رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

[h=3]4-7- ميز خود را مرتب كنيد[/h] فردي كه روي ميز شلوغ و درهم برهم كار مي‌كند به طور متوسط روزي يك ساعت و نيم دنبال چيزهاي خود روي ميز مي‌گردد.

عامل اصلي به هم ريختگي روي ميز، كاغذ است. كاغذها بايد دسته‌بندي و بايگاني شوند،‌ يا به ديگر همكاران مربوط داده شوند يا دور ريخته شوند.

نيازي نيست كه انبوهي از كاغذ به مدت نامحدود روي ميز باشد.

بعد از مرتب كردن روي ميز به سراغ كشوها برويد. مرتب كردن ميز كافي نيست، هر روز آن را تميز كنيد.

مرتب نگهداشتن ميز هفت ساعت و نيم به هفته كاري اضافه مي‌كند.

[h=3]4-8- روش‌ها را مناسب خود تطبيق دهيد[/h] توجه به اين نكته مهم است كه رهنمودهاي ارائه شده در اين مقاله كلي هستند.

اين رهنمودها نقطه شروعي براي توسعه سيستم مديريت زمان است.

براي مديريت موفق زمان،‌ بايد يك سيستم مديريت زمان مناسب خود طراحي كنيد.

لینک به دیدگاه

خود ارزیابی های مرتبط:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

با انجام اين تست مي‌توانيد وضعيت خود را در حوزه مديريت زمان كاري ارزيابي كنيد. انجام اين تست را به همه کاربرها توصيه مي‌كنم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

آيا شما هم اهل به تعويق انداختن كارها هستيد؟

اين تست شامل عادات اصلي است كه اين گونه افراد دارند. با انتخاب گزينه هاي «بله» يا «خير» تعيين كنيد كه آيا هر يك از وضعيت هاي مطرح شده در مورد شما صادق است يا خير.

منتظر مطالب بیشتر باشید. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

مرسی برای تاپیک خوبت

نوترون من پیشنهاد می کنم از بین این تکنیک های گفته شده، اونایی که برای خودت بیشتر کاربردی تر بودن و واقعا بهت کمک کردن رو بگی.........همین طور سایر دوستان تا بیشتر بشه روی اون اصول تمرکز کرد

لینک به دیدگاه

استفاده از دفترچه یادداشت برای کارها-آوردن کارها روی کاغذ خیلی کمک میکنه به آدم

تعیین اولویت ها

استفاده از کلندر موبایل و reminder

و حذف تجمیع فعالیتها ---> استفاده از زمانی که در تاکسی هستم برای گوش دادن به کتاب های صوتی

دادن کارها به دوستان در عوض کمک بهشون تو کاراشون

اون قضیه 80 20 رو هنوز نتونستم کامل انجام بدم ولی خدائیش خیلی به درد زندگی میخوره ...

زود خوابیدن و زور بیدار شدن

که بعضی هاشو دوباره بهشون اشاره میکنم.

خوندن کتاب برایان تریسی باعث شد یک نیمروز بشینم کل هدف هامو بنویسم!

استفاده از جمله" الان انجامش بده"

و توجه به تفریح و جلوگیری از جوگیری و کمال گرایی که هنوز هم آدم جوگیری هستم...

و مهمتر از همه تصور موفقیت!

همه ی اینها رو شاید کمتر از 30 درصد به طور واقعی انجام دادم.

همه اینها باید بیشتر روش کار بشه تا موفقیت تضمین بشه

لینک به دیدگاه

مطلب خیلی جالبی بود.. تا نصفه خوندم :icon_gol:

همه اینها درست ...زمانی هست که تا یه مدت رو طبق برنامه پیش میری اما دوباره سست میشی:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اما اون عاملی که باعث میشه دوباره کارتو انجام بدی نمیدونم چیه... تا به الان من همیشه انگیزه زیاد داشتم اما چه جوری ادامه دادنش مهمه:sigh:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

افراد زیادی نیستند که به این موضوع علاقه مند باشند و البته افراد موفق همیشه کم هستند و این باعث می شه که همیشه خاص باشند.

به هرحال موفقیت کسب کردنی است!

لینک به دیدگاه

یه موضوعی که هست اگه علاقه به انجام کاری در حد زیاد باشه معمولا مشکل مدیریت زمان کم تر یا به عبارتی راحت تر انجام می گیره.........خب این که تا حدودی مشخصه........اما خیلی از کارهای ما ممکنه در طول روز و کوتاه مدت یا حتی برنامه های دراز مدت با این شدت علاقه نباشه!!!!

این کارها اگرچه اون قضیه هدف گزاری هم در موردشون انجام شده باشه اما گاهی در کوتاه مدت وسوسه های فرار از کار و برنامه و اتلاف وقت میکنه..این وسوسه ها گاهی زیاد میشن و غلبه برشون سخت..........باید چیکار کرد؟؟؟

و یه موضوع دیگه هم این که من به شخصه وقتی تایم کمتری برای انجام کاری دارم بازدهیم به شدت افزایش پیدا می کنه و مفیدتر میشم!!! مثال میزنم اگه یه روز کامل خونه باشم شاید هیچ کار خاصی انجام ندم یا لااقل بازدهی به اندازه توقع قبلی نیست...........اما اگه 14 ساعت از روز رو بیرون باشم از تایمی که خونه هستم حداکثر استفاده رو میکنم و در زمان های کوتاهی که دارم خارق العاده رفتار میکنم!!

علتش تو حالت دوم کمبود زمان رو احساس می کنم و قدرش رو بیشتر میدونم و استفاده بهتری ازش می کنم

چه کار میشه کرد که حتی بدون force بیرونی ناشی از کمبود وقت که آدم کارهاش رو سریع تر و بازدهی بالاتر انجام می ده، حتی در زمان های عادی و بدون force هم بشه مثل آدمیزاد از زمان استفاده مفید کرد؟؟؟

به کسی که به دو سوال بالا دقیق و کاربردی پاسخ بدهد 100 امتیاز + 1 مدال تعلق میگیرد! :دی

لینک به دیدگاه
یه موضوعی که هست اگه علاقه به انجام کاری در حد زیاد باشه معمولا مشکل مدیریت زمان کم تر یا به عبارتی راحت تر انجام می گیره.........خب این که تا حدودی مشخصه........اما خیلی از کارهای ما ممکنه در طول روز و کوتاه مدت یا حتی برنامه های دراز مدت با این شدت علاقه نباشه!!!!

این کارها اگرچه اون قضیه هدف گزاری هم در موردشون انجام شده باشه اما گاهی در کوتاه مدت وسوسه های فرار از کار و برنامه و اتلاف وقت میکنه..این وسوسه ها گاهی زیاد میشن و غلبه برشون سخت..........باید چیکار کرد؟؟؟

و یه موضوع دیگه هم این که من به شخصه وقتی تایم کمتری برای انجام کاری دارم بازدهیم به شدت افزایش پیدا می کنه و مفیدتر میشم!!! مثال میزنم اگه یه روز کامل خونه باشم شاید هیچ کار خاصی انجام ندم یا لااقل بازدهی به اندازه توقع قبلی نیست...........اما اگه 14 ساعت از روز رو بیرون باشم از تایمی که خونه هستم حداکثر استفاده رو میکنم و در زمان های کوتاهی که دارم خارق العاده رفتار میکنم!!

علتش تو حالت دوم کمبود زمان رو احساس می کنم و قدرش رو بیشتر میدونم و استفاده بهتری ازش می کنم

چه کار میشه کرد که حتی بدون force بیرونی ناشی از کمبود وقت که آدم کارهاش رو سریع تر و بازدهی بالاتر انجام می ده، حتی در زمان های عادی و بدون force هم بشه مثل آدمیزاد از زمان استفاده مفید کرد؟؟؟

به کسی که به دو سوال بالا دقیق و کاربردی پاسخ بدهد 100 امتیاز + 1 مدال تعلق میگیرد! :دی

سیندخت جان باید بری فصل هشت کتاب با عنوان "غلبه بر تنبلی" رو بخونی تا جواب کاملشو بگیری.

اما به طور خلاصه میشه اینا:

عادت دادن خود به توانایی سریع انجام کار.

سریع کارت رو در اولین زمان ممکن انجام بده

تنرکز روی یک کار تا زمانی که پایان بپذیرد

تنظیم کردن اهداف ارزشمند یا همان 80/20

تجسم کردن اینکه کارها انجام شده است

تمرین کردن جمله: الان انجامش بده!

تعیین کردن مهلت های واضح برای کار!

استفاده از پاداش برای کارهای مثبت

اجتناب از بهانه آودن

حفظ کردن آهنگ سریع کار

و از همه مهمتر شجاعت و قدرت صبر !

100 امتیاز هم باید بدی به برایان. دی:

لینک به دیدگاه
سیندخت جان باید بری فصل هشت کتاب با عنوان "غلبه بر تنبلی" رو بخونی تا جواب کاملشو بگیری.

اما به طور خلاصه میشه اینا:

عادت دادن خود به توانایی سریع انجام کار.

سریع کارت رو در اولین زمان ممکن انجام بده

تنرکز روی یک کار تا زمانی که پایان بپذیرد

تنظیم کردن اهداف ارزشمند یا همان 80/20

تجسم کردن اینکه کارها انجام شده است

تمرین کردن جمله: الان انجامش بده!

تعیین کردن مهلت های واضح برای کار!

استفاده از پاداش برای کارهای مثبت

اجتناب از بهانه آودن

حفظ کردن آهنگ سریع کار

و از همه مهمتر شجاعت و قدرت صبر !

100 امتیاز هم باید بدی به برایان. دی:

سوال من اصلا معنی تنبلی نمیداد

فک کنم این مشکلات رو نداری شاید برا همین متوجه نشدی

قانع نشدم

نه به شما امتیاز میدم نه به مستر تریسی

لینک به دیدگاه
سوال من اصلا معنی تنبلی نمیداد

فک کنم این مشکلات رو نداری شاید برا همین متوجه نشدی

قانع نشدم

نه به شما امتیاز میدم نه به مستر تریسی

راهکاراشو خوندی؟

لینک به دیدگاه
کتاب مدیریت زمانش رو چن بار خوندم.....اما گاهی حس برای یک روبات نوشته شده تا انسان!

به من کمک کرده........اما خیلی کم....

خب معلومه که آدم خیلی خیلی خیلی منظم تبدیل به یه ربات میشه

معمولا مطالب این فرمی (روانشناسانه و ) اول ایده آلیزه میشن بعد چاپ میشن!

اینکه این مطالب رو شرایط محور کنی بر عهده خودته.

چون به اندازه ی انسان های روی زمین ترکیب راهکار متفاوت برای رسیدن به هدف وجود داره.

ان کتاب هم در واقع مجموعه راهکارهاست.

انتخابش با خودته.

من فکر کنم بیشتر خودت باید با خودت کنار بیای!

در واقع منم همنطورم.

تا خودم با خودم کنار نیام هیچ کاری نمیکنم.

اما امان از عادت بهترین و بدترین ویژگی آدمی!

بذار عادت بکنی به یه کاری. اون موقع پیشرفت رو احساس می کنی!:a030:

لینک به دیدگاه

من دقیقا این حالت رو تجربه کردم!کاملا متوجه ام که چه موقعیتی رو تشریح کردی!

خیلی سعی کردم راه کاری پیدا کن واسه این مشکل!

می دونی دقیقا یاد اون موقعیتی افتادم که دانشمندان می خواستن سلول رو تمایز زدایی کنن و از سلول هایی که تمایز یافته نبودند(یعنی تخمک) استفاده کردند و کلا عصاره ی سلولیشو مورد استفاده قرار دادند!بعد سعی کردن از این عصاره فقط چیزای لازم رو استخراج کنن و با آزمایش های زیادی تونستند 4 تا فاکتور رو شناسایی کنن!

حالا به نظرم مشابه اون آزمایشها باید واسه این مشکل انجام شه!

من تو جواب نوترون این فاکتورها رو دیدم! به نظرم هر کدوم از این فاکتور ها یه جایی باید استفاده شه!من که تو رفتارم دقت می کنم می بینم وقتی اینا رو انجام بدم دیگه وقتم تلف نمی شه!

مشکل من نبود یه انرژی فعالسازیه!این با نبود انگیزه خیلی فرق می کنه!باید یه جوری شروع کرد به هر حال!باید خودتو مجبور کنی که شروع کنی!!!

لینک به دیدگاه
یه موضوعی که هست اگه علاقه به انجام کاری در حد زیاد باشه معمولا مشکل مدیریت زمان کم تر یا به عبارتی راحت تر انجام می گیره.........خب این که تا حدودی مشخصه........اما خیلی از کارهای ما ممکنه در طول روز و کوتاه مدت یا حتی برنامه های دراز مدت با این شدت علاقه نباشه!!!!این کارها اگرچه اون قضیه هدف گزاری هم در موردشون انجام شده باشه اما گاهی در کوتاه مدت وسوسه های فرار از کار و برنامه و اتلاف وقت میکنه..این وسوسه ها گاهی زیاد میشن و غلبه برشون سخت..........باید چیکار کرد؟؟؟و یه موضوع دیگه هم این که من به شخصه وقتی تایم کمتری برای انجام کاری دارم بازدهیم به شدت افزایش پیدا می کنه و مفیدتر میشم!!! مثال میزنم اگه یه روز کامل خونه باشم شاید هیچ کار خاصی انجام ندم یا لااقل بازدهی به اندازه توقع قبلی نیست...........اما اگه 14 ساعت از روز رو بیرون باشم از تایمی که خونه هستم حداکثر استفاده رو میکنم و در زمان های کوتاهی که دارم خارق العاده رفتار میکنم!!علتش تو حالت دوم کمبود زمان رو احساس می کنم و قدرش رو بیشتر میدونم و استفاده بهتری ازش می کنم چه کار میشه کرد که حتی بدون force بیرونی ناشی از کمبود وقت که آدم کارهاش رو سریع تر و بازدهی بالاتر انجام می ده، حتی در زمان های عادی و بدون force هم بشه مثل آدمیزاد از زمان استفاده مفید کرد؟؟؟به کسی که به دو سوال بالا دقیق و کاربردی پاسخ بدهد 100 امتیاز + 1 مدال تعلق میگیرد! :دی
نه دیگه اومدین نسازینااااا مگه بدون فورس بیرونی میشه:ws3:اونم ایرانی جماعت:w58:حالا فورس بیرونی یا دورنی... تقسیم اهداف به اهداف کوچکتر... تیک زدن... و خلاصه هر چی به ذهنتون می رسه

اما:

فک کنم شما بودین یا جناب نیوترون قبلا در مورد آپ پز شدن قورباغه.. توجه به این موضوع که زندگی مجموع لحظات ساعات روز ها ماه ها هست/ آقا داری آب پز میشی و خودتم نمی دونی:w000:

اصل تفکر بر مبنای صفر... اگر زمان 5 سال به عقب بر می گشت و اون سوالات معروف..

اما از استیو جابز:یادتان باشد که زمان شما محدود است، پس زمانتان را با زندگی کردن در زندگی دیگران هدر ندهید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...