد و ديگه جلسات انجمن اونجا برگزار بشه تا باز هم پروژه بياد. نكته اي كه مهمه اينه كه دوستان در شروع كار نبايد خيلي دنبال پول در آوردن باشن بلكه بايد به فكر تجربه و رزومه باشند. من يه مقدار الان فرصت ندارم كه موضوع رو بيشتر بازش كنم. بايد به همين روند همفكري ادامه بديم تا يه نتيجه درست از توش در بياد

منم نظرم این بود که فعلا جا و مکان پیدا کردن لزومی نداره و هر وقت تونستیم تایید دو تا طرح رو بگیریم میشه به بقیه جزئیات رسید

و اینکه چه لزومی داره شرکت تاسیس بشه؟ برای گرفتن این طرح ها ما به مجوز تحقیقات احتیاج داریم که فکر نمیکنم به این سادگی بتونیم مجوز تحقیقات بگیریم

شروع کار ما باید جمع آوری طرح های شرکتهای مختلف باشه. اقای عارف همینطور که قبلا به شما گفتم بعضی از شرکت ها مثل شرکت سابا با یک شخص حتی اگه از طرف دانشگاه ساپورت بشه و رزومه خوبی داشته باشه قرارداد نمیبندن و طرف قراردادشون شرکتهای تحقیقاتیه

بنابراین از شرکتهایی شروع میکنیم که فقط باید طرف قراردادشون یه رزومه خوب داشته باشه

نهایتا عنوان پروژههایی که گردآوری شدن رو برای همه رشته ها تفکیک میکنیم که طرحهای قابل اجرا انتخاب بشه و ...

لینک به دیدگاه

برای شروع کار ما طرحهای تحقیقاتی شرکت های دیگه رو لازم داریم مثل همون که من برای توانیر آوردم

اگه کسانی به شرکت های دیگه دسترسی دارن لطفا به دفتر تحقیقات اون شرکتها مراجعه کنن و طرحهای تحقیقاتیشونو بگیرن. ضمنا لازمه بپرسن که آیا مشه با همکاری دانشگاه یا جهاد دانشگاهی اون پروژه ها رو انجام داد یا نه (چون همینطور که قبلا گفتم دفتر تحقیقات هر شرکتی یه دستور العمل بخصوص داره)

لینک به دیدگاه
برای شروع کار ما طرحهای تحقیقاتی شرکت های دیگه رو لازم داریم مثل همون که من برای توانیر آوردم

اگه کسانی به شرکت های دیگه دسترسی دارن لطفا به دفتر تحقیقات اون شرکتها مراجعه کنن و طرحهای تحقیقاتیشونو بگیرن. ضمنا لازمه بپرسن که آیا مشه با همکاری دانشگاه یا جهاد دانشگاهی اون پروژه ها رو انجام داد یا نه (چون همینطور که قبلا گفتم دفتر تحقیقات هر شرکتی یه دستور العمل بخصوص داره)

اگر کسی تونست یه سری به شرکت ملی حفاری ایران بزنه

متاسفانه من دسترسیش رو ندارم

دفتر پژوهش تهرانش تو پارک علم فناوری دانش تهرانه؛ ساختمان شماره 2

دفتر مرکزیش هم اهواز

قرار بود یه دفتر پژوهش هم توی پارک علم فناوری اهواز بزنن، که احتمالا تا الان راه افتاده باشه.

http://www.nidc.ir/HomePage.aspx?TabID=4863&Site=DouranPortal&Lang=fa-IR

لینک به دیدگاه
اگر کسی تونست یه سری به شرکت ملی حفاری ایران بزنه

متاسفانه من دسترسیش رو ندارم

دفتر پژوهش تهرانش تو پارک علم فناوری دانش تهرانه؛ ساختمان شماره 2

دفتر مرکزیش هم اهواز

قرار بود یه دفتر پژوهش هم توی پارک علم فناوری اهواز بزنن، که احتمالا تا الان راه افتاده باشه.

http://www.nidc.ir/HomePage.aspx?TabID=4863&Site=DouranPortal&Lang=fa-IR

لینکها برای من باز نشد

برای شرکت پخش فرآورده های نفتی هم که من تماس گرفتم گفتن به این سایت مراجعه کنم

برید قسمت پروژه های دانشجویی - پیشنهادی

لیست پروژه ها رو می بینید

امروز فرصت نکردم که تماس بگیرم و بپرسم به غیر دانشجو هم میدن یا نه

فردا سوال میکنم

لینک به دیدگاه
ممنون از تاپیکی که زدی.من خودم تجربه ای ندارم ولی به کارای پژوهشی علاقه مندم. به نظر من کار فردی فایده ای نداره،کار باید گروهی باشه تا نتیجه ی خوبی داشته باشه.به نظر من اینجور کارا احتیاج به یه کاپیتان خوب داره،همونجور که اسی جان گفتن احتیاج به یه لیدر اهل عمل داره. به هر حال تمایل خودمو واسه انجام کارای تحقیقاتی نشون میدم و دوست دارم که بتونم تو این راه از تجربیاتتون استفاده کنم و به دانش خودم بیافزایم و اگه کوچکترین کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم که بتونم کمکی کنم.
دوست عزیز اگه ممکنه در رابطه با گردآوری لیست پروژه ها همکاری کنید
لینک به دیدگاه

فکر کنم سایت شرکت ملی حفاری به مشکل خورده باز نمیشه:ws52:امیدواریم مشکلشون حل بشه . تا اینجا ما دو تا مورد داشتیم که میتونیم باهاشون همکاری کنیم یکی شرکت توانیر و یکی دیگه شرکت ملی حفاری پیشنهادهای دیگه ای ندارین برای رشته های مختلف؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...