رفتن به مطلب

اشکالات و سوالات درسی

ارسال های توصیه شده

• 4 هفته بعد...
  • پاسخ 359
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

موضوع پروژه کارشناسی من بررسی مدلهای رسوب آسفالتین و مقایسه این مدلها با هم دیگه است و رسیدن به این مطلب که کدوم یکی از این مدلها بهتر هستن. ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم:( استاد راهنمام هم اصلا کمکم نمیکنه:( میشه شما یه مقدار راهنماییم کنید؟ ممنون میشم...

لینک به دیدگاه
سلام

موضوع پروژه کارشناسی من بررسی مدلهای رسوب آسفالتین و مقایسه این مدلها با هم دیگه است و رسیدن به این مطلب که کدوم یکی از این مدلها بهتر هستن. ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم:( استاد راهنمام هم اصلا کمکم نمیکنه:( میشه شما یه مقدار راهنماییم کنید؟ ممنون میشم...

سلام دوست عزیز

برای شروع باید از ترجمه استفاده کنی و در تو این مقاله در مورد هر یک از سر فصل ها سرچ کنی تا بتونی پروژت رو کامل کنی

اینو دانلود کن ببین بدرد میخوره؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

:ws37:سلام اگه بلدین جواب این سوال رو برام بنویسن.برام مهمه.

جهت جداسازی گاز سولفید هیدروژن از گاز طبیعی محلول مونو اتیلن امین استفاده میشود.گاز ورودی به ستون دارای 10% مولی سولفید هیدروژن بوده و 92% آن جداسازی می گردد.اگر مونو اتیلن آمین ورودی به ستون خالص باشد و شدت مولی گازو مایع به ترتیب 3 و 10 مول درثانیه باشد ومنحنی تعادل با رابطه زیر بیان شود تعداد مراحل ایده ال را برای این عملیات محاسبه کنید.

y=0.15x

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز متاسفانه جواب دادن به این سوال بسیار زمان بر است و با مشغله ی درسی که در پیش داریم از حل آن عاجزیم، پیشنهاد می کنم کتاب انتقال بهمن یار رو مطالع کنید، این مساله یکی از مثال های خود کتاب است

لینک به دیدگاه

مرسی بابت راهنمایی که کردی اگه میتونستم خودم کتابو میخوندم.جوابش طولانی نیست که بخواد وقتت رو بگیره.تو که کتابو داشتی جوابشو می نوشتی.

تا امشب جوابش به دردم میخوره.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

من میخوام مجموعه رشته مهندسی بیوتکنولوژی ومهندسی دارم سازیو برا ارشد امتحان بدم وبدنبال سرفصل دروسم اما پیدا نمیکنم(اینکه کدوم فصلها رو بخونم):ws52:

لینک به دیدگاه
سلام

من میخوام مجموعه رشته مهندسی بیوتکنولوژی ومهندسی دارم سازیو برا ارشد امتحان بدم وبدنبال سرفصل دروسم اما پیدا نمیکنم(اینکه کدوم فصلها رو بخونم):ws52:

سرفصل نداره که ارشد.:ws52:

باید روی همه فصول منابع تسلط داشته باشین.

لینک به دیدگاه
سلام

سلام ازاین سایت استفاده کن، مطالب خوبی در مورد کارشناسی ارشد بت میده

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام .دو تا سوال داشتم.

در برج تقطیر هنگامی که بخار در کندانسور کندانس میشود،مقداری از از آن دوباره به برج بازمیگردد..چرا؟

همچنین چرا به مایع و بخار موجود در سینی های برج اجازه تعادل نهایی نمیدهیم؟

لینک به دیدگاه
سلام .دو تا سوال داشتم.

در برج تقطیر هنگامی که بخار در کندانسور کندانس میشود،مقداری از از آن دوباره به برج بازمیگردد..چرا؟

همچنین چرا به مایع و بخار موجود در سینی های برج اجازه تعادل نهایی نمیدهیم؟

1-ما در تئوري دو نوع برج تقطير داريم يكي تقطير جزيي و ديگري تقطير كامل.

در تقطير كامل مواد حاصله از بالاي برج تماما به درون برج بازگردانده ميشود و اين به عنوان خلوص هر چه تمامتر مواد انجام ميشود.

در واقع چون تقطير كامل يك حالت ايده ال مي باشد تقطير جزئي رو نسبت به آن فرض گرفته ميشود..

در تقطير جزيي كه كه قسمتي از مواد به داخل برج ميگردد باز براي خلوص مي باشد..

البته ميتوان اينطور در نظر چون كندانس بازگردي سنگين مي باشد و بعد از ورود به برج به سمت پايين مي رود باعث ميشود كه مواد سنگيني كه همراه مواد سبك به بالاي برج رفته اند توسط كنداس برگشتي يا همان r جذب شوند.

2- منظورت از تعادل نهايي رو نميدونم تا به حال هم نفهميدم ولي در برج تقطير ما هر سيني رو به مثابه ي يه مرحله ي تعادلي فرض ميكنم..

براي توضيح لازم بذكر است از آنجايي وجود "گرديان غلظت" باعث انتقال جرم مي باشد و به همين دليل بعد صفر شدن گراديان يا همان تعادل ما انتقالي نداريم..

البته احتمالا منظور شما اين است چرا نميگذارند تعادل برقرار شود در انتقال فازها؛ كه آن هم براي "كارايي بيشتر" مي باشد..

يعني شما ميتوانيد انتقال فازهايتان رو يا به صورت همسو يا نا همسو انتخاب كنيد؛ كه "ناهسمو" بدليل اينكه هميشه ما در سيستم يك "گراديان" داريم و اين براي انتقال كمك ميكند انتخاب ميشود..

اميدوارم منظور رو به صورت ساده برايتان توضيح داده باشم..

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من یه پروژه در مورد ایمنی در تجهیزات انتقال حرارت میخام.مث ایمنی در کوره ها،مبدلها،کندانسور و ...

کسی میتونه کمکم کنه؟اگه سایت یا کتابیو میشناسین که میتونه مفید باشه یا حتی خودتون مطلبی دارین لطفا بزارین.

با تشکر.:girl_blush2:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز..

من در اين مورد يعني ايمني موارد ذكر شده چيزي نفهميدم..

چيزي كه معمولا براي مهندسي شيمي استفاده ميشه و مربوط به بحث طراحي هست تا اونجايي كه ميدونم هندبوك معروف "لودويگ" هست كه مورد استفاده در پتروشيمي ها و پالايشگاهها و...هست..

اين كتاب در مورد طراحي هاي تجهيزات هست كه ميتونم به مبدلهاي حرارتي اشاره كنم..

جلد اول

جلد دوم

جلد سوم

البته به زبان اصلي هست.

ولي اگر دنبال بحث ايمني هستيد بايد درباره HSE مطلب پيدا كنيد..

اميدوارم كمكي كرده باشم.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان.

من یه پروژه در مورد ایمنی در تجهیزات انتقال حرارت میخام.مث ایمنی در کوره ها،مبدلها،کندانسور و ...

کسی میتونه کمکم کنه؟اگه سایت یا کتابیو میشناسین که میتونه مفید باشه یا حتی خودتون مطلبی دارین لطفا بزارین.

با تشکر.:girl_blush2:

قبلا اسناد hse مرتبط با پالایشگاه رو تو همین تالار گذاشته بودم

چندتا جزوه هم خودم اپ کردم با موضوع ایمنی وحفاظت صنعتی که میتونید پیداشون کنید

بازم اگه کارتون راه نیفتاد خبربدید

لینک به دیدگاه

داش سجاد سوالات مربوط به قسمت "ابزار دقيق" هست ولي طبق اطلاعات اين

ممكنه دليل اش اين باشه..

برای روغن‌کاری ابزارها و تاسیسات
و نیز برای جلوگیری از یخ بستن جکهای هیدرولیکی از گلیسیرین استفاده می‌شود.

خواص گليسيرين:

گلیسیرین مایعی زلال ، بی‌ رنگ ، بدون بو ، شیرین و اندکی گرم است. در معرض هوا به آرامی رطوبت جذب می‌کند و
گرانروی
بالایی دارد. گلیسیرین به هر نسبتی در
و
حل می‌شود. اما در
حلالهای آلی
مانند کلروفرم ، اتر ،
و... حل نمی‌شود. بیشتر ترکیباتی که در آب یا
حل نمی‌شوند، در گلیسیرین محلول هستند.

گلیسیرین یک الکل سه عاملی با فرمول
C
3
H
5
(OH)
3
است. وزن مولکولی آن 79.91 گرم بوده و در دمای 165 درجه سانتی‌گراد می‌جوشد. گلیسیرین انواع اسیدهای میوه ، نمکهایی مثل سولفات پتاسیم ، نیترات پتاسیم ، سولفات نقره و... را در خود حل می‌کند. گلیسیرین ،
و صمغ را نمی‌تواند حل کند. اما به راحتی با شیره و یا لعاب مخلوط می‌شود و می‌تواند بوی انواع بخارات روغنی را جذب کند.

گیج 63mm گلیسیرین دار

[TABLE=class: grid, align: center]

[TR]

[TD]GC-L001_thumb.jpg[/TD]

[TD]GC-L002_thumb.jpg[/TD]

[TD]GC-L003_thumb.jpg[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]GC-L004_thumb.jpg[/TD]

[TD]GC-L005_thumb.jpg[/TD]

[TD]GC-L006_thumb.jpg[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

البته با توجه به خواصش يعني گرانروي بالا و هم چنين نقطه ي جوش بالا بايد اين توضيحات درست باشه:

[TABLE=class: outer_border, align: left]

[TR]

[TD]The cavity between the gauge and the diaphragm is filled with a stable, low thermal expansion, low viscosity and non-corrosive fluid. For high temperature applications, a sodium-potassium eutectic often is used; at ambient temperatures, a mixture of glycerine and water; and at low temperatures, ethyl alcohol, toluene, or silicon oil. [/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه

با سپاس از استاد عزیزم نکاتی رو درمورد اینکه چرا درگیج های اندازه گیری از گلیسیرین استفاده میشه رو به عرض برسونم

یکی اینکه مانع از یخ زدن انی گیج میشه که دوستان هم اشاره ای داشتند

اما نکته مهمتر دمپ کردن نویزهای حاصل از ارتعاش به دلیل قرار گرفتن گیج درمحیط های مرتعش وجلوگیری از بهم خوردن کالیبرگی گیج هست

امیدوارم دوستان اگر نکته ای ازقلم افتاد به اون اضافه کنند

موفق باشیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...