رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

واضحه که

الکترونیک شدن یچیزیه که باعث میشه سریع بشیم ....سریعتر بعضی کارا رو انجام بدیم و تو زمانمون صرفه جویی بشه ....همین...

(البته بعضی تعاملات اجتماعی و از دست میدیم

هرچند که با وضع اعصابای فعلی ما فک نمیکنم چندان تعاملات اجتماعی ای هم باقی مونده باشه )

در مورد کش آمدن زمان نوشتین احساس کردم تندی و کش آمدن(قانون پارکینسون) تناقض دارن

مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
در مورد کش آمدن زمان نوشتین احساس کردم تندی و کش آمدن(قانون پارکینسون) تناقض دارن

مرسی:icon_gol:

:w58:

کش اومدن به معنی بیشتر شدن زمان بود....فقط ادبیاتش یه کم فرق میکرد ....:w58:قانون پارکینسون؟؟؟؟:ws3:ای بابا چه سختش میکنین!

خواهش میکنم...

لینک به دیدگاه
یا واقعا ما یک شهروند الکترونیکی شده ایم که در شهری به نام "نواندیشان" زندگی میکنیم؟

خب قاعدتا من فقط می تونم راجع به خودم نظر بدم...برای من زندگی تو دنیای واقعی هنوز خیلـــــــــی جذابیتش از دنیای مجازی بیشتره...ترجیح میدم حالا حالا ها شهروند الکترونیکی نشم...به علاوه که فکر می کنم مردم ما هنوز راه زیادی در پیش دارن برای یک شهروند واقعی شدن ...

آیا تغییر نام موجودیت ما از "انسان" به "شهروند" و سپس به "شهروند الکترونیک" ارتقاء بوده یا انزال؟ ا

کاملا انزال...داریم میبینیم که انسانیت داره به کجا میره...البته یه چیزی هم هست منافاتی بین انسان بودن و شهروند بودن وجود نداره...اما خب این که برای پوشاندن یک سری از ضعف هامون به دنیای مجازی پناه ببریم و خودمون رو پشت حرفای تایپ شده مون پنهان کنیم کاملا یه امر دیگه اس...

آیا ما در "شبکه" وجود داریم؟

شاید آره شاید نه...من که بعید میدونم وجود داشته باشم...

آیا روزی میرسد که مانند آدمک های انیمیشن دوست داشتی Wall-E به شهروندانی چاق تبدیل شویم که فقط بلدند به مونیتور زل بزنند و چیپس و فست فود بخورند؟

فکر کنم این اتفاق بیفته...اما دوست ندارم اون موقع زنده باشم...ازین نوع زندگی بیزارم...اما خب این مسیریه که بشر داره توش حرکت میکنه رسیدن به اون روز اجتناب ناپذیره...

آیا ما بنده ی "رسانه" ایم یا رسانه بنده ما؟

خب بین ما و رسانه یه تعامل وجود داره...نمیشه نظر قطعی داد...

شما چه فرآیندی را هر روز طی می کنید تا از یک "شهروند حقیقی" به یک "شهروند الکترونیک" تبدیل شوید؟

خب متاسفانه هر روز تعداد ای بوک هام افزایش پیدا می کنه..با این که تمام سعیمو می کنم که این کارو نکنم اما انگار دست خودمون نیست...

آیا اصلا میدانیم "شهروند الکترونیک" یعنی چه؟

اینو یه جایی خوندم که: شهروند الکترونیکی کسی است که توانایی انجام وظایف روزمره‌ای که ایفای نقش‌های متفاوت درطول زندگی برای وی بوجود می‌آورد را با کمک ابزارهای الکترونیکی داشته باشد.:ws38:

آیا "دولت الکترونیک" میتواند زمینه ای برای "دولت دموکراتیک" بوجود آورد؟

بعید می دونم که این مسیر ما رو به سمت دموکرات شدن ببره...

در انتها بگم که من واقعا دوست دارم بدوی زندگی کنم...هنوزم نامه نوشتن برام از ایمیل فرستادن جذاب تره...:ws37:

لینک به دیدگاه
:w58:

کش اومدن به معنی بیشتر شدن زمان بود....فقط ادبیاتش یه کم فرق میکرد ....:w58:قانون پارکینسون؟؟؟؟:ws3:ای بابا چه سختش میکنین!

خواهش میکنم...

می خوام یه سوالی بپرسم منتها خوف این دارم که بگید:

" ببین من کارم خون رسانی به بدنه چرت و پرت از من نپرس!":w58:

لینک به دیدگاه
سلام و درود

چند روزیه که میام سایت اون بالا یه فلش تبلیغاتی هی میاد عکس یه سری سخنران رو نشون میده، بعد مینویسه دومین همایش "شهروند الکترونیک". فکر کنم خیلی از ماها حتی روی این لینک کلیک هم نکرده ایم! نمی دانم! اما در هر صورت این موضوع بهانه ی خوبی شد تا تاپیکی با همین مضمون بزنم!

آیا واقعا ما یک شهروند الکترونیکی شده ایم که در شهری به نام "نواندیشان" زندگی میکنیم؟

آیا تغییر نام موجودیت ما از "انسان" به "شهروند" و سپس به "شهروند الکترونیک" ارتقاء بوده یا انزال؟

آیا ما در "شبکه" وجود داریم؟

آیا روزی میرسد که مانند آدمک های انیمیشن دوست داشتی Wall-E به شهروندانی چاق تبدیل شویم که فقط بلدند به مونیتور زل بزنند و چیپس و فست فود بخورند؟

آیا ما بنده ی "رسانه" ایم یا رسانه بنده ما؟

شما چه فرآیندی را هر روز طی می کنید تا از یک "شهروند حقیقی" به یک "شهروند الکترونیک" تبدیل شوید؟

آیا اصلا میدانیم "شهروند الکترونیک" یعنی چه؟

آیا "دولت الکترونیک" میتواند زمینه ای برای "دولت دموکراتیک" بوجود آورد؟

راستی ! این سایت بالایی محورهای زیادی برای ارائه مقاله دارد که میتوان در آنها شرکت کرد.

میشه به عنوان یک شهروند حقیقی برای شهروند مجازی هم مطلب نوشت!

این هم لینکش:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این هم بخش

که شهر مجازی ما "نواندیشان" هم در آن قرار دارد.

به نظرم یه زمانی رسانه بنده ما بوده...اما الان ما شدیم بنده رسانه....کل زندگیمون توو دنیای الکرترونیکی خلاصه شده...میگن برین راجع به فلان چیز تحقیق کنید.خود من اولین کاری که میگنم لپ تاپ رو روشن میکنم میرم توو گوگل ===>search

حتی اگر توو نت هم موضوع رو پیدا نکنم به خودم زحمت گشتن توو کتابایی که استاد معرفی میکنه رو نمیدم.....حوصله گشتن ندارم...و این خیلی بده

زندگی ما تو شبکه های اینترنتی خلاصه شده

اگه بخواد همینجور به این روند ادامه بده شاید مورد آخری که گفته شد هم پیش بیاد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...