رفتن به مطلب

مشكل ازدواج جوانان در قالب يك سوال

ارسال های توصیه شده

امروزه بيشتر جوانان درمقابل بديده ي عشق عاشقي قرار ميكيرند كه بعضي ها واقعي هستند بعضي ها بازى و هوس حالا ميخوام يه مشكل بكم و نظرهاى با ارزش تونو بدونم كه شايد مشكل بيشتر جوانان باشه بسر و دختري عاشق هم هستند قصدشون هم ازدواج هست اما فعلا موقعيت وامكانشو ندارن و بايد تا 8سال صبر كنن خانواده هاشون هم اين قضيه رو ميدونن حالا به نظر شما اين دختر {19ساله }جه كار كند؟صبر كند يا ازدواج با كس ديكه؟لطفا اكه تجربه اي هم در اين مورد داشتين عرض كنين با تشكر

لینک به دیدگاه

واقعاااا این مشکله بزرگیههه

ولی اگهه من جااا دخترهه بودمممم 8 سال خیلیه واسه صبر کردنننن اخه ادمااا تو این همه سال تغییراته زیادی می کنن منتظر نمی موندم

لینک به دیدگاه
امروزه بيشتر جوانان درمقابل بديده ي عشق عاشقي قرار ميكيرند كه بعضي ها واقعي هستند بعضي ها بازى و هوس حالا ميخوام يه مشكل بكم و نظرهاى با ارزش تونو بدونم كه شايد مشكل بيشتر جوانان باشه بسر و دختري عاشق هم هستند قصدشون هم ازدواج هست اما فعلا موقعيت وامكانشو ندارن و بايد تا 8سال صبر كنن خانواده هاشون هم اين قضيه رو ميدونن حالا به نظر شما اين دختر {19ساله }جه كار كند؟صبر كند يا ازدواج با كس ديكه؟لطفا اكه تجربه اي هم در اين مورد داشتين عرض كنين با تشكر

:icon_gol:البته نگفتین مشکلشون چیه که باید 8 سال صبر کنن . اما به نظر من هر چی که باشه دلیلی خوبی واسه صبر کردن نمیتونه بااشه پس بهتره از خیر این عشق و عاشقی بگذرند و دختر خانوم با اولین مورد مورد پسندش فورا ازدواج کنه

لینک به دیدگاه

این دختری که شما می گید، هنوز خیلی کوچیکه!!!

منظورم اینه که هنوز شخصیتش به ثبات نرسیده.

حتما خودش هو عوض خواهد شد...

به نظر من لازم نیست این همه صبر کنه ... :ws38:

لینک به دیدگاه
:icon_gol:البته نگفتین مشکلشون چیه که باید 8 سال صبر کنن . اما به نظر من هر چی که باشه دلیلی خوبی واسه صبر کردن نمیتونه بااشه پس بهتره از خیر این عشق و عاشقی بگذرند و دختر خانوم با اولین مورد مورد پسندش فورا ازدواج کنه
مشكلشون تحصيلات بسر كه ميخواد ادامه تحصيل بده تا دكتراو سربازي
لینک به دیدگاه
واقعاااا این مشکله بزرگیههه ولی اگهه من جااا دخترهه بودمممم 8 سال خیلیه واسه صبر کردنننن اخه ادمااا تو این همه سال تغییراته زیادی می کنن منتظر نمی موندم
ممنون داداشياخه دختره دوسش داره نميتونه به كس ديكه فكر كنه
لینک به دیدگاه
ممنون داداشياخه دختره دوسش داره نميتونه به كس ديكه فكر كنه

باشه قبول ولی زمانه زیادیه اجیییی نمیشه اینقدر صبر کنی ... خیلیه اما و اگر هااا ی زیادی پیش میاد الان نمیشه به مرد زن دار اعتماد کرد دیگه چه برسه مرد بی زن که هر لحظه امکان داره یه چیزی چشمشو بگیره

خوب اگرم بخواد این کارو بکنه باید هر اتفاقی هم افتاد طاقت بیاره و ......

لینک به دیدگاه
این دختری که شما می گید، هنوز خیلی کوچیکه!!!منظورم اینه که هنوز شخصیتش به ثبات نرسیده. حتما خودش هو عوض خواهد شد... به نظر من لازم این همه صبر کنه ... :ws38:
يعني دختره فعلا زمان ازدواجش نيست؟يعني صبر كنه؟
لینک به دیدگاه

با سلام

البته برای پاسخ کامل به این سوال ، اطلاعات کاملتری از قضیه لازم است که بتوان پاسخی درست وصحیح به آن داد

مثلا پاسخ به سوالاتی نظیر اینکه

وضعیت پسر ودختر اکنون در چه مرحله ای ست؟

آیا پسر و دختر تمام بلوغهایی که برای یک ازدواج نیاز است را پیدا کرده اند؟

و..............

اما آنچه در ظاهر مشخص است(آنچه خودم برداشت کرده ام ونظرات شخصی خودم است) را کمی توضیح میدهم

در اینجا سن پسر ذکر نشده ،حال گیریم بزرگتر است....

اولا در جامعه امروز ما یک دختر 19 ساله ویک پسر بیست واندی ساله به هیچ عنوان به بلوغهای اجتماعی

وخانوادگی لازم برای یک ازدواج نرسیده اندو صرف علاقه اصلا نمیتواند ملاک خوبی برای یک ازدواج موفق باشد .پرواضح است که این دختر وپسر پس از ورود به مرحله تازه ای از بلوغ

اجتماعی وفکری تمام ملاک ومعیارهای کنونی را برای ازدواج دیگر نخواهند داشت وقطعا تا 8 سال دیگر مناسب هم

برای ازدواج نخواهند بود مگر اینکه پا به پای هم ملاکهای خودرا مطابق خواست دیگری شکل دهند که این نه

عقلانی ست نه منطقی.

دیگر اینکه مشخص نشده روابط اینها تا 8 سال آینده چگونه است؟آیا میتوانند روابط احساسی وحتی جنسی باهم داشته باشند یا خیر؟

هشت سال مدت کمی نیست که بتوان دونفر را بدون داشتن روابط احساسی وجنسی نسبت به هم پایدار ووفادار نگه داشت

به نظر من اول اینکه برای ازدواج سنشان پایین است وازدواج در این سن در شرایط کنونی جامعه ما پیشنهاد نمیشود.8 سال زمان کمی نیست بعداز هشت سال دختر 19 ساله تبدیل به دختری 27 ساله میگردد شما خود دختری واقعا سطح فکری وتوقعات یک دختر 19 ساله و 27 ساله باهم یکی ست؟:ws52:

در آخر به نظر من ادامه این ارتباط به این صورت بلاتکلیف اصلا به صلاح هیچکدام نیست چون در این مدت طولانی غیرممکن است نسبت به هم تمایل جنسی پیدا نکنند وروابطشان به آن سو شیده نشود که دوحالت پیش می آید

یا دختر تن به اینکار میدهد برای اینکه طرف مقابل را برای خود نگه دارد که اینکار به مرور موجب سردی پسر از دختر در مرحله اول ودر دراز مدت از بین رفتن اعتماد پسر نسبت به دختر میگردد

ودیگر اینکه دختر چون میداند دارد کاری خلاف شرع وعرف انجام میدهد به مرور دچار عذاب وجدان شده و مشکلات روحی وروانی بسیاری پیدا میکند،دچار افسردگی میشود،نسبت به ادامه این ارتباط شک میکند که آخر چه میشود ؟اگر پسر در آخر وقتی خوب از من لذت برد رهایم کند چه؟وسوالاتی از این دست

واگر تن ندهند پسر بعداز تلاش وناموفق بودن چون در ارتباط با دختر بالاخره تحریک میشود یا به خودارضایی رو میآورد یا به ارتباط با جنس مخالف (غیرهمسرش چون او اجازه نمیدهد)یا سرکوب کامل میل جنسی که این هم در دراز مدت به ایجاد اختلالات جنسی وروحی وروانی پسر میانجامد.برای خود دختر هم زیاد کار آسانی نیست

اینکه پسر تحصیلات تکمیلی را انتخاب کرده وهنوز سربازی نرفته کاملا مشخص است که تصمیمی عجولانه واحساسی گرفته ومطمئن باشید بعداز مراحل فوق الذکر دیگر تمایلی به ازدواج با دختر ندارد.

به نظر من دوراه دارد این قضیه اول اینکه عقد کنند وصبر کنند تا مراحلی که پسر ودختر لازم دارند طی شود که 8 سال زمان کمی نیست

دوم اینکه رابطه را همینجا قطع کنند

که راه دوم یعنی قطع ارتباط باتوجه به زمان تعیین شده(8 سال)بهترین کار است

یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان است:a030:

لینک به دیدگاه
مشكلشون تحصيلات بسر كه ميخواد ادامه تحصيل بده تا دكتراو سربازي

با این حساب پسر هم باید حدود 18 /19 سالش باشه

فکر میکنم دیگه حتما باید اولا اقا پسر دور ازدواج با این خانم یا هر کی دیگه رو فعلا یه خط بکشه و بدرس و مشقش بپردازه

خانوم هم اگه خیلی علاقه به ازدواج در این سن نداره بره دنبال درساش و اگه خیلی تمایل به ازدواج داره مورد مناسب دیگه ای رو بپذیره

لینک به دیدگاه
با سلامالبته برای پاسخ کامل به این سوال ، اطلاعات کاملتری از قضیه لازم است که بتوان پاسخی درست وصحیح به آن داد مثلا پاسخ به سوالاتی نظیر اینکه وضعیت پسر ودختر اکنون در چه مرحله ای ست؟آیا پسر و دختر تمام بلوغهایی که برای یک ازدواج نیاز است را پیدا کرده اند؟و..............اما آنچه در ظاهر مشخص است(آنچه خودم برداشت کرده ام ونظرات شخصی خودم است) را کمی توضیح میدهم در اینجا سن پسر ذکر نشده ،حال گیریم بزرگتر است....اولا در جامعه امروز ما یک دختر 19 ساله ویک پسر بیست واندی ساله به هیچ عنوان به بلوغهای اجتماعی وخانوادگی لازم برای یک ازدواج نرسیده اندو صرف علاقه اصلا نمیتواند ملاک خوبی برای یک ازدواج موفق باشد .پرواضح است که این دختر وپسر پس از ورود به مرحله تازه ای از بلوغ اجتماعی وفکری تمام ملاک ومعیارهای کنونی را برای ازدواج دیگر نخواهند داشت وقطعا تا 8 سال دیگر مناسب هم برای ازدواج نخواهند بود مگر اینکه پا به پای هم ملاکهای خودرا مطابق خواست دیگری شکل دهند که این نه عقلانی ست نه منطقی.دیگر اینکه مشخص نشده روابط اینها تا 8 سال آینده چگونه است؟آیا میتوانند روابط احساسی وحتی جنسی باهم داشته باشند یا خیر؟هشت سال مدت کمی نیست که بتوان دونفر را بدون داشتن روابط احساسی وجنسی نسبت به هم پایدار ووفادار نگه داشتبه نظر من اول اینکه برای ازدواج سنشان پایین است وازدواج در این سن در شرایط کنونی جامعه ما پیشنهاد نمیشود.8 سال زمان کمی نیست بعداز هشت سال دختر 19 ساله تبدیل به دختری 27 ساله میگردد شما خود دختری واقعا سطح فکری وتوقعات یک دختر 19 ساله و 27 ساله باهم یکی ست؟:ws52:در آخر به نظر من ادامه این ارتباط به این صورت بلاتکلیف اصلا به صلاح هیچکدام نیست چون در این مدت طولانی غیرممکن است نسبت به هم تمایل جنسی پیدا نکنند وروابطشان به آن سو شیده نشود که دوحالت پیش می آید یا دختر تن به اینکار میدهد برای اینکه طرف مقابل را برای خود نگه دارد که اینکار به مرور موجب سردی پسر از دختر در مرحله اول ودر دراز مدت از بین رفتن اعتماد پسر نسبت به دختر میگرددودیگر اینکه دختر چون میداند دارد کاری خلاف شرع وعرف انجام میدهد به مرور دچار عذاب وجدان شده و مشکلات روحی وروانی بسیاری پیدا میکند،دچار افسردگی میشود،نسبت به ادامه این ارتباط شک میکند که آخر چه میشود ؟اگر پسر در آخر وقتی خوب از من لذت برد رهایم کند چه؟وسوالاتی از این دستواگر تن ندهند پسر بعداز تلاش وناموفق بودن چون در ارتباط با دختر بالاخره تحریک میشود یا به خودارضایی رو میآورد یا به ارتباط با جنس مخالف (غیرهمسرش چون او اجازه نمیدهد)یا سرکوب کامل میل جنسی که این هم در دراز مدت به ایجاد اختلالات جنسی وروحی وروانی پسر میانجامد.برای خود دختر هم زیاد کار آسانی نیستاینکه پسر تحصیلات تکمیلی را انتخاب کرده وهنوز سربازی نرفته کاملا مشخص است که تصمیمی عجولانه واحساسی گرفته ومطمئن باشید بعداز مراحل فوق الذکر دیگر تمایلی به ازدواج با دختر ندارد.به نظر من دوراه دارد این قضیه اول اینکه عقد کنند وصبر کنند تا مراحلی که پسر ودختر لازم دارند طی شود که 8 سال زمان کمی نیستدوم اینکه رابطه را همینجا قطع کنند که راه دوم یعنی قطع ارتباط باتوجه به زمان تعیین شده(8 سال)بهترین کار است یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان است:a030:
تشكر از نظرتون1وضعيتشون در حال قطع رابطهبله رسيده اند قطع رابطه تا 8 ساليعني نميشه تا 8سال صبر كنن
لینک به دیدگاه
با این حساب پسر هم باید حدود 18 /19 سالش باشه فکر میکنم دیگه حتما باید اولا اقا پسر دور ازدواج با این خانم یا هر کی دیگه رو فعلا یه خط بکشه و بدرس و مشقش بپردازه خانوم هم اگه خیلی علاقه به ازدواج در این سن نداره بره دنبال درساش و اگه خیلی تمایل به ازدواج داره مورد مناسب دیگه ای رو بپذیره
نه عزيزم بسره داستان ما دانشجوي مقطع كارشناسيهممنون از نظرت
لینک به دیدگاه
تشكر از نظرتون1وضعيتشون در حال قطع رابطهبله رسيده اند قطع رابطه تا 8 ساليعني نميشه تا 8سال صبر كنن

منطقی وروی کاغذ تقریبا محال ممکنه دونفر پسر ودختر بتوانند 8 سال برای ازدواج صبر کنند و پس از آن تغییر نکرده باشند وبتوانند مثل روزهای اول آشنایی دلداده هم باشند مگر اینکه معجزه ای رخ دهد یا شرایط پس از مدتی عوض شده وآنها با هم ازدواج کنند راه دیگر به نظر من نمیتواند وجود داشته باشد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظر من جوون ها از این قول های بلند مدت نباید به کسی بدند !

چون تجربه نشون داده در عرض مدت طولانی که خصوصیات بد هرکس مشخص میشه اگه تضمینی نباشه بهانه تراشی ها شروع میشه و به جدایی ختم میشه !(عشق و عاشقی هم در پس پسدا کردن یکی بهتر محو میشه!)

ولی اگر ازدواج کرده باشند با تعهدی که دادند سعی در رفع نقایص میکنند

لینک به دیدگاه

این دختر خانوم قصه ی ما نمی خواد ادامه تحصیل بده؟!

خب توی این مدت اون هم ادامه تحصیل بده و رابطه خودش رو (البته من نمی دونم در چه سطحی هست) به صورت معمولی ادامه بده. پسر هم بعد از مدرک کارشناسی، بهتره دنبال کار باشه. بعد از پیدا کردن کار (هر چند هم موقت باشه) ازدواج کنه بعد ارشد بخونه (اینجوری سهمیه اش هم توی کنکور بالا می ره)

بعد تا هر جا که می خواد ادامه تحصیل بده. دختر خانم هم بهتره ادامه تحصیل بده چون مسلماً اگر نتونه پا به پای این شاداماد بره، ایشون حتماً یک همپای دیگه پیدا می کنند (مثه مرتضی و گلرخ:whistle:)

احتمالا مشکل سربازی ش خیلی حاد نخواهد بود، چون شخصی با مدرک کارشناسی ارشد، پشت میز نشین می شه و حتا می تونه حقوق دریافت کنه (اگرچه خیلی نیست)

در نهایت اگر جه این راه حل سختی هایی رو برای پسر به همراه داره ولی اگر علاقه مند به دختر باشه اونو می پذیره و می بینه که پس از چند سال از دوستان هم دوره ی خودش جلوتره.

در غیر این صورت اصلا صلاح نیست که این دوره 8 سال طول بکشه.

لینک به دیدگاه
این دختر خانوم قصه ی ما نمی خواد ادامه تحصیل بده؟!خب توی این مدت اون هم ادامه تحصیل بده و رابطه خودش رو (البته من نمی دونم در چه سطحی هست) به صورت معمولی ادامه بده. پسر هم بعد از مدرک کارشناسی، بهتره دنبال کار باشه. بعد از پیدا کردن کار (هر چند هم موقت باشه) ازدواج کنه بعد ارشد بخونه (اینجوری سهمیه اش هم توی کنکور بالا می ره) بعد تا هر جا که می خواد ادامه تحصیل بده. دختر خانم هم بهتره ادامه تحصیل بده چون مسلماً اگر نتونه پا به پای این شاداماد بره، ایشون حتماً یک همپای دیگه پیدا می کنند (مثه مرتضی و گلرخ:whistle:) احتمالا مشکل سربازی ش خیلی حاد نخواهد بود، چون شخصی با مدرک کارشناسی ارشد، پشت میز نشین می شه و حتا می تونه حقوق دریافت کنه (اگرچه خیلی نیست) در نهایت اگر جه این راه حل سختی هایی رو برای پسر به همراه داره ولی اگر علاقه مند به دختر باشه اونو می پذیره و می بینه که پس از چند سال از دوستان هم دوره ی خودش جلوتره. در غیر این صورت اصلا صلاح نیست که این دوره 8 سال طول بکشه.
جرا اونم تازه دانشجو شده سربازي جقدر حقوق ميدن؟
لینک به دیدگاه

با سلاممن فقط میتونم بگم که خوش به حال اون پسری که (دختر آرزو هاش میخواهد به خاطر اون؛ این همه سال صبر کنه)_ و جوونی خودش رو به خاطر به موفقیت و موقعیت رسیدن پسره داره فدا میکنه.مطمئنا این حس فداکاری و دوست داشتن در هر دوشون وجود دارهبراشون آرزوی خوشبختی دارم.از خدا میخوام ؛ تمام کسانی که همدیگر رو دوست دارن رو به هم برسونه((((آمین))))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...