رفتن به مطلب

برترین جنگنده های جهان+عکس

SPX

ارسال های توصیه شده

سلام

من فکر نمیکردم که بحث به اینجا بکشه

دوست عزیز

شما نام کاربری خودتون تو اون سایت را بگید

صحبت های شما مثل کسانی میمونه که میخوان اطلاعات بکشند

من تعجب میکنم از این انجمن علمی با این همه متخصص که شما به راحتی

هر چیزی دوست داری میگی و حرف هیچ کسی هم قبول نداری

شما اگه تو اون سایت عضو بودی و اینطوری مینوشتی تا حالا با اخطارهای فراوان اخراج شده بودی

کسانی که از اطلاعات نظامی باخبرند و میدونند چه خبره به دلیل مسئولیت و تعهدشون به حفظ اطلاعات نمیتونند

بیان و هر چیزی را بگند و نتیجه این میشه که کسایی مثل شما میایند و هر چیزی را دوست دارند میگند

غیرت چه ربطی به دروغ گفتن و بزرگنمایی داره؟؟

اگه ما خودمون را گول بزنیم با غیرتیم؟

همه ما دوست داریم نیروهای نظامی قوی داشته باشیم تا در شرایط سخت

پشتیبان کشورمون باشه

اما با بزرگنمایی و وارونه نشون دادن حقایق به هیچ جایی نمیرسیم

مثل این که شما دوست دارید بحث را به حاشیه بکشونید

و من دیگه این بحث را ادامه نمیدم چون تا اینجا شما دلیلی بر اثبات ادعاهاتون نداشتید

و بعید میدونم از این به بعد هم بزارید و در نتیجه بحث بی فایده است

کسی که خوابه را میشه بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده نه

برای شما یک اخطار به دلیل توهین به کاربران سایت فرستادم

در آخر برای دوستان علاقمند این لینک ها را که تو پیام خصوصی براتون فرستادم میفرستم:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

می بینی که هستم واخراج نشدم

من فقط اطلاعاتی که مجازبودم رودراختیارشماگذاشتم وگرنه به هیچ قیمتی اطلاعاتی ازتعداددقیق جنگنده ها-تسلیحات سری شون-جنگ های اخیر-وبسیاری ازچیزهای دیگه روبه شماهابدم!!

به همین دلیله که دارم تلاشمومیکنم تاشماهادرست روازغلط تشخیص بدیدبرای این که میدونم خودتون روبه خواب نزدیدوخوابتون کردن

وگرنه اصلاشمابگیداسرائیل هم ازایران قدرتمندتره به حال من چه فرقی میکنه؟؟؟؟؟؟؟

هروقت احساس کردی که حرف هام برات بی معنیه راحت اخراج کن هیچ ناراحت نمیشم

فقط یه کم فکرکن

چه دلیلی داره که من بیام وخودموبه آب وآتیش بزنم که شماهاحقیقت روبدونید؟

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

خوبه که بلاخره یک نفر با دلیل و مدرک خواست چیزی را قبول کنه

اولا در مورد حرف هایی که در مورد این سایت گفتید بگم که همینطور که میبینید من یکی از جدیدترین کاربران این انجمن هستم

و قضاوت را میزارم برای کاربران با سابقه سایت

و اما در مورد ناو و قدرت اون:

وقتی بخواهیم درباره قدرت ناو صحبت کنبم بهتره که بگیم ناوگان دریایی

چون یک ناو هواپیمابر هیچ گاه به تنهایی عملیات نمیکنه و اصولا بیشتر این ناوها دارای تجهیزات دفاع از خود نیستند

بلکه مجموعه ای از ناوچه های بزرگ و کوچک را در کنار خود دارند که هر یک برای ماموریت خاصی ساخته شده اند

Fleet_5_nations.jpg

مرکز فرماندهی این ناوگان در قلب آن و در ناو هواپیمابر است که طول آنها تا 300 متر و بیشتر می رسد

امروزه 10 کشور در جهان دارای ناو هواپیمابر هستند

flugzeugtraeger-83120.jpg

برای این که دوباره کاری نشه برای دانستن بیشتر میتونید به این آدرس ها سری بزنید و اطلاعات خوبی بگیرید:

اما در مورد سوال شما:

قدرت یک نیروی هوایی را با دارا بودن تعداد هواپیمای عملیاتی اون کشور و سطح و نسل اون هواپیماها میسنجند

گفتم که طبق قرائن و آمارها و پروازهای نیروی هوایی اکثر کارشناسان براین اتفاق نظر دارند که نیروی هوایی ایران

کمتر از یک ناو هواپیمابر هواپیمای عملیاتی داره که اونها هم در شرایط خوبی نیستند

بیشتر از این نمیشه وارد این موضوع بشیم که به صلاح نیست

این مسلمه که یک ناو یا ناوگان هم با همه تجهیزات نقطه ضعفی داره و آسیب پذیر هست

بر خلاف تصور بیشتر مردم و تبلبغات زیاد به نظر من قایق های تندرو نمیتونند تهدید بزرگی برای یک ناوگان باشند

به دلیل این که قدرت آتش این قایق ها و برد سلاح های اونها اونقدر نیست که در بلند مدت تهدیدی برای ناوگان باشند

فقط در صورت غافلگیری (که اون هم در زمان جنگ ممکن نیست) میتونند به ناو نزدیک بشند

تنها راهی که قایق های تندرو میتونند ناوگان را تهدید کنند این است که تعداد بسیار زیاد اونها در یک زمان به ناو حمله کرده و با سلاح های موشکی

دوش پرتاب اون را هدف قرار بدهند که این کار هم یک کار استشهادی،انتهاری است یعنی بیشتر اونها از این حمله زنده برنخواهند گشت

مثل کاری که خلبانان ژاپنی در جریان جنگ جهانی انجام میدادند و بهش کامیکازه میگفتند

و باید دید ما اونقدر نیروی استشهادی داریم که نه به حرف بلکه در عمل حاضر به انجام چنین کاری باشند (لطفا زمان جنگ را مثال نزنید که شرایط خیلی فرق کرده)

راه دیگه به نظر من میشه این ناوگان را هدف قرار داد استفاده از موشک برد بلند هست

موشک های سطح به سطح در نیروی دریایی سپاه گزینه خوبی هستش

این موشک ها میتونند از سواحل ایران شلیک شده و ناوهای مستقر در خلیج فارس را هدف قرار بدهند

عملکرد این موشک ها خوبه و توان انفجاری بالایی در مقایسه با سلاح های کم قدرت قایق های تندرو دارند

چون این موشک ها برای همین اهداف یعنی اهداف سطحی طراحی و ساخته شده اند میتونند در بدنه ناوچه ها نفوذ کنند

موشک کرم ابریشم ساخت چین اولین گونه خریداری شده توسط سپاه در زمان جنگ بود که بردی در حدود 100 تا 120 کیلومتر داشت

این موشک ها از سرعت پایینی برخوردار بودند

در سال های اخیر ایران با ارتقا این موشک ها موشک نور را ساخته که ادعا میکند تا 170 کیلومتر برد داشته و از سرعت بالاتری برخوردار است

با این حال این موشک ها میتواند گزینه خوبی در صورت نزدیکی ناو ها به سواحل ایران باشد با شلیک همزمان چندین موشک

و اما عیب اونها برد کم اونهاست که استفاده از این موشک ها را محدود به برد خاصی میکنه

گزینه سوم استفاده از موشک های بالستیک برد بلند مثل موشک های خانواده شهاب است

با توجه به ابعاد بزرگ ناوها میتوان برای نابودی یا از کار انداختن آنها از موشک های بالستیک هم استفاده کرد

دقت این موشک ها زیاد نیست ام برای هدف قرار دادن شناور بزرگی مثل ناو به نظر من میتونه مورد استفاده قرار بگیره

قدرت انفجاری این موشک ها از دو مورد اول خیلی بیشتره و با برخورد موفقیت آمیز یکی از اونها میتونه تا ماه ها یک ناو را غیر عملیاتی کنه

و در مورد استفاده از هواپیماهای نظامی اصلا فکرش را هم نکنید به دلایلی که خواهم گفت

و اما ناوگان دریایی هم برای جلوگیری از این تهدیدات راه هایی داره که در قسمت بعد خواهم گفت...

اولاکه یک ناوباهیچ سلاحی نمیتونه یک قایق باسرعت 340کیلومتربرساعت روهدف قراربده وموشک های بزرگ هم اغلب بهشون اثابت نمیکنن

استراتژی این قایق هادرقبال این ناوهای عظیم خسارت زیر50%وتسخیرهست نه نابودی کامل!!(توهرقایق 10الی 22سربازنیروی دریایی مستقره)

اژدرهای زدکشتی به راحتی درکمترازچنددقیقه این ناوگان روازپای درمیارن

واین عمل اصلامشابه خلبانان ژاپنی نیست چون اونایک قبضه سلاح 20 میلیمتری دراختیارداشتن واین سلاح زمین تاآسمون بایک اژدرنیم متری فرق میکنه!!

استفاده ازموشک های زمین به دریاهم موثرهست ولی درصورتی که:

ناوشکن های مسلح به سپردفاع موشکی دراطراف نباشند

استفاده ازتوپخانه هم درصورتی موثر هست که ناوهادرنزدیکی توپخانه باشند

استفاده ازجنگنده هایی مانندشفق که زد رادارهست بسیارموثره چون عکس العمل دشمن روبه تاخیرمی اندازه

شایدآسیبی درحدغرق شدن به ناونرسه ولی تمامی تجهیزات اون + هواپیماهاروازبین میبره

به دلیل زدراداربودنش تشخیصش بسیارمشکل ودیرانجام خواهدشد

درضمن عکس ناققصه

ناوهواپیمابرمجهزبه 3 تا5پدافندهوایی بابردمتوسط هست که توعکس نیست!

لینک به دیدگاه
با تشکر از دوستان sfx و ققنوس..

1. آقای ققنوس تمام راهکارهایی که برای مقابله با ناوهای امریکایی گفتید درست ولی خود ناوها برای این سه معضل و یا معضلاتی از قبیل چاره ای ندارند؟

2. به جز جنگنده شفق دو جنگنده دیگر هم گفته شده که توسط ایران ساخته شدند اونها در چه سطحی هستند؟

3.چیزی که تا به حال شنیدم در مورد اسرائیل و توانایی هوایی اون هست؛ آیا درسته که برترین نیروی هوایی توی خاورمیانه متعلق به اسرائیله؟ و اینکه اسرائیل جنگنده ساخت خود چی چیزایی داره و باز در چه سطحی هستند؟

با تشکر از شما دوستان

*از مدیر محترم خواهشندم پستهای نامربوط به تایپیک حذف بشند و از دوستان هم خواهشمند روال عملی تایپیک رو جلو ببرند تا مخاطب با هر گونه دانش خود بتواند مطالب رو در حد خود هضم کند..

2.جنگنده های صاعقه ی 1و2وبه زودی جنگنده ی سیمرغ وبمب افکن آذرخش

درسطح شفق نیستن ولی درنوع خودشون جنگنده های کارآمدی هستن

صاعقه 1 به دلیل ضعف درسقف پروازی ومانورتولیدش متوقف شدوهم اکنون کارتولیدصاعقه2آغازشده است

آذرخش یک بمب افکن سبک هست که همتای روسی اون su34هست

جنگنده هایی که اسرائیل دراختیارداره :

1.هم ازنظرتعدادازایران کمترهست

2.هم ازنظرتوان به دلایل زیر:

اف15هاواف18هاتوانایی حمل موشک فونیکس روندارن که همین یک ضعف بزرگه

اف15 قابلیت های تامکت رانداردوحتی اگرتامکت ها30ساله باشندبه راحتی ازپس اف15برمی آیند

اف18یکی ازچهارجنگنده ایه که اخیراآمریکادرطراحی اون باشکست مواجه شده واین جنگنده هاازمدل های قبلی خودبسیارناتوان ترهستند

لینک به دیدگاه

اما در مورد سوال شما:

قدرت یک نیروی هوایی را با دارا بودن تعداد هواپیمای عملیاتی اون کشور و سطح و نسل اون هواپیماها میسنجند

گفتم که طبق قرائن و آمارها و پروازهای نیروی هوایی اکثر کارشناسان براین اتفاق نظر دارند که نیروی هوایی ایران

کمتر از یک ناو هواپیمابر هواپیمای عملیاتی داره که اونها هم در شرایط خوبی نیستند

بیشتر از این نمیشه وارد این موضوع بشیم که به صلاح نیست

این مسلمه که یک ناو یا ناوگان هم با همه تجهیزات نقطه ضعفی داره و آسیب پذیر هست

بر خلاف تصور بیشتر مردم و تبلبغات زیاد به نظر من قایق های تندرو نمیتونند تهدید بزرگی برای یک ناوگان باشند

به دلیل این که قدرت آتش این قایق ها و برد سلاح های اونها اونقدر نیست که در بلند مدت تهدیدی برای ناوگان باشند

فقط در صورت غافلگیری (که اون هم در زمان جنگ ممکن نیست) میتونند به ناو نزدیک بشند

تنها راهی که قایق های تندرو میتونند ناوگان را تهدید کنند این است که تعداد بسیار زیاد اونها در یک زمان به ناو حمله کرده و با سلاح های موشکی

دوش پرتاب اون را هدف قرار بدهند که این کار هم یک کار استشهادی،انتهاری است یعنی بیشتر اونها از این حمله زنده برنخواهند گشت

مثل کاری که خلبانان ژاپنی در جریان جنگ جهانی انجام میدادند و بهش کامیکازه میگفتند

و باید دید ما اونقدر نیروی استشهادی داریم که نه به حرف بلکه در عمل حاضر به انجام چنین کاری باشند (لطفا زمان جنگ را مثال نزنید که شرایط خیلی فرق کرده)

راه دیگه به نظر من میشه این ناوگان را هدف قرار داد استفاده از موشک برد بلند هست

موشک های سطح به سطح در نیروی دریایی سپاه گزینه خوبی هستش

این موشک ها میتونند از سواحل ایران شلیک شده و ناوهای مستقر در خلیج فارس را هدف قرار بدهند

عملکرد این موشک ها خوبه و توان انفجاری بالایی در مقایسه با سلاح های کم قدرت قایق های تندرو دارند

چون این موشک ها برای همین اهداف یعنی اهداف سطحی طراحی و ساخته شده اند میتونند در بدنه ناوچه ها نفوذ کنند

موشک کرم ابریشم ساخت چین اولین گونه خریداری شده توسط سپاه در زمان جنگ بود که بردی در حدود 100 تا 120 کیلومتر داشت

این موشک ها از سرعت پایینی برخوردار بودند

در سال های اخیر ایران با ارتقا این موشک ها موشک نور را ساخته که ادعا میکند تا 170 کیلومتر برد داشته و از سرعت بالاتری برخوردار است

با این حال این موشک ها میتواند گزینه خوبی در صورت نزدیکی ناو ها به سواحل ایران باشد با شلیک همزمان چندین موشک

و اما عیب اونها برد کم اونهاست که استفاده از این موشک ها را محدود به برد خاصی میکنه

گزینه سوم استفاده از موشک های بالستیک برد بلند مثل موشک های خانواده شهاب است

با توجه به ابعاد بزرگ ناوها میتوان برای نابودی یا از کار انداختن آنها از موشک های بالستیک هم استفاده کرد

دقت این موشک ها زیاد نیست ام برای هدف قرار دادن شناور بزرگی مثل ناو به نظر من میتونه مورد استفاده قرار بگیره

قدرت انفجاری این موشک ها از دو مورد اول خیلی بیشتره و با برخورد موفقیت آمیز یکی از اونها میتونه تا ماه ها یک ناو را غیر عملیاتی کنه

و در مورد استفاده از هواپیماهای نظامی اصلا فکرش را هم نکنید به دلایلی که خواهم گفت

و اما ناوگان دریایی هم برای جلوگیری از این تهدیدات راه هایی داره که در قسمت بعد خواهم گفت...

ممنونم :icon_gol:

من جواب سوال خود را گرفتم

رویهم رفته با توجه به اینکه هم توان مقابله ی با این ناوگان هست ( هر چند دشمن هم بقول شما راههایی داره ) و نیروها لازم , به نظرم چیزی غیر قابل دسترس نیست و هراسی از این ناو وجود نداره بخصوص اینکه وقتی اهمیتش این همه زیاد باشه پس حتما فکر هم برای ان شده .

لینک به دیدگاه
دوست عزیز میشه لطف رفبمایید و مقداری توضیح بدین که اون ناو هواپیما بری که اومده خلیج فارس حتی اگه قدرت تهاجمیش انقدر که میگین باشه

1.خود ناو مساحتش چقدره ؟؟

2. اسیب پذریریش کجاست ؟ و ایا اصلا اسیب پذیر هست یا نه ؟

3. ایا تا کنون ناو های امریکایی در اقیانوس های دیگر در زمان جنگ های جهانی قبلی اسیبی دیده اند یا نه ؟ اگر اری لطفا مثال بزنید

4 .. به عبارتی میتونید بفرمایید که این ناو در وسط ابها نشانه و هدف خوبی برای چه نوع موشکهایی یا هواپیما هایی میتونه باشه یا نه ؟

5 اصولا ایا سیستم موشکی ایران میتونه به این ناو صدمه بزنه ؟ یا اینکه ایران غلط کرده اصلا چپ بهش نگاه کنه ؟

6 . چون من بیشتر دوست دارم ضعف خود ناو شکن را ببینم تا ترس داشته باشم از هواپیما های روی ان

لطف کنید در مورد اون یه خورده توضیح بدین .

مرسی . :icon_gol:

دوست عزیز . شما تا اونجایی که با انواع و اقسام فشار ها میتوانید مقابله کنید کار خود را بکنید

اصولا در این سایت معظم حرف بر سر درستی و غلطی کار شما نیست حرفی هم از اگاهی و اطلاعات شما نیست

در این سایت بسیار معظم و خیلی خیلی نو اندیش مهم اینه که حتما و حتما شما حقایق را بزور کتمان کنید

در این سایت شما باید کلا انکار کنید که موشکی به فضا رفت و ماهواره ای را با خود برد

شما کلا در این سایت بسیار فرهیخته باید اصلا و ابدا انکار کنید که بلدیم حتی یه دونه تیر شلیک کنیم

در اینجا باید شما کلا منکر پیشرفت های ایران در علم همانند سازی و سلولهای بنیادی بشوید

در اینجا هر نوع پیشرفت علمی ایران باید انکار بشه اقا اصلا شما باید بفرمایید ایران الان یه سومالیه و نه بیشتر . در اینجا گرانی کالا مساویست با اینکه ما هر گز هیجی نساخته ایم و بلد نیستیم بسازیم و همه چیز دروغ است مگر اینکه امریکا یا انگلیس واسه ما اوکی کنند ..در اینجا فقط انجه امریکا تایید ش کند درست است انجه رادیو بی بی سی بفرماید حق است وانچه شبکه من و تو 1 در من و تو بگوید ارزش بیشتری دارد از فعالیت های علمی دانشمندان ایرانی ...

البته من ف همه پست ها رو با دقت نخوندم ولی فکر میکنم تا اینجا یه شانس اوردی اینکه اقای استراتژیست سایت هنوز خبرش نکرده اند بیاد . اگه ایشان بیاد اول تو رو مزدور رژیم میخواند چون از حقایق دم زدی ولی خود حضرتش هر چه فلان سلاح اسرائیلی رو اب و تاب بده لابد اسراییلی نیست ...

ضمنا اینجا بیشتر پست های برخی تاپیک ها برای حدف تاپیکست . همون بازی بچه گانه قدیمی .... پ

و اگر فعالیت زیاد ادمه یابد حذف کل تالار ...

اینجا فضای دیگریست ....

من نهایت تلاشمومیکنم ولی متاسفانه مشکل مردم مااینه : حرف اول روقبول میکنن نه حرف آخرو!

1.خود ناو مساحتش چقدره ؟؟

طول یک ناوهواپیمابرتا350مترومساحت آن 1ونیم تا2هکتارمی رسد

2. اسیب پذریریش کجاست ؟ و ایا اصلا اسیب پذیر هست یا نه ؟

ناوهواپیمابردرهرحالتی به شدت آسیب پذیره مخصوصااگه اشتباهی درناوهای محافظ رخ بده ویامحافظی نداشته باشه

هواپیماهای زدرادار

موشک های زمین به دریا

قایق های فوق سریع

توپخانه های دریایی

اینهاکابوس های ناوهواپیمابرهستند!

3. ایا تا کنون ناو های امریکایی در اقیانوس های دیگر در زمان جنگ های جهانی قبلی اسیبی دیده اند یا نه ؟ اگر اری لطفا مثال بزنید

2ناوهواپیمابردرطول جنگ های اخیرصدمه دیدن وتاالان غیرقابل استفاده هستند

این موضوع رومدتهاست که فهمیدم الان زیادخاطرم نیست کدوم ناوهاوکجاولی به زودی براتون قرارمیدم

4 .. به عبارتی میتونید بفرمایید که این ناو در وسط ابها نشانه و هدف خوبی برای چه نوع موشکهایی یا هواپیما هایی میتونه باشه یا نه ؟

انواع موشک های زمین به دریا-دریابه دریا(ناوبه دریا)-زدکشتی-اژدرها

هواپیماهای جنگنده به این دلیل ناکارآمدهستند:

1.ناوهواپیمابرحدود200هواپیماداره وبرای حمله به اون بایدازتعدادزیادی هواپیماجهت مقابله باپدافندهاوهواپیماهای روی ناواعزام شوند

جنگنده های زدراداربهترین راه حل هوایی هستند

5 اصولا ایا سیستم موشکی ایران میتونه به این ناو صدمه بزنه ؟ یا اینکه ایران غلط کرده اصلا چپ بهش نگاه کنه ؟

سیستم های موشکی مستقردرآب های خلیج فارس:

سیستم های دفاع دریایی جزیره ی قشم+توپخانه ی جزیره ی قشم

توپخانه ی بندرعباس

سیستم دفاع دریایی بوشهر

سیستم های دفاع دریایی جزیره ی خارک(هنوزبه بهره برداری نرسیده)

6 . چون من بیشتر دوست دارم ضعف خود ناو شکن را ببینم تا ترس داشته باشم از هواپیما های روی ان

ناوشکن هاوناوهای محافظ تنهامشکل برای ناوهای خودی هستن

لینک به دیدگاه
ممنونم :icon_gol:

من جواب سوال خود را گرفتم

رویهم رفته با توجه به اینکه هم توان مقابله ی با این ناوگان هست ( هر چند دشمن هم بقول شما راههایی داره ) و نیروها لازم , به نظرم چیزی غیر قابل دسترس نیست و هراسی از این ناو وجود نداره بخصوص اینکه وقتی اهمیتش این همه زیاد باشه پس حتما فکر هم برای ان شده .

خواهش میکنم

اتفاقا با سوال شما به ذهنم رسید که مقاله کاملی درباره راه های احتمالی مقابله ایران با ناو ها و نقاط ضعف اونها بنویسم

چون دیدم که تو فروم های مختلف درباره این موضوع گمانه زنی های زیادی میشه و در واقع بحث روز هست اما مقاله خوبی ندیدم

چون تو مقاله باید با دلیل و مدرک نوشت نه طبق علاقه و حدس و گمان و نه بر پایه تعصب

به یاری خدا وقتی آماده شد تو یک جستار (تاپیک) جداگانه مطلب را میزارم چون ربطی به این جستار نداره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...