رفتن به مطلب
mamooshak

ترفندهایی برای افزایش شارژ باتری گوشی های اندرویدی

پست های پیشنهاد شده

باطری+اندروید+موبایل.jpg

 

از گوشی‌های آندروئید هرکاری غیر از حفظ شارژ باطری برمیاد! تقریباً این امکان وجود ندارد که بتوان با یک بار شارژ از یک گوشی بیش از یک روز استفاده کرد. حتی بعضی تلفن‌ها با وجود اینکه فقط روی میزکار قرار دارند و استفاده چندانی ازشان صورت نمی‌گیرد، در اواسط روز نیاز به شارژ مجدد دارند. با وجودی که این موضوع یک مشکل بزرگ برای تمام کاربران آندروئید محسوب می‌شود اما نیاز به باتری بیشتر ندارید!

بیشتر کاربران حرفه‌ای آندروئیدی به هدف خود در پیدا کردن بهترین مسیر برای مصرف درست باتری تلفن دست پیدا کردند. در این مقاله به چند نکته کلیدی در رابطه با مصرف صحیح باتری گوشی‌های آندروئیدی اشاره می‌کنیم.

 

 

تنظیمات صفحه‌نمایش همیشه سعی کنید روشنایی (Brightness) صفحه‌نمایش را در محیط داخل کاهش دهید. حتی با خاموش کردن نور پس‌زمینه، نور اتاق برای دیدن صفحه‌نمایش گوشی مناسب است. نور را در سطح مناسبی (مثلاً کمتر از پنجاه درصد) تنظیم کنید که برای کار با صفحه‌نمایش مناسب باشد. در ضمن Automatic Brightness را نیز غیرفعال کنید تا از مصرف بی‌جهت باتری جلوگیری شود. جدای از این مسئله با کاهش دادن زمان خاموش شدن صفحه‌نمایش نیز می‌توانید مصرف باتری را بهبود ببخشید مگر اینکه بخواهید مثلاً ایمیل‌های ورودی را چک کنید. سعی کنید این زمان را تا جایی که می‌توانید، کاهش دهید. مسئله جالب دیگر استفاده از تصاویر پس‌زمینه(Wallpaper) استاتیک و تیره است. به همین دلیل است که بیشتر سازندگان تلفن همراه تمایل زیادی به استفاده از تم‌ها و تصاویر پس‌زمینه تیره هستند. استفاده از تصاویر پس‌زمینه پویا و متحرک به شدت مصرف باتری را افزایش می‌دهد.

 

 

0052-1.jpg

 

غیرفعال کردن سرویس‌های وایرلس گوشی آندروئیدی شما سرویس‌های وایرلس زیادی مانند بلوتوث، WiFi، GPS و غیره به همراه دارد که ممکن است بیشتر اوقات نیازی به آن‌ها نداشته باشید. غیرفعال کردن این سرویس‌ها برای زمانی که به آن‌ها نیاز ندارید، شارژ باتری‌ را افزایش می‌دهند. برای مثال غیرفعال کردن وای‌فای هنگامی که در جاده هستید یا ۳Gهنگامی که در دفترکارتان از جمله کارهایی هستند که شارژ باطری را افزایش می‌دهند. این کارها را می‌توانید با Widget Powerهای خوبی که در آندروئید وجود دارد، به سرعت فعال یا غیرفعال کنید. اگر به widget های مناسب‌تری که به شما آزادی بیشتر در تنظیمات می‌دهند، نیاز داشتید؛ می‌توانید به فروشگاه

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
مراجعه کنید.

 

 

0052-2.jpg

 

پایین آوردن مصرف داده اگر از گوشی تلفن بیشتر برای تماس و پیامک استفاده می‌کنید، می‌توانید به GSM یا۲G سوییچ کنید و شارژ باطری‌تان را در مقابل ۳G که به شدت تشنه باطری است، حفظ کنید. هر چند مسئله۳G در ایران به یک کابوس تبدیل شده تا یک رویا! برای این کار طبق مسیر زیر از Network Mode گزینه GSM را انتخاب کنید: Settings > Wireless & networks > Mobile Networks > Network Mode تا جایی که ممکن است از وای‌فای به جای ۳G برای گشت‌و‌گذار در وب استفاده کنید. همچنین می‌توانید Autosync را نیز غیرفعال کنید. چون برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی به خود این اجازه را می‌دهند تا بدون اطلاع کاربر عملیات Autosync را انجام دهند. از Settings > Accounts and Sync برنامه موردنظر را انتخاب کنید، سپس گزینه مربوط به sync را غیرفعال کنید. نگران نباشید؛ با این کار باز هم امکان هماهنگ‌سازی وجود دارد اما این بار به صورت دستی و با انتخاب و اجازه شما صورت می‌گیرد. ضمناً توجه داشته باشید که بعضی از برنامه‌های شبکه اجتماعی را نمی‌توان از تنظیمات گوشی غیرفعال کرد و باید حتماً به برنامه موردنظر رجوع کرد. روش دیگری که می‌توان به طول عمر باطری کمک کرد، توجه به برنامه‌های خودکار ایمیل است. این برنامه‌ها به طور پیش‌فرض هر پانزده دقیقه یک بار به دنبال ایمیل‌های جدید هستند. شما می‌توانید این زمان را به یک ساعت افزایش دهید یا بهتر است به‌روزرسانی ایمیل‌های جدید را به صورت دستی انجام دهید. اگر با نرم‌افزارهای Email Client زیاد سروکار دارید، می‌توانید از روش دستی استفاده کنید. برنامه‌های آندروئیدی زیادی وجود ندارند که گزینه به‌روزرسانی دستی را در اختیار کاربر قرار دهند اما اگر دنبال یک برنامه خوب هستید، می‌توانید از برنامه خوب

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
استفاده کنید.

 

 

حذف برنامه‌های مزاحم! برخی از برنامه‌ها حتی زمانی که بسته می‌شوند، باز در حال اجرا هستند و رفتاری مشابه با نرم‌افزارهای مخرب( Malware) دارند. برای خلاصی از دست این برنامه‌ها بهترین راه حذف کردنشان است. برای این کار از مسیر Settings > Applications > Manage Applications برنامه موردنظر را انتخاب و Uninstall کنید. البته بعضی از برنامه‌ها به این روش حذف نمی‌شوند و باید از مسیر Settings > Location and Security (or Security for some phones) > Device administrators تیک برنامه موردنظر را بردارید تا قادر به حذف باشید.

 

 

مصرف Widget Widgetها یکی از اصلی‌ترین اجزای آندروئید به حساب می‌آیند که اطلاعات موردنظرتان را روی صفحه‌نمایش در اختیارتان قرار می‌دهند. از طرف دیگر همین برنامه‌ها به خاطر مصرف بالای باطری به خصوص Widgetهایی که برای جمع‌آوری اطلاعات به اینترنت متصل می‌شوند، بدنام هستند. اگر استفاده از این برنامه‌ها مصرف باطری‌تان را افزایش دادند، آن‌ها را از صفحه‌نمایش حذف کنید و اطلاعات موردنظرتان را از برنامه اصلی مشاهده کنید.

 

 

0052-3.jpg

 

خنک نگهداشتن گوشی حتماً می‌دانید که نگهداشتن گوشی در محیط گرم مصرف باطری آن را افزایش می‌دهد و از طول عمر باطری می‌کاهد. از قرار دادن گوشی‌تان در محیط‌های گرمی مانند داشبورد اتومبیل، کنار پنجره روی به آفتاب یا روی صفحه‌نمایش کامپیوتر خودداری کنید. زمانی هم که گوشی‌تان را شارژ می‌کنید، گوشی تا اندازه‌ای گرم می‌شود که بهتر است آن را روی یک سطح آلومینیومی مثل یک کیس آلومینیومی نگهدارنده کارت قرار دهید تا زودتر خنک شود.

 

 

0052-4.jpg

 

Task Killer استفاده نکنید! از برنامه‌های Task Killer استفاده نکنید، چون برعکس انتظار مصرف باطری گوشی افزایش می‌یابد. معمولاً برنامه‌هایی را که با این روش می‌بندید، مجدداً شروع به فعالیت می‌کنند و این امر افزایش مصرف باطری را به همراه دارد. اگر در استفاده از این برنامه‌ها سماجت دارید، از روشی استفاده کنید که به جای مصرف حافظه رم، مصرف پردازنده توسط برنامه‌ها را نشان دهد. برای مثال از نرم‌افزار

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
استفاده کنید. این برنامه زمانی که مصرف پردازنده برنامه‌ای از حد مشخصی بالاتر می‌رود، شما را آگاه می‌کند و می‌توانید آن را موقتی خاموش کنید.

 

 

برنامه‌های تنظیمات خودکار باطری برای انجام خودکار تمام مواردی که در بالا اشاره کردیم، برنامه‌های خوب و رایگانی مانند

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
و

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
وجود دارد که می‌توانید دانلود و استفاده نمایید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
 • جدید...