رفتن به مطلب

تبادل اطلاعات(تشریف بیارید)

ارسال های توصیه شده

سلام به همه نواندیشان گل

هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که در زمینه های مختلف رشته ی کشاورزی هر سوال و مجهولی که برای کسی پیش میاد یا حتی فکر میکنه میتونه موضوع خوبی باشه تا همه بیایم و دربارش صحبت کنیم و اطلاعاتی که داریم در اختیار هم قرار بدیم.حتی بعضی رشته های گروه کشاورزی هست که با بقیه رشته های دانشگاهی در ارتباطه

پس اینجا لزوما فقط دوستانی که رشتشون کشاورزی هست شرکت نمیکنن و هرکسی بیاد که بتونیم با بحث و گفت گو حول یک مبحث علمی اطلاعاتمون رو زیاد کنیم شدیدا استقبال میشه از ورودش

:welcome:

لینک به دیدگاه

خب موضوع اول رو خودم مطرح می کنم

دوستانی که تاحالا در سطح شهر تهران راه رفتن....

به نظرتون نوع بافت و پوشش گیاهی که تو تهران بکار رفته چه ایرادایی داره،تا حالا شده دقت کنین تو مسیری که دارین قدم میزنین درختان و درختچه هایی که در حاشیه بکار رفتن چقدر طراوت دارن؟یا اینکه تا چه حد افت زده هستن و برگاشون زردو خشکیدست؟

اصلا میدونین بیشتر چه درختانی در سطح شهر تران کاشته میشن؟و اینکه چرا از چنین گونه های گیاهی استفاده میشه؟

لینک به دیدگاه

اتفاقاً من خیلی شده که به وضع بد پوشش گیاهی که تو خیابونا بکار رفته توجه کردم.

خیلی محله های قدیمی که همون درختای قطور قدیمی که خیلی جاها بیشتر مزاحمت ایجاد میکنه تا اینکه طراوتی به فضا بده.

خیلی جاها هم یه بوته کاری و چمن کاری الکی شده. جاهایی که میشه یه فضاسازی خیلی خوبی کرد یه چمن زمین فوتبالی زدن و چهارتا بوته توش کاشتن به خیالشون شده فضای سبز.

لینک به دیدگاه

اینا که گفتی که واقعا درسته البته اینم باید در نظر بگیریما جدیدا روی زیبا سازیه شهری خیلی داره کار میشه و واقعا امیدوارم خیلی از نواقص رفع بشه ....

خیلی جالبه مثلا یکی از درختایی که خیلی تو حاشیه ی خیابون ها استفاده میشد نارون هست که فکر میکنم غیر دانشجو های گروه کشاورزی بقیه هم بشناسنش(این درخت خیلی زود پر از آفت میشه) خیلی راحت میتونم بگم کلکسیونی از انواع آفت و بیماری طوری که وقتی زیرش وایسین تمام برگ هاش پر از سوراخه و کلی خوردگی داره...قبل تر خیلی ازش استفاده میشد باز خداروشکر جدیدا میبینم استفاده ازش کم شده

لینک به دیدگاه
من که این درختای قدیمی تو خیابونا رو میبینم غیر از چنار و نارون چیزی ندیدم :ws3:

البته منظورم تو تهرانه.

آره دقیقا تا چشم کار میکنه چنار و نارون داریم تو تهران:w16:

مخصوصا چنارای ولیعصر که خیلی دوسشون دارم

اینایی که تو خیابون ولیعصره چناره دیگه؟

اینا روشون سنگ کردن...!! ضرر نداره براشون؟ چرا همش میوفتن؟ ایمکه آب همش پاشون بوده ایراد داشته؟

آره اونا چنارن:w16:

منظورت از اینکه روشون سنگ بوده اینه که سطح پیادرو تا نزدیکیه درختا رفته؟؟؟

چون در کل یه درخت فضایی به شعاع بین 40 تا 50 cm نیاز داره اطرافش و بیشتر از اون نه حالا اگه منظورت چیزه دیگه ایه که بگو

فکر نمیکنم اب دادن مشکلشون باشه چون تا جایی که من میدونم چنار خیلی به اب احتیاج داره

لینک به دیدگاه

من شندیم چون آب همش پاشون بوده، ریشه هاشون عمیق نیست برا همین میوفتن. درسته؟

یکی میگفت چون روشون کامل سنگ شده و فقط تنه درخت از سنگ ها زده بیرون، هوا به ریشه ها نمیرسه و... نظرت چیه؟

لینک به دیدگاه
من شندیم چون آب همش پاشون بوده، ریشه هاشون عمیق نیست برا همین میوفتن. درسته؟

یکی میگفت چون روشون کامل سنگ شده و فقط تنه درخت از سنگ ها زده بیرون، هوا به ریشه ها نمیرسه و... نظرت چیه؟

فکر نمیکنم مشکل اصلی از آب پاشون باشه،از طرفی درختای ولیعصر درختان کهنسالین فکر نکنم ریشه های خیلی سطحی داشته باشن

نظر شخصی خوده من بیشتر اینکه بخاطر کندن پیادرو و دوباره احداث و بازسازیه اون ممکنه ریشه ها آسیب دیده باشه چون این حالت رو زیاد دیدم

اینی هم که میگی روشون کامل سنگ شده راستش به این تاحالا دقت نکردم که تا چه حد دورشون فضا خالیه اما اگه کمتر از 40cmباشه خب واقعا اشتباست،البته این که میگی هوا به ریشه نمیرسه ---->معمولا داخل خود خاک فضای خالی(خلل و فرج) خیلی هست و همین باعث میشه هوای کافی به گیاه برسه،این هوا هم به دلیل وجود موجودات خاکزی و فعالیتشون کم نمیشه پس فکر نمیکنم فضای کمه سطح خاک تو این زمینه خیلی ایجاد مشکل کنه

اما اینکه اصلا هیچ فضایی نباشه یه اشتباه محضه چون هرچند وقت یک بار خاک سطحی پای گیاه رو باید زیرو رو کرد

لینک به دیدگاه
نگران نباش...

حتما چند وقت دیگه خودشون این کارو میکنن...!! :ws28:

:ws28:

به خوب نکته ای اشاره کردی

بیچاره اون درختا که انقدر توی تنش قرار میگیرن:ws44:(من چنارای ولیعصر و خیلی دوست دارم خب اینا با اینکارشون نابد میکنن درختارو:icon_pf (34):)

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
:ws28:

به خوب نکته ای اشاره کردی

بیچاره اون درختا که انقدر توی تنش قرار میگیرن:ws44:(من چنارای ولیعصر و خیلی دوست دارم خب اینا با اینکارشون نابد میکنن درختارو:icon_pf (34):)

این کارشونه!!!! بسازن ....خراب کنن.... دوباره بگن حیف بود دوباره بسازن!!!!:w210:

لینک به دیدگاه
این کارشونه!!!! بسازن ....خراب کنن.... دوباره بگن حیف بود دوباره بسازن!!!!:w210:

حالا ایشاا... مندسینی که جدیدتر وارد عرصه های کاری میشن به همه ی این موارد توجه کنند:ws21:

اگرم توجه نکنن با ماها طرفن:167:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

با درود به همه سروران و عزیزان بخش کشاورزی

من یه باغ دارم که جنس خاک ان از نوع خاک سنگین می باشد برای سبک کردن خاک باغم چیکار بیاد بکنم البته بدون تعویض خاک ممنونو سپاسگذارم که بنده را راهنمائی بفرمائید بدرود

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

منطقه کشت درختا کافیه که خاکشون سبک بشه . اونم میتونی با مخلوط خاک باغت با کود حیوانی پوسیده و خاک برگ و ماسه بادی سبک کنی .

از مشکلات فضای سبز شهری ما اینه گیاهانی که استفاده میشن مناسب با منطقه اب و هوایی انتخاب نمیشن .و دیگه اینکه خیلی وقتا انتخابا از روی ریخت ظاهری درختا انجام میگیره و باقی موارد رو رعایت نمیکنن . مثلا درخت توت خیلی توی فضای سبز تهران استفاده شده خصوصا رفیوژها و کنار معابر .این درخت جزو درختان اشغالریز محسوب میشه و چون درخت میوه هستش فکر نمیکنم اننتخاب مناسبی برای این فضاهای کوچیک باشه خصوصا که بجر انواع چتریشون بقیه شاخه های گسترده ای دارن که میتونن مشکلات ترافیکی ایجاد کنن.

مشکلات فضای سبز شهری زیاده ...گیاهانی میکارن که نیاز به رسیدگی زیادی دارن و معمولا چون هزینه های نگهداری بالایی دارن اکثر پیمانکارها خیلی کم به این موضوع رسیدگی میکنن و میبینیم که چمنی که با اونهمه هزینه کشت شده بعد از یه مدت زرد میشه یا لکه های خالی دارن ...یا درختای اقاقیا زرد میشن ...

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...