رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

تعریف و اهداف رشته MBA

 

__________________________

تعریف و هدف

 

دوره کارشناسی ارشد مدیریت سازمان که معادل Master of Business Administration (MBA ) است به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی - اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است.

 

رشته MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت حرفه ای بازرگانی چنانچه از نامش پیداست تنها مدیریت بازرگانی نیست. از آنجا که در ایران آموزش مدیریت به سه شاخه اصلی بازرگانی، صنعتی و دولتی تقسیم می شود برای اکثر متقاضیان این گمان پیش می آید که MBA تنها در برگیرنده مباحث مدیریت بازرگانی است و به طور مثال برای مدیریت صنعتی باید به سراغ رشته دیگری رفت در حالی که این تصور کاملا اشتباه است.

MBA مدیریت Business است و Business یعنی کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل می شود و به صورت مکرر اتفاق می افتد.

برای رشته MBA حدود 30 گرایش مختلف در کشورهای مختلف تعریف شده است. اما چهار گرایش اصلی این رشته که تقریبا در همه دانشگاه ها تدریس می شوند به شرح زیر است:

1- بازاریابی و مدیریت فروش ( Marketing )

2- مدیریت مالی و مدیریت موسسات مالی ( Finance )

3- مدیریت تولید و سیستمهای تولید و پروژه ( Operation )

4- مدیریت منابع انسانی ( Human Resources )

 

امروزه حتی MBA با گرایش هایی مانند تجارت الکترونیک و فن آوری اطلاعات نیز ارائه می شود که نشان از انعطاف پذیری بالا و نیاز روز افزون به فارغ التحصیلان این رشته است.

متاسفانه امروزه بسیاری بدون توجه به محتوای MBA آن را با نام مدیریت سازمان می شناسند و تنها به بخش بسیار کوچکی از اهدافی که در این دوره بررسی می شود می پردازند. اگر بخواهیم تعریفی دقیقتر از اهداف MBA داشته باشیم باید توجه داشت که هدف این دوره پذیرش فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی در رشته های مختلف به خصوص رشته های فنی و مهندسی و پرورش افرادی است که قادر باشند در زمینه های ذیل انجام وظیفه نمایند:

(1) اداره و راهبری مؤثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولیدی، بازاریابی و فروش، اطلاعات و مالی

(2) ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان

(3) طراحی، هدایت و رهبری تحول در کل سازمان پس از کسب تجارب عملی در مدیریت

(4) کارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمانهای جدید

(5) ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مزبور به مدیران سازمانهای اقتصادی و اجتماعی

 

افرادیکه در این دوره پذیرفته می شوند، حداقل دوره کارشناسی را در یکی از رشته های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره کارشناسی آشنائی پیدا کرده اند. این افراد پس از فرا گرفتن دانش مدیریت و تمرین مهارتهای مدیریتی در این دوره، نیروهای ارزنده ای خواهند شد که می توانند با ترکیب دانش تخصصی و مدیریتی خود در جهت تحقق هدفهای بالا نقش مهمی در بهبود مدیریت جامعه ایفا نمایند.

لینک به دیدگاه

تاریخچه MBA

_________________________

MBA در خارج از کشور قدمتی حدودا" 80 ساله دارد و به نظر می رسد که در Wharton Business School وابسته به دانشگاه پنسیلوانیا متولد شده باشد. گسترش سریع این رشته در سالهای دهه 60 و 70 میلادی منجر به این شد که در ایران نیز در دهه 70 میلادی مرکزی تحت عنوان ICMS و با همکاری دانشگاه هاروارد راه اندازی شود که بعد از انقلاب منحل گردید. این مرکز علیرغم اینکه تنها دو دوره فارغ التحصیل ارائه کرد لیکن نوستالژی ناشی از آن هنوز در اذهان بخشهای مدیریتی برجسته کشور باقی است. دومین گام در این راستا توسط سازمان مدیریت صنعتی برداشته شد که در اواخر دهه 60 شمسی اقدام به راه اندازی دوره مدیریت اجرایی Executive MBA نمود لیکن به دلیل عدم تبلیغات مناسب و نیز شرایط دشوار ورود جای چندانی در میان فارغ التحصیلان جدید باز نکرد. سرانجام در اول دهه 80 شمسی دانشگاه صنعتی شریف به اتکای وجهه منحصر به فرد خود اقدام به راه اندازی این رشته با توجه به نیاز شدید کشور نمود. علی رغم این تلاشها، هنوز تا رسیدن به کشورهای توسعه یافته و حتی بسیاری از کشورهای در حال توسعه راه درازی در پیش رو داریم. MBA امروزه یکی از معیارهای رشد کشورها محسوب می شود. بطوریکه در سنگاپور با 4 میلیون نفر جمعیت حدود 30 دوره MBA و در آمریکا 700 دوره وجود دارد.

لینک به دیدگاه

زمینه های فعالیت فارغ التحصیلان mba

__________________________

فارغ التحصیلان این دوره با فراگیری دانش و فنون مدیریت قادر خواهند بود در زمینه های ذیل فعالیت نمایند:

اداره امور واحدهای ستادی سازمانهای تولیدی و اجتماعی در جهت کمک به مدیران این سازمانها برای اداره مؤثرتر سازمانهای خود

اداره و راهبری مؤثر و کارآمد یک سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولید، تحقیق و توسعه، مالی، فروش، پرسنلی و اطلاعات

ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان با تجدید تشکیلات، رویه ها و شیوه های اداری آن بخش

کارآفرینی در یک سازمان برای شروع فعالیت های جدید یا ایجاد و اداره سازمانهای جدید

طراحی تحول در کل یک سازمان و رهبری و هدایت تحولات کلی بعد از کسب تجربیات مدیریتی

 

اگر به بازار کار mba در ایران نظر بیافکنیم ایران حداقل تا 10 سال آینده نیازمند متخصصین این رشته خواهد بود. این پیش بینی با توجه به تراکم زیاد مهاجرت فارغ التحصیلان این رشته از کشور برای کار یا ادامه تحصیل در خارج کشور و نیاز شدید سازمان های بزرگ و اقتصادی و شرکت های دولتی و خصوصی که تعدادشان کم هم نیست بسیار با وسواس صورت گرفته است.

اما بازار کار mba در خارج از کشور نیز از جایگاه مطلوبی برخوردار است و کشور های آمریکا و کانادا در جذب متخصصین این رشته درنگ نمی کنند. از خاطر نبرید که بسیاری از دانشجویان این رشته از همان ابتدای تحصیل دعوت به کار می شوند.

کسانی که دارای مدرک mba می باشند وارد عرصه مدیریت می شوند و در سطوح مختلف مثل مدیر تولید یا بازاریاب یا مدیر مالی مشغول به کار می شوند یا نهایتا مدیرعامل شرکت می شوند. گروه دوم وارد کار مشاوره می شوند. برخی در شرکت های مشاوره مدیریت (در ایران مثل سازمان مدیریت صنعتی) کار می کنند و گروهی به عنوان کارشناس مثلا تحلیلگر مالی یا تحلیلگر بازار یا متخصص نیروی انسانی بدون اینکه وارد کار اجرایی شوند، در سازمانها کار می کنند. گروه سوم که درصد کمی هستند ممکن است ادامه تحصیل بدهند و دکترا دریافت کنند و استاد شوند. رویکرد کنونی دنیا، رویکرد کار آفرینی است به این معنا که ما باید فارغ التحصیلان mba را تشویق کنیم تا خودشان کسب و کار راه بیاندازند.

لینک به دیدگاه

ضرورت و اهمیت mba

__________________________

توسعه کشور و ارتقاء استاندارد زندگی در آن مستلزم بهبود و ارتقاء کیفیت مدیریت در سازمانهای اقتصادی و اجتماعی است. با بهبود مدیریت است که میتوان بهره وری را افزایش داد و از ظرفیت ها و امکانات موجود کالا و خدمات بیشتری را تولید نمود و ظرفیت های زیادتری را بوجود آورد.

بهبود مدیریت نیز مستلزم آگاهی و تسلط به دانش مدیریت است. امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه های معرفت بشری پیشرفت زیادی نموده است و آموزش و تحقیق در زمینه آن گسترش فراوانی یافته است. باتوجه به اهمیت مدیریت در رشد و ارتقاء سازمانها و جوامع، نظامهای آموزش عالی کشورها آموزش و تحقیق در حوزه مدیریت را از نظر کیفی و کمی به سرعت توسعه داده اند.

یکی از زمینه های بارز توسعه آموزش مدیریت ایجاد رشته کارشناسی ارشد مدیریت سازمان ( mba ) در کشورهای مختلف جهان است. این رشته به سرعت نخست در آمریکا و کشورهای صنعتی و سپس در کشورهای در حال توسعه موفق، گسترش یافته است.

همانطوریکه قبلا ذکر شد، فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی و مخصوصا فارغ التحصیلان دوره های فنی و مهندسی وارد این دوره شده و در یک آموزش فشرده و پرکار به فراگیری دانش و فنون مدیریت می پردازند. ترکیب دانش تخصصی دوره کارشناسی و آگاهی و تسلط به دانش و فنون مدیریت در دوره کارشناسی ارشد، از فارغ التحصیلان این دوره مدیران کارآمد و مؤثری میسازد که در افزایش کارآیی و رشد سازمانهای اقتصادی - اجتماعی تأثیر بسزایی دارند. به خاطر کسب همین توانایی هاست که در سه دهه اخیر دوره های mba در کشورهای مختلف جهان به سرعت گسترش یافته و تنها در کشور آمریکا حدود 700 موسسه آموزش عالی دوره mba ارائه میدهند.

اگر می خواهید خود را قانع کنید که چرا باید mba را انتخاب کنید، کار دشواری نخواهید داشت. جایگاه mba در دنیای امروز امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاههای داخل و خارج را در اختیار شما قرار خواهد داد. در صورتی که زمینه شغلی مدنظر شما باشد، با توجه به اینکه این رشته بسیار نوپاست و با استقبال شدید سازمانها نیز مواجه شده است می توان بازار کار بکر و دست نخورده ای برای آن در نظر داشت، هرچند در آمریکا علی رغم سابقه 80 ساله هنوز بازار کار بسیار وسیعی در اختیار فارغ التحصیلان قرار دارد. در ایران نیز آمارهای فعلی نشان از تضمین شغل در آینده دارد. Mba قابلیتهای شما را ورای تخصصی که اکنون دارید توسعه خواهد داد و شما را به شخصی مبدل خواهد کرد که هیچ سازمانی قادرنخواهد بود به راحتی از روی تخصص شما عبور کند. این نکته که قادر هستید mba را به عنوان رشته دوم همراه با رشته اصلی خود امتحان دهید نیز قابل توجه است. هرچند mba ارزشی ورای رشته های تخصصی و فنی در دنیای امروز دارد.

لینک به دیدگاه

طول دوره و شرایط ورود mba

__________________________

دوره کارشناسی ارشد mba به صورت کارشناسی ارشد ناپیوسته و آموزشی است. این دوره به نام دوره mba در اکثر نظامهای آموزش عالی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه ارائه می شود. با توجه به اینکه فارغ التحصیلان رشته های مختلف و به خصوص رشته های فنی و مهندسی وارد این دوره می شوند و باید با مبانی و اصول مدیریت علمی و دانش روز مدیریت در حوزه های مختلف آشنا شوند، طول دوره حداقل 2 و حداکثر 3 سال بوده و تعداد واحدهای لازم برای فارغ التحصیل شدن بر خلاف سایر فوق لیسانسها که 32 واحد است 58 واحد درسی است. بنابراین دانشجویان این دوره، مانند سایر دانشجویانی که در سایر نقاط جهان در این رشته به تحصیل می پردازند، برای تکمیل دوره خود در طی 2 سال یا 4 ترم باید به طور متوسط در هر نیمسال تحصیلی حدود 14 واحد درسی را بگذرانند. به این لحاظ دوره کارشناسی ارشد mba ، دوره سنگین و پر کاری است و دانشجویانی که وارد این دوره می شوند باید از لحاظ استعداد و فرصت مطالعه و تحصیل در وضعیت خوبی قرار داشته باشند.

لینک به دیدگاه

دانستنیهایی درباره MBA

 

 

 • آیا می دانید فرق کارشناسی ارشد MBA با کارشناسی ارشدهای دیگر این است که MBA رساله ندارد.
 • آیا می دانید بعد از آمریکا، انگلستان اولین کشوری بود که MBA را ایجاد کرد.
 • آیا می دانید حقوق کسانی که MBA خوانده اند در آمریکا 3/5 برابر کسانی است که با همان تحصیلات و سن در موقعیت های دیگری کار می کنند.
 • آیا میدانید که MBA پرهزینه ترین رشته دانشگاهی در خارج کشور است و هزینه سالانه آن در برخی دانشگاهها به 70000 دلار در سال می رسد؟
 • آیا می دانید که MBA در دانشگاه هاروارد تنها رشته ای است که به دلیل اطمینان از اشتغال خوب فارغ التحصیلان آن در آینده تحت پوشش کامل وام CITIBANK آمریکا قرار دارد و دانشجویان کلیه هزینه های خود را از آنجا تامین می کنند؟
 • آیا می دانید که اکثر دانشگاههای آمریکا، کانادا و اروپا به دلیل تقاضای بسیار بالای داخلی به اتباع خارجی جهت MBA پذیرش نمی دهند؟
 • آیا می دانید در رشته MBA کل دروس، کلاس ها، تحقیقات و ارائه آنها باید به زبان انگلیسی باشد و حتی در کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و روسیه هم با تمام تعصباتی که روی زبان اصلی شان دارند، MBA به زبان انگلیسی تدریس می شود.
 • آیا می دانید خصوصیت بارز دیگر MBA این است که علاوه بر درس های تئوری همراه با تحقیق Case Study ، بازیهای تجاری Business Games و ارائه نتایج در قالب Presentation و معمولا تز و کارآموزی می باشد
   

لینک به دیدگاه

قبل از انتخاب mba به این موارد دقت کنید

__________________________

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب این رشته، اگر شاغل هستید و باید هزینه زندگی را خودتان تامین کنید، حتما به این نکته فکر کنید که برای گذراندن این دوره نیاز به برنامه زمانی پیچیده و گذراندن یک زندگی سخت و پرکار دارید. درس ها به شدت وقت گیر هستند و هریک از دروس بیش از دروس کارشناسی وقت می گیرند. در نظر داشته باشید که باید زمان زیادی را در هفته برای مطالعه و انجام پروژه های درسی اختصاص دهید.

اگر زبان انگلیسی شما خوب نیست یا زبان خود را تقویت کنید و یا از خیر این دوره بگذرید چون احتمالا این رشته برای شما ساخته نشده است.

و در پایان اگر همسر و فرزند دارید مطمئن شوید می توانند با این مساله کنار بیایند که طی دو سالی که در این رشته تحصیل می کنید یا در منزل نخواهید بود و یا در ساعاتی هم که در منزل هستید به نظر می رسد که باز هم در منزل نیستید... چون زمانی برای مشارکت در زندگی نخواهید داشت.

توجه داشته باشید که رشته mba بر خلاف سایر رشته های کارشناسی ارشد دارای 57 واحد درسی است که معادل دو دوره کارشناسی ارشد در رشته های دیگر است و باید در هر ترم 14 تا 16 واحد با این حجم را بگذرانید...

پس خوب فکر کنید...شرایط زندگی خود را در نظر بگیرید...و تلاش کنید...اگر مسیرتان را درست بروید احتمالا طی چند سال آینده مدیر ارشد یکی از سازمان های موفق کشورمان خواهید بود...

لینک به دیدگاه

چه کسانی برای mba اقدام نکنند

__________________________

- اگر از ثروت خوشتان نمی آید

- اگر روحیه رهبری ندارید و نمی خواهید به دست آورید و می خواهید همیشه پیرو باشید

- اگر فکر می کنید موفق شدن یا ثروتمند شدن شانسی است.

- اگر از شهرت خوشتان نمی آید و یا قدرت ریسک معقول ندارید.

- اگر فکر می کنید نمی توان بدون سرمایه و نفوذ یک شرکت بزرگ به وجود آورد.

و اگر باروحیه ای متواضع حاضر به تلاش برای رسیدن به اهداف متعالی نیستید بهتر است در رشته دیگری ادامه تحصیل دهید.

لینک به دیدگاه

منابع پیشنهادی برای کنکور MBA

در این بخش سعی شده جامعیت منابع رعایت گردد لذا مناسب است پس از بررسی منابع ، نسبت به انتخاب بهترین و مهمترین منابع اقدام نمایید .

با اینحال سایت در راستای فعالیت مشاوره ای خود، تعدادی از کتب مهمتر را در هر گروه با ستاره و پس زمینه سبز رنگ مشخص می نماید. بدیهی است تصمیم نهایی در انتخاب منابع بر عهده داوطلب است.

[TABLE]

[TR=bgcolor: #cccccc]

[TD=width: 45]

ردیف

[/TD]

[TD=width: 383]

نام کتاب

[/TD]

[TD=width: 145]

تألیف

[/TD]

[TD=width: 140]

توضیحات

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccccff]

[TD=colspan: 4]

زبان

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #cccccc]

[TD=colspan: 4] الف) عمومی

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD=width: 45] 1

[/TD]

[TD=width: 383]

504 Essential Words *

[/TD]

[TD=width: 145] [/TD]

[TD=width: 140]

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD=width: 45] 2

[/TD]

[TD]

Barron’s Essential Words For the TOEFL*

[/TD]

[TD=width: 145]

[/TD]

[TD=width: 140]

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD=width: 45] 3

[/TD]

[TD]

تافل لانگمن (Paper)*

[/TD]

[TD]

[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD] 4

[/TD]

[TD]

تافل کمبریج *

[/TD]

[TD]

[/TD]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD] 5[/TD]

[TD=bgcolor: #ccffcc] زبان عمومی کارشناسی ارشد *[/TD]

[TD=bgcolor: #ccffcc]

آرمان اشراقی

[/TD]

[TD=bgcolor: #ccffcc] انتشارات نگاه دانش[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD]

6

[/TD]

[TD]

زبان عمومی *

[/TD]

[TD]

محمدرضا ناصرزاده - یاشار دهدشتی

[/TD]

[TD=width: 140]

انتشارات نگاه دانش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD]

7

[/TD]

[TD]

زبان عمومی کارشناسی ارشد

[/TD]

[TD]

داور ونوس، مهرداد پرچ

[/TD]

[TD=width: 140]

انتشارات کتابخانه فرهنگ

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD] 8

[/TD]

[TD]

Essential Grammar In Use

[/TD]

[TD=width: 145] [/TD]

[TD=width: 140]

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #cccccc]

[TD=colspan: 4] ب) تخصصی

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD]

1

[/TD]

[TD]

زبان تخصصی مدیریت (با تأکید بر استراتژیهای درک مطلب) *

[/TD]

[TD]

محمدرضا ناصرزاده - یاشار دهدشتی

[/TD]

[TD]

انتشارات نگاه دانش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD] 2[/TD]

[TD]

زبان تخصصی کارشناسی ارشد *

[/TD]

[TD]

آرمان اشراقی

[/TD]

[TD]

انتشارات نگاه دانش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD] 3[/TD]

[TD]

زبان تخصصی MBA و مدیریت اجرایی

[/TD]

[TD]

اصلانی، مجبوری و غفارزادگان

[/TD]

[TD]

انتشارات نگاه دانش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD] 4[/TD]

[TD] راهنمای جامع آزمون تافل[/TD]

[TD] محمدرضا ناصرزاده - یاشار دهدشتی[/TD]

[TD] انتشارات نگاه دانش[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD] 5

[/TD]

[TD]

Management (A Global Perspective) 10th edition

[/TD]

[TD]

Koontz and Weihrich

[/TD]

[TD] [/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD] 6[/TD]

[TD]

Management (6th Edition)

[/TD]

[TD]

S.P.Robbins & M.Coulter

[/TD]

[TD] [/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD] 7[/TD]

[TD]

لغات تخصصی و متون درک مطلب مدیریت

[/TD]

[TD]

داور ونوس، مهرداد پرچ

[/TD]

[TD] انتشارات کتابخانه فرهنگ[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccccff]

[TD=colspan: 4]

ریاضیات

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD=width: 45]

1

[/TD]

[TD=width: 383]

ریاضی عمومی 1و2 *

[/TD]

[TD=width: 145]

مسعود آقاسی

[/TD]

[TD=width: 140]

انتشارات نگاه دانش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD=width: 45]

2

[/TD]

[TD=width: 383]

ریاضی عمومی 1و2

[/TD]

[TD=width: 145]

فرزین حاجی جمشیدی

[/TD]

[TD=width: 140]

انتشارات پوران پژوهش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD]

3

[/TD]

[TD]

ریاضیات عمومی

[/TD]

[TD]

محمدصادق معتقدی

[/TD]

[TD]

پارسه

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD=width: 45]

4

[/TD]

[TD=width: 383]

ریاضیات 1و2

[/TD]

[TD=width: 145]

مسعود نیکوکار

[/TD]

[TD=width: 140]

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD=width: 45]

5

[/TD]

[TD=width: 383]

ریاضیات عمومی

[/TD]

[TD=width: 145]

توماس – آپوستل – لیتهلد

[/TD]

[TD=width: 140]

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccccff]

[TD=colspan: 4]

سنجش هوش و استعداد تحصیلی رشته مدیریت GMAT

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD=width: 45]

1

[/TD]

[TD=width: 383]

GMAT استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت *

[/TD]

[TD=width: 145]

احمد صداقت

[/TD]

[TD=width: 140]

انتشارات نگاه دانش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD=width: 45]

2

[/TD]

[TD=width: 383]

استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت

[/TD]

[TD=width: 145]

امیر عرفانیان

[/TD]

[TD=width: 140]

انتشارات نگاه دانش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD=width: 45]

3

[/TD]

[TD=width: 383]

استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه مدیریت، GMAT

[/TD]

[TD=width: 145]

اصلانی، مجبوری و غفارزادگان

[/TD]

[TD=width: 140]

انتشارات نگاه دانش

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD=width: 45]

5

[/TD]

[TD=width: 383]

بانک سوالات کنکورهای کارشناسی ارشد GMAT

[/TD]

[TD=width: 145]

هادی مسیح خواه، محمدرضا مدیری

[/TD]

[TD=width: 140]

انتشارات کتابخانه فرهنگ

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffff]

[TD=width: 45]

6

[/TD]

[TD=width: 383]

کنکور کارشناسی ارشد GMAT استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته‌های MBA و مدیریت اجرایی

[/TD]

[TD=width: 145]

شهاب بچاری

[/TD]

[TD=width: 140]

نشر آزاده

[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccccff]

[TD=colspan: 4] کلیه دروس[/TD]

[/TR]

[TR=bgcolor: #ccffcc]

[TD] 1[/TD]

[TD] مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و MBA همراه با پاسخ تشریحی *[/TD]

[TD] گروه مولفان[/TD]

[TD] انتشارات نگاه دانش[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه

ضرایب دروس، تعداد سوالات و زمان پاسخگویی به سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت mba

 

[table]

[tr=bgcolor: #cccccc]

[td=width: 88] شماره دفترچه[/td]

[td=width: 176] نام درس[/td]

[td=width: 56] ضریب[/td]

[td=width: 85] تعداد سوالات[/td]

[td=width: 99] زمان پاسخگویی[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 88] 1[/td]

[td=width: 176] استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت[/td]

[td=width: 56] 2[/td]

[td=width: 85] 40[/td]

[td=width: 99] 180[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 176] ریاضیات عمومی 1و2[/td]

[td=width: 56] 2[/td]

[td=width: 85] 30[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 88] 2[/td]

[td=width: 176] زبان تخصصی[/td]

[td=width: 56] 1[/td]

[td=width: 85] 100[/td]

[td=width: 99] 90[/td]

[/tr]

[/table]

اطلاعات مربوط به کنکور سال 1390 می باشد

لینک به دیدگاه

ظرفیت دانشگاهها در رشته مدیریتmba در چهار سال گذشته

 

 

[table=align: Center]

[tr]

[td] [/td]

[td] سال 87[/td]

[td] سال 88[/td]

[td] سال 89[/td]

[td] سال 90[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه تهران[/td]

[td] 70[/td]

[td] 88[/td]

[td] 82[/td]

[td] 83[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه شهرستان[/td]

[td] 29[/td]

[td] 36[/td]

[td] 42[/td]

[td] 44[/td]

[/tr]

[tr]

[td] کل روزانه[/td]

[td] 99[/td]

[td] 124[/td]

[td] 124[/td]

[td] 127[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه تهران[/td]

[td] 98[/td]

[td] 115[/td]

[td] 81[/td]

[td] 108[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه شهرستان[/td]

[td] 15[/td]

[td] 28[/td]

[td] 36[/td]

[td] 45[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه کل[/td]

[td] 113[/td]

[td] 143[/td]

[td] 117[/td]

[td] 153[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیر انتفاعی تهران[/td]

[td] 15[/td]

[td] 15[/td]

[td] 15[/td]

[td] 19[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیرانتفاعی شهرستان[/td]

[td] 30[/td]

[td] 35[/td]

[td] 45[/td]

[td] 57[/td]

[/tr]

[tr]

[td] کل غیر انتفاعی[/td]

[td] 45[/td]

[td] 50[/td]

[td] 60[/td]

[td] 76[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی تهران[/td]

[td] 70[/td]

[td] 80[/td]

[td] 80[/td]

[td] 160[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی شهرستان[/td]

[td] -[/td]

[td] 40[/td]

[td] 30[/td]

[td] 38[/td]

[/tr]

[tr]

[td] کل مجازی[/td]

[td] 70[/td]

[td] 120[/td]

[td] 110[/td]

[td] 198[/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور تهران[/td]

[td] -[/td]

[td] -[/td]

[td] 10[/td]

[td] 44[/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور دماوند[/td]

[td] 20[/td]

[td] 20[/td]

[td] 10[/td]

[td] 44[/td]

[/tr]

[tr]

[td] کل پیام نور[/td]

[td] 20[/td]

[td] 20[/td]

[td] 20[/td]

[td] 88[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل شهرستان[/td]

[td] 75[/td]

[td] 87[/td]

[td] 73[/td]

[td] 194[/td]

[/tr]

[tr]

[td] کل[/td]

[td] 422[/td]

[td] 544[/td]

[td] 504[/td]

[td] 642[/td]

[/tr]

[/table]

 

توجه: ظرفیت رشته مدیریت (با ضرایب mba ) در جدول بالا لحاظ نشده است

توجه: در ظرفیت سالهای 88، 89 و 90 ظرفیت شیوه عادی و آموزش محور به صورت یکجا آورده شده است

لینک به دیدگاه

دانشگاههای ارائه دهنده رشته مدیریت mba در کنکور کارشناسی ارشد سال 1388

_________________________

در ایران چند دوره در مراکز زیر ارائه می شود که از طریق کنکور سراسری دانشجو می پذیرند :‌

 

دانشگاه صنعتی شریف -29 نفر روزانه- 57 نفر شبانه

دانشگاه شریف یکی از اولین و فعال ترین دانشگاههای ایران در توسعه این رشته است. رشته mba در 11 گرایش مختلف در این دانشگاه تدریس می شود. کلاس های این رشته در دانشکده اقتصاد و مدیریت شریف برگزار می شود.

این دانشگاه در سال 1388 تعداد 25 نفر در دوره روزانه، 4 نفر روزانه آموزش محور، 50 نفر شبانه و 7 نفر شبانه آموزش محور پذیرش نموده است. همچنین این دانشگاه تعداد 23 نفر (20 نفر معمولی و 3 نفر آموزش محور) تحت عنوان رشته مدیریت، با ضرایب رشته mba پذیرش نموده است.

گرایش های یازده گانه دانشگاه شریف شامل موارد زیر هستند:

1- عمومی - 2- فناوری اطلاعات 3-فناوری -4– بازاریابی- 5 - تجارت 6- مدیریت منابع انسانی -7- کارآفرینی- 8- مدیریت استراتژیک-9 - اقتصاد مدیریت-10- مدیریت پروژه-11- مدیریت اجرایی ( emba )

برای دوره شبانه آن کل شهریه 6 میلیون و 750 هزار تومان است.

 

دانشگاه تهران 20 نفر روزانه – 37 نفر شبانه

دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجو می نماید. گرایشهای ارائه شده شامل مدیریت بازاریابی و مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی و گرایش مدیریت عملیات (در دانشکده های فنی تهران) می باشد. دوره های شبانه این دانشگاه فاقد خوابگاه می باشد.

 

دانشگاه صنعتی شاهرود - 6 نفر روزانه – 5 نفر شبانه

این رشته را به کمک دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه می دهد. در دوره شبانه شهریه ثابت هر نیمسال 350 هزار تومان ، شهریه هر واحد نظری 60 و هر واحد عملی 75 و هر واحد پایان نامه 175 هزارتومان است.

 

دانشگاه صنعتی مالک اشتر - 10 نفر روزانه – 5 نفر شبانه

این دانشگاه گرایشهای استراتژی و مدیریت تکنولوژی را ارائه می دهد. در دوره شبانه شهریه ثابت هر نیمسال 350000 تومان، شهریه هر واحد نظری 60 و هر واحد عملی 75 و هر واحد پایان نامه 175 هزارتومان است. این دانشگاه دارای شرایط خاص مندرج در دفترچه راهنمای آزمون می باشد.

.

دانشگاه سمنان -19 نفر روزانه- 16 نفر شبانه

این دانشگاه در هفت گرایش استراتژی، مدیریت بازاریابی، مدیریت تکنولوژی، مدیریت مالی، سیستمهای اطلاعات مدیریت، مدیریت توسعه منابع انسانی و مدیریت عملیات دانشجو می پذیرد.

 

دانشگاه تبریز – 5نفر روزانه- 2نفر شبانه

این دانشگاه در گرایش استراتژی، 5 نفر روزانه (4 نفر عادی و 1 نفر آموزش محور) و 2 نفر شبانه (1 نفر عادی و 1 نفر آموزش محور) دانشجو می پذیرد .

 

دانشگاه بین المللی امام خمینی (قزوین) -6 نفر روزانه- 3 نفر شبانه

این دانشگاه در سال 1388 برای اولین بار اقدام به جذب دانشجو در این رشته نموده است.

 

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی- 9 نفر روزانه- 6 نفر شبانه

این دانشگاه 9 نفر به صورت روزانه (6 نفر عادی و 3 نفر آموزش محور) و 6 نفر به صورت شبانه (4 نفر عادی و 2 نفر آموزش محور) در سال 1388 برای اولین بار پذیرش نمود.

 

دانشکده علوم اقتصادی- 20 نفر روزانه-10 نفر شبانه

این دانشگاه برای اولین بار در سال 1388 در این رشته دانشجو پذیرش نمود.

 

دانشگاه پیام نور مرکز تهران (واحد دماوند)- 20 نفر

این دانشگاه از طریق کنکور سراسری 20 نفر پذیرش می کند. شهریه ثابت آن 331100 تومان و شهریه هر واحد درس نظری 33110 ، شهریه هر واحد درس عملی کم هزینه و پایان نامه 99330 و شهریه هر واحد درس عملی پرهزینه 165550 تومان است.

 

دانشگاه علوم و فنون مازندران - بابل (غیر انتفاعی) - 15 نفر

این دانشگاه با همکاری دانشگاه ittk هند دوره های بسیار خوبی را برای رشته mba پیاده سازی و اجرا کرده است. این دانشگاه لینک مناسبی برای ادامه تحصیل در کشور هند می باشد. هزینه ثابت هر ترم 350 هزار تومان و هزینه هر واحد 60 هزار تومان می باشد.

 

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی قشم-20 نفر

با همکاری دانشگاه کارلتون کانادا و با نظارت دانشگاه صنعتی شریف در این رشته از طریق کنکور سراسری و به تعداد 20 نفر دانشجو می پذیرد.

 

دانشگاه علم و فرهنگ تهران(غیر انتفاعی و غیردولتی) -15 نفر

این دانشگاه در گرایش استراتژی و به تعداد 15 نفر از طریق کنکور سراسری دانشجو می پذیرد. هزینه ثابت هر ترم 300 هزار تومان و هزینه هر واحد درسی 50 و هر واحد پایان نامه 150 هزار تومان است.

 

دانشگاه اصفهان - 40 نفر - بصورت مجازی

دانشگاه اصفهان از سال 1388 به صورت مجازی 40 نفر دانشجو در این رشته پذیرش می کند.پذیرش دانشجو در رشته های مجازی این دانشگاه از طریق مصاحبه انجام خواهد گرفت و دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال تامین خوابگاه، محل اسکان، تغذیه، وام تحصیلی و سایر امکانات رفاهی دانشجو ندارد.

 

موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی مهرالبرز- تهران (مجازی)- 40 نفر

این موسسه از طریق کنکور سراسری و به صورت مجازی 40 نفر دانشجو می پذیرد. شهریه ثابت هر نیمسال 275 هزار تومان، هر واحد نظری 50000 تومان، هر واحد عملی 62500 تومان و هر واحد پایان نامه 100هزار تومان می باشد. آموزش در دوره های مجازی بصورت الکترونیکی می باشد و شرایط و ضوابط پذیرش آن شامل مهارت پایه کامپیوتر و تسلط به اینترنت و زبان انگلیسی و دارا بودن سوابق علمی – پژوهشی و تجربی با ارائه مدارک معتبر می باشد.

 

موسسه غیرانتفاعی مجازی نور طوبی تهران- - 40 نفر

این موسسه از طریق کنکور سراسری و به صورت مجازی 40 نفر در دو گرایش استراتژی و مدیریت بازاریابی دانشجو می پذیرد. شهریه ثابت هر نیمسال 275 هزار تومان، هر واحد نظری 50000 تومان، هر واحد عملی 62500 تومان و هر واحد پایان نامه 100هزار تومان می باشد. آموزش در دوره های مجازی بصورت الکترونیکی می باشد و از متقاضیان کد رشته محلهای موسسه مصاحبه بعمل خواهد آمد. موسسه شرایط و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجو ندارد.

 

واحد بین المللی دانشگاه صنعتی شریف – جزیره کیش-15 نفر

این دانشگاه 15 نفر را از طریق کنکور سراسری پذیرش می کند . محل تحصیل آن در دانشکده علوم و مهندسی جزیره کیش خواهد بود. زمینه تخصصی آن محصول و بازار است و در مدرک فارغ التحصیلی درج نخواهد شد .

به دانش آموختگان در پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش دانشنامه رسمی دانشگاه صنعتی شریف با قید"پردیس بین الملل – جزیره کیش" اعطا خواهد شد. پذیرفته شدگان بر اساس رتبه های تعیین شده توسط دانشگاه 50 درصد تخفیف در شهریه ثابت و متغیر مصوب هیات امنا دانشگاه شریف در کیش در نظر گرفته خواهد شد. شهریه برای رشته های مختلف در سال تحصیلی 89-88 قبل از تخفیف به شرح زیر می باشد: شهریه ثابت هر نیمسال تحصیلی (معادل ریالی) 1800 یورو. شهریه متغیر هر واحد درسی (معادل ریالی) 120 یورو. شهریه متغیر هر واحد پروژه (معادل ریالی) 240 یورو. شهریه متغیر هر واحد جبرانی (معادل ریالی) 60 یورو. مبلغ شهریه شامل هزینه های مسکن و ایاب و ذهاب و تغذیه و کتاب و سایر هزینه های دانشجویی و در صورت نیاز آموزش و آزمون زبان نمی شود.

از پذیرفته شدگان قبل از ثبت نام آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی به عمل خواهد آمد و در صورت نداشتن حدنصاب لازم (معادل 5 در آزمون ielts یا معادل آن در تافل) دانشجویان باید واحدهای جبرانی زبان را در نیمسال اول تحصیلی زیر نظر دانشگاه بگذرانند.

 

واحد بین المللی کیش وابسته به دانشگاه تهران –(غیرانتفاعی غیر دولتی)-60نفر

این دانشگاه 60 نفر را در چهار گرایش 1-مدیریت بازاریابی ، 2-مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی ،3-مدیریت تکنولوژی و 4-مدیریت مالی از طریق کنکور سراسری می پذیرد. شرایط پذیرش آن شامل موارد زیر می گردد: 1-مصاحبه حضوری، 2-داشتن حداقل نمره 75 در آزمون استاندارد زبان انگلیسی دانشگاه تهران یا 550 در آزمون toefl یا 5.5 در آزمون ielts یا 550 در آزمون tolimo. در صورت نداشتن حداقل نمره زبان واحد بین الملل کیش دانشگاه تهران از داوطلبان آزمون زبان بعمل خواهد آورد و در صورت عدم کسب حداقل نمره زبان قابل قبول، کلاسهای زبان به صورت فشرده با هزینه داوطلبان برگزار می شود و پذیرش قطعی این دسته از داوطلبان منوط به کسب حداقل نمره قبولی زبان می باشد. 3-محل تحصیل در جزیره کیش می باشد و حضور در کلاسها الزامی است. 4-شهریه ثابت گروه علوم انسانی 18 میلیون ریال و شهریه متغیر هر واحد 1162500 ریال می باشد.

 

واحد بین الملل دانشگاه گیلان - بندر انزلی - 12 نفر

این واحد برای اولین بار از سال 1388 در این گرایش دانشجو می پذیرد. شهریه ثابت 1137500 تومان، شهریه متغیر هر واحد نظری 192500 تومان، شهریه متغیر هر واحد عملی 245000 تومان، شهریه هر واحد پایان نامه 612500 تومان و شهریه هر واحد جبرانی 82500 تومان می باشد. به دانش آموختگان مدرک رسمی دانشگاه گیلان - واحد بین الملل اعطا می شود. دوره تحصیل به صورت حضوری تمام وقت و در منطقه آزاد انزلی خواهد بود. برای دانشجویان مرد ایرانی مطابق قوانین نظام وظیفه کشور معافیت تحصیلی صادر خواهد شد. کسب نمره 500 از آزمون toefl لازم است و در غیراینصورت پذیرش به صورت مشروط انجام می گیرد و ثبت نام قطعی منوط به کسب حداقل نمره زبان می باشد

 

اطلاعات مربوط به سال 1388 می باشد (سال تحصیلی 89-88)

لینک به دیدگاه

دانشگاههای ارائه دهنده رشته مدیریت mba در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389

 

[table=width: 614, align: Right]

[tr]

[td] دوره[/td]

[td] نام دانشگاه[/td]

[td=colspan: 2] ظرفیت نیمسال[/td]

[td] ملاحظات[/td]

[/tr]

[tr]

[td] اول[/td]

[td] دوم[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه تبریز[/td]

[td] 4[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 5[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت عملیات[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش سیستمهای اطلاعاتی مدیریت[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت تکنولوزی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه و منابع انسانی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت عملیات[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی[/td]

[td] 12[/td]

[td] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی شاهرود[/td]

[td] 12[/td]

[td] -[/td]

[td] با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی شریف[/td]

[td] 25[/td]

[td] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی مالک اشتر[/td]

[td] 5[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت تکنولوژی –محل تحصیل تهران –شرایط در انتهای دفترچه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی مالک اشتر[/td]

[td] 5[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتزی –محل تحصیل تهران –شرایط در انتهای دفترچه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشکده علوم اقتصادی[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتزی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشکده علوم اقتصادی[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین[/td]

[td] 6[/td]

[td] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه تبریز[/td]

[td] 1[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 12[/td]

[td] -[/td]

[td] فاقد خوابگاه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت عملیات –فاقد خوابگاه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 2[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش سیستمهای اطلاعاتی مدیریت[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت تکنولوزی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه و منابع انسانی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 2[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت عملیات[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی شاهرود[/td]

[td] 8[/td]

[td] -[/td]

[td] با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی شریف[/td]

[td] -[/td]

[td] 50[/td]

[td] شیوه آموزش محور –فاقد خوابگاه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی مالک اشتر[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت تکنولوژی –محل تحصیل تهران –شرایط در انتهای دفترچه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی مالک اشتر[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتزی –محل تحصیل تهران –شرایط در انتهای دفترچه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور[/td]

[td] دانشگاه پیام نور مرکز تهران[/td]

[td] 5[/td]

[td] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور[/td]

[td] دانشگاه پیام نور مرکز تهران[/td]

[td] 5[/td]

[td] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور[/td]

[td] دانشگاه پیام نور مرکز تهران (واحد دماوند)[/td]

[td] 5[/td]

[td] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور[/td]

[td] دانشگاه پیام نور مرکز تهران (واحد دماوند)[/td]

[td] 5[/td]

[td] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیرانتفاعی[/td]

[td] دانشگاه علم و فرهنگ–تهران(غیرانتفاعی)[/td]

[td] 15[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتژی –شرایط در انتهای دفترچه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیرانتفاعی[/td]

[td] دانشگاه علوم و فنون مازندران –بابل(غیرانتفاعی)[/td]

[td] 15[/td]

[td] -[/td]

[td] با همکاری دانشگاه کانپور هندوستان[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیرانتفاعی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی قشم[/td]

[td] 15[/td]

[td] -[/td]

[td] با همکاری دانشگاه کارلتون کانادا –شرایط در انتهای دفترچه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیرانتفاعی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی نبی اکرم (ص) تبریز[/td]

[td] 15[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] دانشگاه اصفهان[/td]

[td] 30[/td]

[td] -[/td]

[td] فاقد خوابگاه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی مهرالبرز - تهران[/td]

[td] 12[/td]

[td] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی مهرالبرز - تهران[/td]

[td] 28[/td]

[td] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی نورطوبی -تهران[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی نورطوبی -تهران[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی نورطوبی -تهران[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی نورطوبی -تهران[/td]

[td] 3[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی نورطوبی -تهران[/td]

[td] 7[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی –شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی نورطوبی -تهران[/td]

[td] 7[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتژی–شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی نورطوبی -تهران[/td]

[td] 7[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی–شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] موسسه غیرانتفاعی مجازی نورطوبی -تهران[/td]

[td] 7[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی–شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی –محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی–محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت تکنولوژی–محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی–محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 10[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش استراتژی–محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] دانشگاه صنعتی شریف[/td]

[td] 8[/td]

[td] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی–محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] دانشگاه گیلان - رشت[/td]

[td] 15[/td]

[td] -[/td]

[td] محل تحصیل واحد بین الملل دانشگاه واقع در منطقه آزاد بندرانزلی –فاقد خوابگاه[/td]

[/tr]

[/table]

 

 

مدیریت (با ضرایب mba)

[table=width: 648, align: Right]

[tr]

[td] دوره[/td]

[td] نام دانشگاه[/td]

[td=colspan: 2] ظرفیت نیمسال[/td]

[td] ملاحظات[/td]

[/tr]

[tr]

[td] اول[/td]

[td] دوم[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] دانشگاه صنعتی شریف[/td]

[td] 20[/td]

[td] -[/td]

[td] با ضرایب مدیریت mba[/td]

[/tr]

[/table]

لینک به دیدگاه

دانشگاههای ارائه دهنده رشته مدیریت mba در کنکور سال 1390

[table=align: Right]

[tr]

[td] دوره[/td]

[td] کد محل تحصیل[/td]

[td]

نام دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل[/td]

[td=colspan: 3] ظرفیت پذیرش نیمسال[/td]

[td]

ملاحظات[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2] اول[/td]

[td] دوم[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3482[/td]

[td] دانشگاه تبریز[/td]

[td] 5[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3483[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] -[/td]

[td=colspan: 2] 6[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3484[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 6[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3485[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش اقتصاد مدیریت[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3486[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3487[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3488[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه و منابع انسانی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3489[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 9[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت عملیات[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3490[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3491[/td]

[td] دانشگاه شاهرود[/td]

[td] 10[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3492[/td]

[td] دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی[/td]

[td] 15[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] عنوان رشتهmbe(مهندسی و مدیریت اجرایی)[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3493[/td]

[td] دانشگاه صنعتی شریف[/td]

[td] 31[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور- عنوان رشتهmbe(مهندسی و مدیریت اجرایی)[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3494[/td]

[td] دانشگاه صنعتی مالک اشتر[/td]

[td] 5[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت استراتژی- محل تحصیل تهران- شرایط در انتهای دفترچه- -عنوان رشتهmbe(مهندسی و مدیریت اجرایی)[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3495[/td]

[td] دانشگاه صنعتی مالک اشتر[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت تکنولوژی- محل تحصیل تهران- شرایط در انتهای دفترچه - عنوان رشتهmbe(مهندسی و مدیریت اجرایی)[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3496[/td]

[td] دانشگاه علوم اقتصادی[/td]

[td] 8[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] روزانه[/td]

[td] 3497[/td]

[td] دانشگاه علوم اقتصادی[/td]

[td] 8[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3498[/td]

[td] دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)- قزوین[/td]

[td] 19[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش بازاریابی- شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3499[/td]

[td] دانشگاه تبریز[/td]

[td] 1[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3500[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] -[/td]

[td=colspan: 2] 6[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3501[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 6[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3502[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش اقتصاد مدیریت[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3503[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت استراتژی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3504[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3505[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه و منابع انسانی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3506[/td]

[td] دانشگاه سمنان[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3507[/td]

[td] دانشگاه شاهرود[/td]

[td] 5[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3508[/td]

[td] دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی[/td]

[td] 4[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] عنوان رشته mbe(مهندسی و مدیریت اجرایی)[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3509[/td]

[td] دانشگاه صنعتی شریف[/td]

[td] -[/td]

[td=colspan: 2] 62[/td]

[td] شیوه آموزش محور- عنوان رشته mbe(مهنسی و مدیریت اجرایی)[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3510[/td]

[td] دانشگاه صنعتی مالک اشتر[/td]

[td] 5[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت استراتژی- محل تحصیل تهران- شرایط در انتهای دفترچه -عنوان رشتهmbe(مهندسی و مدیریت اجرایی)[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3511[/td]

[td] دانشگاه صنعتی مالک اشتر[/td]

[td] 5[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت تکنولوژی- محل تحصیل تهران- شرایط در انتهای دفترچه - عنوان رشتهmbe(مهندسی و مدیریت اجرایی)[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3512[/td]

[td] دانشگاه علوم اقتصادی[/td]

[td] -[/td]

[td=colspan: 2] 10[/td]

[td] گرایش استراتژی- شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] شبانه[/td]

[td] 3513[/td]

[td] دانشگاه علوم اقتصادی[/td]

[td] -[/td]

[td=colspan: 2] 10[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی- شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور[/td]

[td] 3514[/td]

[td] دانشگاه پیام نور مرکز تهران[/td]

[td] 19[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور[/td]

[td] 3515[/td]

[td] دانشگاه پیام نور مرکز تهران[/td]

[td] 25[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور[/td]

[td] 3516[/td]

[td] دانشگاه پیام نور مرکز تهران (واحد دماوند)[/td]

[td] 19[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] [/td]

[/tr]

[tr]

[td] پیام نور[/td]

[td] 3517[/td]

[td] دانشگاه پیام نور مرکز تهران (واحد دماوند)[/td]

[td] 25[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیر انتفاعی[/td]

[td] 3518[/td]

[td] دانشگاه علم و فرهنگ- تهران (غیر انتفاعی)[/td]

[td] 19[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش استراتژی- شرایط در انتهای دفترچه[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیر انتفاعی[/td]

[td] 3519[/td]

[td] دانشگاه علوم و فنون مازندران- بابل (غیر انتفاعی)[/td]

[td] 19[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] با همکاری دانشگاه کانپور هندوستان[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیر انتفاعی[/td]

[td] 3520[/td]

[td] موسسه غیر انتفاعی قشم[/td]

[td] 19[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] با همکاری دانشگاه کارلتون کانادا[/td]

[/tr]

[tr]

[td] غیر انتفاعی[/td]

[td] 3521[/td]

[td] موسسه غیر انتفاعی نبی اکرم (ص) - تبریز[/td]

[td] 19[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] 3522[/td]

[td] دانشگاه اصفهان[/td]

[td] 38[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] 3523[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 62[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] 3524[/td]

[td] موسسه غیر انتفاعی مجازی مهر البرز- تهران[/td]

[td] 50[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] 3525[/td]

[td] موسسه غیر انتفاعی مجازی نور طوبی - تهران[/td]

[td] 12[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی- شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] 3526[/td]

[td] موسسه غیر انتفاعی مجازی نور طوبی - تهران[/td]

[td] 12[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش استراتژی- شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] 3527[/td]

[td] موسسه غیر انتفاعی مجازی نور طوبی - تهران[/td]

[td] 12[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی- شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] مجازی[/td]

[td] 3528[/td]

[td] موسسه غیر انتفاعی مجازی نور طوبی - تهران[/td]

[td] 12[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی- شیوه آموزش محور[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] 3529[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 25[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت بازاریابی- محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] 3530[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 25[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی- محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] 3531[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 25[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت تکنولوژی- محل تحصیل واحد بین الملل واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] 3532[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 25[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش مدیریت مالی –محل تحصیل واحد بین المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] 3533[/td]

[td] دانشگاه تهران[/td]

[td] 25[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] گرایش استراتژی- محل تحصیل واحد بین­المللی واقع در جزیره کیش[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] 3534[/td]

[td] دانشگاه گیلان- رشت[/td]

[td] 31[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] محل تحصیل واحد بین الملل دانشگاه واقع در منطقه ازاد بندرانزلی[/td]

[/tr]

[tr]

[td] بین الملل[/td]

[td] 3535[/td]

[td] دانشگاه گیلان- رشت[/td]

[td] 38[/td]

[td=colspan: 2] -[/td]

[td] شیوه آموزش محور- محل تحصیل واحد بین الملل دانشگاه واقع در منطقه ازاد بندر انزلی[/td]

[/tr]

[/table]

لینک به دیدگاه

گروه بندی دروس دوره کارشناسی ارشد mba

__________________________

برنامه دوره کارشناسی ارشد mba شامل 58 واحد نیمسالی به شرح ذیل است :

الف- دانش زیر بنائی مدیریت 19 واحد

ب- دانش عملیات پنجگانه مدیران 15 واحد

ج- دانش یک حوزه تخصصی 21 واحد

د- پروژه کارشناسی ارشد 3 واحد

 

هدف دروس ارائه شده در هریک از گروه های مزبور به شرح زیر است:

الف- در گروه دروس مربوط به دانش زیر بنائی مدیریت، دانشجویان با زیرساخت های دانش مدیریت آشنا می شوند. این زیرساخت ها در زمینه های علوم اقتصادی، حسابداری، روشهای کمی در تصمیم گیری و بهینه سازی، سیستمهای اطلاعاتی، حقوق تجارت و ارتباطات قراردارد.

 

ب- در گروه مربوط به دانش عملیات پنجگانه مدیریت دانشجویان با مبانی نظری مربوط به عملیات اصلی مدیران آشنا می شوند. دانشجویان صرفنظر از گرایش تخصصی خود در این دوره کارشناسی ارشد لازمست با نظریات و تئوریهای موجود در حوزه عملیات اصلی همه مدیران شامل برنامه ریزی، کنترل، سازماندهی، مدیریت نیروی انسانی، رهبری و رفتار سازمانی آشنا شوند. در حوزه رهبری و رفتار سازمانی، روانشناسی و رفتار انسانی نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

ج- در گروه دروس مربوط به دانش یک حوزه تخصصی، دانشجویان با دانش و فنون یک حوزه تخصصی مدیریت به طور عمیقتر آشنا میشوند. امروزه با گسترش رشته مدیریت، هر یک از حوزه های تخصصی آن نظیر مدیریت عملیات، مدیر مالی و یا مدیریت استراتژیک حاوی نظریه ها و مطالب گسترده و عمیقی است که فراگیری همه آنها در یک دوره کارشناسی ارشد عملی و ضروری نیست. در واقع دانشجویان دوره کارشناسی ارشد با توجه به علاقه خود و امکانات مرکز آموزشی محل تحصیل خود میتوانند به طور عمیق فقط وارد یک حوزه تخصصی شود. لذا 21 واحد درسی در هر یک از ده حوزه تخصصی ارائه میشود. حوزه های تخصصی عبارتند از :

1- استراتژی 2- اقتصاد مدیریت 3- مدیریت بازاریابی 4- مدیریت تکنولوژی 5- مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی 6- مدیریت دینامیک سیستمها 7- سیستمهای اطلاعاتی مدیریت 8- مدیریت عملیات 9- کارآفرینی و 10- مدیریت مالی است.

علاوه بر ده حوزه تخصصی مزبور یک حوزه عمومی نیز در نظر گرفته شده است تا دانشجویان بتوانند با موافقت آموزش دانشکده ترکیبی از دروس دو یا چند حوزه را مطابق با نیازها و علایق خود انتخاب نمایند.

 

د- علاوه بر دروس تخصصی، دانشجویان موظف به انجام یک پروژه به ارزش 3 واحد در حوزه تخصصی خود میباشند. هدف از انجام این پروژه کاربرد دانش تخصصی کسب شده در ارتباط با یک مورد عملی است.

نظر به اینکه دانشجویان از گرایش های مختلف وارد این دوره خواهند شد، لذا برای موفقیت در واحدهای درسی مزبور میبایست در صورت ضرورت چند درس را به عنوان پیش نیاز اخذ نمایند. بدیهی است چنانچه درسی از دروس پیشنیاز در مقاطع تحصیلی قبلی اخذ شده باشد، در صورت موافقت دانشکده دانشجو از گذاراندن مجدد آن معاف خواهد بود.

لینک به دیدگاه

برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد mba

____________________

برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد mba شامل موارد زیر است :

 

الف - دروس جبرانی :

برای دانشجویانی که این دروس را در مقاطع قبلی نگذرانده اند.

[table]

[tr=bgcolor: #cccccc]

ردیف نام درس [td=class: Style224 style279 style334 style389, width: 71] ساعت

[/td]

[td=class: Style225 style280 style335 style390, width: 87] تعداد واحد

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]1[/td]

[td] ریاضیات عمومی 1 فنی ـ مهندسی [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]2[/td]

[td] ریاضیات عمومی 2 فنی ـ مهندسی [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]3[/td]

[td] احتمال و آمار[/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]4[/td]

[td] مدیریت سازمان یا اصول مدیریت [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]جمع[/td]

[td]204[/td]

[td]12[/td]

[/tr]

[/table]

 

ب - دروس پایه ( دانش زیر بنائی ) :

برای کلیه دانشجویان دوره اجباریست. دانشجویانی که قبلاً این دروس را گذرانده باشند با موافقت دانشکده میتوانند با شرکت در امتحان مربوطه از شرکت در کلاس آن درس معاف شوند.

[table]

[tr=bgcolor: #cccccc]

ردیف

نام درس

[td=class: Style224 style279 style334 style389]

ساعت

[/td]

[td=class: Style225 style280 style335 style390]

تعداد واحد

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]1[/td]

[td] اقتصاد خرد [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]2[/td]

[td] اقتصاد کلان [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]3[/td]

[td] حسابداری برای مدیران[/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]4[/td]

[td] روشهای کمی در تصمیم گیری مدیران [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]5[/td]

[td] سیستمهای اطلاعات مدیریت [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]6[/td]

[td] حقوق تجارت[/td]

[td]34[/td]

[td]2[/td]

[/tr]

[tr]

[td]7[/td]

[td] ارتباطات [/td]

[td]34[/td]

[td]2[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]جمع[/td]

[td]306[/td]

[td]19[/td]

[/tr]

[/table]

 

ج- دروس اصلی (دانش عملیات پنجگانه مدیریت) :

برای کلیه دانشجویان دوره اجباریست.

[table]

[tr=bgcolor: #cccccc]

ردیف نام درس [td=class: Style224 style279 style334 style389] ساعت

[/td]

[td=class: Style225 style280 style335 style390]تعداد واحد

[/td]

[/tr]

[tr]

[td]1[/td]

[td=width: 305] برنامه ریزی استراتژیک [/td]

[td=width: 54]51[/td]

[td=width: 87]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]2[/td]

[td] سیستم بودجه بندی و کنترل [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]3[/td]

[td] سازماندهی [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]4[/td]

[td] مدیریت نیروی انسانی [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td]5[/td]

[td] رهبری و رفتار سازمانی [/td]

[td]51[/td]

[td]3[/td]

[/tr]

[tr]

[td=colspan: 2]جمع[/td]

[td]255[/td]

[td]15[/td]

[/tr]

[/table]

 

د- دروس حوزه تخصصی

پس از گذراندن 33 واحد ( شامل 19 واحد دروس زیر بنائی و 15 واحد دروس عملیات اصلی مدیریت ) دانشجویان نسبت به انتخاب یکی از حوزه های تخصصی 11 گانه دوره اقدام نموده و 21 واحد درسی را در حوزه تخصصی خود اخذ خواهند نمود.

بعضی از این دروس بصورت اجباری آن حوزه خواهد بود و بعضی دیگر بصورت اختیاری از میان دروس ارائه شده در آن گرایش و یا دروس ارائه شده در گرایش های مرتبط انتخاب میشوند. علاوه بر دروس اختیاری پیشنهاد شده برای هر گرایش، در صورت لزوم دانشجویان میتوانند پس از تأیید دانشکده مربوطه، تعدادی از دروس اختیاری خود را از سایر دروس ارائه شده در دانشکده انتخاب نمایند.

 

دو نکته مهم :

1- علاوه بر دروس تخصصی، دانشجویان موظف به انجام یک پروژه پایان تحصیل به ارزش 3 واحد هستند. این پروژه بیشتر جنبه کاربردی دارد و هدف از آن آشنائی دانشجویان با مشکلات کاربرد مباحث تئوریک در عمل است.

2- برای آشنائی دانشجویان با مسائل سازمانها در حوزه های تخصصی دو دوره کارورزی نیز در نظر گرفته شده است. کارورزی اول در تابستان سال اول تحصیل و کارورزی دوم در تابستان سال دوم انجام خواهد گرفت. در هر دوره کارورزی دانشجویان موظف به سپری کردن 240 ساعت در یکی از سازمانهای خدماتی یا تولیدی در ارتباط با حوزه تخصصی مورد علاقه خود هستند. در انتهای هر کارورزی دانشجو ملزم به ارائه گزارش کار و دفاع از آن در مقابل یک هیأت منصفه خواهد بود. درس کارورزی دارای واحد و نمره نیست، بلکه بصورت قبول یا رد در کارنامه دانشجو وارد خواهد شد.

لینک به دیدگاه

نمونه کارنامه داوطلبان رشته mba در آزمون سال 1385

توضییات

رتبه داوطلبان رتبه بدون سهمیه می باشد

رتبه هایی که با رنگ قرمز نوشته شده است ، مجاز به انتخاب رشته در آن گرایش نبوده اند

در این کنکور تئوریهای مدیریت برای گرایش mba دارای ضریب بوده است.

[table]

[tr=bgcolor: #cccccc]

[td=width: 144]ریاضی فنی و مهندسی[/td]

[td=width: 144]نظریه های عمومی مدیریت[/td]

[td=width: 144]استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت[/td]

[td=width: 144]زبان عمومی و تخصصی[/td]

[td=width: 64]رتبه[/td]

[/tr]

[tr]

[td]سفید[/td]

[td]46[/td]

[td]50[/td]

[td]32[/td]

[td]546[/td]

[/tr]

[tr]

[td]0[/td]

[td]73[/td]

[td]36[/td]

[td]14[/td]

[td]831[/td]

[/tr]

[tr]

[td]9[/td]

[td]44[/td]

[td]28[/td]

[td]52[/td]

[td]616[/td]

[/tr]

[tr]

[td]34[/td]

[td]39[/td]

[td]55[/td]

[td]49[/td]

[td]93[/td]

[/tr]

[tr]

[td]سفید[/td]

[td]31[/td]

[td]40[/td]

[td]50[/td]

[td]757[/td]

[/tr]

[tr]

[td]11[/td]

[td]49[/td]

[td]52[/td]

[td]48[/td]

[td]283[/td]

[/tr]

[tr]

[td]12[/td]

[td]29[/td]

[td]48[/td]

[td]51[/td]

[td]327[/td]

[/tr]

[tr]

[td]سفید[/td]

[td]4[/td]

[td]49[/td]

[td]49[/td]

[td]986[/td]

[/tr]

[tr]

[td]سفید[/td]

[td]31[/td]

[td]28[/td]

[td]13[/td]

[td]3037[/td]

[/tr]

[tr]

[td]3[/td]

[td]43[/td]

[td]55[/td]

[td]39[/td]

[td]454[/td]

[/tr]

[tr]

[td]سفید[/td]

[td]26[/td]

[td]25[/td]

[td]40[/td]

[td]1545[/td]

[/tr]

[tr]

[td]4[/td]

[td]26[/td]

[td]44[/td]

[td]53[/td]

[td]500[/td]

[/tr]

[tr]

[td]8[/td]

[td]23[/td]

[td]46[/td]

[td]47[/td]

[td]659[/td]

[/tr]

[tr]

[td]سفید[/td]

[td]31[/td]

[td]36[/td]

[td]8[/td]

[td]1833[/td]

[/tr]

[tr]

[td]سفید[/td]

[td]21[/td]

[td]31[/td]

[td]26[/td]

[td]2340[/td]

[/tr]

[tr]

[td]12[/td]

[td]7[/td]

[td]5[/td]

[td]17[/td]

[td]4432[/td]

[/tr]

[tr]

[td]0[/td]

[td]37[/td]

[td]57[/td]

[td]6[/td]

[td]1782[/td]

[/tr]

[tr]

[td]سفید[/td]

[td]36[/td]

[td]7[/td]

[td]23[/td]

[td]2858[/td]

[/tr]

[tr]

[td]9[/td]

[td]37[/td]

[td]36[/td]

[td]11[/td]

[td]1997[/td]

[/tr]

[/table]

لینک به دیدگاه

نمونه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد سال 1387 رشته مدیریت mba

[table]

[tr=bgcolor: #cccccc]

[td=width: 86]

زبان mba

[/td]

[td=width: 86]

آمادگی تحصیلی

[/td]

[td=width: 86]

ریاضی فنی مهندسی

[/td]

[td=width: 86]

رتبه

mba

[/td]

[td=width: 86]

معدل

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

42

[/td]

[td=width: 86]

71

[/td]

[td=width: 86]

28

[/td]

[td=width: 86]

204

[/td]

[td=width: 86]

16.64

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

25

[/td]

[td=width: 86]

70

[/td]

[td=width: 86]

10

[/td]

[td=width: 86]

764

[/td]

[td=width: 86]

12.82

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

17

[/td]

[td=width: 86]

68

[/td]

[td=width: 86]

12

[/td]

[td=width: 86]

820

[/td]

[td=width: 86]

13.86

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

10

[/td]

[td=width: 86]

67

[/td]

[td=width: 86]

9

[/td]

[td=width: 86]

1082

[/td]

[td=width: 86]

13.84

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

20

[/td]

[td=width: 86]

57

[/td]

[td=width: 86]

11

[/td]

[td=width: 86]

1137

[/td]

[td=width: 86]

14.10

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

5

[/td]

[td=width: 86]

56

[/td]

[td=width: 86]

8

[/td]

[td=width: 86]

1164

[/td]

[td=width: 86]

18.75

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

37

[/td]

[td=width: 86]

52

[/td]

[td=width: 86]

4

[/td]

[td=width: 86]

1298

[/td]

[td=width: 86]

13.91

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

16

[/td]

[td=width: 86]

60

[/td]

[td=width: 86]

2

[/td]

[td=width: 86]

1480

[/td]

[td=width: 86]

14.31

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

38

[/td]

[td=width: 86]

38

[/td]

[td=width: 86]

1-

[/td]

[td=width: 86]

1916

[/td]

[td=width: 86]

17.16

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

1-

[/td]

[td=width: 86]

27

[/td]

[td=width: 86]

34

[/td]

[td=width: 86]

1780

[/td]

[td=width: 86]

نامشخص

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

20

[/td]

[td=width: 86]

46

[/td]

[td=width: 86]

3

[/td]

[td=width: 86]

2334

[/td]

[td=width: 86]

13.53

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

20

[/td]

[td=width: 86]

44

[/td]

[td=width: 86]

1

[/td]

[td=width: 86]

2451

[/td]

[td=width: 86]

14.87

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

52

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

2720

[/td]

[td=width: 86]

14.74

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

50

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

2865

[/td]

[td=width: 86]

14.89

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

49

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

2981

[/td]

[td=width: 86]

15.17

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

6

[/td]

[td=width: 86]

38

[/td]

[td=width: 86]

4

[/td]

[td=width: 86]

3209

[/td]

[td=width: 86]

15.40

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

38

[/td]

[td=width: 86]

1

[/td]

[td=width: 86]

3470

[/td]

[td=width: 86]

17.47

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

49

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

3498

[/td]

[td=width: 86]

13.51

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

44

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

3581

[/td]

[td=width: 86]

15.24

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

21

[/td]

[td=width: 86]

26

[/td]

[td=width: 86]

10

[/td]

[td=width: 86]

3650

[/td]

[td=width: 86]

13.80

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

44

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

3863

[/td]

[td=width: 86]

14.42

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

8

[/td]

[td=width: 86]

27

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

4553

[/td]

[td=width: 86]

17.24

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

36

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

4601

[/td]

[td=width: 86]

15.43

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

32

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

4666

[/td]

[td=width: 86]

16.92

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

38

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

5113

[/td]

[td=width: 86]

13.27

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

34

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

5477

[/td]

[td=width: 86]

14.17

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

25

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

5578

[/td]

[td=width: 86]

17.57

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

23

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

6047

[/td]

[td=width: 86]

17.26

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

25

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

6171

[/td]

[td=width: 86]

16.39

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

34

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

6207

[/td]

[td=width: 86]

12.69

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

6

[/td]

[td=width: 86]

23

[/td]

[td=width: 86]

7-

[/td]

[td=width: 86]

6378

[/td]

[td=width: 86]

18.13

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

5

[/td]

[td=width: 86]

24

[/td]

[td=width: 86]

2-

[/td]

[td=width: 86]

6868

[/td]

[td=width: 86]

15.30

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

13

[/td]

[td=width: 86]

12

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

7521

[/td]

[td=width: 86]

16.60

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

1

[/td]

[td=width: 86]

21

[/td]

[td=width: 86]

1

[/td]

[td=width: 86]

7560

[/td]

[td=width: 86]

15.01

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

28

[/td]

[td=width: 86]

12

[/td]

[td=width: 86][/td]

[td=width: 86]

7614

[/td]

[td=width: 86]

13.50

[/td]

[/tr]

[tr]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

7

[/td]

[td=width: 86]

س

[/td]

[td=width: 86]

9674

[/td]

[td=width: 86]

17.56

[/td]

[/tr]

[/table]

لینک به دیدگاه

نمونه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد سال 88 مدیریت mba

[table]

[tr=bgcolor: #cccccc]

[td=width: 61] زبان[/td]

[td=width: 58] gmat[/td]

[td=width: 59] ریاضی[/td]

[td=width: 47] رتبه[/td]

[td=width: 63] معدل[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 85[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 73[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 65[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 21[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.2[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 33.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 70[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 77.8[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 28[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.05[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 45[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 65[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 65[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 44[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.54[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 47.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 65.81[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 58.89[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 60[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] -[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 34[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 58[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 74[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 68[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.48[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 32[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 69.23[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 63.33[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 75[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.27[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 46[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 77[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 44[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 95[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] -[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 25[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 71[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 61[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 99[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.54[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 26[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 43[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 77[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 104[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.55[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 51[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 73[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 47[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 110[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.56[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 49.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 72.65[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 46.67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 112[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.73[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 36.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 49.57[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 67.78[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 119[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.97[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 44[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 40.17[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 74.44[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 134[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.92[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 24.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 61.54[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 66.67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 145[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.64[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 52.14[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 67.78[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 160[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.13[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 17[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 43.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 83.16[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 179[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.2[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 29.43[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 42.7[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 193[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.16[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 41.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 50.43[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 57.78[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 203[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.8[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 26.6[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 59.8[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 46.6[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 224[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.71[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 57.26[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 63.33[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 239[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.07[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 27.35[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 80[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 304[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.7[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 51[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 50.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 41.3[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 333[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.42[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 43[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 41[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 36[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 337[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 19.2[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 20[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 50[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 50[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 349[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.93[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 59.83[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 51.11[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 361[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 40[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 51[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 42[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 368[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.56[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 4.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 69.23[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 40[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 373[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.04[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 36[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 32.48[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 60[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 385[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.1[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 35[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 31[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 60[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 408[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.24[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 46[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 62.39[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 21.11[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 422[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.7[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 19.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 48.72[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 52.22[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 426[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.14[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 52.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 47.01[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 26.67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 463[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.09[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 52.99[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 45.56[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 483[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.84[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 38[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 60.68[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 23.33[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 518[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.31[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 32.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 44.44[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 40[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 546[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.64[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 25.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 50.43[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 31.11[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 559[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.54[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 18[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 56.41[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 32.22[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 573[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.64[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 14[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 58.97[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 21.11[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 665[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.34[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 35[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 44.44[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 28.89[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 691[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.52[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 37[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 63.25[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 6.67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 767[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.38[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 40.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 41.88[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 22.22[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 781[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.3[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 7[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 40[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 40[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 850[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.43[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 21[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 49[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 22[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 851[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 24.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 56.41[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 7.78[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1095[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.5[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.7[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 64.4[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1100[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.07[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 30[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 47.86[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.56[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1113[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.89[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 29[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 38.46[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 18.89[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1125[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.17[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 7.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 52.14[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 11.11[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1252[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.46[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 32.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 49.57[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 11.11[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1256[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.02[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 31.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 57.26[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1310[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.1[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 6[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 37.61[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 31.11[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1386[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.95[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 27.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 41.88[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1391[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.73[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 9.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 59.83[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 3.33[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1463[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.8[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 23.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 48.72[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1465[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.52[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 38.46[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 20[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1578[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.39[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 7.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 33.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 32.22[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1596[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.28[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 29[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 49.57[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 1.11-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1763[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.68[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 54[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 38.46[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1787[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.8[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 8.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 35.9[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 26.67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1836[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.9[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 66.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1838[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.11[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 25[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 45[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 3[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1930[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 28[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 26[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 18[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 1996[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.07[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 28.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 25.64[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 18.89[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2037[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.07[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 58.97[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2059[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.85[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 44[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 1[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2064[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 43.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 22.22[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2098[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.13[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 33.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 10[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2417[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.2[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 51.28[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2450[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.01[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 56.41[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2555[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.75[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 48.72[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2567[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.52[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 56.41[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2789[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.95[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 32.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 34.19[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 2994[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.44[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 48.72[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3021[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.01[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 4.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 47.01[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3056[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.68[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 45.3[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3066[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.15[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 43.59[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3075[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.74[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 2.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 43.59[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3320[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.66[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 50.43[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3367[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.52[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0.33-[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 44.44[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3517[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.4[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 35.9[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3792[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.11[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 44.44[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3823[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.6[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 4-[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 38.46[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 2.22-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 3937[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 18.09[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 26.5[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.67[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 4061[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.43[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 43.59[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 4209[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.12[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 41.88[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 4304[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] -[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 37.61[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 4365[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 32.84[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 4509[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.43[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 6[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 40.17[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 4553[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.58[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 41.03[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 4744[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.02[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 36.75[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 4848[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.44[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 9.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 32.48[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5084[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.87[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 35.04[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5234[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.38[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 35.04[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5402[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.13[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 4.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 37.61[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5475[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.28[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 31.62[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5517[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.2[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 33.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5547[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] -[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 28.21[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5560[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.4[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 37.61[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5716[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.7[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 38.46[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5882[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] -[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 28.21[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 5.56-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 5995[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 18.81[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 34.19[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 6024[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.51[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 37.61[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 6335[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.82[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 32.48[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 6417[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.6[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 35.9[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 6575[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.16[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 27.35[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 6909[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.89[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 29.06[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 7372[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.73[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 28.21[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 7641[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.75[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 21.37[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 7696[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.21[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 32[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 14.53[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 3.33-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 7997[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.73[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 27.35[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 8380[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.27[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 11.97[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 3.33[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 8602[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.14[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 29.06[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 8640[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.37[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 2.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 19.66[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 3.33-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 8852[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.31[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 27.35[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 8915[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] -[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 1[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 17.95[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 8915[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.97[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 17.95[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 9092[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.99[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 18.8[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 1.11-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 9440[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.73[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 1.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 23.93[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 1.11-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 9457[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.6[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 7.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 17.95[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 9597[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.15[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 19.66[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 9718[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.75[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 26.5[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 9860[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.11[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 20.51[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 10153[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.04[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 23.08[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 10512[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.77[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 14.53[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 10527[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.9[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 13.68[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 10546[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.19[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 11.11[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 1.11[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 10583[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 17.69[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 20.51[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 10682[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.55[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 27.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 1.71[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 2.22[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 10836[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.4[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 23.08[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 10887[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.42[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 15.38[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 11002[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.14[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 16.24[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 11230[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.61[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 1.67-[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 23.93[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 3.33-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 11593[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 15.38[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 12150[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 15.15[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 12.82[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 12189[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.05[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 11.11[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 12608[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 16.35[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0.67[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 21.37[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 4.44-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 13076[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.67[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 16.24[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 13088[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.03[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 14.53[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 13551[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.25[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 13.68[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 14147[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 11.97[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 14330[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.43[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 14.53[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 1.11-[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 15929[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.35[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 13.68[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 15973[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 12.21[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 9.4[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 16613[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.07[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 1.33[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 4.27[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 17338[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 13.8[/td]

[/tr]

[tr]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #ccffcc] 2.56[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 0[/td]

[td=bgcolor: #cccccc] 17726[/td]

[td=bgcolor: #ccffff] 14.07[/td]

[/tr]

[/table]

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
 • اضافه کردن...