رفتن به مطلب

گاهی احترام بد نیست!

ارسال های توصیه شده

اینکه شما با شنیدن اسامی کسانی محزون باشی، کاملا حق طبیعی شماست.

اما اینکه در ذهن خودتون فکر کنین کسیکه دین نداره ، هیچی نداره از همون توهمات معروفه.

اگه داشت خوب رو میکرد.ما که تا بحال از بی دینان هیچ منطقی که دال بر اتکاء اونا به یه روش باشه ندیدیم. همشون میگن ما عقل کل هستیم و خودمون همه چی رو تشخیص میدیم . بقیه هم که پیرو یه مکتبی هستند , از دید شما ها بیراهه میرن. من تو این 4 سال غیر از این استدلال حرف تازه ای از شما ها نشنیدم

اولا اون چیزی که بهش میگن دین کلا سه تاست و اجباری هم هست اگر طبق همون باورها بخواهی رستگار بشی حداقل باید یکیشو داشته باشی، که اونهم همه از هم تقلید میکنن.

خوب , این نظر شماست. در عین حال که کل جمله بندیتونو بخوبی نتونستم بهم ارتباط بدم .

از نظر خود من به عنوان یک انسان، انسانیت و اخلاقیات و شرافت از همه دین ها بالاتره،

خوب , همه از این شعار ها میدن.

اینکه به هیچ مکتبی وابسته نباشی اما توی جامعه، اسباب آزار دیگران را فراهم نکنی یعنی همه چیز.

یعنی اونایی که توی جامعه اسباب آزار دیگران را فراهم میکنند , مکتبی ها هستند؟

شما تعریفتون را از چیز عوض کنین، خیلی از مشکلاتتون حل میشه.

متوجه چیز که نوشتین نشدم. و هیچ مشکلی هم ندارم.

اتفاقا با اخلاق زندگی کردن بدون وابستگی به یک مکتبی، آرامش روانی خیلی بیشتری واسه من به همراه داشته،

دوست و همکار عزیز, روزی که شما رو تو انجمن دیدم که همکارم هستید , پیش خودم خیلی خوشحال شدم .

و از ابتدای عضویت شما همه جر و بحث ها و گفتگو هایی رو که داشتین بدقت میخونم. رفتار شما نشون میده که کوچکترین آرامشی ندارید و نداشتید و همش حرص و جوش میخورید. برا همین دیگه رو اندیشه و افکار شما حسابی باز نکردم و شما تا بحال عکس اینو ثابت نکرده اید.

شما بدون مکتبت هیچی نداری، فکر نکنم بتونی برای دیگران هم نسخه بپیچی که هیچی ندارند.

خوب از اسم و عنوانشون پیداشت. بهشون میگن : بی دین ؛ یا بی خدا ؛ اون بی به معنای هیچی نداشتن میشه.

بنده برای درست بودن و آدم بودن در زندگی نیاز به مکتب ندارم، اما چون انسانیت و آزادگی و استقلال خودم را دارم همه چیز دارم.

اونام هم برای ادامه راه و طریق خودشون , نیازی به ارشادات و امر و نهی شما ندارند. من هم همینطور. ولی باید عرض کنم که برداشت من از معنی آزادگی , همان معنی است که تو مکتب آموخته ام. من بشخصه خیلی چیز ها از مکتب و مکتبی ها آموخته ام. مجبور هم نبودم و مجبورم هم نکردن که به همه گفتار و رفتارشون گردن بنهم.

اون بقول شما کپی پست هایی هم که قبلا اینجا زدم بخاطر اثبات همین مسئله بود که توصیه میکنم حتما اونا رو مطالعه بفرمائید.

موفق باشید دوست هم رشته ای.

خیلی ممنونم دوست من. اگه تو متن نوشتارم موضوعی یا حرفی که باعث رنجش خاطر شما شده من ازتون معذرت میخوام.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 420
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگه داشت خوب رو میکرد.ما که تا بحال از بی دینان هیچ منطقی که دال بر اتکاء اونا به یه روش باشه ندیدیم. همشون میگن ما عقل کل هستیم و خودمون همه چی رو تشخیص میدیم . بقیه هم که پیرو یه مکتبی هستند , از دید شما ها بیراهه میرن. من تو این 4 سال غیر از این استدلال حرف تازه ای از شما ها نشنیدم

خوب , این نظر شماست. در عین حال که کل جمله بندیتونو بخوبی نتونستم بهم ارتباط بدم .

خوب , همه از این شعار ها میدن.

یعنی اونایی که توی جامعه اسباب آزار دیگران را فراهم میکنند , مکتبی ها هستند؟

دوست و همکار عزیز, روزی که شما رو تو انجمن دیدم که همکارم هستید , پیش خودم خیلی خوشحال شدم .

و از ابتدای عضویت شما همه جر و بحث ها و گفتگو هایی رو که داشتین بدقت میخونم. رفتار شما نشون میده که کوچکترین آرامشی ندارید و نداشتید و همش حرص و جوش میخورید. برا همین دیگه رو اندیشه و افکار شما حسابی باز نکردم و شما تا بحال عکس اینو ثابت نکرده اید.

خوب از اسم و عنوانشون پیداشت. بهشون میگن : بی دین ؛ یا بی خدا ؛ اون بی به معنای هیچی نداشتن میشه.

اونام هم برای ادامه راه و طریق خودشون , نیازی به ارشادات و امر و نهی شما ندارند. من هم همینطور. ولی باید عرض کنم که برداشت من از معنی آزادگی , همان معنی است که تو مکتب آموخته ام. من بشخصه خیلی چیز ها از مکتب و مکتبی ها آموخته ام. مجبور هم نبودم و مجبورم هم نکردن که به همه گفتار و رفتارشون گردن بنهم.

اون بقول شما کپی پست هایی هم که قبلا اینجا زدم بخاطر اثبات همین مسئله بود که توصیه میکنم حتما اونا رو مطالعه بفرمائید.

خیلی ممنونم دوست من. اگه تو متن نوشتارم موضوعی یا حرفی که باعث رنجش خاطر شما شده من ازتون معذرت میخوام.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

1- اینقدر این جمله را گفتم توی این انجمن که زبونم مو در آورده.

شما باز میگی چیزی منطقی ندیدم، منطق شما با منطق آدم های دیگه فرق میکنه، منطق شما بر اساس جهان بینی اسلامی شکل گرفته و دست خودت هم نیست، چون از بچگی تحت تاثیر جامعه بودی و مدام شعائر اسلامی زیر گوشتان خوانده شده.

منطق اکثر مسیحیان میگه عیسی پسر خداست، به عنوان یک مسلمان شما بهش بگی الله بچه نداره و من از صبح تا شب توی نمازهام مدام دارم به عربی به او و به خودم یادآوری هم میکنم، میگه حرف غیر منطقی نزن، اولا شما رو که کلا به عنوان پیرو یک دین آسمانی قبول نداره و ثانیا میگه مگه میشه خدایی که اینقدر مارو دوست داره در کالبد آدم روی زمین نباشه و مارو کمک نده.

2- از دید من کسی با داشتن یا نداشتن یک مکتب به بیراهه نمیره.

چون راه مشخص از پیش تعیین شده ای وجود نداره که بگم کی داره در مسیر صحیح گام بر میداره و کی داره منحرف میشه.

بیراهه رفتن و نرفتن به مکتب داشتن یا نداشتن نیست، به آدم بودن است.

3- اینکه به بنده میفرمایید آرامشی ندارم، مسلما آرامش انسان در جامعه ای که سعی کنند آرامشت را بهم بریزند، دچار بحران میشه.آرامش من تماما آرامش فردی نیست، بخش اعظمی از آن را جامعه تامین میکنه که چون جامعه آرامشت را بهم میریزه، سکوت نکردن و پاسخ محکم دادن را شما به معنای نداشتن آرامش فردی در خلوت هم تلقی میکنین !!!

4- این ادعای شما و هم مکتبی هاتون هست که میگین بی دین و بی خدا

برای همین عرض کردم دین از نظر شما فقط سه چیز است،اسلام مسیحیت و یهودیت.

خدا هم از نظر شما در همین سه تعریف میگنجه، خدا از نظر من یک مسئله شخصیه و من هم میتونم خدایی با ویژگی های مورد قبول خودم داشته باشم و اصلا دلیلی نمیبینم بیام برای کسی مشخصاتش را توضیح بدم.

5- البته تمامی مواردی که اشاره کردم تقصیر شما نیستا، لینک زیر رو یک نگاه بندازین، بعدا باز بیایید از مکتبتون به من درس آزادگی و شرافت بدین،حتما نگاه کنین، هم شما هم همه دوستان هم فکرتان.

البته یک کم با خودت فکر کن، شما و رفیقات بیشتر تو عمرتون درباره اسلام و الله و حدیث تحقیق کردین یا این طرف، اتفاقا وقتی من نظرات رهبران مذهبیتون را میخونم، پی میبرم شما کلا بی دین ترین.

یک دین من در آوردی دارین که هرجا از نظرتون قشنگ باشه بهش عمل میکنین و هرجا هم دوست نداشته باشین، میگین نه این اسلام اصیل نیست.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 5
لینک به دیدگاه
یکبار نشده که نام ابوافضل و یا حسین را بشنوم و محزون نباشم. حالا هر کی هر چی میخواد بگه.

حکایت دیندارا و بی دینان مثل این میمونه که یکی همه چی داره و یکی هیچی. حالا اونی که هیچی نداره اومده به اونی که همه چی داره ایراد میگیره. این کار در اصل خودش بیانگر واقعیت و توهمات هست.

البته من مخالف رفتار های بظاهر دینی اونایی هستم که بنام دین اعمال ضد دینی انجام میدن. این عقیده من بحثش جداست.

اصولا هر کی هر چی میخواد بگه یا هیچ کس هیچی نگه زیانی به موضوع مورد توهین اعم از اینکه دین و اعتقادات و سمبل های مذهبی و غیره باشه وارد نیمشه در قسمت قبلی عرض کردم اینکار بخصوص در محیط مجازی برای عصبی کردن ادم هاست و من نمیدونم این دیگه چه مرضی است که ما بخواهیم دیگران را با جملاتی نسنجیده عصبی کنیم .. همه ما ها درکنار همه ی ادعا هایمان ادعای ادیب بودن هم داریم منظور نوع ادبیات است میشود قلم را چرخاند و به گونه ای دیگر جمله ای را نوشت .

من شخصا دربسیاری از موراد با اصل موضوع که میتواند انتقادی باشد حرفی ندارم اما وقتی یه نفر برای هزارمین بار انتقاد خود را در لفافه ی توهین می پیچد حس میکنم که توهین کننده احتیاج به جوابی در خور دارد

یک بار در موضوعی گفتم که حتی خدای ما در جایی نگفته که از من انتقاد نکنید

و در قران هم امده است که ما این کتاب را نازل کردیم و خویش نگاهبانش خواهیم بود

مسلما وقتی این دو نکته برای هر مسلمانی روشن شود دیگر نیازی به ترس از انتقاد نیست .

دنباله در پست بعدی ....

• Like 2
لینک به دیدگاه

خیلی از دوستان روی این نکته خیلی تاکید میکنند که انچه میفرمایند توهین نیست و تعریفی خاص ازتوهین میطلبند یا ارائه میدهند واین اشتباه محض است . این مشکل هم مث خیلی از مسائل دیگه یک امر نسبی است بستگی به فرهنگ و دین و عقیده و میزان تحصیلات وغیره داره .نمیشه تعریفی در پار چوب مشخص ارائه کرد

در زبان المانی این ماوسشن mäuschen یعنی موش کوچیک .. این رو خیلی از المانها بخصوص پسران و مردان به دوست دختر و همسر خود در یک محاوره ی دوستانه بکار میبرند واین در حالتی است که خیلی اورا شیرین و ناز و عزیز می پندارند .. حالا شما به کدوم دخترایرانی میتونی بگی موش !!! یا به کدوم موش پرست هندی میتونی بگی ؟ هر کدوم از اینا چه برداشتی دارند ؟

مگه دیگه از لقب یا عنوان پروفسور بالاتر هم داریم چه از این بهتر .. اما وقتی این لقب را دانشجویی تنبل و درس نخوان مرتب از معلم واستاد خود میگیرد ایا همون احساس خوب را دارد؟؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
1- اینقدر این جمله را گفتم توی این انجمن که زبونم مو در آورده.

شما باز میگی چیزی منطقی ندیدم، منطق شما با منطق آدم های دیگه فرق میکنه، منطق شما بر اساس جهان بینی اسلامی شکل گرفته و دست خودت هم نیست، چون از بچگی تحت تاثیر جامعه بودی و مدام شعائر اسلامی زیر گوشتان خوانده شده.

منطق اکثر مسیحیان میگه عیسی پسر خداست، به عنوان یک مسلمان شما بهش بگی الله بچه نداره و من از صبح تا شب توی نمازهام مدام دارم به عربی به او و به خودم یادآوری هم میکنم، میگه حرف غیر منطقی نزن، اولا شما رو که کلا به عنوان پیرو یک دین آسمانی قبول نداره و ثانیا میگه مگه میشه خدایی که اینقدر مارو دوست داره در کالبد آدم روی زمین نباشه و مارو کمک نده.

2- از دید من کسی با داشتن یا نداشتن یک مکتب به بیراهه نمیره.

چون راه مشخص از پیش تعیین شده ای وجود نداره که بگم کی داره در مسیر صحیح گام بر میداره و کی داره منحرف میشه.

بیراهه رفتن و نرفتن به مکتب داشتن یا نداشتن نیست، به آدم بودن است.

3- اینکه به بنده میفرمایید آرامشی ندارم، مسلما آرامش انسان در جامعه ای که سعی کنند آرامشت را بهم بریزند، دچار بحران میشه.آرامش من تماما آرامش فردی نیست، بخش اعظمی از آن را جامعه تامین میکنه که چون جامعه آرامشت را بهم میریزه، سکوت نکردن و پاسخ محکم دادن را شما به معنای نداشتن آرامش فردی در خلوت هم تلقی میکنین !!!

4- این ادعای شما و هم مکتبی هاتون هست که میگین بی دین و بی خدا

برای همین عرض کردم دین از نظر شما فقط سه چیز است،اسلام مسیحیت و یهودیت.

خدا هم از نظر شما در همین سه تعریف میگنجه، خدا از نظر من یک مسئله شخصیه و من هم میتونم خدایی با ویژگی های مورد قبول خودم داشته باشم و اصلا دلیلی نمیبینم بیام برای کسی مشخصاتش را توضیح بدم.

5- البته تمامی مواردی که اشاره کردم تقصیر شما نیستا، لینک زیر رو یک نگاه بندازین، بعدا باز بیایید از مکتبتون به من درس آزادگی و شرافت بدین،حتما نگاه کنین، هم شما هم همه دوستان هم فکرتان.

البته یک کم با خودت فکر کن، شما و رفیقات بیشتر تو عمرتون درباره اسلام و الله و حدیث تحقیق کردین یا این طرف، اتفاقا وقتی من نظرات رهبران مذهبیتون را میخونم، پی میبرم شما کلا بی دین ترین.

یک دین من در آوردی دارین که هرجا از نظرتون قشنگ باشه بهش عمل میکنین و هرجا هم دوست نداشته باشین، میگین نه این اسلام اصیل نیست.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حالا خوب شد یه کم هم از برداشت خودم بگم که بعضی از ابهامات شما روشن بشه.

من به خدا ایمان دارم و دین اسلام را هم بدون اعتقاد به مذهب قبول کردم.

هر کسی هم خلاف دین و یا ایمان عمل کنه هر مقام و بینشی هم که داشته باشه من تو یه شرایط خاص جلوش وا می ایستم. در مورد بقیه هم که ظاهرا اعتقادی هدارند هم همیجوری ام. ( یعنی تو یه شرایط خاص جلوشون در میام. )

اون شرایط خاص اینه : اگر یک نفر انسان دیندار سرش به کار خودش باشه , من قبولش دارم. اما اگه بخواد به سایرین توهین بکنه و یا فرا تر از وظائفش بخواد عرض اندام بکنه , من جلوش در میام.

اگر یه انسان فاقد اعتقاد , فقط نظر و برداشت شخصی خودش رو داشته باشه و حتی اونو تبلیغ هم بکنه , من کاریش ندارم. اما اگر بخواهد به خاطر اثبات حقانیت خودش باور های دیگران رو زیر سئوال ببره و یا ملعبه کنه , جلوی همچین انسانی هم در میام.

تا بحال اتفاق نیفتاده که حتی برای یکبار هم بین من و وافن مشکلی پیش بیاد و ایشان از بهترین دوستان منه و خیلی هم قبولش دارم. دلیلش هم اینه که انسان صادق و فهیمی است و هر گاه که بخواد بحث کنه فقط از منظر دیدگاههای خودش بحث میکنه و لا غیر. همه حرفاش هم پایه و اساس عقلانی داره و من تایید میکنم. اما در مورد خیلی ها چنین نظری ندارم.

در اعتقادات دینی هم این موضوع مشخص شده.

یه کافر داریم که سرش تو کار خودشه و کافر بودن اون بخاطر نوع دیدگاههاشه. این اصلا اشکال نداره.

یه کافر هم دارم بنام کافر حربی که میاد و با اعتقادات دیگران میجنگه. این نوع انسان بواقع وارد کارزار شده و البته در جنگ حلوا پخش نمیکنن. من با این قشر از انسانها موافق نیستم و اگه حوصله شو داشته باشم جلوشونم در میام. البته اگه بدونم قصدش فهمیدن باشه بازم ساکت میشم.

در قضاوت هام هم عدالت رو رعایت میکنم . هم در مواجهه با مدعیان دینی که پا از حریم خودشون فرا تر میذارن و هم در مقابل جناح بی ایمان ها.

بستگی داره که هر کسی چه جور حرف بزنه و رفتار بکنه که نتیجه شم میبینه.

شما جزو گروهی هستید که وارد میدان کارزار شده اید و از نظر من همه بیانات و رفتار هاتون جنبه توهین داره و از نظر من رفتار شما بر خلاف اصول هست. باقی را خود دانید. :icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه
حالا خوب شد یه کم هم از برداشت خودم بگم که بعضی از ابهامات شما روشن بشه. من به خدا ایمان دارم و دین اسلام را هم بدون اعتقاد به مذهب قبول کردم. هر کسی هم خلاف دین و یا ایمان عمل کنه هر مقام و بینشی هم که داشته باشه من تو یه شرایط خاص جلوش وا می ایستم. در مورد بقیه هم که ظاهرا اعتقادی هدارند هم همیجوری ام. ( یعنی تو یه شرایط خاص جلوشون در میام. ) اون شرایط خاص اینه : اگر یک نفر انسان دیندار سرش به کار خودش باشه , من قبولش دارم. اما اگه بخواد به سایرین توهین بکنه و یا فرا تر از وظائفش بخواد عرض اندام بکنه , من جلوش در میام.اگر یه انسان فاقد اعتقاد , فقط نظر و برداشت شخصی خودش رو داشته باشه و حتی اونو تبلیغ هم بکنه , من کاریش ندارم. اما اگر بخواهد به خاطر اثبات حقانیت خودش باور های دیگران رو زیر سئوال ببره و یا ملعبه کنه , جلوی همچین انسانی هم در میام. تا بحال اتفاق نیفتاده که حتی برای یکبار هم بین من و وافن مشکلی پیش بیاد و ایشان از بهترین دوستان منه و خیلی هم قبولش دارم. دلیلش هم اینه که انسان صادق و فهیمی است و هر گاه که بخواد بحث کنه فقط از منظر دیدگاههای خودش بحث میکنه و لا غیر. همه حرفاش هم پایه و اساس عقلانی داره و من تایید میکنم. اما در مورد خیلی ها چنین نظری ندارم.در اعتقادات دینی هم این موضوع مشخص شده. یه کافر داریم که سرش تو کار خودشه و کافر بودن اون بخاطر نوع دیدگاههاشه. این اصلا اشکال نداره. یه کافر هم دارم بنام کافر حربی که میاد و با اعتقادات دیگران میجنگه. این نوع انسان بواقع وارد کارزار شده و البته در جنگ حلوا پخش نمیکنن. من با این قشر از انسانها موافق نیستم و اگه حوصله شو داشته باشم جلوشونم در میام. البته اگه بدونم قصدش فهمیدن باشه بازم ساکت میشم. در قضاوت هام هم عدالت رو رعایت میکنم . هم در مواجهه با مدعیان دینی که پا از حریم خودشون فرا تر میذارن و هم در مقابل جناح بی ایمان ها. بستگی داره که هر کسی چه جور حرف بزنه و رفتار بکنه که نتیجه شم میبینه. شما جزو گروهی هستید که وارد میدان کارزار شده اید و از نظر من همه بیانات و رفتار هاتون جنبه توهین داره و از نظر من رفتار شما بر خلاف اصول هست. باقی را خود دانید. :icon_gol:

فکر کنم الان که شفاف توضیح دادین بهتر شد.

یکی از مهمترین ایرادات شما به من وامثال من اینست که چرا از افکارمون یک الگو ارائه نمیدیم.

چرا دقیق مواضع خودمون را مشخص نمیکنیم.

اما شما خودت یک برداشت شخصی و دلبخواهی از اسلام داری، شما حتی درباره اون لینک آقای بهجت که گذاشتم نظر ندادی.

شما مدعی هستی جلوی هرکسی که خلاف دین و ایمان عمل کنه میایستی، بر اساس کدوم معیار صحت دین و ایمان را میسنجی؟

فکر نکنم هرگز به اندازه آقای بهجت در اسلام تحقیقات بیشتری کرده باشین، از نظر ایشان با توجه به اسلام، همه غیر از مسلمانان کافر و نجس هستند.

شما وقتی رهبر دینیت به من میگه نجس، انتظار داری وارد میدان کارزار نشم؟

میشه بگی شما که طرفدار حقی به چنین حرفی چطوری عکس العمل نشون میدی و چرا فکر کردی از این آقا، اسلام رو بهتر متوجه میشی؟

بنده مثل خیلی از بچه ها تو سری خور نیستم آقای محترم، اون دوستانی که سکوت میکنند بهتره به خودشون بیان که تا چه زمانی میخوان تحقیر بشن و سکوت کنند.

شما برای کسانی ارزش قائلی که بنیان فکریت را به خاطر نندازند، انسان های ترسو حتی اگه دانش زیاد داشته باشند، نظرشون جز کتابخونه ها به درد جای دیگری نمیخوره.

فکر کنم سخن توماس جفرسون بود که نوشته بود انسانی که برای آزادی نجنگد و محکم نایستد مانند سوپرمارکتی است پر از کالا که روی آن نوشته تعطیل !!

بنده برای حرفم میاستم و تمای تلاشم را هم میکنم و در راهم محکم هستم، حتی اگر فقط فقط یک نفر باشم.

بنده در حوادث بعد از انتخابات باطوم هم خوردم، پس فکر نکن از این دخترهای جوجه هستم که منتظرند یکی بیاد دستشون را بگیره و فقط نشستم پشت نت و شعار میدم، تو این انجمن هم فقط یک آدم شجاع دیدم که نترس حرف میزد و خیلی چیزها ازش یاد گرفتم و متاسفانه اینقدر بهش توهین کردن که بیخیال شد ولی من پوستم کلفت تر از این حرفاست و قول دادم هرچی هم بهم توهین کنند و تهمت بزنند، سر خم نکنم.

اندیشه همه انسان ها محترم است تا جایی که غیر از خودشان را احمق و نجس و... ندانند،در این صورت من جلوی اونها میاستم.

اتفاقا شما باید از کسی که روبروت وایمیسته و شمشیر میکشه بیشتر استقبال کنی تا کسی که مثل موش یا پشت سرت حرف میزنه یا مخالفته اما از ترس خراب شدن خودش سکوت میکنه.

• Like 6
لینک به دیدگاه

یکی از مهمترین ایرادات شما به من وامثال من اینست که چرا از افکارمون یک الگو ارائه نمیدیم.

اما شما خودت یک برداشت شخصی و دلبخواهی از اسلام داری، شما حتی درباره اون لینک آقای بهجت که گذاشتم نظر ندادی.

شما مدعی هستی جلوی هرکسی که خلاف دین و ایمان عمل کنه میایستی، بر اساس کدوم معیار صحت دین و ایمان را میسنجی؟

فکر نکنم هرگز به اندازه آقای بهجت در اسلام تحقیقات بیشتری کرده باشین، از نظر ایشان با توجه به اسلام، همه غیر از مسلمانان کافر و نجس هستند.

میشه بگی شما که طرفدار حقی به چنین حرفی چطوری عکس العمل نشون میدی و چرا فکر کردی از این آقا، اسلام رو بهتر متوجه میشی؟

بنده مثل خیلی از بچه ها تو سری خور نیستم آقای محترم، اون دوستانی که سکوت میکنند بهتره به خودشون بیان که تا چه زمانی میخوان تحقیر بشن و سکوت کنند.

شما برای کسانی ارزش قائلی که بنیان فکریت را به خاطر نندازند، انسان های ترسو حتی اگه دانش زیاد داشته باشند، نظرشون جز کتابخونه ها به درد جای دیگری نمیخوره.

فکر کنم سخن توماس جفرسون بود که نوشته بود انسانی که برای آزادی نجنگد و محکم نایستد مانند سوپرمارکتی است پر از کالا که روی آن نوشته تعطیل !!

بنده برای حرفم میاستم و تمای تلاشم را هم میکنم و در راهم محکم هستم، حتی اگر فقط فقط یک نفر باشم.

بنده در حوادث بعد از انتخابات باطوم هم خوردم، پس فکر نکن از این دخترهای جوجه هستم که منتظرند یکی بیاد دستشون را بگیره و فقط نشستم پشت نت و شعار میدم، تو این انجمن هم فقط یک آدم شجاع دیدم که نترس حرف میزد و خیلی چیزها ازش یاد گرفتم و متاسفانه اینقدر بهش توهین کردن که بیخیال شد ولی من پوستم کلفت تر از این حرفاست و قول دادم هرچی هم بهم توهین کنند و تهمت بزنند، سر خم نکنم.

اندیشه همه انسان ها محترم است تا جایی که غیر از خودشان را احمق و نجس و... ندانند،در این صورت من جلوی اونها میاستم.

اتفاقا شما باید از کسی که روبروت وایمیسته و شمشیر میکشه بیشتر استقبال کنی تا کسی که مثل موش یا پشت سرت حرف میزنه یا مخالفته اما از ترس خراب شدن خودش سکوت میکنه.

اون لینک برای اهل کتاب بود ولی برای کافر قبلا هم مشخص بود عجیبه شما نمیدونستی!!!

یه جای دیگه جواب این مسئله رو بهتون دادم احتمالا از این به بعد دلیلی میشه برای توجیه کردن بعضی حرفاتون!!!

اول اینکه این یه بحث درون دینیه و شما از بیرون میخواید به اون ایراد بگیرید!

دوم اینکه اولین چیزی که از واژه نجس تو ذهن میاد همون کثیفیه و چون چیزی مثل ببخشین مدفوع هم نجس هست میشه ازش سوء استفاده کرد

سوم اینکه هیچ وقت سعی نکنید مورد 2 رو برداشت کنید چون بر اساس اصل ساده منطق اشتباهه

مثلا اگر x عضو مجومه m باشه

و y هم عضو مجموعه m هیچوقت به این دلیل نمیشه ثابت کرد x=y

چهارم اینکه یه دلیل دیگه هم برای تفاوت این نوع نجسی هست اونم اینکه یک فرد با مسلمون شدن پاک میشه پس فلسفه این حکم جای دیگست

پنجم اینکه در نهایت این صرفا حکمیست برای مسلمونا نه وسیله توهین چون برای اجراش اصلا نیازی نیست طرف مقابل بفهمه یعنی به کافر نمیگه تو نجسی بلکه به مسلمون میگه فلانی نجسه

خواهشا مورد 3 رو یادتون نره چون خیلی سادست و با توجه به اینکه صرف کلمه نجس بار منفی ممکنه منتقل کنه خواهشا از این بار استفاده نکنید:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه

خوب , چرا مواضع خودتونو روشن نمیکنین؟

اما شما خودت یک برداشت شخصی و دلبخواهی از اسلام داری،

به هر حال من موضعم مشخصه.

شما حتی درباره اون لینک آقای بهجت که گذاشتم نظر ندادی.

من کوچکتر از اونم که بخوام در این مورد نظر بدم.

شما تا زمانی که بیرون گود باشی , اون متر ما رو نمیتونی ببینی. باید بیای تو گود , اونوقت متوجه ترازوی سنجش ما هم میشی.بیرون باشی نمیتونی بنیان های سنجش ما رو ببینی.

کافران حربی از نظر من هم چنین اند.

میتونی دیندار بشی و این وصله ها بهتون نچسبه.

شما چرا حرف تو دهن من میذارید؟ من کجا همچین حرفب زدم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بنده مثل خیلی از بچه ها تو سری خور نیستم آقای محترم،

داری به بچه ها هم توهین میکنی؟

اون دوستانی که سکوت میکنند بهتره به خودشون بیان که تا چه زمانی میخوان تحقیر بشن و سکوت کنند.

نیرو جمع میکنی؟ منظورت کیا هستند؟

شما برای کسانی ارزش قائلی که بنیان فکریت را به خاطر نندازند،

کسی نمیتونه بنیان های فکری منو به چالش بکشه. اینو مطمئن باش.

انسان های ترسو حتی اگه دانش زیاد داشته باشند، نظرشون جز کتابخونه ها به درد جای دیگری نمیخوره.

ترس هم جزئی از خصوصیات انسانی ماست. و گر نه خداوند اونو تو وجود ما نمیذاشت.

بنده برای زندگی کردن از ایشان دستور نمیگیرم. آزادی هم دارم.

بنده برای حرفم میاستم و تمای تلاشم را هم میکنم و در راهم محکم هستم، حتی اگر فقط فقط یک نفر باشم. اگر حرفتون بحق بود تنها نمی موندین.

بنده در حوادث بعد از انتخابات باطوم هم خوردم، پس فکر نکن از این دخترهای جوجه هستم که منتظرند یکی بیاد دستشون را بگیره و فقط نشستم پشت نت و شعار میدم،

خوب این چی رو ثابت میکنه؟

تو این انجمن هم فقط یک آدم شجاع دیدم که نترس حرف میزد و خیلی چیزها ازش یاد گرفتم و متاسفانه اینقدر بهش توهین کردن که بیخیال شد ولی من پوستم کلفت تر از این حرفاست و قول دادم هرچی هم بهم توهین کنند و تهمت بزنند، سر خم نکنم.

شما به کسی یا عقیده ای توهین نکنی کسی کاری با شما نداره.

ولی من سعی کردم احمق و نجس نباشم تا کسی نتونه اون حرفا رو بهم بزنه

باز هم که میگی باید . نه عزیز. من برای جنگ کردن به دنیا نیومدم. اتفاقا رشته تحصیلی خودمم طوری انتخاب کردم که فقط با جادوی کلمات بتونم زندگی کنم نه با جنگ. :icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه

شما تا زمانی که بیرون گود باشی , اون متر ما رو نمیتونی ببینی. باید بیای تو گود , اونوقت متوجه ترازوی سنجش ما هم میشی.بیرون باشی نمیتونی بنیان های سنجش ما رو ببینی.

همه غیر از مسلمانان کافر و نجس هستند.

خوب خوشحالم که اینقدر روک حرفتون را زدین.

اگه کافر حربی، با توجه به تعریف حرب از ذهن خودتون که شامل من میشد،نجس هستند، از نظر من تفکرات امثال شما بسیار نجس تر است و مثل این تفکرات همچون سگی است که در دریا هم بیندازی، نجاستش پاک نمیشود.

البته با عرض معذرتا.

چون آدم فوق العاده کینه ای هستی و این کینه را دقیقا در تک تک پست هاتون نسبت به کاربرانی که اون باورهای بسیار بی منطق شما را به چالش میکشند میبینم، مجبور شدم این حرفو بهت بزنم، در حالیکه میگی کسی نمیتونه منو به چالش بکشه، اما لرزه ای که در وجودت افتاده را با نوشته ات کامل حس کردم.

حالا که فهمیدین من محاربم،فکر کنم موضعم کامل مشخص باشه.

ببینم میتونی جلوی یک محارب بایستی یا نه.

بازم خواستی از اون تیکه های فرهیخته نشانتون در تاپیک های دیگه به من بندازین تا با حرب محکمی جوابتون را بدم تا اقلا طعم کافر محارب را تو زندگیتون بچشین.:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
اون لینک برای اهل کتاب بود ولی برای کافر قبلا هم مشخص بود عجیبه شما نمیدونستی!!!

یه جای دیگه جواب این مسئله رو بهتون دادم احتمالا از این به بعد دلیلی میشه برای توجیه کردن بعضی حرفاتون!!!

اول اینکه این یه بحث درون دینیه و شما از بیرون میخواید به اون ایراد بگیرید!

دوم اینکه اولین چیزی که از واژه نجس تو ذهن میاد همون کثیفیه و چون چیزی مثل ببخشین مدفوع هم نجس هست میشه ازش سوء استفاده کرد

سوم اینکه هیچ وقت سعی نکنید مورد 2 رو برداشت کنید چون بر اساس اصل ساده منطق اشتباهه

مثلا اگر x عضو مجومه m باشه

و y هم عضو مجموعه m هیچوقت به این دلیل نمیشه ثابت کرد x=y

چهارم اینکه یه دلیل دیگه هم برای تفاوت این نوع نجسی هست اونم اینکه یک فرد با مسلمون شدن پاک میشه پس فلسفه این حکم جای دیگست

پنجم اینکه در نهایت این صرفا حکمیست برای مسلمونا نه وسیله توهین چون برای اجراش اصلا نیازی نیست طرف مقابل بفهمه یعنی به کافر نمیگه تو نجسی بلکه به مسلمون میگه فلانی نجسه

خواهشا مورد 3 رو یادتون نره چون خیلی سادست و با توجه به اینکه صرف کلمه نجس بار منفی ممکنه منتقل کنه خواهشا از این بار استفاده نکنید:icon_gol:

این مثال مجموعه که شما آوردی یک سفسطه تمام عیار است.

نجس تعریفش کاملا مشخصه، من تا حالا نشنیدم مثلا بگن فلان چیز نجس تره یا درجه نجاستش کمتره.

اگر چنین چیزی هست که درجه نجاست فرق میکنه، به من نشون بدین تا بفهمم اشتباه کردم.

کافر از قبل هم اگه مشخص بوده نجس است و کافر هم یعنی انسان بی دین، پس ترجیح میدم هرچه درباره بی دین ها گفته میشه به خودشان برگردانم.

قبلا گفتم، انتظار نداشته باشین دینتون وقتی حرمت ها را نگه نمیداره، حرمتش نگه داشته باشه.

آقای بهجت کافر و اهل کتاب را نجس میداند، بدون در نظر گرفتن اندیشه آنها.

پس من هم حق دارم طرفدار ایشون و موافقین این حرف را نجس بدانم، کسی ناراحت میشه بهتره بدونه توهین در برابر توهین همیشه هست.

البته شما هم میتونی همون برداشت مجموعه و... را که مثال زدین در تعریف من از نجس برداشت کنین. :icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه
خوب خوشحالم که اینقدر روک حرفتون را زدین.

اگه کافر حربی، با توجه به تعریف حرب از ذهن خودتون که شامل من میشد،نجس هستند، از نظر من تفکرات امثال شما بسیار نجس تر است و مثل این تفکرات همچون سگی است که در دریا هم بیندازی، نجاستش پاک نمیشود.

البته با عرض معذرتا.

چون آدم فوق العاده کینه ای هستی و این کینه را دقیقا در تک تک پست هاتون نسبت به کاربرانی که اون باورهای بسیار بی منطق شما را به چالش میکشند میبینم، مجبور شدم این حرفو بهت بزنم، در حالیکه میگی کسی نمیتونه منو به چالش بکشه، اما لرزه ای که در وجودت افتاده را با نوشته ات کامل حس کردم.

حالا که فهمیدین من محاربم،فکر کنم موضعم کامل مشخص باشه.

ببینم میتونی جلوی یک محارب بایستی یا نه.

بازم خواستی از اون تیکه های فرهیخته نشانتون در تاپیک های دیگه به من بندازین تا با حرب محکمی جوابتون را بدم تا اقلا طعم کافر محارب را تو زندگیتون بچشین.:icon_gol:

:ws28::ws28::ws28:

مرسی از نظرات شما. فقط وقتش را زیاد کنید.

لینک به دیدگاه
:ws28::ws28::ws28:

مرسی از نظرات شما. فقط وقتش را زیاد کنید.

من عاشق این خنده های ناشی از عصبانیت بیش از حدم. :ws3:

از نظر روانشناسی نشان عجز مطلق طرف است.

پس بیا من هم بهت بخندم.

:ws28::ws28: :ws28::ws28: :ws28::ws28::ws28::ws28:

• Like 1
لینک به دیدگاه
من عاشق این خنده های ناشی از عصبانیت بیش از حدم. :ws3:

از نظر روانشناسی نشان عجز مطلق طرف است.

پس بیا من هم بهت بخندم.

:ws28::ws28: :ws28::ws28: :ws28::ws28::ws28::ws28:

نه دوست عزیز. من خیلی هم راحتم. چون حس بدی نسبت به کسی ندارم از حرفاشونم ناراحت نمیشم. وقتی من براحتی همه حرفامو بشما میگم طبعا از شنیدن نظرات شما هم نباید ناراحت بشم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
نه دوست عزیز. من خیلی هم راحتم. چون حس بدی نسبت به کسی ندارم از حرفاشونم ناراحت نمیشم. وقتی من براحتی همه حرفامو بشما میگم طبعا از شنیدن نظرات شما هم نباید ناراحت بشم. :icon_gol:

بله مشخصه، نجس خطاب کردن بنده یکی از مصادیقش بود.

با توجه به دو نوشته قبلیتون که بنده را محارب هم دونسته بودین. :ws37:

لینک به دیدگاه
بله مشخصه، نجس خطاب کردن بنده یکی از مصادیقش بود.

با توجه به دو نوشته قبلیتون که بنده را محارب هم دونسته بودین. :ws37:

خدا نکنه. من فقط نظر اسلام رو قبول کردم و بهش اذعان نمودم. کاری به کار کسی نداشتم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
خدا نکنه. من فقط نظر اسلام رو قبول کردم و بهش اذعان نمودم. کاری به کار کسی نداشتم. :icon_gol:

یه کافر داریم که سرش تو کار خودشه و کافر بودن اون بخاطر نوع دیدگاههاشه. این اصلا اشکال نداره.

یه کافر هم دارم بنام کافر حربی که میاد و با اعتقادات دیگران میجنگه. این نوع انسان بواقع وارد کارزار شده و البته در جنگ حلوا پخش نمیکنن.

شما جزو گروهی هستید که وارد میدان کارزار شده اید

فکر نکنم هرگز به اندازه آقای بهجت در اسلام تحقیقات بیشتری کرده باشین، از نظر ایشان با توجه به اسلام،هر کس که بهش میگن کافر و تمامی اهل کتاب نجس هستند.

• Like 1
لینک به دیدگاه
فکر نکنم هرگز به اندازه آقای بهجت در اسلام تحقیقات بیشتری کرده باشین، از نظر ایشان با توجه به اسلام،

خوب منم همینو گفتم. شما میگی به من گفتن کافر. منم میگم وارد کارزار نشو و به روی مسلمین شمشیر نکش تا نگن. نمیگم که راست میگن. میگم تو گروه اونا قرار نگیر تا مشمول اون خطابه نشی.

لینک به دیدگاه
خوب منم همینو گفتم. شما میگی به من گفتن کافر. منم میگم وارد کارزار نشو و به روی مسلمین شمشیر نکش تا نگن. نمیگم که راست میگن. میگم تو گروه اونا قرار نگیر تا مشمول اون خطابه نشی.

من به خطابه اونها کاری نداشتم، اصلا عددی نیستن که بخوام جوابشون را بدم، چون منطقشون منطق زور بوده و هست و خواهد بود، مسلما آدم با جماعت درنده بحثی نداره.

شما نوشته بودی که از نظر من هم چنین است.براتون پر رنگ هم کردم، گویا ندیدین !!!!!!

وقتی میگی از نظر من هم نجس محسوب میشی پس منتظر جواب باش . :a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه
این مثال مجموعه که شما آوردی یک سفسطه تمام عیار است.

نجس تعریفش کاملا مشخصه، من تا حالا نشنیدم مثلا بگن فلان چیز نجس تره یا درجه نجاستش کمتره.

اگر چنین چیزی هست که درجه نجاست فرق میکنه، به من نشون بدین تا بفهمم اشتباه کردم.

کافر از قبل هم اگه مشخص بوده نجس است و کافر هم یعنی انسان بی دین، پس ترجیح میدم هرچه درباره بی دین ها گفته میشه به خودشان برگردانم.

قبلا گفتم، انتظار نداشته باشین دینتون وقتی حرمت ها را نگه نمیداره، حرمتش نگه داشته باشه.

آقای بهجت کافر و اهل کتاب را نجس میداند، بدون در نظر گرفتن اندیشه آنها.

پس من هم حق دارم طرفدار ایشون و موافقین این حرف را نجس بدانم، کسی ناراحت میشه بهتره بدونه توهین در برابر توهین همیشه هست.

البته شما هم میتونی همون برداشت مجموعه و... را که مثال زدین در تعریف من از نجس برداشت کنین. :icon_gol:

دقیقا بفرمایید به چه علت سفسطه است؟؟؟

شما فکر نکنم اهل کتاب باشی پس احتمالا قبلا هم چنین چیزی رو میدونستی!!

شما هم در قالب همون مجموعه ما رو نجس بدون هیچ اشکالی نداره فقط همونطور که ما وظیفه سوءاستفاده ازش رو نداریم شما هم سوءاستفاده نکن:icon_gol:

دین من نحوه برخورد با دیگر انسانها رو قبلا گفته مثلا حضرت علی میگه اگه یک نفر به من کلمه ای بیاموزه ولو کافر من را بنده خویش کرده پس مطمئن باشید فلسفه این حکم به خاطر چیز دیگریست ضمن اینکه معمولا کافر هیچ یک از احکام طهارت ما یا خورد و خوراک ما رو رعایت نمیکنه پس شاید یه دلیلش این باشه

شما اگر بخوای اینو توهین بدونی مطمئنا با دیگر توصیه های دین به تناقض بر میخوری!!

همونطور که گفتم این یه دستور درون دینیه و به مسلمان گفته که فلان شخص نجسه نه به خود اون شخص

شما نمیتونی همه نجاسات رو مساوی با هم مبدونی به خاطر همون اصل ساده منطق مثلا خون با اینکه نجسه برای بدن ضروری!!

اینو در نظر داشته باش که بعد اعلام نجاست یک چیز میتونه این باشه که یه مسلمون از تفکر مخرب اونا هم در امان باشه

گرچه دلایل دیگه ای هم هست که خب شما به روح اعتقاد نداری!!!

• Like 1
لینک به دیدگاه
من به خطابه اونها کاری نداشتم، اصلا عددی نیستن که بخوام جوابشون را بدم، چون منطقشون منطق زور بوده و هست و خواهد بود، مسلما آدم با جماعت درنده بحثی نداره.

شما نوشته بودی که از نظر من هم چنین است.براتون پر رنگ هم کردم، گویا ندیدین !!!!!!

وقتی میگی از نظر من هم نجس محسوب میشی پس منتظر جواب باش . :a030:

دقیقا انتظار داشتم که از بار منفی اون سوءاستفاده کنید اما جالب برام اینه قبلا نمیدونستید چنین میکردید حالا دیگه میخواید چیکار کنید!!!:hanghead:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...