رفتن به مطلب

نقد پلان

* v e n o o s * مهمان

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز

این یه ساختمان مسکونی هست با مصالح بنایی

خوشحال میشم که این پلان رو هم نقد کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 233
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان عزیز

این یه ساختمان مسکونی هست با مصالح بنایی

خوشحال میشم که این پلان رو هم نقد کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام

پلانتون خوب شده خیلی

منم این ترم مسکونی دارم 1سری موارد رو استادمون گفتن که منم اینجا بهتون میگم

hbqm3nrq3ukhjj4mmf.png یکی اینکه واحدهایی که توشون شماره 1 رو نوشتم درشون رو به روی هم باز میشه و باعث میشه دید به داخل داشته باشن

برای رفع این مشکل یه فضایی مثل پارتیشن جلوی در اگه بزارین باعث میشه اون فضا هم به عنوان فضایی مثل کفش کن یا آویز لباس بوجود بیاد و هم جلوی دید رو بگیره

دومین مسئله مشکل دیدی هس از که از فضای پذیرایی به اتاق خواب وجود داره و یکم در خصوصی بودن فضای اتاق اختلال ایجاد میکنه برای رفع این مشکل هم مثه تیغه ای که توی شماره 4 کشیدم

مشکل بعدی دور بودن اتاق ها از در ورودی هس

یعنی اگه ما در نظر بگیریم که مهمون توی خونه هس و یکی از افراد خونه وارد میشه باید از کل فضای پذیرایی عبور منه تا به اتاق ها برسه

یعنی اگه ما عرصه بندی ها رو بهش توجه کنیم 1 عرصه داریم به اسم عرصه خصوصی و یه عرصه به اسم عرصه عمومی با عرصه هایی مثل خدماتی و ... کاری ندارم اینجا

بهتره سعی بشه عرصه خصوصی و عرصه عمومی دارای مرز باشند

البته توی این پلان شما مجبور بودین اینطور طراحی کنین چون در ورودی در قسمت گوشه بنا قرار گرفته

اگه مثلا زوری طراحی میشد که در در قسمت عرض بنا و در وسط باز میشد این مشکل بر طرف میشد

کلا اینکه در در قسمت گوشه قرار بگیره و یا اینکه در قسمت طولی بنا قرار بگیره باعث پرتی فضا میشه

به صورت شماتیک منظورمو نشون دادم

t82c5d63fbff7fjom1m.png

این نظر من بود

• :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

پلانتون خوب شده خیلی

منم این ترم مسکونی دارم 1سری موارد رو استادمون گفتن که منم اینجا بهتون میگم

hbqm3nrq3ukhjj4mmf.png یکی اینکه واحدهایی که توشون شماره 1 رو نوشتم درشون رو به روی هم باز میشه و باعث میشه دید به داخل داشته باشن

برای رفع این مشکل یه فضایی مثل پارتیشن جلوی در اگه بزارین باعث میشه اون فضا هم به عنوان فضایی مثل کفش کن یا آویز لباس بوجود بیاد و هم جلوی دید رو بگیره

دومین مسئله مشکل دیدی هس از که از فضای پذیرایی به اتاق خواب وجود داره و یکم در خصوصی بودن فضای اتاق اختلال ایجاد میکنه برای رفع این مشکل هم مثه تیغه ای که توی شماره 4 کشیدم

مشکل بعدی دور بودن اتاق ها از در ورودی هس

یعنی اگه ما در نظر بگیریم که مهمون توی خونه هس و یکی از افراد خونه وارد میشه باید از کل فضای پذیرایی عبور منه تا به اتاق ها برسه

یعنی اگه ما عرصه بندی ها رو بهش توجه کنیم 1 عرصه داریم به اسم عرصه خصوصی و یه عرصه به اسم عرصه عمومی با عرصه هایی مثل خدماتی و ... کاری ندارم اینجا

بهتره سعی بشه عرصه خصوصی و عرصه عمومی دارای مرز باشند

البته توی این پلان شما مجبور بودین اینطور طراحی کنین چون در ورودی در قسمت گوشه بنا قرار گرفته

اگه مثلا زوری طراحی میشد که در در قسمت عرض بنا و در وسط باز میشد این مشکل بر طرف میشد

کلا اینکه در در قسمت گوشه قرار بگیره و یا اینکه در قسمت طولی بنا قرار بگیره باعث پرتی فضا میشه

به صورت شماتیک منظورمو نشون دادم

t82c5d63fbff7fjom1m.png

این نظر من بود

• :icon_gol:

مرسی ممنون از توضیحات دقیقتون

لینک به دیدگاه

سلام.وقت نشد نظربقیه رو بخونم اگه تکراریه ببخشید....

واحدا بالایی به نظرم نسبت به دو واحد پایین بهتره....به لحاظ ورودیا.....

یه عکس گذاشتم.....امیدوارم واضح باشه..

-ورودی اصلیه واحدمستقیم نباید باشه دوتابالایی بهترن نسبت به پایینی ها..

پذیرای دید نباید داشته باشه به خواب ها.چون خصوصیه......

openکامل آشپزخونه(که البته این با توجه به سلیقه و فرهنگ و نظرکسیه که میخواد اونجا زندگی کنه).....

اینا نظرشخصی بود:ws37:

موفق باشید......

11.jpg

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

جهت آپ شدن این تاپیک پست رو قرار می دم...پست من منبع داره...ولی فعلا نمی زارم منبع رو تا دوستان راه حل ها و چیدمان اصلاحی رو قرار بدن....یک بحثی شکل بگیره..

یک پلان ساده انتخاب کردم...تا استارتی باشه برای این تاپیک خوب...:icon_redface:

3dbly4pzjt9zox4vsl5n.jpg

اين پلان مربوط به خانه‌اي با مساحت 97 مترمربع با 2 اتاق خواب است كه اشكالات آن در زير مي‌آيد:

در اين پلان سلسله مراتب فضايی (فضاهای خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی) رعایت نشده است.

در این خانه فضای پیش ورودی تعریف نشده و در ورودی ساختمان در فضای بزرگتری از پیش ورودی باز شده است که میز ناهارخوری در آن قرار دارد.

باز شدن در سرویس بهداشتي در داخل فضا باعث شده است که فضای یکپارچه و مناسبی برای غذاخوری نداشته باشیم.

مساله دیگر این پلان باز شدن تمامي درهای اتاق خواب‌ها و حتی حمام به داخل هال است.

در این پلان فضايی به عنوان فضای ارتباطی بین فضاهای خصوصی و عمومی تعریف نشده، بنابراین امنیت فضاهای خصوصی از بین رفته است.

موضوع دیگر، ترکیب نادرست و پراکنده بودن فضای سالن است که امکان چیدمان مناسب برای فضای پذیرائی و نشیمن را از بين برده است. در واقع همانطور که در پلان می‌بینیم هیچ‌گونه چیدمان مناسبی برای سالن نمی‌توان داشت. در حالی که بهتر است در سالن‌های یکپارچه با متراژهای کوچک، يك فضاي مربع يا مستطیل داشته باشیم تا بتوانیم از آن به شکل مطلوبی برای چیدمان و کاربری مناسب استفاده كنيم.

.

.

.

بعد از اینکه بچه ها چند ترکیب رو ارائه دادن،ترکیبی که تو منبع این پست بود رو هم در اختیارتون قرار می دم..:icon_redface:

حالا شما ترکیب درست رو مشخص کنین...:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
سلاام.

ببخشید در مورد ابعاد داکتهای تاسیساتی لطفا توضیح دهید.:ws52:

سلام به روی ماه شما دوست خوبم....:icon_redface:

امیدوارم در بهترین احوالتون باشین...

ابعاد و اندازه و تعداد داکت ها براساس فضاهای در برگیرنده و سرویس دهنده ی اون هست....و همچنین البته نوع تاسیسات...:icon_redface:

این موارد خیلی مهم هست و با توجه به نوع تاسیسات حتی قطر لوله ها های تاسیساتی توفیق می کنه...:icon_redface:

حال به صورت کلی..در یک مجمتمع مسکونی با تعداد واحد های مختلف در یک طبقه این گونه می شه توضیح داد:

در خصوص ایجاد داکتها و جانمائی آنها با توجه ظرفیت سرویس دهی هر کدام در حین طراحی با مهندسین تاسیسات هماهنگی لازم بعمل آید اما حداقل ابعاد داکت هاي

تاسیساتی مطابق جدول ذیل می باشد و نمایش دریچه ي بازدید الزامی است. (با رعایت استانداردهاي موجود و دسترسی لازم تهیه شود.)

ابعاد داکتهاي تاسیساتی

جهت یک سرویس

بهداشتی آشپزخانه

60×60 سانتی متر

جهت دو سرویس بهداشتی

آشپزخانه

70×60سانتی متر

جهت سه سرویس بهداشتی

آشپزخانه

80×60 سانتی متر

جهت چهار سرویس

بهداشتی آشپزخانه

100×60 سانتی متر

توضیح: ابعاد ارائه شده در جدول فوق به سانتیمتر بوده و در صورت استفاده مشترك فضاهاي اشاره شده از یک رایزر ارائه شده است.

لینک به دیدگاه

لطفا ایرادهای این پلانو بگید دوستااان.

من اصلا ستون گذاری بلد نیستم.همینجوری گذاشتم.اگه مشکلی داره کمکم کنین ممنون میشم.

http://www.noandishaan.com/upload/images/8agjodfn6ul8utrh3zcj.png

لینک به دیدگاه
لطفا ایرادهای این پلانو بگید دوستااان.

من اصلا ستون گذاری بلد نیستم.همینجوری گذاشتم.اگه مشکلی داره کمکم کنین ممنون میشم.

http://www.noandishaan.com/upload/images/8agjodfn6ul8utrh3zcj.png

ستون های افقی و عمودی زیر هم باید باشه....فاصله ستون ها هم مهمه

http://www.noandishaan.com/upload/images/sqgwhyb44pajvdy3b1r4.png

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
مرسی.

درکل چطوره بنظر شما؟

همون نقشه است که sam arch گذاشت.که ایراداشو رفع کنیم.

چی چطوره دوست من؟

اگه با نقل قول سوالاتتون رو بپرسید خیلی بهتره:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ستون های افقی و عمودی زیر هم باید باشه....فاصله ستون ها هم مهمه

http://www.noandishaan.com/upload/images/sqgwhyb44pajvdy3b1r4.png

:icon_gol:

در مورد این پلان میگم.

ببخشید من تازه اودم زیاد وارد نیستم.5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
در مورد این پلان میگم.

ببخشید من تازه اودم زیاد وارد نیستم.5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

خواهش میکنم:icon_gol:

در مورد پلان

به نظرم جای نهارخوری مناسب نیس

شاید اگه جای آشپزخونه و اتاقهای عوض میشد بهتر بودوسرویس و حمام کنار هم قرار میگرفت از لحاظ داکت و ...شاید بهتر بود و همچنین درب حمام که روربه روی پذیرایی باز میشه مناسب نیس...

که حالا اگه اتد زده بشه نظرات بهتری میشه داد:)

طرحی که شما اصلاح کردید هم اگه اونه خوبه :)

فقط آشپزخونه نزدیک ورودی باشه خیلی بهتره

داکتی هم که برای حمام گذاشتید نیاز نیس بره توی کمد تا جاییکه میدونم میشه یکطرف باشه.

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم:icon_gol:

در مورد پلان

به نظرم جای نهارخوری مناسب نیس

شاید اگه جای آشپزخونه و اتاقهای عوض میشد بهتر بودوسرویس و حمام کنار هم قرار میگرفت از لحاظ داکت و ...شاید بهتر بود و همچنین درب حمام که روربه روی پذیرایی باز میشه مناسب نیس...

که حالا اگه اتد زده بشه نظرات بهتری میشه داد:)

طرحی که شما اصلاح کردید هم اگه اونه خوبه :)

فقط آشپزخونه نزدیک ورودی باشه خیلی بهتره

داکتی هم که برای حمام گذاشتید نیاز نیس بره توی کمد تا جاییکه میدونم میشه یکطرف باشه.

بله حق با شماست.موردهایی که گفتید مفید بود.

مرسییی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام. این تایپیک یکی از بهترین تایپیکهایی هست که میتونه آموزش خوبی برای طراحی هامون باشه که متاسفانه زیاد ازشاستقبال نمیشه منم سعی میکنم حتما امشب یه کاری بزارم.اگه بتونیم این تایپیک رو فعالتر کنیم به نظر من کمک خیلی خوبی میشه برای همه دوستان.

لینک به دیدگاه

سلام به تمام دوستان عزیز

ای کار رو تازه تمام کردم که یه ساختمان تجاری مسکونی هست که طبق همکف آن تجاری و طبه اول دو واحد مسکونی قرار گرفته که نقشه طبقه اول رو گذاشتم.

خوشحال میشم نظرات شما دوستان رو هم بدونم.

موفق و پیروز باشید.

<a href=fb8wx35lkzyd6v1c6fe5.jpeg' alt='fb8wx35l

لینک به دیدگاه
سلام به تمام دوستان عزیز

ای کار رو تازه تمام کردم که یه ساختمان تجاری مسکونی هست که طبق همکف آن تجاری و طبه اول دو واحد مسکونی قرار گرفته که نقشه طبقه اول رو گذاشتم.

خوشحال میشم نظرات شما دوستان رو هم بدونم.

موفق و پیروز باشید.

p6tdcf4kyeqoz0eh6dk.jpeg

لینک به دیدگاه
سلام

نظرات شخصیه که گفتم........واحد چپ خوبه....ولی راست شاید اگه جای آشپزخونه و پذیرایی عوض بشه خیلی بهتر بشه ومنظم تر

p6tdcf4kyeqoz0eh6dk.jpeg

سلام دوست عزیز

نظرتون محترم هست وخوشحال شدم از ین نظرتون.

اگه واحد سمت جای پذیرایی وآشپزخانه عوض کنیم سالن مشکلنورگیری پیدا میکنه به همین دلیل سعی کردم که سالن نزدیک نورگیر باشه که یکم اون راهرو بوجود اومد که زیاد مناسب نیست.

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

نظرتون محترم هست وخوشحال شدم از ین نظرتون.

اگه واحد سمت جای پذیرایی وآشپزخانه عوض کنیم سالن مشکلنورگیری پیدا میکنه به همین دلیل سعی کردم که سالن نزدیک نورگیر باشه که یکم اون راهرو بوجود اومد که زیاد مناسب نیست.

خواهش میکنم بازشو ها رو ظاهرا مشخص نکردید ...اگه جاشو عوض بشه بازم نور به صورت غیر مستقیم وارد نشیمن میشه:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...