رفتن به مطلب

پيش بيني جنگ 3 روزه عليه ايران ( تحلیل یک کارشناس جنگ )

ارسال های توصیه شده

جالب بود.

اما من فکر میکنم ایران پس از حمله آمریکا و اسرائیل مثل یه کالسکه ای میشه که اسبش رم کرده.

هر جایی که دستش برسه رو می زنه

از دبی گرفته تا یه قسمتایی از اسرائیل. مطمئنم اگر حمله بکنند اول جاهایی که میزنه دوبی خواهد بود.

شاخه های فعال شیعه خودش رو هم توی لبنان و فلسطین فعال میکنه حزب اله و حماس با موشک ایرانی شروع میکنن به زدن اسرائیل علاوه بر اون سوریه هم مرزهای ترکیه رو تهدید میکنه

از اونور هم پایگاه نظامی کشورهای مختلف رو توی افغانستان و عراق مورد هدف قرار میده

ضمن اینکه بمبگذاری های مختلف توی شهرهای مختلف آمریکا میتونه گزینه ی مناسبی برای تشویش اذهان عمومی آمریکا داشته باشه،

خلاصه تمام تلاششو میکنه آمریکا رو نا امن کنه.

از طرفی گروه های فعال شیعه توی کشورهای عربی حوزه ی خلیج فارس رو تحریک میکنه تا فشار رو روی کشورهای عربی بیشتر کنه

تنگه هرمز رو هم دستش می گیره

خلاصه به هر چی که دستش برسه چنگ میندازه.

ضمن اینکه دیوار گوشتی دهه 60 ای ها (پر زادوولدترین دهه تاریخ ایران)هم مانع خوبی برای جلوگیری از نفوذ زمینی آمریکا و اسرائیل خواهد بود TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

مرگ بر آمربکا

مرگ بر ضدولایت فقیر

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 149
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

جالب بود.

اما من فکر میکنم ایران پس از حمله آمریکا و اسرائیل مثل یه کالسکه ای میشه که اسبش رم کرده.

از دبی گرفته تا یه قسمتایی از اسرائیل. مطمئنم اگر حمله بکنند اول جاهایی که میزنه دوبی خواهد بود.

شاخه های فعال شیعه خودش رو هم توی لبنان و فلسطین فعال میکنه حزب اله و حماس با موشک ایرانی شروع میکنن به زدن اسرائیل علاوه بر اون سوریه هم مرزهای ترکیه رو تهدید میکنه

از اونور هم پایگاه نظامی کشورهای مختلف رو توی افغانستان و عراق مورد هدف قرار میده

ضمن اینکه بمبگذاری های مختلف توی شهرهای مختلف آمریکا میتونه گزینه ی مناسبی برای تشویش اذهان عمومی آمریکا داشته باشه،

از طرفی گروه های فعال شیعه توی کشورهای عربی حوزه ی خلیج فارس رو تحریک میکنه تا فشار رو روی کشورهای عربی بیشتر کنه

ضمن اینکه دیوار گوشتی دهه 60 ای ها (پر زادوولدترین دهه تاریخ ایران)هم مانع خوبی برای جلوگیری از نفوذ زمینی آمریکا و اسرائیل خواهد بود TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

مرگ بر آمربکا

مرگ بر ضدولایت فقیر

درسته... ولی فکر نمیکنید که آمریکا هم این مسائل رو میدونه ؟

به نظر شما برای اینها راه حلی نیست ؟

در مورد دیوار گوشتی واقعا از شما انتظار نداشتم این رو بگید... مگر دهه ی 40 هست که سرباز بخواد کاری بکنه... شما مطمئن باش که تک و توک سربازی فرصت خواهد کرد آمریکایی ها رو از نزدیک ببینه...

لینک به دیدگاه
درسته... ولی فکر نمیکنید که آمریکا هم این مسائل رو میدونه ؟

به نظر شما برای اینها راه حلی نیست ؟

در مورد دیوار گوشتی واقعا از شما انتظار نداشتم این رو بگید... مگر دهه ی 40 هست که سرباز بخواد کاری بکنه... شما مطمئن باش که تک و توک سربازی فرصت خواهد کرد آمریکایی ها رو از نزدیک ببینه...

والا من اونقدر تو دولت آمریکا و ایران نفوذ ندارم بدونم که آمریکا یا ایران این ها رو میدونه یا نمی دونه! :ws3: مطمئنا که تحلیل می کنه این چیزارو. اما باید دید در برابر جنگهای بدون نظم ایرانی چه پاتکی میتونه بزنه. من تحلیلم از رفتار ایران در قبال آمریکا رو گفتم. همین.

مطمئنا تجهیزاتی که توان مقاومت در برابر تجهیزات آمریکا رو داشته باشه رو نداریم. فکر کنم بیشتر تکیه ایران روی نیروی انسانی اش خواهد بود.

ایرانی ها سربازان آمریکایی رو نمی بینند اما آمریکایی ها که سربازان ایرانی رو می بینند که! :ws52:

لینک به دیدگاه
اتفاقا دوستان زیادی اینجا با شما هم فکر هستند...

توی تاپیک دیگه ای این مسائل رو کامل در موردش بحث کردیم...

مسلما کسی فکر نمیکنه که آمریکایی ها قراره به ما دموکراسی بدند...

مسئله هم این نیست که آمریکا چپاول گر هست و این حرف ها... چون این حرف ها از نظر سیاسی کاملا بی ارزش هستند...

مسئله اینجاست که دموکراسی دادنی نیست... گرفتنیه... اگر ملتی لیاقتش رو داشته باشه به دست میاره... اگر نداره برای اینه که هنوز به اون حد نرسیده که بتونه این رو بپذیره...

کسی نمیاد به شما دموکراسی بده... همه ی کشور های دنیا سیاستی دارند که برپایه ی اون اقتصاد و قدرت و نفوذ خودشون رو در منطقه افزایش بدند... آمریکا مسلما به عنوان قدرتمند ترین کشور جهان با گسترده ترین نیروی نظامی و بیشترین نفوذ سیاسی بیشترین تاثیر رو در شکل گیری و جهت دهی به این سیاست ها داشته و خواهد داشت...

شما و دوستان دیگر هم میتونید برای این تکه خاک بجنگید ولی در نهایت تاثیری بر نتیجه ی کار نمیزاره... فقط یک عده جوان میمیرند و در نهایت هم کشور های قدرتمند کار خودشون رو می کنند...

ببین اگه ماها خودمون نتونیم کشور خودمون درست کنیم و دموکراسی رو توش نهادینه کنیم هیچ کشور دیگه ای هم نمیتونه ولو با حمله نظامی

امریکا از تجربه ویتنام و جنگ طولانی تو عراق درسای زیادی گرفته

ایران که وسعتش خیلی بزرگتره ازین کشورا هست بنده بعید میدونم بتونه حمله کنه

بهرحال من نمیتونم بی تفاوت باشم عده ای از اون سر دنیا بیان واسم تعیین تکلیف کنن هم نسلای من از دم تیغ بگذرونن من همیشه روحیه ناسیونالیستی داشتم یعنی حاظر نیستم پس فردا بیان سر ناموس این مرز و بوم شیر یا خط کنن

تنفر ازین رژیم نباید باعث بشه روحیه میهن پرستیمون لکه دار بشه

فکر نمیکنم حمله کنن چون جنگ باعث یک دلی مردم میشه همه باهم متحد میشن واین پروسه نارضایتی همگانی مردم از رژیم شاید بگم تقریبا نابود میشه چون تمان اذهان متمرکز جنگ و دفاع از اب و خاک میشه !!

بازم میگم اگه خودمون نتونیم این کشور درستش کنیم هیچ کس دیگه ای هم نمیتونه

لینک به دیدگاه

من از این سیاست ها هیچ سر در نمیارم چون خوشم نمیاد... روحیه ام خیلی ضعیفه:ws3:

اما خدا نکنه حمله کنه... به اندازه کافی ما جوونا انقد مشکلات داریم که اگر اینجوری بشه دیگه.... هست

بعد نمیدونم چرا ما انقد جو میدیم که ایران هیچی نداره... فقط مثله بقیه مثله عراق اینا حرف میزنه... شاید حالا یه چیزی داره که حمله نمیکنن:ws52:

بعدم حمله کنن که چی بشه؟ چی بهشون میرسه/؟ :w000: به اندازه کافی کم تحریم شدیم

دیگه چه از جونمون میخوان

عجب گیری افتادیماااا:4564:

لینک به دیدگاه
جالب بود.

ضمن اینکه دیوار گوشتی دهه 60 ای ها (پر زادوولدترین دهه تاریخ ایران)هم مانع خوبی برای جلوگیری از نفوذ زمینی آمریکا و اسرائیل خواهد بود :4564:

مرگ بر آمربکا

مرگ بر ضدولایت فقیر

چه بزن به زنی راه انداختی این وسط

امریکا ایران رو میزنه

ایران دبی

دبی عراق

عراق لبنان

لبنان اسرائیل

اسرائیل ایران

یاد فیلم بروسلی می افته ادم :sigh:

لینک به دیدگاه
چه بزن به زنی راه انداختی این وسط

امریکا ایران رو میزنه

ایران دبی

دبی عراق

عراق لبنان

لبنان اسرائیل

اسرائیل ایران

یاد فیلم بروسلی می افته ادم :sigh:

بزن بزنه ... تو خودتو درگیر این موضوعات نکن:ws28:

لینک به دیدگاه
والا من اونقدر تو دولت آمریکا و ایران نفوذ ندارم بدونم که آمریکا یا ایران این ها رو میدونه یا نمی دونه! :ws3: مطمئنا که تحلیل می کنه این چیزارو. اما باید دید در برابر جنگهای بدون نظم ایرانی چه پاتکی میتونه بزنه. من تحلیلم از رفتار ایران در قبال آمریکا رو گفتم. همین.

مطمئنا تجهیزاتی که توان مقاومت در برابر تجهیزات آمریکا رو داشته باشه رو نداریم. فکر کنم بیشتر تکیه ایران روی نیروی انسانی اش خواهد بود.

ایرانی ها سربازان آمریکایی رو نمی بینند اما آمریکایی ها که سربازان ایرانی رو می بینند که! :ws52:

تمام این مسائل بررسی شده... دقیقا به همین دلیل هم هست که حمله نمی کنند... آمریکا خیلی وقت ها بی گدار به آب زده ولی نه تا زمانی که واقعا مجبور به این کار شده باشه... همیشه سعی میکنه با کمترین کشته ها بیشتری ضربه رو بزنه...

و اما در مورد عملیات نامتقارن... یک کتابی هست که سپاه چاپ کرده بود که نوشته ی یک سرتیپ سپاه بود... فوق العاده کتاب خوبی هست... متاسفانه تموم شده بود و من نتونستم بخرم... ولی یک کتاب دیگه هم یک فرانسوی نوشته و انتشارات دافوس (ارتش) ترجمه و چاپ کرده... اون کتاب رو اگر بتونید گیر بیارید و بخونید خیلی خوبه...

تمام امید نیروهای نظامی فعلی ایران به استفاده از همین تاکتیک جنگ های نامتقارن هست... حتی ارتش هم چند سالی میشه که به شدت و با تمام قوا داره خودش رو برای این نوع عملیات سازماندهی میکنه که به طور کلی ساختار ارتش رو از یک نیروی نظامی کلاسیک تغییر خواهد داد... دیگه با جنگ های کلاسیک در مقابل کسی نمی ایستند...

اگر فرض کنیم که سپاه و ارتش از هم نمی پاشند و تا روز آخر در مقابل هر حمله ای مقاومت میکنند (که من شک دارم) باید عرض کنم که این روش برای حفظ یک مملکت کارایی نداره دوست من... اینها نمی تونند ایران رو با این تاکتیک نامتقارن حفظ کنند... باید اجازه بدند نیروهای زمینی پیشروی کنند در خاک ایران (مثل زمان جنگ عراق و مثل جنگ ویتنام و جنگ کره و همین جنگ لبنان و اسرائیل) و بعد از این تاکتیک برای مقابله استفاده کنند... در این صورت هم به هر حال آسمان ایران به دست آمریکایی ها افتاده... تمام زیر ساخت ها از بین رفته و چیز زیادی از این مملکت باقی نمیمونه که کسی بخواد براش بجنگه... این نوع مقابله جنگ رو تبدیل به یک جنگ فرسایشی میکنه که برای آمریکا خیلی خرج برمیداره ولی عملا تاثیری در شکست یا پیروزی ایران نداره... اگر هدف این هست که بیشترین ضرر رو نیروهای آمریکایی بدند این روش خوبی هست (البته توجه کنید که ایران هم خیلی کشته خواهد داد... خیلی بیشتر از آمریکا) ولی اگر بحث حفظ کشور باشه این روش جواب نمیده...

در حقیقت اگر میخواید بدونید عملیات نامتقارن یعنی چه برید به درگیری های روسیه ی شوروی با نیروهای آلمان نازی توجه کنید... عینا همون چیزی رو میبینید که در ایران اتفاق خواهد افتاد... آمریکا در اینجا آلمان نازی هست با تکنولوژی بالا و نیروهایی با توان جابه جایی و لوجستیک قوی و توان آفندی و پدافندی... نیرو های روسیه ی شوروی نیروی های ایران هستند بدون برنامه ریزی و بدون تکنولوژی نظامی مناسب... بدون هیچ گونه لوجستیک و توان عملیاتی...

تنها تفاوت در این هست که روسیه توان این رو داشت که در همین حین خودش رو بازسازی کنه ولی ایران متاسفانه توان صنعتی و عمق استراتژیک کافی رو برای بازسازی خودش نداره...

لینک به دیدگاه
ببین اگه ماها خودمون نتونیم کشور خودمون درست کنیم و دموکراسی رو توش نهادینه کنیم هیچ کشور دیگه ای هم نمیتونه ولو با حمله نظامی

بهرحال من نمیتونم بی تفاوت باشم عده ای از اون سر دنیا بیان واسم تعیین تکلیف کنن هم نسلای من از دم تیغ بگذرونن من همیشه روحیه ناسیونالیستی داشتم یعنی حاظر نیستم پس فردا بیان سر ناموس این مرز و بوم شیر یا خط کنن

فکر نمیکنم حمله کنن چون جنگ باعث یک دلی مردم میشه همه باهم متحد میشن واین پروسه نارضایتی همگانی مردم از رژیم شاید بگم تقریبا نابود میشه چون تمان اذهان متمرکز جنگ و دفاع از اب و خاک میشه !!

خوب منم که همین رو گفتم دوست عزیز... پست بنده رو اگر دوباره بخونید متوجه میشید...

لینک به دیدگاه
بعد نمیدونم چرا ما انقد جو میدیم که ایران هیچی نداره... فقط مثله بقیه مثله عراق اینا حرف میزنه... شاید حالا یه چیزی داره که حمله نمیکنن:ws52:

میگیم هیچی نداره چون هیچی نداره...

شما انگار در جریان توان نظامی ایران نیستید...

دلیل اینکه چرا حمله نمیکنه رو هم توضیح دادیم در تاپیک های قبلی...

چرا همه فکرر میکنن جوک گفته؟:ws52:

چون جوک گفته...

چون کسی که این حرف ها رو زده ذوب در ولایت بوده و از هر کلمه ی حرفش مشخصه...

چون کسی که این حرف ها رو زده حتی الفبای نظامی رو هم بلد نبوده...

چون داره برای خودش داستان سر هم میکنه و از تکنولوژی هایی حرف میزنه که حتی ژاپن هم در اختیار نداره... حتی اسرائیل هم در اختیار نداره... در حقیقت داره میگه ایران تکنولوژی داره که هنوز در جهان نمونه اش حتی در پیشرفته ترین کشور ها هم دیده نشده...

چون این آقایی که خودش رو کارشناس مسائل نظامی میدونه هنوز متوجه این مسئله نیست که ما هنوز داریم از تور ام یک استفاده میکنیم که توانایی انهدام اهداف برد بلند رو نداره...

برای این جوک گفته... دوباره بخونید متوجه میشید...

لینک به دیدگاه

پيش بينی جنگ 3 روزه و شکست آمریکا و اسرائیل

سایت سیماب: پيش بيني جنگ 3 روزه عليه ايران

امید پارسافر کارشناس مسائل نظامی و استراتژیك

]

مقاله رو كه خوندم گفتم شايد پروژه يه بازي "رايانه اي" در مقابل "بتلفليد3" هست..

من كه با خوندنش اين جمله توي ذهنم اومد:

"ايران يه چيزايي داره كه نه امريكا خبر داره نه اسرائيل و نه..اصلا هيچ كس خبر نداره حتي خود من كه اين مقاله رو مينوسيم!!"

لینک به دیدگاه
]

مقاله رو كه خوندم گفتم شايد پروژه يه بازي "رايانه اي" در مقابل "بتلفليد3" هست..

من كه با خوندنش اين جمله توي ذهنم اومد:

"ايران يه چيزايي داره كه نه امريكا خبر داره نه اسرائيل و نه..اصلا هيچ كس خبر نداره
حتي خود من
كه اين مقاله رو مينوسيم!!"

علیرضا

به نکته خوبی اشاره کردی

جریان اون آخوندست که گفت علی میخواست به فاطمه چیزی بگه گفت نباید کسی بفهمه حتی حسن و حسین اون برد تو ایوان و به فاطمه گفت تو بهترین زن دنیا هستی مذهبی ها قاطی نکنید چون با اصل معناش کاری ندارم فقط با این یه تیکه کار دارم که به اون آخوند ... بگید چطور حسن و حسین نفهمیدن ولی تو فهمیدی!!

حالا جریان این نویسنده هم در رابطه با این داستان فوکاهی همینه:a030:

لینک به دیدگاه
من فعلا فقط به این فکر میکنم که در این 9 ماه لعنتی باقیمانده سربازیم امریکا حمله نکنه .

حساب کن اول شهرتون بزنن روی یک تابلوی بزرگ، به شهر شهید دانیلو فهمیده خوش آمدین.

دانیلو رو سوار موشک کردن بعدا از توی آسمون میگن بپر روی هواپیمای آمریکایی و خودت و هواپیما را منفجر کن.

دانیلو هی داد میزنه حاجی تو رو خدا هل نده،ضامن نارنجکو حاجی میکشه و میندازدش روی جنگنده آمریکایی و اهریمن را نابود میکنه.

برادر شهیدم راهت ادامه دارد. :ws37:

لینک به دیدگاه
ازین رژیم منحوس متنفرم اما اگه کسی بخواد دست درازی به خاک کشورم بکنه واسه وطن و ناموسم از کشورم دفاع میکنم

اونایی که قصد حمله رو دارن یعنی اگر این تصور احمقانه رو داشته باشن عاشق چشم و ابروی مردم ایران نیستن و برقراری دموکسراسی واین چیزا یه شعار احمقانه است و بهانه واهی!!

فقط تو فکر چپاول این خاکن...

حالا مگه کسی گفته به خاطر دادن دموکراسی به ایرانیا میخوان حمله کنن؟:ws52:

چپاول خاک وطن؟:w58::ws28:

اون 2000 سال پیش بود حمله میکردند خاک یه کشور رو میگرفتند ماله خودشون میکردند

آمریکا الان خاک عراق و افغافستان رو چپاول کرده؟:ws52: عراق مستعمره ی آمریکا شده؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...