رفتن به مطلب

پاسخ خاص آیت الله مکارم به سوالات عجیب یک خانم

ارسال های توصیه شده

چه تایپکایی رو آپ میکنین؟!!!:ws3:

اینا به نظرم اصن ظلم نیس!!! واسه هر طرفی!!! اینا الحاقیاته که حتما باید باشه!!!!!!!

الحاقیات یه قانون نانوشته مزخرف!!

ظلم اصلی اونجاییه که دختر میشینه تو سر دلش میزنه و جیکش در نمیاد! چرا؟ چون حرف بزنه کم کم میشه بی حیا!!!

باید یه ننه قمری بیاد خوب براندازش کنه، دختره هم که طفلی ....

بعد آیا بپسنده واسه گل پسرش یا نه

بعد با پسرش بیاد معامله!!! ببخشید خواستگاری

اگه قبول کنه باید زیر بار اون الحاقیاتم بره و با کسی زندگی کنه که ذره ای دوسش نداره و اگر نه بهش بگن ترشی:ws37:

متاسفانه به این شکلش اصلاً جالب نیست ولی خب چاره چیه؟ در کل یکی باید بره خواستگاریه اون یکی دیگه. یکی باید اون یکی رو بپسنده و بره جلو. حالا تو ایران مرسومه پسر این کارو میکنه. اگه عکس بشه این قضیه خب همین مشکلاتی که شما میگی برای پسرا میشه که!

بعد در کل این که چه رفتاری با انسان بشه تا حد زیادی به خودش بستگی داره. این شرایطی که شما میگی به ندرت برای یه خانم دکتره استاد دانشگاه پیش میاد.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 56
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

متاسفانه به این شکلش اصلاً جالب نیست ولی خب چاره چیه؟ در کل یکی باید بره خواستگاریه اون یکی دیگه. یکی باید اون یکی رو بپسنده و بره جلو. حالا تو ایران مرسومه پسر این کارو میکنه. اگه عکس بشه این قضیه خب همین مشکلاتی که شما میگی برای پسرا میشه که!

بعد در کل این که چه رفتاری با انسان بشه تا حد زیادی به خودش بستگی داره. این شرایطی که شما میگی به ندرت برای یه خانم دکتره استاد دانشگاه پیش میاد.:icon_gol:

خانوم دکتر استاد دانشگاه 35 سالم سنشه !!!

اصلا چرا مدرک و موقیت باید تعیین کننده ی نظر و عقیده دختر باشه ؟ مگه انسان نیست و فکر نداره ؟

دختر وقتی خونوادش طرفو قبول کنن یا از حیا و دلش که نازکه و مهربون رو حرف خونوادش حرف نمیزنه یا خونواده اصلا حق حرف زدن و نظر دادن بهش نمیدن

آیا واسه پسرام اینجوریه ؟

لینک به دیدگاه
خانوم دکتر استاد دانشگاه 35 سالم سنشه !!!

اصلا چرا مدرک و موقیت باید تعیین کننده ی نظر و عقیده دختر باشه ؟ مگه انسان نیست و فکر نداره ؟

دختر وقتی خونوادش طرفو قبول کنن یا از حیا و دلش که نازکه و مهربون رو حرف خونوادش حرف نمیزنه یا خونواده اصلا حق حرف زدن و نظر دادن بهش نمیدن

آیا واسه پسرام اینجوریه ؟

منظورم این بود دختری که غیر مستقل باشه خب حق انتخاب کمتری داره. در کل اینی که الان هست درست نیست. من رو این بحثی ندارم.

نمیشه همه دکتر بشن تا مستقل بشن که! باید برای همه یکسان باشه.

پسر به واسطه اعتماد به نفس و نوع جامعه جوری تربیت میشه تو ایران که خب اکثراً این قدرت رو دارن که حرف خودشونو بزنن.

بعضی موارد پسرایی که تو سری خور و بدون اختیار بار میان هم حق انتخاب ندارن و حرف خانواده رو باید گوش کنن.

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز کی گفته دختر بره خواستگاری؟؟؟

چرا نباید مث دوتا آدم متشخص به این نتیجه برسن که مناسب هم هستن و میخوان با هم زندگی کنن؟؟!!!

اینا تو یه جامعه که فکرش مسموم نباشه اتفاق میافته که درحال حاضر موجود نیست!

اینجا حتی اگه پسر و دختر هم همدیگه رو بخوان باز خونواده باید مهر تایید بزنه!!

مگه قراره کی با کی زندگی کنه؟!!

من نمیگم خونواده مهم نیست، اما نه اینکه خواهره پسره بیاد چشم و ابروی دختره رو بررسی کنه!

این بدترین توهینه، حتی اگر تایید بشه دختر

تا زمانی که به ازدواج به دید خرید و فروش نگاه میشه، خیری در اون نیست.

لینک به دیدگاه
نه دوست عزیز کی گفته دختر بره خواستگاری؟؟؟

چرا نباید مث دوتا آدم متشخص به این نتیجه برسن که مناسب هم هستن و میخوان با هم زندگی کنن؟؟!!!

اینا تو یه جامعه که فکرش مسموم نباشه اتفاق میافته که درحال حاضر موجود نیست!

اینجا حتی اگه پسر و دختر هم همدیگه رو بخوان باز خونواده باید مهر تایید بزنه!!

مگه قراره کی با کی زندگی کنه؟!!

من نمیگم خونواده مهم نیست، اما نه اینکه خواهره پسره بیاد چشم و ابروی دختره رو بررسی کنه!

این بدترین توهینه، حتی اگر تایید بشه دختر

تا زمانی که به ازدواج به دید خرید و فروش نگاه میشه، خیری در اون نیست.

خب چرا همه چیزو بد جلوه میدی؟ بد هست خیلی جاهاش قبول دارم.

اما من اگه از یه دختر خوشم بیاد اونم خوشش بیاد و کاملاً عاشقانه باشه روابطمون بازم از خواهر کمک میگیرم! میگم برو بررسی کن نظرت رو بگو. همونطور که اون احتمالاً اونم از داداشش برای بررسی من کمک میگیره. معلومه از تجربه 30 سال همسر داری مادرم برای انتخاب بهتر استفاده میکنم. اینجوری هم میشه تفسیر کرد این دخالت خانواده رو.

لینک به دیدگاه

اما من اگه از یه دختر خوشم بیاد اونم خوشش بیاد و کاملاً عاشقانه باشه روابطمون بازم از خواهر کمک میگیرم! میگم برو بررسی کن نظرت رو بگو. همونطور که اون احتمالاً اونم از داداشش برای بررسی من کمک میگیره. معلومه از تجربه 30 سال همسر داری مادرم برای انتخاب بهتر استفاده میکنم. اینجوری هم میشه تفسیر کرد این دخالت خانواده رو.

متوجه شدم

لینک به دیدگاه

اما خیلی از این نظرات خانواده منطقی توش نیس ؛ اصلا رابطه و آشنایی دختر و پسر خیلی بد و بی حیا جلوه میکنه واسشون . اونا ازدواج به سبک کاملا سنتی رو میپسندن و بهتره بگم این روابط واسشون حرام محضه و لاغیر .

خود شما ؛ الان خونوادتون میدونن تو همچین دنیای مجازی هستین ؟

حتما شمام مث من دوست دختر و پسرهایی اینجا دارین ؛دوس دختر نه به معنی دوستی ناسالم آیا اونا باخبرن؟

لینک به دیدگاه
متوجه شدم

اون چیزی که مد نظر شماست احتیاج به تجربه ای داره که پسر خانم ها رو کامل بشناسه و دختر هم از جنس مخالفش شناخت خوبی داشته باشه.

که حداقل برای من که خودم رو از این مسائل دور نگه داشتم احتمال اشتباه در انتخاب وجود داره کمک کسی مثل خواهر و مادر خیلی مفیده. کمک در انتخاب رو با انتخاب یکی نکنید.:icon_gol:

اما خیلی از این نظرات خانواده منطقی توش نیس ؛ اصلا رابطه و آشنایی دختر و پسر خیلی بد و بی حیا جلوه میکنه واسشون . اونا ازدواج به سبک کاملا سنتی رو میپسندن و بهتره بگم این روابط واسشون حرام محضه و لاغیر .

خود شما ؛ الان خونوادتون میدونن تو همچین دنیای مجازی هستین ؟

حتما شمام مث من دوست دختر و پسرهایی اینجا دارین ؛دوس دختر نه به معنی دوستی ناسالم آیا اونا باخبرن؟

خب مسلماً دلیل منطقی بیارن قبول میکنم! کمک در انتخاب! نه انتخاب! نه که بشینم خونه خانوادم برن یه دخترو تو حموم عمومی ببینن به سبک عهد قاجار به من معرفی کنن!

ایده آلش (از نظر من) اینه که دختر و پسر همدیگر رو بپسندن. حالا تو محل کار آشنا بشن یا یه همچین مدل آشنایی بعد به خانواده ها اطلاع داده بشه و باقی ماجرا.

خونواده من چیز زیادی نمیدونن چون اصن من شخصیتم جوریه که نمیذارم کسی تو کارم دخالت کنه.

رابطه دختر و پسر از چه نوعی؟ باتوجه به وضعیت جامعه باید بهشون حق داد اگر پسر یا دخترشون تو خیابون و همینجوری کاملاً بدون شناخت با کسی آشنا شد نگران باشن!

شما اگه به سخت گیر ترین پدر هم بگی یکی از همکارام یا یکی از هم دانشگاهیام ابراز علاقه کرده میخواد بیاد خواستگاری هم من فکر نمیکنم مخالفت کنه.

لینک به دیدگاه
اون چیزی که مد نظر شماست احتیاج به تجربه ای داره که پسر خانم ها رو کامل بشناسه و دختر هم از جنس مخالفش شناخت خوبی داشته باشه.

که حداقل برای من که خودم رو از این مسائل دور نگه داشتم احتمال اشتباه در انتخاب وجود داره کمک کسی مثل خواهر و مادر خیلی مفیده. کمک در انتخاب رو با انتخاب یکی نکنید.:icon_gol:

خب مسلماً دلیل منطقی بیارن قبول میکنم! کمک در انتخاب! نه انتخاب! نه که بشینم خونه خانوادم برن یه دخترو تو حموم عمومی ببینن به سبک عهد قاجار به من معرفی کنن!

ایده آلش (از نظر من) اینه که دختر و پسر همدیگر رو بپسندن. حالا تو محل کار آشنا بشن یا یه همچین مدل آشنایی بعد به خانواده ها اطلاع داده بشه و باقی ماجرا.

خونواده من چیز زیادی نمیدونن چون اصن من شخصیتم جوریه که نمیذارم کسی تو کارم دخالت کنه.

رابطه دختر و پسر از چه نوعی؟ باتوجه به وضعیت جامعه باید بهشون حق داد اگر پسر یا دخترشون تو خیابون و همینجوری کاملاً بدون شناخت با کسی آشنا شد نگران باشن!

شما اگه به سخت گیر ترین پدر هم بگی یکی از همکارام یا یکی از هم دانشگاهیام ابراز علاقه کرده میخواد بیاد خواستگاری هم من فکر نمیکنم مخالفت کنه.

اینکه باز تناقص صحبتتون شد . مگه همفکری خونوادتونو نمیخواستین؟

اما من دیدم خونواده هایی رو که این اجازه رو به دخترشون ندادن که همکلاسی یا هم دانشگاهی که خودش تاییدش کرده حتی بیاد خواستگاری :w16:

امیر این افکار از پایه مشکل داره و بدجورم تو این جامعه ریشه کرده ، ریششم متاسفانه محکمه ، امیدوارم نسل جوون که جامعه و بزرگسال ایندس تفکراتش روشن شه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اینکه باز تناقص صحبتتون شد . مگه همفکری خونوادتونو نمیخواستین؟

اما من دیدم خونواده هایی رو که این اجازه رو به دخترشون ندادن که همکلاسی یا هم دانشگاهی که خودش تاییدش کرده حتی بیاد خواستگاری :w16:

امیر این افکار از پایه مشکل داره و بدجورم تو این جامعه ریشه کرده ، ریششم متاسفانه محکمه ، امیدوارم نسل جوون که جامعه و بزرگسال ایندس تفکراتش روشن شه :icon_gol:

اینو که نمیشه با ازدواج یکی کرد!

قبول دارم اوضاع بده. من که همون اول گفتم. ولی اگر اوضاع عالیه هم بود بازم من دوست دارم برای انتخاب از دیگران کمک بگیرم. حالا میگم خواهر و مادرم چون میدونم قصدشون کمکه. اگه کسی حرف منطقی بزنه از اونم کمک میگیرم. ایده آل من این نیست که همه کار رو خودم بکنم بعدش برای خانوادم کارت عروسی بفرستم. (یه زمان طرز فکرم این بود).

امیدوارم شما که این مسائل و مشکلات رو درک کردید فرزندای ایده آلی تربیت کنید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اینو که نمیشه با ازدواج یکی کرد!

قبول دارم اوضاع بده. من که همون اول گفتم. ولی اگر اوضاع عالیه هم بود بازم من دوست دارم برای انتخاب از دیگران کمک بگیرم. حالا میگم خواهر و مادرم چون میدونم قصدشون کمکه. اگه کسی حرف منطقی بزنه از اونم کمک میگیرم. ایده آل من این نیست که همه کار رو خودم بکنم بعدش برای خانوادم کارت عروسی بفرستم. (یه زمان طرز فکرم این بود).

امیدوارم شما که این مسائل و مشکلات رو درک کردید فرزندای ایده آلی تربیت کنید.:icon_gol:

بله نظر منم همینه . هیچ کس عقل کل و انسان کامل نیست و احتیاج به مشورت و کمک و همفکری داره ولی نه اجبار بلکه منطق . :icon_gol:

لینک به دیدگاه

نظر من این هست که زن ها حق ندارند معترض قوانین باشند چون این ها از اسلام و قران میاد و در ایران زنها خیلی بیشتر از مرد سنگ اسلام و قران را به سینه میزنند .پس حق اعتراضی نیست

لینک به دیدگاه
شما مردی که حاظر شد امضا کنه پیدا کنید که اگر پیدا شد جایی که حاظر بشن این شروط در هنگام عقد ثبت کنن نشون بدید من در اولین فرصت ازدواج میکنم :banel_smiley_4:

این دیگه به روشن فکری طرف مقابل بستگی داره

من زیاد دیدم از کسایی که این شروطو امضا کردن ولی عادلانه

از مهریه سنگین خودداری کردن و به جاش این شروطو امضا کردن

کسی که نتونه شرایط رو عادلانه بپذیره پس بهتره ازدواج نکنه.منظورم هر دو طرفه.:ws37:

لینک به دیدگاه
نظر من این هست که زن ها حق ندارند معترض قوانین باشند چون این ها از اسلام و قران میاد و در ایران زنها خیلی بیشتر از مرد سنگ اسلام و قران را به سینه میزنند .پس حق اعتراضی نیست

منابع قوانین ما فقط قرآن و اسلام نیست

هیچ کس حق مخالفت با قوانینو نداره چه زن و چه مرد

ولی قوانین غیر منطقی ثابت نمی مونن و بازنگری می شوند

مثل قاضی نشدن زن در ایران که در حال تغییره:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

خوب ماها که با شرع اسلام مشکل داریم چرا باید بسوزیمTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

لینک به دیدگاه
این دیگه به روشن فکری طرف مقابل بستگی داره

من زیاد دیدم از کسایی که این شروطو امضا کردن ولی عادلانه

از مهریه سنگین خودداری کردن و به جاش این شروطو امضا کردن

کسی که نتونه شرایط رو عادلانه بپذیره پس بهتره ازدواج نکنه.منظورم هر دو طرفه.:ws37:

حالا این فرد روشن فکر پیدا شد کی برامون ثبتش کنه وقتی عاقد ها با افتخار مانع میشن؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...