رفتن به مطلب

تبدیل عکس های قدیمی سیاه و سفید به عکس های رنگی در فتوشاپ


poor!a

ارسال های توصیه شده

[/url] 1703.jpg

آیا تاکنون تمایل داشته اید که به عکس های قدیمی و تاریخی­تان رنگ اضافه کنید؟ تعدادی از عکس های قدیمی­تان را بیرون بیاورید و ببینید که در این مقاله ساده فتوشاپ چگونه رنگ می تواند به سرعت به هر عکس سیاه و سفید اضافه شود.

با وجودی که بسیاری از افراد وسواسی ظاهر عکس های سیاه و سفیدِ رنگ آمیزی شده را دوست ندارند، اما تواناییِ اضافه نمودن رنگ به تصاویر سیاه و سفید به همان اندازه که ساده است ضروری نیز می باشد. برای اینکه ببینید این عمل چگونه به سادگی امکان پذیر است این مطلب را مطالعه کنید.

شروع کار با استفاده از تصاویر Grayscale (خاکستری)

2245.png

نگران عنوانِ به کار برده شده نباشید زیرا تصویری که سیاه و سفید است الزاما این معنی را نمی دهد که Grayscale (خاکستری) نیز می باشد! وقتی تصویرتان در فتوشاپ باز شد اولین وظیفه ما بررسی Color Mode (حالت رنگ) می باشد.

3204.png

برای قرار دادن تصویرتان در حالت RGB به این مسیر بروید: Image > Mode > RGB color. اگر تصویر شما در حالت Grayscale یا دیگر سبک های رنگ باشد، فتوشاپ آنرا برای شما به RGB تبدیل خواهد کرد. پس از اتمام این عمل، شما آماده خواهید بود که به تصویرتان رنگ را اضافه نمایید.

استفاده از Blending Modes (سبک های ترکیبی) برای اضافه نمودن رنگ

43.gif

یکی از ساده ترین روش های اضافه کردن رنگ به یک تصویر سیاه و سفید استفاده از سبک های ترکیبی می باشد. ما در اینجا علاوه بر ایجاد یک دوجین از لایه­ها با استفاده از حالات ترکیبی منحصر به فرد، یک گروهِ لایه­ی منفرد را نیز با استفاده از سبکی ترکیبی ایجاد خواهیم کرد. این ها کارهایی هستند که می بایست انجام دهید:

 

5165.png

در زبانه پایین بازشویی که دقیقا در زیر قسمت فوقانی پانل “Layers ” قرار دارد می توانیدBlending Modes را بیابید.

6135.png

وقتی گروه­تان بر روی حالت ترکیبیِ ” Color” تنظیم شد، لایه­تان را مجددا انتخاب کنید و بیایید چند روش را برای اضافه کردن رنگ به تصویرمان بررسی کنیم.

روش هایی برای اضافه نمودن رنگ ها به تصاویرتان بدون رنگ کردن

7128.png

اکنون می توانید به هر لایه ای که در گروه جدیدتان ایجاد کرده اید، رنگ اضافه کنید. سوآل اینست، چگونه؟ هر روشی که برای اضافه کردن رنگ برگزینید به نوبه خود، روشی است که کار خواهد کرد. بیایید با یک روش غیرمعمول اما در عین حال ساده و سریعتر شروع کنیم. در این روش از Lasso Tool (ابزار کمند) و حتی Pen Tool (ابزار قلم) هم استفاده می کنیم. اگر فکر می کنید که با این روش احساس راحتی می کنید بدانید که استاد هستید!

899.png

در اینجا تقریبا هر دو ابزار “کمند” و “قلم” کار یکسانی را انجام می دهند. با این ابزار خواهید توانست اشکال را طراحی و ترسیم کرده و سپس آنها را با استفاده از Bucket Fill پر نمایید. در روش دیگر به Edit > Fill رفته و از رنگ پیش زمینه­تان استفاده کنید. با وجودی که این روش نتایج بسیار دقیقی ارائه نمی کند، اما در عین حال سریع ترین روش در این زمینه می باشد. اگر تمایل دارید که کنترل و آزادی عمل بیشتری داشته باشید، برای دیدن روش “نقاشی” با استفاده از Photoshop Brush tool (ابزار براش فتوشاپ) ادامه مقاله را پیگیری کنید.

استفاده از Brush Tool برای رنگ آمیزی تصاویر فتوشاپ

985.png

اگر اکنون در نقطه مورد نظر قرار ندارید، مجددا به همان گروهی که حالت ترکیبی آن را بر روی “Color ” تنظیم کرده بودید برگردید. به لایه خالی­ای که در آن جا ایجاد کرده اید بروید و از نوار ابزارتان گزینه Brush Tool را انتخاب کنید.

1064.png

برای انتخاب ابزار براش دکمه b12.png را بفشارید و در ادامه به منظور آوردنِ منوی زمینه­ای ابزار قلم بر روی تصویرتان راست­کلیک کنید. همان گونه که در تصویر بالا هم مشاهده می کنید گزینه “Soft Round ” را انتخاب کنید.

11118.png

برای دسترسی به پنجره Color Picker، در نوار ابزارتان(تصویر بالا،‌سمت چپ) بر روی ناحیه Foreground Color (رنگ پیش زمینه) کلیک کنید. توجه کنید که وقتی تصاویرتان رنگ آمیزی می شوند رنگ های به کار رفته در آن ها به طور قابل ملاحظه ای درخشان خواهند بود.

12101.png

به سادگی موس را بر روی آن قسمت هایی از تصویرتان که می خواهید به آن رنگ مشخص دربیاید ببرید. تا آنجا که امکان دارد دقیق باشید اما نگران نباشید، به هنگام نیاز می توانید از “ابزار پاک­کن” استفاده کنید.

1338.png

ممکن است دریابید که تار بودن رنگ­تان باعث می شود تصویرتان به شکلی زننده به نظر برسد. نگران نباشید، می تواند به طرق مختلفی رنگ­تان را تعدیل نمایید.

1436.png

همان گونه که در تصویر بالا نشان داده شده، کاهش کدری لایه های شما می تواند شدت رنگ هایتان را کاهش داده و آن ها را بسیار طبیعی تر بنمایاند.

1535.png

زمانی که می خواهید رنگ های جدیدی اضافه کنید، کلید های ترکیبی ctrl-shift-N.png را برای اضافه کردن لایه های جدید بفشارید. نگه داشتن لایه ها به طور جدا از هم به شما کنترل بیشتری را در کارتان می دهد. و از آن جایی که همه آن ها در گروهی مشابه قرار دارند در نتیجه حالت ترکیبی همه آن ها شبیه به هم و ” Color” خواهد بود.

1631.png

در صورت نیاز از ابزار زوم استفاده کنید. کوچک ترین جزئیات همچون رنگ درستِ آبی چشم ها به راستی که می تواند یک عکس رنگ آمیزی شده را به زندگی بازگرداند!

بهبود رنگ های تُند و زننده به وسیله ابزارHue/Saturation

1728.png

در اینجا نحوه تنظیم کردن و ادامه رنگ آمیزی شرح داده شده است.

1823.png

نمونه رنگی که می خواهید آنرا به منظور بهتر کردن تصویرتان تغییرش دهید را بیابید و در صورت لزوم آن را با توجه به تصویر بالا بسازید.

1923.png

برای ظاهر کردن ابزار Hue/Saturation کلید ترکیبی ctrl-U.png را بفشارید.

2013.png

مقادیر Hue (ته رنگ)،Saturation (اشباع بودن) و Lightness (روشنایی) را به صورتی که رنگ ایجاد شده مناسب تصویرتان باشد، تنظیم کنید. همان گونه که در بالا می بینید رنگ قرمز تُند به رنگ قهوه ای مایل به قرمز که بسیار مناسب تر نیز می باشد تبدیل شده است.

21101.png

برای پنهان کردن همه لایه ها به جز لایه فعال، کلید Alt را فشرده و همزمان بر روی hide-layer1.png که کنار لایه فعالتان واقع شده- کلیک نمایید. سپس دکمه i.png را برای انتخاب ابزار Eyedropper (قطره چکان) فشار دهید. برای برگزیدن رنگ تغییر یافته به عنوان رنگ پیش زمینه­تان یکبار بر روی سطحی که رنگ آمیزی کرده اید کلیک کنید.

2246.png

کلیک مجدد بر روی Alt و hide-layer11.png مجددا همه لایه ها را بر می گرداند. کلید میانبر b13.png به شما این امکان را خواهد داد که “ابزار قلم” را بازگردانده و نیز اجازه می دهد که به حالت رنگ آمیزی نرمال برگردید. هنگامی که می خواهید تعداد و مقدار زیادی رنگ را در تصویرتان بگنجانید می بایست تا حد ممکن جزئیاتِ این عمل را با دقت انجام دهید.

2321.png

اکنون و با صرف کم ترین زمان و انرژی، تصویری سیاه و سفید داریم که لبریز از رنگ های غنی می باشد. کار کردن با “ابزار قلم” احتمالا بهترین روش برای دست یابی به نتایجی عالی در رنگ آمیزی عکس های سیاه و سفید می باشد.

[توضیح: عکسی که در این ترجمه بر روی آن کار شده متعلق به توماس ادیسون میباشد

منبع: HowToGeek

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...