رفتن به مطلب

سوالات علمی زیستیه خود را ازما بپرسید!

ارسال های توصیه شده

سلام

تاپیک خوبیه :a030:

من یه سوال فنی دارم

ما یه قناری مونث داریم خیلی خشنه! یه جفت داشت و یه بچه! بچه اش که از همون بدو تولد نسبت بهش حسادت داشت و باهاش دعوا میکرد. بهرحال یه روز دیدیم بچه مرده :ws44: بعد از اونم زن و شوهر به جون هم افتاده بودن و آخرش این قناری مونثه از بس مذکره رو نوک زد کشتش :sad0:

این خانم قاتل رو بردیمش خونه خواهرم اونام یه قناری مونث داشتن چند روز بعدش خواهرم گفت اون قناری خودمون هم از بسکه این نوکش زد اونم مرد :icon_pf (34):

این قناریه زیادی پیش فعاله! راهی هست؟ :JC_thinking::w58:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 132
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پنجره اتاقم همیشه بازه

میگن پوست خیار بذاری مورچه ها فرار می کنن کم میشه

حالا منظورم یه ترفندی مث پوست خیار ... اینا بود

چرا هر پرنده ای دست من میوفته زودی می میره

اول از اشتها میوفته

بعد یک مدت کمی وقتی مجبورش می کنم غذا بخوره

گرندش می پیچه به بالا و قطب و..w58.gif.... الفاتحه ... :ws44:

سلام

تاپیک خوبیه :a030:

من یه سوال فنی دارم

ما یه قناری مونث داریم خیلی خشنه! یه جفت داشت و یه بچه! بچه اش که از همون بدو تولد نسبت بهش حسادت داشت و باهاش دعوا میکرد. بهرحال یه روز دیدیم بچه مرده :ws44: بعد از اونم زن و شوهر به جون هم افتاده بودن و آخرش این قناری مونثه از بس مذکره رو نوک زد کشتش :sad0:

این خانم قاتل رو بردیمش خونه خواهرم اونام یه قناری مونث داشتن چند روز بعدش خواهرم گفت اون قناری خودمون هم از بسکه این نوکش زد اونم مرد icon_pf%20%2834%29.gif

این قناریه زیادی پیش فعاله! راهی هست؟ :JC_thinking:w58.gif

بچه ها اینا سوالاتیه که از اطلاعاته من خارجه .. من دامپزشک نیستم که و رفتار شناسیه حیوانات رو نخوندم:banel_smiley_4:

هدف از ایجاد این تاپیک پاسخگویی به سوالاته علمی زیست شناسی بوده مثله سوالاتی که اقای اسی و اقای ابوالفضل پرسیدن

خواهش میکنم این مورد رو رعایت کنید :icon_pf (44):

من با کمال میل هر سوال علمی زیست شناسی رو که از عهده ام بر بیاد رو حتما جواب میدم و هر کدوم از سوالهارو که نتونم ، از اساتیدمون همچنان که تا الان به خاطره سوالات دوستانی که ازم کردن پرسیدم ، باز هم میپرسم و پاسخگو هستم :ws33:

ممنون از همه دوستان:flowerysmile:

لینک به دیدگاه
چرا وقتی سرما می خوریم...دکترا می گن ویروسه خودش خوب می شه ...اما باکتری باشه باید آنتی بیوتیک خورد؟ :JC_thinking:
با اجازه ی دلنواز عزیز! پاسخ این سوال به نحوه ی زندگی ویروس ها و باکتری ها مربوط می شه؛ویروس ها برای ادامه ی زندگیشون به یک سلول میزبان احتیاج دارن و خودشون بدون وارد شدن به یک سلول دیگه نمی تونن زنده بمونن بنابراین وقتی یک ویروس وارد بدنمون می شه یک راست می ره سراغ سلول های بدنمون و وارد اونا می شه و اختیار سلول رو به دست می گیره تا خودش تکثیر شه!پس زندگیش به فعالیت سلول های خودمون برمی گرده.در بیماری ویروسی دستگاه ایمنی سلول های آلوده به ویروس رو از بین می برن و از انتشارش جلوگیری می کنن در نتیجه این جا بهترین کار اینه که ما دستگاه ایمنی رو تقویت کنیم و از داروهایی استفاده کنیم که علائم سرماخوردگی رو کاهش بدن(علائمی مثل آبریزش بینی و ...) اما در مورد باکتری ها چون وارد سلول نمی شن(البته تعداد کمی از باکتری ها وارد سلول هم می شن اما درمورد گلودرد این طور نیست)و مکانیسم های تولید پروتئین های خودشون رو دارن می تونیم با مهار این مکانیسم ها باکتری ها رو نابود کنیم این مهارکننده ها همون آنتی بیوتیک ها هستن. (احتمالا این موضوع رو زیاد شنیدید که وقتی گلودرد گرفتید سریع باید به پزشک مراجعه کنید تا دستگاه ایمنی پادتن تولید نکنه ؛ چون آنتی ژن هایی که روی سطح باکتری های عامل گلودرد هستند شبیه به آنتی ژن های روی سلول های ماهیچه ی قلبی انسان هستند در نتیجه پادتن هایی که برای مقابله با باکتری ها تولید شدند ممکن است روی قلب تاثیر بذاره و فرد رو دچار روماتیسم قلبی کنه!به همین خاطر مراجعه به پزشک در زمان گلودرد بسیار توصیه می شه!) امیدوارم پاسخ سوالتون رو داده باشم ... از دلنواز عزیز هم عذر می خوام اگر جسارت کردم...
لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخه کاملت گلمم و اینکه به این تاپیک توجه کردی عزیزممم:hapydancsmil:

... نه خواهش میکنم .. شما استادی عزیزمممم ..:vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

لینک به دیدگاه
چرا وقتی سرما می خوریم...دکترا می گن ویروسه خودش خوب می شه ...اما باکتری باشه باید آنتی بیوتیک خورد؟ :JC_thinking:

صدف کامل جواب رو داد

من فقط میخواستم بگم اونکه با باکتری ایجاد میشه دیگه اسمش سرماخورگی نیست .

لینک به دیدگاه
با اجازه ی دلنواز عزیز! پاسخ این سوال به نحوه ی زندگی ویروس ها و باکتری ها مربوط می شه؛ویروس ها برای ادامه ی زندگیشون به یک سلول میزبان احتیاج دارن و خودشون بدون وارد شدن به یک سلول دیگه نمی تونن زنده بمونن بنابراین وقتی یک ویروس وارد بدنمون می شه یک راست می ره سراغ سلول های بدنمون و وارد اونا می شه و اختیار سلول رو به دست می گیره تا خودش تکثیر شه!پس زندگیش به فعالیت سلول های خودمون برمی گرده.در بیماری ویروسی دستگاه ایمنی سلول های آلوده به ویروس رو از بین می برن و از انتشارش جلوگیری می کنن در نتیجه این جا بهترین کار اینه که ما دستگاه ایمنی رو تقویت کنیم و از داروهایی استفاده کنیم که علائم سرماخوردگی رو کاهش بدن(علائمی مثل آبریزش بینی و ...) اما در مورد باکتری ها چون وارد سلول نمی شن(البته تعداد کمی از باکتری ها وارد سلول هم می شن اما درمورد گلودرد این طور نیست)و مکانیسم های تولید پروتئین های خودشون رو دارن می تونیم با مهار این مکانیسم ها باکتری ها رو نابود کنیم این مهارکننده ها همون آنتی بیوتیک ها هستن. (احتمالا این موضوع رو زیاد شنیدید که وقتی گلودرد گرفتید سریع باید به پزشک مراجعه کنید تا دستگاه ایمنی پادتن تولید نکنه ؛ چون آنتی ژن هایی که روی سطح باکتری های عامل گلودرد هستند شبیه به آنتی ژن های روی سلول های ماهیچه ی قلبی انسان هستند در نتیجه پادتن هایی که برای مقابله با باکتری ها تولید شدند ممکن است روی قلب تاثیر بذاره و فرد رو دچار روماتیسم قلبی کنه!به همین خاطر مراجعه به پزشک در زمان گلودرد بسیار توصیه می شه!) امیدوارم پاسخ سوالتون رو داده باشم ... از دلنواز عزیز هم عذر می خوام اگر جسارت کردم...

نظرتون چیه که خودمون سریع آموکسی سیلین مصرف کنیم؟ چون من خودم چند بار این کار رو کردم می خوام از تمام جوانب مطلع بشم ضرر نداشته باشه و...

لینک به دیدگاه
نظرتون چیه که خودمون سریع آموکسی سیلین مصرف کنیم؟ چون من خودم چند بار این کار رو کردم می خوام از تمام جوانب مطلع بشم ضرر نداشته باشه و...

خوب بهتره که این کار رو انجام ندید به چند دلیل :

یکی این که ممکنه سرماخوردگی ویروسی باشه و شما به آنتی بیوتیک احتیاجی نداشته باشید و با این کار باعث بشید که باکتری هایی که به صورت طبیعی در بدن زندگی می کنند(فلور نرمال بدن هستند) به این دارو مقاوم بشن و یا از بین برن که هردوی این موارد می تونه راه رو برای یک سری بیماری ها باز کنه!

دوم این که اگر در جامعه بیشتر انسان ها بخوان این کار رو انجام بدن باعث می شه که باکتری ها به یک سری آنتی بیوتیک ها مقاومت پیدا کنند و بعد برای درمان بیماری ها مجبور باشیم که از داروهای قوی تری استفاده کنیم.مثلا در زمان جنگ جهانی دوم 99% باکتری ها با پنی سیلین درمان می شدند در حالی که الان بیشتر باکتری ها نسبت به این آنتی بیوتیک مقاومند!

سومین مساله اینه که شما بیماری رو اشتباه تشخیص داده باشید و این دارو به شما صدمه بزنه!

چهارم این که شما شاید بتونید بیماری رو با داروی ضعیفتری درمان کنید اما این کار رو با داروی قوی تر انجام می دید که دوباره همون بحث مقاومت دارویی پیش می یاد!

بعضی از آنتی بیوتیک ها روی بعضی از باکتری ها تاثیری ندارند که در صورت تشخیص اشتباه شما دارویی رو که تاثیر نداشته مصرف کردید و شاید عوارضی رو هم تحمل کرده باشید .

ممکنه دارو رو با دز(dose) اشتباه استفاده کنید و این می تونه به بعضی از اندام ها آسیب برسونه یا به خاطر دز پایین تاثیری روی باکتری نداشته باشه

حتی ممکنه شما داروی دیگری رو هم استفاده کنید که این داروها با هم تداخل عملکردی داشته باشند که باز هم مشکل ساز می شه

و ...

البته همه ی موارد بالا احتمال دارند که به وجود بیان ممکن هم هست شما به راحتی بتونید بیماریتون رو درمان کنید و مشکلی هم پیش نیاد اما بهتره که هیچ دارویی رو با تجویز خودتون استفاده نکنید چون این طوری به جامعه هم کمک کردید.

لینک به دیدگاه

دکتر صدف یه تاپیکی برای پاسخگویی به سوالات دارویی باز میکنین؟

به نظرم با توجه به اطلاعات خوبتون در این زمینه میتونین خیلی کمک کنین،من خودم هم چندین سوال دارویی دارم.

که این تاپیک بپرسم،بحث منحرف میشه.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

تاپیک خوبیه!

آفرین

پست گذاشتم تا این تاپیک به اشتراکمون در بیاد

که اگر دلنواز رخصت بده در حد توانمون کمک حالش باشیم :yes:

لینک به دیدگاه
تاپیک خوبیه!

آفرین

پست گذاشتم تا این تاپیک به اشتراکمون در بیاد

که اگر دلنواز رخصت بده در حد توانمون کمک حالش باشیم :yes:

ممنون ...

این تاپیک برای دوستانی که هم رشته ای ما هستند (علوم تجربی)

خیلی میتونه مفید باشه

و همین طور دوستانی که سوالاتی در این زمینه دارند چون زیست شناسی واقعا گسترده هست :ws37:

:love070:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
سلام،

یه مطلب حدود 5 تا 10 صفحه میخواستم در رابطه با عروس دریایی؟

سپاسگزارم.:icon_gol:

سلام دوست عزیز

این تاپیک عروس دریایی هست

ببینید به دردتون میخوره؟

http://www.noandishaan.com/forums/thread50355.html

لینک به دیدگاه
سیتوپمپ سیز چیه؟

نگی یه نوع آندوسیتوزه خودم می دونم توضیح کامل!!!

با تشکر

میشه انتقال یه ماده به داخل سلول از طریق ویزیکول(اندوسیتوز) و خروج اون از سمت دیگه بدون اینکه به مصرف سلول برسه.

مثالشم انسولینه که گاهی به این صورت(سلول به سلول) منتقل میشه

لینک به دیدگاه
چیجوری ژن آنزیم لوسیفراز رو که با pcr تکثیر کردیم می تونیم وارد گیاه کنیم؟

می خوام بیان ژن گیاهی باشه نه باکتریایی.

برای وارد کردن ژن به داخل یه گیاه معمولا دوتا ویروس به عنوان وکتور استفاده میشه

یکیش کاسمیوویروس هست (camv)

یکیم جمینی ویروس که برای آلوده کردن تک لپه ای ها استفاده میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...