رفتن به مطلب

پاسخ خاص آیت الله مکارم به سوالات عجیب یک خانم

ارسال های توصیه شده

پس همه زنها خیلی .... هستند که شرایط فعلی ازدواج تو ایران رو میپذیرند و به همسری یه مرد در میان؟!

فمینیسم بازی در نیار دیگه فروغ ! :vahidrk:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 56
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فمینیسم بازی در نیار دیگه فروغ ! :vahidrk:

فمینیسم چیه؟؟ یه ذره منصف باش :icon_razz:

چطور برعکسش با عرض معذرت خریته ولی اینوری زنیت و سازگاری و این حرفاست؟؟؟ تو کدوم قاموسی میگنجه الان تو قرن 21؟

لینک به دیدگاه
فمینیسم چیه؟؟ یه ذره منصف باش :icon_razz:

چطور برعکسش با عرض معذرت خریته ولی اینوری زنیت و سازگاری و این حرفاست؟؟؟ تو کدوم قاموسی میگنجه الان تو قرن 21؟

کسی ظلم به خانوم ها رو تایید نکرد و وضعیت نامناسبی که زنها الان در ایران دارن غیر قابل انکاره !

اما هیچ عقل سلیمی هم چیزی که در این تاپیک بود رو قبول نمی کنه !

لینک به دیدگاه
کسی ظلم به خانوم ها رو تایید نکرد و وضعیت نامناسبی که زنها الان در ایران دارن غیر قابل انکاره !

اما هیچ عقل سلیمی هم چیزی که در این تاپیک بود رو قبول نمی کنه !

منم قبول دارم دور از عقله !

پس شما در مورد خانمها هم قبول کنید الان دیگه با این شرایط به عقد مردی در اومدن دور از عقله!:a030:

لینک به دیدگاه

پس شما در مورد خانمها هم قبول کنید الان دیگه با این شرایط به عقد مردی در اومدن دور از عقله!:a030:

باشه موافقم !

با اکثریت آراء تصویب شد !

سال آینده به همه دنیا میتونیم ترشی صادر کنیم ! :whistle:

لینک به دیدگاه

بابا فروغ دیگه همه اینو قبو دارن.

لینک به دیدگاه
بابا فروغ دیگه همه اینو قبو دارن.
کی‌ قبول داره؟؟ زنها که عین ماست نشستن نگاه می‌کنن چه جوری حقشونو رسما عرفاً شرعاً قانوناً ازشون میگیرن!مرد‌ها هم که در ظاهر همه روشن فکرررر همه خواستار حقوق برابر ولی‌ وقت عمل حتی حاضر نیستن یه حق طلاق ساده به طرفشون بدن!:icon_pf (34):
لینک به دیدگاه
ملت دلشون به چی خوشه ! :texc5lhcbtrocnmvtp8

میدونی فرق ما پسرا و دخترا چیه تو این مورد؟میگن این پسر ازدواج نکرده هنوز چون خودش نمیخواد.میخواد شرایطش بوجود بیاد بعد ازدواج کنه.اما در مورد دختر میگن خدا میدونه چه ایرادی داره که کسی نمیاد براش.

والا دروغ چرا؟ما پسرا هزار جا میریم خواستگاری تا یکی قبولمون کنه.بعد میگیم اولین جایی که رفتیم خواستگاری با کله قبول کردن.اقای اسلش اسلش بک اسلش اسلش اسلش میدونم سر شوخی گفتی حرفتو اما باید یاد بگیریم جرات گفتن حرفایی که تو جمع های پسرونمون میزنیم رو همه جا داشته باشیم و اون من واقعیمون رو نشون بدیم.وگرنه من فکر نمیکنم گی اونقدر تو ایران زیاد شده باشه که اگه دخترا ازدواج نکنن و ترشی بشن پسرا از ترشی شدن نجات پیدا کنن

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

یه ذره انصاف هم خوب چیزیه!!!

یکی یکی جمله ها رو برعکس میکنم تا ببینم دوستانی که میگن برعکس این شروط برای مرد هست چقدر انصاف رو رعایت کردن!!!

1-زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر داد تا زوجه در هر زمانی که بخواهد از جانب زوج اقدام به متارکه کرده و خود را از علقه زوجیت رها سازد به هر طریق اعم از بذل یا اخذ مهریه.

مرد حق دارد هر زمان که خواست همسر خود را طلاق دهد!!! (که اینطور نیست)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-زوج به زوجه وکالت بلا عزل داد تا هر زمان خواست مهریه را به هر میزان که خواست افزایش دهد.

مرد حق دارد هر زمان که خواست مهریه را هرچقدر که خواست کاهش دهد!!!! (که اینطور نیست)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3- زوجه اجازه دارد هر زمان اراده نمود به خارج از کشور مسافرت نموده و نیازی به اجازه مجدد زوج نباشد چه برای اخذ یا تمدید یا تجدید گذرنامه و این اجازه دائمی است.

این عکسش صادقه.

4- زوجه حق ادامه تحصیل را تا هر مرحله‌ای که لازم بداند خواهد داشت در هر مکان و محلی که ایجاب کند .

این عکسش صادقه

5- زوج، زوجه را در انتخاب هر شغلی که مایل باشد و در هر محلی که صلاح بداند مخیر می‌نماید.

این عکسش صادقه

6- زوج مکلف است هنگام جدایی اعم از اینکه متارکه به درخواست زوج باشد یا به درخواست زوجه، کلیه دارایی خود را اعم از منقول و غیر منقول و وجوه نقدی بلا عوض به زوجه منتقل نماید.

زن هنگام جدایی باید تمام اموال و دارایی خود را به مرد منتقل کند!!! (که اینطور نیست)

7- حق انتخاب مسکن و تعیین کشور و شهر یا محل آن با زوجه خواهد بود.

فکر میکنم عکس این قضیه صادق باشه

8- حضانت فرزندان بعد از طلاق مطلقاً با زوجه خواهد بود و در صورت خروج از کشور نیز نیازی به اذن پدر نخواهد بود.

تا اونجایی که من میدونم حق مرد در این مورد مطلق نیست.

9-اختیار زمان بچه‌دار شدن مطلقاً در اختیار زوجه خواهد بود.

نمیدونم واقعاً قانون در این مورد چی میگه. پس نظری ندارم.

10-نزدیکی و تمکین در اختیار زوجه بوده و هر زمان که اراده نمود زوج مکلف به همبستری با زوجه خواهد بود.

فکر میکنم عکس این قضیه صادق باشه

11-اگر احیاناً تقاضای همبستری از سوی زوج باشد زوج باید قبلاً مبلغی (که از سوی زوجه تعیین می شود) به شماره حساب زوجه واریز نماید با این حال زوجه در نزدیکی مخیر بوده و این امر موجد هیچ حقی هم برای زوج نخواهد بود.

اصن احتیاج به توضیح نداره! (اینطور نیست)

12-زوج به هیچ عنوان حق طلاق زوجه را نخواهد داشت.

زن به هیچ عنوان حق طلاق گرفتن از مرد را ندارد! (که اینطور نیست)

13-زوج پس از متارکه به هیچ عنوان حق ازدواج را نخواهد داشت اعم از نکاح دائم یا نکاح منقطع.

زن پس از طلاق حق ازدواج مجدد را ندارد! (که اینطور نیست)

14-زوجه هر وقت مصلحت بداند می تواند زوج را تنبیه بدنی نماید و زوج حق هر گونه اعتراض بعدی را در این خصوص از خود سلب و ساقط می‌نماید.

مرد هروقت بخواهد میتواند زن رو تنبیه بدنی نماید و زن حق هیگونه اعتراضی ندار.(که اینطور نیست)

15-زوج مکلف به انجام کلیه کارهای منزل بوده و در موقع جدایی نیز حق درخواست اجرت المثل را از این حیث نخواهد داشت.

اطلاعی ندارم.

16-زوجه هر گونه که مقتضی و صلاح بداند در برقراری ارتباط با دیگران مخیر بوده و زوج حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب و ساقط می‌نماید.

خب احتیاج به تفسیر داره ارتباط منظور چیه.

17-درخصوص تربیت اولاد زوجه هر گونه صلاح بداند اقدام خواهد نمود و زوج حق دخالت در این خصوص را نخواهد داشت.

اطلاعی ندارم.

18-ریاست خانواده با زوجه خواهد بود.

خب احتیاج به تفسیر داره ریاست منظور چیه.

19-زوجه شرط نمود که زوج ضمن اطاعت کامل از زوجه از والدین ایشان نیز تبعیت کامل داشته باشد.

20-زوجه شرط نمود عند اللزوم نفقه والدین ایشان نیز با زوج باشد.

21-حق رجوع بعد از طلاق با زوجه خواهد بود.

اطلاعی ندارم.

22-نفقه زوجه علاوه بر مصادیق قانونی که عبارت از تهیه مسکن و البسه و خوراک و هزینه های بهداشتی و دارویی می‌باشد شامل کلیه تفریحات زوجه نیز از قبیل مسافرت خارج از کشور و غیره خواهد بود و میزان نفقه نیز توسط زوجه بدون لحاظ کردن وضعیت مالی زوج تعیین خواهد شد.

برعکسش نمیدونم چی میشه.

از دوستانی که حقوق بلدن کمک کنن ممنون میشم یا دوستانی که به قوانین کشورهای دیگه در این زمینه آشنایی دارن.

لینک به دیدگاه

با احترامی که برای نظرات همه دوستان قائل هستم فکر می کنم

عادلانه بودن شرایط برای هر دو طرف خوبه و همیشه تعادل باید رعایت بشه

این شرایط عادلانه نیست برای هر دو طرف چه عکسش برای زوج و چه خود این شرایط برای زوجه

خوندن این مطلب که لینکشو قرار میدم فکر می کنم عادلانه تر باشه

:hanghead:در عقدنامه چه چیزهایی را امضا کنید؟؟

لینک به دیدگاه

اگه هزار تا از این تاپیک ها بزنن بازم دخترا و زنای جامعه من خیلی خوابن خیلی

کلا تو دورو برم سه دسته خانوم دیدم

• دخترایی که به هر قیمت ممکن حاضرن ازدواج کنن
  • خانومایی که یه باز مزه ازدواج و زندگی زیر یه سقف رو چشیدن ولی بنا به هر دلیلی طلاق گرفتن ولی مزه رابطه باعث شده با وجود تمامی مصایب فرایند طلاق بازم زیر بار یوق یه فرد دیگه برن
  • زنایی که طلاق گرفتن و انچنان از تجربه مشترک خود نفرت دارن که کلا مردا رو منکر میشن

این قوانین چه برای مرد چه برای خانوم واقعا ظالمانه است بیایید نه با دید فمنیسمی و نه با دید ماسکولاینسمی به قضیه نگاه نکنیم

مهم نیست 74 میلیون و 999 هزارو 999 نفر دیگه چطور فکر می کنه مهم من هستم که باید تفکرم انسانی و اخلاقی باشه :w16:

پ.ن : از حرفایی که صورت تکراری دارن خسته شدم بخصوص از حرفایی که تو فروما میزنم ولی واقعا تو زندگی واقعیم سعی زیادی کردم و می کنم که افکارمو به سمت عقلایت و انسانیت سوق بدم دست کم خودم میدونم که به خودم دروغ نمیگم :w16:

لینک به دیدگاه
اگه هزار تا از این تاپیک ها بزنن بازم دخترا و زنای جامعه من خیلی خوابن خیلی

کلا تو دورو برم سه دسته خانوم دیدم

• دخترایی که به هر قیمت ممکن حاضرن ازدواج کنن
  • خانومایی که یه باز مزه ازدواج و زندگی زیر یه سقف رو چشیدن ولی بنا به هر دلیلی طلاق گرفتن ولی مزه رابطه باعث شده با وجود تمامی مصایب فرایند طلاق بازم زیر بار یوق یه فرد دیگه برن
  • زنایی که طلاق گرفتن و انچنان از تجربه مشترک خود نفرت دارن که کلا مردا رو منکر میشن

این قوانین چه برای مرد چه برای خانوم واقعا ظالمانه است بیایید نه با دید فمنیسمی و نه با دید ماسکولاینسمی به قضیه نگاه نکنیم

مهم نیست 74 میلیون و 999 هزارو 999 نفر دیگه چطور فکر می کنه مهم من هستم که باید تفکرم انسانی و اخلاقی باشه :w16:

پ.ن : از حرفایی که صورت تکراری دارن خسته شدم بخصوص از حرفایی که تو فروما میزنم ولی واقعا تو زندگی واقعیم سعی زیادی کردم و می کنم که افکارمو به سمت عقلایت و انسانیت سوق بدم دست کم خودم میدونم که به خودم دروغ نمیگم :w16:

به شدت تایید میشه :a030:

لینک به دیدگاه
با احترامی که برای نظرات همه دوستان قائل هستم فکر می کنم

عادلانه بودن شرایط برای هر دو طرف خوبه و همیشه تعادل باید رعایت بشه

این شرایط عادلانه نیست برای هر دو طرف چه عکسش برای زوج و چه خود این شرایط برای زوجه

خوندن این مطلب که لینکشو قرار میدم فکر می کنم عادلانه تر باشه

:hanghead:در عقدنامه چه چیزهایی را امضا کنید؟؟

شما مردی که حاظر شد امضا کنه پیدا کنید که اگر پیدا شد جایی که حاظر بشن این شروط در هنگام عقد ثبت کنن نشون بدید من در اولین فرصت ازدواج میکنم :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

چه تایپکایی رو آپ میکنین؟!!!:ws3:

اینا به نظرم اصن ظلم نیس!!! واسه هر طرفی!!! اینا الحاقیاته که حتما باید باشه!!!!!!!

الحاقیات یه قانون نانوشته مزخرف!!

ظلم اصلی اونجاییه که دختر میشینه تو سر دلش میزنه و جیکش در نمیاد! چرا؟ چون حرف بزنه کم کم میشه بی حیا!!!

باید یه ننه قمری بیاد خوب براندازش کنه، دختره هم که طفلی ....

بعد آیا بپسنده واسه گل پسرش یا نه

بعد با پسرش بیاد معامله!!! ببخشید خواستگاری

اگه قبول کنه باید زیر بار اون الحاقیاتم بره و با کسی زندگی کنه که ذره ای دوسش نداره و اگر نه بهش بگن ترشی:ws37:

لینک به دیدگاه
چه تایپکایی رو آپ میکنین؟!!!:ws3:

اینا به نظرم اصن ظلم نیس!!! واسه هر طرفی!!! اینا الحاقیاته که حتما باید باشه!!!!!!!

الحاقیات یه قانون نانوشته مزخرف!!

ظلم اصلی اونجاییه که دختر میشینه تو سر دلش میزنه و جیکش در نمیاد! چرا؟ چون حرف بزنه کم کم میشه بی حیا!!!

باید یه ننه قمری بیاد خوب براندازش کنه، دختره هم که طفلی ....

بعد آیا بپسنده واسه گل پسرش یا نه

بعد با پسرش بیاد معامله!!! ببخشید خواستگاری

اگه قبول کنه باید زیر بار اون الحاقیاتم بره و با کسی زندگی کنه که ذره ای دوسش نداره و اگر نه بهش بگن ترشی:ws37:

:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...