رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام میشه در مورد دستور add توضیح بدین . تو help برنامه نوشته مقدار s1 با s2 جمع میکنه ودر d ذخیره میکنه.میخواستم توضیح بدید که چه طور میشه به sها مقدار داد و از d استفاده کرد.

مثلا میخوام مقدار دو تا کانتر با هم جمع بشه و حاصل اون بشه مقدار یه کانتر دیگه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلا م خدمت دوست عزیز و گرامی خسته نباشید برنامه نوشتم و نمی تونم به دلتا دانلود کنم میشه لطف کنید نحوه تنظیمات سخت افزاری و نم افزاری و دانلو رو به ما بگید خیلی متشکرم

لینک به دیدگاه
با سلا م خدمت دوست عزیز و گرامی خسته نباشید برنامه نوشتم و نمی تونم به دلتا دانلود کنم میشه لطف کنید نحوه تنظیمات سخت افزاری و نم افزاری و دانلو رو به ما بگید خیلی متشکرم

سلام

اول اینکه plc باید روشن باشه

دوما رو حالت stop باشه

بعد از منو کامیونیکیشن گزینه transfer و بعد pc to plc رو انتخاب کن تمام

اگه مشکل کابل و... نداشته باشی حله

لینک به دیدگاه

سلام دوست من....

من زیمنس کار نکردم...

منظورتون از وقفه چیه؟؟؟

وقتی درخاست وقفه بشه توی برنامه ، برنامه متوقف شده و میره دستورات وقفه رو اجرا میکنه و دوباره میاد ادامه برنامه. مثلا شما یه پایه رو به عنوان ورودی تعریف کردید. و برنامتون توی یه حلقه داره میچرخه. تا برنامه از اون حلقه در نیادش نمیتونه ببینه اون پایه وضعیتش تغییر کرده یا نه. ولی وقتی از وقفه استفاده کنید و توی اون حلقه باشید و اون ورودی تغییر کنه برنامه اون حلقه رو ول میکنه و میره زیر برنامه اون ورودی اجرا میکنه. وقفه برای تایمر هم داریم. مثلا میشه هر 10 میلی ثانیه درخاست وقفه کرد و کارای خاصی انجام داد. بدون وقفه اصلا نوشتن برنامه درست حسابی نمیشه. یعنی اصلا امکان نداره بدون وقفه باشه پی ال سی دلتا

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخاستم بدونم تو دلتا چجوری میشه با یه ترمو کوپل (سنسور دما) دو سیم

دما رو کنترل کرد و وایرینگ ترموکوپل به چه شکلی هست ممنون

لینک به دیدگاه

با سلا خدمت دوستان ارجمند خسته نباشید لطفا نحوه سیم بندی plcدلتا رو با ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال و رله ای و ترانزیستوری رو تو سایت بزارید خیلی اظطراری هست از زحمتهای شما تشکر می کنم

لینک به دیدگاه

rasool1370

با سلام میشه در مورد دستور add توضیح بدین . تو help برنامه نوشته مقدار s1 با s2 جمع میکنه ودر d ذخیره میکنه.میخواستم توضیح بدید که چه طور میشه به sها مقدار داد و از d استفاده کرد.

سلام دوست عزیز به تصویر زیر دقت کن ببین اونی که شما خواستین هست یا نه

اینجا من با گذاشتن رله داخلی پالس دار به کانترهای -0و 1به عنوان ورودی پالس دادم تا عدد را بشمارد بعد مجموع این دو عدد کانتر را به کانتر سوم که C2هست بریزه البته اگه میخواین بعد شمارش این دو کانتر کانتر سوم شروع به شمارش کنه یه خورده فرق میکنه که عکس اونو هم میزارم

12.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی

یک plc دلتا با خروجی ترانزیستوری دارم با ورودی 24 لت dc و برنامه رو با کمک شما دانلودکردم روی plc ولی روی plc نمی تونم برنامه رو اجرا کنم 24 ولت رو زدم به ورودی s/s و سیم منفی رو زدم به c0در خروجی لطفا راهنماییم کنید متشکرم

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان گرامی و تشکر ویژه از مدیران سایت

یکسول داشتم اونم انه که چطوریplc delta رو hmi delta ارتباطبرقرار کنم یعنی برنامه تو plc رو با hmi کنترل کم متشکرم .

لینک به دیدگاه

[h=2][/h]

:banel_smiley_4:
:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

نمیدونم این انجمن چرا اینجوری شده هیج کس راهنمایی نمیکنه

مهندس کجایـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی:4564::4564::4564:

لینک به دیدگاه

سلام دوست من خوبی؟

چرا بریزی تو یه کانتر دیگه؟؟چی بشه؟؟

یه نگاه به این بنداز (البته همینجوری کشیدمشا)

7ah7i95b85xwnvpnbi31.jpg تو اینجا c0 نقش همون s1 که گفتی رو داره و c2 هم نقش همون s2 رو داره....d هم که پرسیدی یه حافظه است که میشه تو یه کانتر دیگه ریختش.... حالا بعد از این به جای کانترا از d تو جاهایی که لازم داریم استفاده میکنیم...

امیدوارم تونسته باشم جوابتونو داده باشم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام...

صفحه 8 همین تاپیک رو بخونید فک کنم به دردتون بخوره...#71

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزیز با نشکر از جوابتون . من فقط میخواستم کار با حافظه d و انتقال اون به المان های دیگه مثل تایمر و کانتر یاد بگیرم که متوجه شدم . حالا میخواستم خواهش کنم که اگه ممکنه کار با قسمت آنالوگ و ارتباط با hmi نوضیح بدبد . البنته لینک صفحه 8 که گذاشته بودید رو دیدم ولی چیزی متوجه نشدم.

باتشکر.

لینک به دیدگاه
با سلام دوست عزیز با نشکر از جوابتون . من فقط میخواستم کار با حافظه d و انتقال اون به المان های دیگه مثل تایمر و کانتر یاد بگیرم که متوجه شدم . حالا میخواستم خواهش کنم که اگه ممکنه کار با قسمت آنالوگ و ارتباط با hmi نوضیح بدبد . البنته لینک صفحه 8 که گذاشته بودید رو دیدم ولی چیزی متوجه نشدم.

باتشکر.

سلام

در مورد آنالوگ که همون صفحه 8 خیلی خوبه....مثالم داره....اگه میشه سوالتونو در مورد آنالوگ ریزتر کنید تا راحت تر بتونم کمکتون کنم.... الان من نمیدونم چیه آنالوگو براتون بگم

در مورد hmi هم که با کابل rs485 به plc وصل میشه..........البته با rs232 هم میشه وصل شد ولی کسی اینکارو نمیکنه.... برنامتم که میخوای تو hmi بسته به کارت مینویسیش و حافظه و یا هرچیز دیگه ای که از plc لازم داری فراخوانی میکنی....(این چیزی که گفتم یه چیز کلیِ)

لینک به دیدگاه
سلام لطفا نحوه پسورد گذاری و پسورد برداری plc Delta را رو به صورت مختصر توضیح بدید با تشکر شما

سلام

بر پسوورد گذاری موقع دانلود کردن برنامه تو plc خودش چندتا ژزینه میاره و میپرسه که میتونی از اونجا پسوورد بزاری.....البته از روی گزینه option و بعدش DU-01 setting و بعدش روی گزینه set TC-01 password key کلیک میکنی.....بر پاک کردنشم همونجا گزینشو داره

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...